Žáci U15

SK Slatina - SK Líšeň 0 : 3 (0 : 2)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 10.10.2005 v 01:23:16)

branky : Walla 2, Lazar

K derby se Slatinou jsme nastupovali s odhodláním odčinit špatný dojem z našeho výkonu v posledním zápase.
Od záčátku jsme se snažili o útočení, tentokrát však s dobře zabezpečenou obranou. V 18´ se po krásné akci ujímáme vedení, když Lazar zužitkoval nádhernou nahrávku „do uličky“ od Petra Kapitána. Další krásná akce se nám povedla v 29´, když Walla pohotovou střelou zakončil šikovnou přihrávku z křídla od Martina Drštky. I ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, využívali jsme hlavně fyzickou převahu. Soupeř se snažil o rychlé útoky, naštěstí jsme mu příliš nedovolili - jeho jedinou šanci se naštěstí podařilo zlikvidovat. A v 50´ pojistil naše vedení třetí brankou tentokrát velmi dobře hrající Walla.

SK Líšeň - FC Čebín 2 : 3 (0 : 3)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 06.10.2005 v 01:17:01)

branky : Lazar, Hejna

Po dvou vítězných utkáních s velmi silnými soupeři jsme nastoupili proti nebezpečnému soupeři z Čebína s velkým seběvědomím a bohužel i dost bezstarostně.
Od začátku jsme se pustili do útočení, bohužel jsme neproměnili ani velké šance. Postupně jsme ubírali na rychlosti, důrazu a přizpůsobovali se hře soupeře. A ten byl v efektivitě útočení téměř stoprocentní - vytěžil ze tří útoků tříbrankové vedení(a to i s naším výrazným přispěním). V 11 minutě po rohu brankář Machka laxně vykopával balón u brankové čáry místo toho, aby ho ukryl v náručí, a míč nešťastně končí v naší síti. V 19´ si náš otřesený brankář vybral další slabou chvilku a vysoký míč končí opět v síti. A v 25 minutě po zmatku před naší brankou soupeř vede 3:0!!! V této době se sice snažíme s výsledkem něco udělat, ale naše hra je bez nápadu, ustrašená, bez dobrého pohybu… Vysvobozuje nás až přestávka. Do hruhého poločasu nastupujeme s odhodláním otočit výsledek, přeskupujeme obranu na tři obránce a Aujeský posiluje záložní řadu. Útočíme, tlačíme soupeře, ale proti zatažené obraně soupeře se prosazujeme jen těžko. Důvodem je i fakt, že se stále nesmyslně tlačíme doprostřed. Naději vykřesal ve 47´ gólem Lazar. V 56´ zapomínáme na útočné snahy soupeře, po brejku se útočící hráč dostává do vápna a po nejistém zásahu brakáře soupeř padá a následně kope penaltu. V tomto okamžiku brankář Machka zachraňuje situaci a penaltu chytá. Dál se snažíme útočit a v 65´ zvyšuje naši naději na obrat druhým gólem Hejna. Další branku se nám i přes obrovskou snahu vstřelit nepodařilo, protože tentokrát stálo štěstí na straně soupeře - dvakrát skončila střela Hejny na tyči…Již podruhé jsme zbytečně prohráli se soupeřem, kterého bylo v našich možnostech porazit, ale porážku jsme si přivodili sami naší hrou. Tyto výsledky nás můžou na konci soutěže moc mrzet, stejně jako v loňské sezóně, kdy nám chyběl pouhý bod…

Lazar - Drštka (63´Miklík)
Musálek (36´Kapitán) - Hejna - Walla (53´Koudelka) - Gloza
Aujeský
Machka

Framoz Rousínov – SK Líšeň 3 : 5 (1 : 4)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 29.09.2005 v 07:24:56)

Branky : Lazar 3, Gloza, Walla

K utkání s vedoucím týmem soutěže jsme nastupovali s vědomím, že nastupujeme proti mužstvu, které zatím neztratilo ani bod.
Začátek utkání se nám nepovedl podle představ, protože i když jsme se snažili útočit, dostali jsme již v 6 minutě branku. To soupeř zahrával roh a Hajn hlídající si tyčku, špatně odhadl situaci a balón mu propadl mezi tyčí a tělem. Kuriózní gól nás naštěstí nezlomil, dál jsme se snažili útočit. A podařilo se nečekané – během 5 minut Lazar vstřelil po pěkných akcích 3 branky (10,12,14 min.), a v 29 minutě pojistil vedení čtvrtou brankou Gloza. Soupeř však nesložil zbraně, bojoval a v druhém poločase se mu podařilo zápas zdramatizovat, když dvěma góly snížil na 3 : 4. Posledních deset minut to byla bitva o každý balón. Pro nás to však byla bitva vítězná, protože v 70 minutě proměnil únik Walla a pojistil vydřené vítězství.

Branky : Lazar 3

Ve středu jsme nastupovali k dalšímu utkání proti velmi silnému soupeři. Fotbalisté z Blanska již tradičně patří k nejlepším týmům soutěže, což potvrdili svým výkonem i tentokrát.
Soupeř zahrozil již v 9 minutě, když míč skončil na břevně naší branky. V 16´ se poprvé prosadil výborně hrající Lazar. Bohužel o minutu později soupeř po rychlé akci srovnává na 1 : 1. Ve 23´ se po pěkné akci ujímáme vedení. Poté pokračuje velká fotbalová bitva, jejíž rozuzlení přichází pět minut před koncem, když soupeř ve snaze o vyrovnání pootevřel obranu a Lazar se dokázal uvolnit přes dva obránce z prostoru u levé „lajny“ a potřetí rozvlnil soupeřovu síť.

Naše základní sestava byla stejná jako v předchozím utkání s Rousínovem. Střídali Miklík, Koudelka a Kapitán, na střídání byli ještě připraveni Musálek a Palásek.

Za oba zápasy je třeba hráče velmi pochválit, protože předvedli výkony na hranici možností.

Sraz nominovaných hráčů na utkání A týmu v Rousínově je v sobotu v 9,25 hod. na hřišti.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 23.09.2005 v 00:03:02)

Sraz nominovaných hráčů B týmu na domácí utkání s MCV je v neděli v 8,15 hod. na hřišti.

Ještě jednou upozorňuji, že tento pátek trénink není!

SK Líšeň - SK Jedovnice 4 : 0 (2 : 0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 19.09.2005 v 15:12:42)

branky : Lazar 2x, Hejna, Walla

Ke druhému domácímu utkání podzimu jsme nastupovali proti soupeři, jehož výsledky v předchozích kolech vzbuzovaly respekt. Naší snahou bylo odčinit špatný dojem po zbytečně prohraném minulém domácím utkání. Proto naši hráči nastoupili k utkání s velkým odhodláním a soustředěni na svůj výkon.
Na začátku jsme hráli poněkud křečovitě, dali jsme soupeři zbytečně prostor, ale po několika minutách jsme začali udávat tempo hry a přicházely i šance. V 10 minutě jsme se konečně po několika neproměněných šancích dočkali gólu, když centr z křídla usměrnil do sítě Walla. I když další šance přicházely, na další branku jsme museli čekat až do poslední minuty prvního poločasu. To se nádhernou střelou z druhé vlny trefil velmi dobře hrající Hejna. Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku, což nám usnadnil i soupeř, který hrál od poloviny prvního poločasu pouze v deseti, protože pro nevolnost odstoupil ze hry jeden z jeho hráčů a na střídání nikoho neměli. Oslabeného soupeře jsme k vážnější akci nepustili, převahu jsme vyjádřili dalšími dvěma góly, když se 2x prosadil dobře hrající Lazar (ve 44 a 63 minutě). Škoda jen další řady neproměněných šancí. Se silnými soupeři by se nám taková věc mohla velmi vymstít!
Ocenit tentokrát musím i soupeře, který i v deseti srdnatě bojoval do poslední minuty, což přineslo dobrou kvalitu utkání.

Lazar - Drštka (44´Miklík)
Radkovský (45´ Sklnář) - Hejna - Walla (63´Šikrál) - Gloza
Sukovatý - Pohanka - Hajn
Aujeský
Machka

Na střídání byl ještě připraven brankář Slezák.

AFK Letovice - SK Líšeň 2 : 3 (0 : 2)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 14.09.2005 v 15:16:18)

branky : Lazar 3x

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Letovic a z předchozích výsledků soupeře bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý zápas. Utkání navíc bylo ovlivněno i silným větrem, který ještě během utkání zesiloval.
První poločas jsme hráli po větru. Podařil se nám úvod utkání, když po krásném otočení hry po volné pravé straně unikl Gloza, před branku nahrál volnému Lazarovi, který po necelých 3 minutách hry přivádí náš tým do vedení. Celý první poločas tlačíme soupeře, dobře kombinujeme, přibývá neproměněných šancí… Soupeř hraje na brejky a snaží se získat nějaké standartní situace (o jejichž síle se přesvědčujeme později). Až v poslední minutě se nám daří opět pěkná akce, kterou zakončuje střelou Gloza, míč se ale odráží od břevna, Lazar je však na správném místě a doráží míč do branky. Bohužel se nám nepodařil začátek druhého poločasu, když soupeř po tresném kopu z poloviny hřiště využil skrumáže před naší brankou a snížil na 1:2. Náš protivník, hrající po větru, posílal jeden dlouhý balón za druhým a snažil se využívat rychlého a důrazného útočníka k únikům. Toto se nám dařilo eliminovat, snažili jsme se i útočit a ve 40´ se potřetí prosadil Lazar a uklidnil naše mužstvo. Soupeř byl nebezpečný hlavně z rohů a po testných kopech. Deset minut před koncem jsme dostali nešťastný gól, když polostřela - polocentr od poloviny hřiště s pomocí větru zapadl našemu brankáři přímo pod víko. Poslední minuty zápasu byly dost hektické, soupeř tlačil, my jsme se snažili o rychlé brejky, ale na stavu se již nic nezměnilo.

Naše setava :

Lazar Drštka

Sklenář Hejna Walla Gloza

Aujeský

Machka

V průběhu druhého poločasu střídali : Miklík, Musálek, Koudelka, Palásek, na střídání byl připraven ještě brankář Slezák.

SK Líšeň - Rostex Vyškov 0 : 1 (0 : 0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 09.09.2005 v 00:10:27)

O prvním domácím utkání sezóny se nepíše snadno, protože jsme ho bohužel nezvládli.
Celý první poločas jsme byli lepším celkem, vytvořili jsme si řadu dobrých příležitostí, ale všechny jsme zahodili. Na konci poločasu přišlo první varování, když nečekaně našim obráncům utekl soupeřův útočník, naštěstí brakář Machka situaci zachránil. Do druhého poločasu jsme nastoupili bez pohybu, přenechali jsme iniciativu soupeři. Nedůsledně jsme bránili, výsledkem byl další samostatný nájezd soupeře, který tentokrát skončil gólem v naší síti. Po obdržené brance jsme sice opět získali převahu, ale naše akce byly křečovité, bez nápadu, chyběla přesnost, takže obránci soupeře snadno naše útoky odvraceli. I přes obrovskou snahu se nám gól vstřelit nepodařilo. Vzhledem k průběhu prvního poločasu se zdá porážka krutá, ale ve fotbale vždy platí: kdo nedává góly, nevyhrává…

Na začátek těžce vydřené vítězství

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 28.08.2005 v 13:38:03)

Tatran Kohoutovice - SK Líšeň 0 : 2 (0:2)
Branky : Hejna, Gloza

K prvnímu utkání nové sezóny jsme jeli na hřiště Kohoutovic, kde zápasy nikdy nebyly lehké. A nebylo to jednoduché ani tentokrát.

Začátek zápasu byl hodně rozháraný, obě mužstva se na hřišti hledala, hra byla velmi nepřesná. Naštěstí se naši hráči zorientovali jako první, hráli jsme lépe, vytvořili jsme si několik šancí. Jednu z nich po pěkné akci v 8´ proměnil Gloza, v 16´ překonal brankáře soupeře Hejna. Bohužel další šance zůstaly neproměněny. Soupeř se stále více sehrával a začal se dostávat do šancí (při jedné vyhlavičkovával Aujeský míč na brankové čáře), hra se vyrovnala. Na konci poločasu nás již soupeř přehrával.
Začátek druhého poločasu přinesl velký nápor protivníka, který jsme přežili jen s velkými obtížemi. Nebyli jsme schopní se dostat z vlastní poloviny, balóny jsme pouze odkopávali. Po horké desetiminutovce jsme se pomalu začali vzpamatovávat, ale soupeř byl o poznání lepší, uplatňoval fyzickou převahu. I když toho měli naši hráči očvidně plné zuby, dřeli, bojovali o každý míč, snažili se hrát fotbal.
Velmi dobře zvládli naši hráči závěr zápasu, když aktivní hrou nepustili soupeře do závěrečného náporu a naopak se snažili ohrožovat branku protivníka. Důležité v tomto zápase bylo i to, že se naši fotbalisté nenechali rozhodit očividnou nepřízní rozhodčího, hráli v klidu a soustředěně.

Pochvalu za zápas tentokrát zaslouží všichni hráči, zvláště bych chtěl vyzvednout výkon Wally a Hejny, také brankář Machka svůj tým podržel.

Hejna Drštka
Musálek Walla Sklenář Gloza
Aujeský
Machka

Střídali: ve 43´ Miklík za Sklenáře, v 60´ Maleňák za Musálka (Maleňák se zařadil do útoku, Hejna vyztužil přetíženou záložní řadu).

Hráči Jiří Aujeský a Denis Musálek jsou již hráči SK Líšeň, když po delším hostování v Líšni definitivně přestoupili z 1.FC Brno.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Petr Hajn 28.08.2005 v 11:15:25)

Na hostování k nám přišel Marek Walla ze Startu Brno (zatím do 31.12.2005).