Žáci U15

STARŚÍ ŽÁCI : SKVĚLÁ JARNÍ SEZÓNA

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 21.06.2005 v 06:04:30)

Jarní část sezóny ročníku 2004-05 se starším žákům opravdu podařila. V soutěžních utkáních ztratil tým pouze 2 body za jedinou remízu a se ziskem 31 bodů z 33 možných byl na jaře jasně nejlepším mužstvem soutěže. Podařilo se zlikvidovat devítibodový náskok soupeřů na špici a radost nám kalí pouze skutečnost, že jsme při stejném počtu bodů se Znojmem o 2 branky ze vzájemných utkání horší (na podzim jsme doma prohráli 0:3, na jaře venku vyhráli 2:1), což nás odsouvá na celkové 2.místo. I toto je velkým úspěchem, protože po nepříliš dobrém podzimu (6.místo) nám nikdo příliš nevěřil… Při vzpomínce na zbytečně ztracené body z podzimu je smutné si uvědomit, že jediný bod navíc by znamenal vítězství v soutěži a vytoužený postup, ale takový je fotbal.
Výborné výsledky jara podtrhuje i vítězná cesta pohárem ČMFS, kde jsme našli přemožitele až v krajské finále. I zde jsme dosáhli historického maxima, ale i zde jsme zůstali krůček od vysněného cíle.
Ne vždy byly výkony naprosto stoprocentní, ale celkově musím tým pochválit za všechny utkání jara, protože mužstvo prokázalo sílu i v okamžicích, když se nedařilo, několikrát jsme otočili nepříznivě se vyvíjející zápas, dokázali jsme bojovat a v řadě utkání jsme hráli i pěkný fotbal.

Základ mužstva tvořili brankáři Marek Suchý a Petr Menčík, obránci Jiří Aujeský, Vojtěch Jeníš, Aleš Sukovatý, Jiří Hajn a David Sedláček, který hrával i ve středové řadě, záložníci Pavel Jahoda, Pavel Hajn, Petr Gloza a Jakub Milotínský, který občas hrával i v útoku, a útočníci Martin Daněček (občas vypomáhal i v záloze), Luboš Lazar, Filip Hejna a Jakub Míšek. Nejlepšími střelci mužstva byli Martin Daněček, který dal ve 22 soutěžních zápasech 18 branek a Jakub Milotínský se 14 zásahy.

SK Líšeň - Bosonohy 3 : 2 (2 : 1)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 21.06.2005 v 04:36:38)

branky : Daněček 3x

K poslednímu soutěžnímu utkání jsme nastoupili s vědomím, že pouze vítězství nám zaručí 2. místo v soutěži (a s teoretickou možností být první - při porážce Znojma v Pohořelicích). Věděli jsme také, že nastupujeme proti týmu, který většině favoritů bral body…Začátek utkání nám až neuvěřitelně vyšel, když jsme po 2 minutách hry vedli 2 : 0. Postaral se o to Daněček, který po několika vteřinách hry získal na prostředku hřiště míč, obrana soupeře se ve snaze pokrýt nabíhající hráče rozestoupila a náš hráč toho šikovně využil - proběhl s míčem před vápno a střelou pod břevno překonal malého brankáře soupeře. A situaci jak přes kopírák předvedl stejný hráč o minutu později. I nadále jsme proti otřesenénu soupeři útočili, vytvořili jsme si několik šancí, které jsme však neproměnili. Pod dojmem vedení a dalšího tlaku jsme si byli tak jistí snadným vítězstvím, že většina hráčů přestal běhat, přenechali jsme prostor soupeři. A ten toho důkladně využil. Dostal nás pod tlak, vytvářel si šance a do přestávky snížil na 2 : 1. Ani po přestávce se naše hra nezlepšila, soupeř přitvrdil a navíc přidal několik provokativních zápasnických zákroků. To nevydržel Sedláček, který po faulu soupeře oplácel a musel předčasně pod sprchu. Navíc se nechali vyprovokovat i další hráči a také nebyli daleko od vyloučení. Soupeř využil naší špatnou koncentraci na hru a vyrovnal. Až v této chvíli hráči pochopili, že jim teče do bot… Znovu začali bojovat, ač v deseti, pustili se do útočení, ale do již dobře organizované obrany soupeře to k cíli nevedlo. Až 2 minuty před koncem normální hrací doby soupěř fauloval těsně před vápnem a Daněček z přímého kopu ukázkově trefil šibenici. Ještě tři minuty nastavení a se štěstím vítězíme 3 : 2. Ale průběh utkání byl tentokrát opravdu horor!! Doufám, že to bude velké poučení pro všechny aktéry tohoto dramatu. Příště to nemusí dopadnout tak šťastně.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 07.06.2005 v 06:56:31)

FINÁLE JIHOMORAVSKÉHO KRAJSKÉHO POHÁRU ČMFS

SK HODONÍN - SK LÍŠEŇ 3 : 1 (2 : 1)

branka Líšně : David Sedláček

Finálový zápas se hrál ve středu 1.6. na hřišti v Miroslavi, kde byl předzápasem finále dospělých.
Začátek zápasu byl z naší strany ustrašený, někteří hráči se báli hrát, dávali jsme si „přednost“, byli jsme velmi nedůrazní, u všeho jsme byli pomaleji než soupeř, který byl rychlý a důrazný v osobních soubojích. Způsob naší hry soupeř potrestal v 11´, kdy vstřelil vedoucí branku. Podařilo se nám však rychle odpovědět - o minutu později se rozvlnila síť i na druhé straně když Lazar přiklepl míč Sedláčkovi a ten prostřelil brankáře Hodonína. Soupeř měl i nadále více ze hry a v 18´ se neuvěřitelným způsobem prosadil nejlepší hráč na hřišti - kapitán Hodonína Svrček, který na půlící čáře převzal balón, obešel 5 (!!!) našich hráčů a našemu golmanovi nedal šanci - prohráváme 2 : 1.
Do konce poločasu bojujeme o srovnání, ale soupeř je lepší, u některých našich hráčů chybí obvyklá zarputilá bojovnost, která přináší úspěchy i když to zrovna nejde… Ve druhém poločase jsme trochu zlepšili pohyb, bitva o výsledek nebyla stále rozhodnutá. Oba týmy hrály se snahou o útok, objevily se příležitosti na obou stranách. Asi 10 minut před koncem jsme ještě zvýšili útočné snažení a vysunutím velmi rychlého Jeníše do středu zálohy jsme rozhýbali hru, ale gól se dát nepodařilo, i když těsně před koncem jsme měli slibnou příležitost, ale gólem neskončila. A protože jsme do útoku v posledních minutách vrhli vše, soupeř do rozhozené obrany v samém závěru zápasu potvrdil své vítězství třetí brankou.
V závěru zápasu došlo také k chybě trénéra - a to když jsem 3 minuty před koncem základní hrací doby ve snaze urychlit rozehrání velmi zbrkle vystřídal otřeseného Sedláčka, který hrál celé utkání vemli dobře, a který se ještě mohl po chvíli vrátit do hry, místo toho, abych provedl nachystané střídání hráče, kterému se nedařilo.
Tím jsem našemu útočnému snažení příliš nepomohl… No i pro mě tvrdé poučení do budoucna - nejednat zbrkle a chaoticky, což jsem tentokrát provedl a za což se hráčům omlouvám.
Mám-li hodnotit celkově finálové utkání, musím uznat, že soupeř byl o něco lepší a fotbalovější, naše vystoupení i přes prohru nebylo úplně špatné a můžeme říct, že jsme byli důstojným soupeřem.

Naše sestava ve finálovém utkání: v brance nastoupil Suchý, v obraně Sukovatý, Aujeský, Jeníš, J. Hajn, v záloze Sedláček (67´P. Hajn), Jahoda, Milotínský, Šešulka (50´ Pohanka), v útoku Lazar a Hejna (41´Míšek).
Na střídání byli ještě připraveni Pešta, Miklík a brankář Menčík.

Celkové působení v poháru musím hodnotit jako úspěšné, účast ve finále je pro nás bezesporu dobrým výsledkem.
Děkuji všem hráčům, kteří se na tomto úspěchu podíleli!

Ve Znojmě i doma s Pohořelicemi jsme vyhráli !!!

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Hajn 31.05.2005 v 05:08:44)

1. SC Znojmo „B“ - SK Líšeň 1 : 2 (1 : 1)Branky: Milotínský, Lazar
K předehrávanému utkání ve Znojmě s vedoucím týmem soutěže jsme nastoupili netradičně ve čtvrtek odpoledne.
I když se zápas hrál za velkého vedra, oba týmy předváděli pěkný, rychlý fotbal, plný pohybu, se snahou o útočení.
Snažili jsme se zdolat znojemskou obranu, soupeř hrozil rychlými útoky po dlouhých pasech za obranu a z jednoho takového útoku jsme v polovině prvního poločasu inkasovali nešťastnou branku, když po centru zleva od brankové čáry, si míč srazil do vlastní branky náš obránce. Dál jsme se snažili útočit a snahu korunoval úspěchem těsně před koncem poločasu Milotínský. Po změně stran se oba soupeři snažili o vstřelení branky, což se nám po rychlé akci ve 43´ podařilo - síť soupeře rozvlnil Lazar - 1 : 2. Několik příležitostí si pak vytvořili hráči obou týmů, ale skóre se již neměnilo.
Naše sestava: V brance Suchý, obrana Sukovatý (Hajn J.),
Aujeský, Jeníš, Sedláček, v záloze Hajn P., Milotínský, Jahoda, Gloza, a v útoku Lazar(Míšek), Daněček (Hejna), na střídání byl ještě připraven Menčík.

SK Líšeň - Pohořelice 5 : 1 (1 : 0)Branky: Míšek 2, Milotínský, Lazar, Jahoda
Již v sobotu jsme nastoupili k dalšímu utkání, tentokrát s jediným cílem - zvítězit. První branku se nám podařilo vstřelit již v 7´, kdy se trefil Milotínský. Branka nás uklidnila, pokračovali jsme v tlaku, ale neproměnili jsme žádnou z dalších šancí. Po přestávce jsme ještě zvíšili tlak, soupeř se téměř nedostával přes půlku, ale gólově se prosadil až ve 45´Míšek, který ihned po vystřídání hlavou po rohu zvýšil na 2:0. Gólovou pojistku přidal o 2 minuty později Lazar. Poté jsme již hráli v trénikovém tempu, předváděli jsme velmi pěkné akce, vytvořili jsme si velkou řadu šancí, z nichž jsme však většinu zahodili. Gólově se tak prosadil jen ještě jednou Míšek a Jahoda, který se trefil téměř ze středového kruhu. Kaňkou na velmi dobrém výkonu je obdržená branka již v nastaveném čase, kdy se někteří hráči zcela vykašlali na obrannou činnost…Naše sestava: V brance Menčík, obrana Sukovatý, Aujeský, Jeníš, Hajn J., v záloze Hajn P.(60´Šesulka), Jahoda, Sedláček, a v útoku Lazar, Milotínský, Hejna (45´Míšek)

V sobotu 14.5.2005 jsme sehráli důležitý zápas s Mor.Krumlovem.Pět minut po začátku utkání proměnil samostatný nájezd Luboš Lazar.O pár minut později utekl obraně soupeře znovu a přidal druhou branku.Následoval ůtlum , který soupeř okamžitě využil ve svůj prospěch a ještě před odchodem do kabin snížil na 1:2.Útlum pokračoval i v druhém poločase.Soupeř nás přehrával a dokázal vyrovnat.Hrozba prohry probrala klíčové hráče k životu až těsně před koncem zápasu kdy skóroval Martin Daněček a Jakub Milotínský, kteří upravili konečný výsledek na 4:2 pro SK. Líšeň.Tímto chci poděkovat Luboši Lazarovy za jeho výkon během utkání.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Gloza 17.05.2005 v 13:48:02)

Sraz hráčů na sobotní utkání s Mor. Krumlovem je v 7.00hod.

Sraz nominovaných hráčů na utkání se Spartou je v neděli 1.5. v 9,00 hod. u hřiště.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Hajn 30.04.2005 v 21:47:47)

Sraz nominovaných hráčů na pohárové utkání proti Bystrci je ve středu 27.4. v 16,15 hod.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Hajn 27.04.2005 v 09:42:00)

V pondělí 25.4. trénink pro nepříznivé počasí zrušen!