SK ŘEČKOVICE - SK LÍŠEŇ 3:1 (1:0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 01.10.2007 v 08:00:32)

Branka : Lorenc Dominik
Sestava : Číhal Jan, Lorenc Dominik, Dvořák Jakub, Šustera Michal, Kozumplík Ladislav, Gottvald Filip, Rudolf David, Knetig Jakub, Randýsek lukáš, Juchelka Daniel, Maixner Radek, Čáp Lukáš, Sachambula Nelson, Kropáček Jakub, Klein Přemysl

Bohužel jsme v Řečkovicích navázali svou špatnou hrou na zápas se Žabinami. Hra začala chaoticky na obou stranách a zcela postrádala logiku. Kterýkoliv hráč, který měl míč špatnou přihrávkou daroval míč soupeři nebo ho jen tak někam nakopl. To trvalo téměř první půlku poločasu. Na podívanou to bylo šílené. Ovšem zatímco hráči Řečkovic postupně hru zlepšili, my v tomto představení pokračovali. A když už jsme se nějakým způsobem dostali před bránu soupeře, chybělo tradičně zakončení. A když jsme nechtěli dát gól my, dal ho soupeř a v tu chvíli jsme byli opět tam, kde jsme být nechtěli. Naše hra se ještě víc zhoršila a soupeř kousal ještě víc. Mnohdy při nás stálo štěstí, abychom neinkasovali další góly. Ale i my měli do poločasu šanci, ale soupeře zachránila tyč. Do šaten jsem odcházel hodně nazloben. Bylo nutné zabojovat, rychle vyrovnat a konečně hrát fotbal.Do druhé půli jsem malinko změnil setavu. Na pravý útok, kde mi chybí už delší dobu dravost, jsem poslal Knetiga, obranu jsem stáhl na tři beky, zofenzivnil i zálohu. Ovšem naše trápení pokračovalo i nadále, navíc jsme dostali druhý gól, který nás srazil ještě víc na dno. I když se nám podařilo po první akci naší pěkné akci v zápasu snížit, bylo to z naší strany všechno, protože soupeř rozhodl zápas svým třetím gólem. Je nutné si říct, že zcela zaslouženě klesáme ke dnu tabulky, kam momentálně patříme. Bohužel se mi začíná jasně ukazovat, že po polovině mužstva chci víc, než v nich je. Ale u zbytku to vidím jinak. „Zpřesněte přihrávky, zvyšte důraz, zkuste ve vhodný okamžik vzít zodpovědnost do svých rukou a bude do dobrý. Jinak se z těch sr…. nedostaneme !!“

FC SVRATKA B - SK LÍŠEŇ B 2:1 (1:0)

naše branka : Juchelka daniel
ŽK : Michal Šustera

Naše sestava : Krumholc Ondřej - Kozumplík Ladislav, Šustera Michal „C“, Dvořák Jakub, Lorenc Doninik, Belza Michal, Knetig Jakub, Rudolf David, Randýsek Lukáš, Trávníček Ondřej, Juchelka Daniel, Čáp Lukáš, Fürle David, Nguen Tuananh

Bohužel jsme nenavázali na skvělý výkon ze zápasu s Bystrcí. Jsem hrubě nespokojen s výkonem celého mužstva. To co jsme v Žabinách předváděli, bylo místy až trapné. Zcela jsme se přizbůsobili hře soupeře, která byla taková jaká byla. Kdo zápasu přihlížel, musel vidět, jak málo fotbalovosti všech dvaadvacet hráčů na hřišti předvádělo. I když jsme po většinu prvního poločasu byli na půlce soupeře,opravdu jsme tam jen byli a krkolomně se pokoušeli hrát fotbal. Soupeři stačil jeden únik a poločas byl vymalovaný 0:1.
Po obrovské bouřce v kabině a dohodě se svými asistenty jsme pozměnili sestavu. Ze čtyřčlenné obrany jsme posunuli Dvořáka do zálohy a Rudolfa do útoku. Do druhého poločasu jsme tedy nastupovali se třemi útočníky. Na hře to ale nebylo vůbec poznat. Byla to taková křeč i nadále. Navíc po hrubé chybě našeho brankáře, kdy si sahal na zcela lehký míč a odrazil si ho kolenem,jsme se do dostali do dvoubrankového manka. Malinkou naději vtiskl mužstvu svým gólem Juchelka,který snížil - 2:1. Definitivní bylo, když se Rudolfovi nepodařilo pět minut před koncem umístit míč z metru do prázdné brány. Tohle trestuhodné zahození šance bylo posledním hřebíčkem do naší rakve. Ze Žabin jsme odjížděli zcela po právu bez jediného bodu.

SK LÍŠEŇ - FC DOSTA BYSTRC 2:2 (1:1)

branky : 2x Čáp Lukáš

ŽK : Trávníček Ondřej (po nešťastném střetu s brankářem)

Naše sestava : Číhal Jan,Lorenc Dominik,Šustera Michal „C“,Dvořák Jakub,Kozumplík Ladislav, Trávníček Ondřej, Knetig Jakub, Rudolf David, Ghisi Tomáš, Belza Michal, Čáp Lukáš, Randýsek Lukáš, Gottvald Filip, Fürle David

Prvním našim soupeřem před domácím publikem byli chlapci od přehrady. Na soupeře jsme se celý týden pečlivě připravovali, protože jsme věděli, že přijede těžký soupeř. Hned od začátku zápasu se hrálo v rychlém tempu a byli jsme to my, kdo měl více ze hry. Bystrc hrála až moc zakřiknutě, což jsme mohli využít, ale první naši stoprocentní šanci jsme spálili. Náš brejk na branku měl být potrestán gólem.
Když jsme nepotrestali díru v soupeřově obraně ani napodruhé, soupeř z rychlého protiútoku trestal. 0:1. Byla to škoda, doposud jsme byli na hřišti aktivnější my. Soupeř po brance zlepšil hru, ale byli jsme to nyní my, kdo skóroval. Branka nám hodně pomohla. Začali jsme být opět aktivní, soupeře jsme několikrát přečíslili, ale bohužel bez efektu zakončení. Někokik dalších stoprocentních gólovek jsme trestuhodně zahodili. Kdyby byl byl poločas 4:1 pro nás, nikdo se nemohl divit. Ale bohužel, nekonalo se. Poločas 1:1.
Naše tragické druhé půle se opět prokázaly jako zcela reálné a my jsme psali jejich další kapitolu. Po prvních deseti minutách jsem nechtěl věřit svým očím, co se na hřišti v podání hráčů Líšně dělo. To co chlapci předváděli, bylo po zásluze potrestáno brankou soupeře.1:2 Zcela zbytečnou. Kdyby jsme nespali, nestalo by se. Jenže naštěstí přišel okamžitý budíček. Prakticky okamžitě jsme vyrovnali po nádherné akci po zemi. Jak jednoduché a hlavně účelné. Radost byla obrovská. 2:2 Poté jsme mohli dokonce strhnout vítězství na naši stranu několika dalšími, dalo by se říci tutovkami, ale zakončení našich hráčů je neefektivní. Touto cestou bych chtěl apelovat na Lukáše Čápa, aby si do dalšího zápasu obul gólové kopačky. Konec zápasu naopak patřil soupeři. Vyvinul velký tlak, ale Líšeň nedobyl. Velkou zásluhu na tom má brankář Číhal, který zlikvidoval hodně kousavých střel. Jen mě mrazilo v zádech a zastavovalo se mi srdce, když si drze těsně před koncem utkání vyběhl z brány pro míč hodně do pole a dovolil si několik hodně odvážných kliček. Je sice fajn, když si brankář tak věří, ale : „Čihi, příště tolik neblbni, díky !“

MS BRNO - SK LÍŠEŇ 3:6 (1:4)

branky : Čáp Lukáš 2x, Ghisi Tomáš 2x, Maixner Radek, Trávníček Ondřej

Naše sestava : Číhal Jan - Mikulica Jakub, Kozumplík Ladislav, Dvořák Jakub, Šustera Michal „C“, Lorenc Dominik,Trávníček Ondřej, Knetig Jakub, Rudolf David, Ghisi Tomáš, Belza Michal, Čáp Lukáš, Maixner Radek, Juchelka Daniel,Gottvald Filip

Na první zápas sezóny jsme zajížděli na Vojtovu ulici, kde nás čekal tradiční soupeř - sešívaní s modrou hvězdou na prsou, celek Moravské Slavie Brno.
Začátek zápasu přitom nebyl vůbec špatný. Během pěti minut jsme zahrozili dvěma rychlými brejky, ale chyběla koncovka. Velice snadno jsme mohli vést 2:0 a mohli vnést klid do našich řad. Jenže, nekonalo se. Ale i dál jsme začali mít zápas pod kontrolou. Bohužel moc krásnýho fotbalu na hřišti nebylo vidět. Morenda nehrála nic, my jsme to křečovitě a individuálně tahali. Nějaká kombinace nebyla vidět ani u jednoho mužstva. Až náš první gól se dal nazvat gólem po pěkné fotbalové akci. Brzy jsme přidali další tři branky a drželi zápas pevně v rukou. Bohužel jsme chvíli před koncem poločasu inkasovali z přímého kopu. Hráč Morendy to kopl skvěle. Mířená střela přímo pod víko a Číhal v brance neměl šanci. Poločas 1:4.
O přestávce jsem poslal rozcvičit se druhého gólmana Mikulicu. Byli jsme domluveni, že první půli odchytá Číhal, druhou Mikulica.
Už je to taková tradice, že druhé půle nám nejdou. I když jsem v kabině na hráče apeloval,že není nic hotovo, do druhého poločasu nastoupili velice vlažně. V prvním poločasu prakticky bezchybně pracující obrana začala kupit množství chyb, zcela propadla středová dvojice záložníků. Najednou měla Morenda až moc prostoru a taky toho začala využívat. Propad v záloze, díry v obraně jak v ementálu a laksní pojetí pohybu brankáře Mikulici vedlo k tomu, že Morenda snižila. My sice přidali gól, ale naše hra nebyla dobrá. Chyběla přesnost přihrávky. Morenda začala kousat víc a víc. Vysílal jsem na hráče neodvádějící tu správnou práci na hřišti slovní hromy a blesky. Vím, že mají navíc, než co předváděli. Malinko se hra zlepšila, ale i tak to bylo takové moc upracované. Konečnou pojistku jsme mohli udělat při střele Ghisiho, ale brankář Morendy měl bránu postavenou velice dobře. Zachránila ho tyč. Ovšem podruhé už se Ghisi nemýlil a krásným gólem zajistil Líšni tři body.
Z Morendy vezeme do Líšně cenné tři body. Výsledek je sice pěkný, navíc z hřiště soupeře, ale ta hra ? ?? No máme na čem pracovat. Fotbal hrajeme pro oko diváka a v hledišti přece nesedí slepí.

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V HORNÍ PASECE

Jak už je tradice tohoto mužstva i letošní letní soustředění jsme absolvovali v penzionu HOP v Horní Pasece. Hráči byli ubytováni v pěkných pokojích se soc. zařízením a televizí.K využití měli také místnost s DVD, venkovní bazén, saunu, místnost se stolním tenisem a travnatou plochu na trénování. Hráči měli navíc k dispozici celodenní švédský stůl s dostatkem čerstvého ovoce a ovocných šťáv.
Každé ráno byl stanoven budíček na 08:00 hod. Po krátké rozcvičce a hygieně následovala snídaně, která byla také formou švédského stolu. Poté proběhl úklid pokojů a jejich hodnocení. Od 09:15hod.do 11:00hod.probíhala první fáze tréninku, přerušená pouze přesnídávkou. Od 11:00hod. měli hráči možnost koupání v bazénu. Ve 12:00hod. byl oběd a poté do 14:00hod. polední klid. Ve 14:15hod. se už hlásili na hřišti na druhou fázi tréninku, která byla do 16:00hod. Po svačině a malém osobním volnu, který hráči využívali hlavně hrou stolního tenisu nebo koupáním, následoval lesní běh kolem penzinu.(cca.2,5 km) Pak měli hráči až do 18:00hod.volno, kdy byla večeře. V 19.15 se opět hlásili na hřišti, kde proběhla do 20:30 hod. třetí fáze tréninku. Pak se šli chlapci sprchovat a ve 21.00 už se pouštělo jimi vybrané DVD. Kdo nechtěl, mohl sledovat na pokoji televizi nebo vyvíjet jinou relaxační činnost. Ve 22:30hod. byl stanovena večerka.
Takto to probíhalo každý den, kromě středy. Na středu byl naplánován odpolední přátelský zápas s Ledčí nad Sázavou. Po ranní rozcičce, snídani a bodování pokojů jsme si udělali malou procházku do okolí penzionu. Po návratu se hráči koupali. Po obědě hráči odpočívali na pokojích, plně se koncentrujíc na blížící se zápas. Ve 14:00hod jsme se sešli ve společenské místnosti, kde jsme si řekli a nakreslili, jak budeme se soupeřem hrát. Poté broběhlo focení na líšeňský web. Pak už jsme se přemístili na stadión do Ledče. Zatímco se místní teprve scházeli, hráči u hráčů Líšně už probíhalo před zápasové rozcvičení. Od mnohých místních, kteří se už usazovali na tribunu, se nám dostalo pochvaly za takto plně profesionální přístup. Pak už na hřiště vyběhli i hráči Ledče. S trenérem Ledče jsme se domluvili na hrací době 3×20 min.
Do samotného zápasu jsme vstoupili dobře. Chlapci brzo odstranili překážku zvanou „velké hřiště“. Je to pro nás všechny totiž nová zkušenost. Hra našeho mužstva byla líbivá. Hráli jsme systém 4-4-2. Výborná byla práce obrany, organizovaná Šusterou. Hra středové dvojice zálohy Rudolf - Knetig,podporovaná ofenzivním obráncem Dvořákem byla velice kombinační. Útok byl hodně dravý. Nejvíce Maixner. Ten mě hodně překvapil, chlapec jeden malý. První třetinu jsme vyhráli 2-1. Druhá třetina byla jasně v naší režii. Nastříleli jsme soupeři čtyři branky. Poslední třetina ale byla vyrovnaná. Soupeř nás jednu chvíli hodně trápil. Naši hráči totiž herně polevili a to se hned projevilo. Ale dnes výborná obrana nedovolila soupeři skórovat. Konečný výsledek 2:6. Zápas hodnotím jako dobrý start do sezóny. Ale až mistrovské zápasy teprve ukážou, jaké je toto mužstvo.
Po zápase jsme se přemístili zpět do Horní Paseky, kde jsme až do soboty pilně třífázově trénovali.
Ještě se zmíním o volbě nového kapitána. Poprvé jsem nechal na hráčích, ať si svého kapitána zvolí sami. Jen jsem jim řekl, že kapitán musí být osobnost kolektivu, hráč který má u spoluhráčů respekt a autoritu, musí to být hráč, který nechybí na zápasech a tréninku, je cílevědomí, nekonfliktní. Musím říct, že hráči k volbě přistoupili velice zodpovědně. Kapitánem byl tajným hlasováním téměř jednoznačně zvolen MICHAL ŠUSTERA. A jelikož to byla velmi dobrá volba, neměl jsem nic proti tomu. Jakákoliv možná cenzura z mé strany proto padla. Věřím, že se Michal s touto velice důležitou úlohou vypořádá a bude příkladným kapitánem.
Ještě bych chtěl touto cestou poděkovat našemu vedoucímu mužstva Janu Knetigovi mladšímu, který jde plně ve šlépějích svého otce a pro mužstvo dělá maximum co se organizační a finanční situace týká. Asi těžko bychom si takový luxus mohli dovolit, kdyby nebylo jeho schopností. Také musím poděkovat panu doktorovi Kozumplíkovi, která je má pravá ruka a potvrdil to i na letošním soustředění, kde i díky jemu vládla pohoda a skvělá nálada. Musím poděkovat také provozním penzionu HOP, kteří se o nás celý týden vzorně starali. „Prostě to nemělo chybu “ jestli to čtete. A poslední dík patří samotným hráčům, kteří svým vzorným chováním nám všem ulehčili spoustu pedagogické práce.

A trochu statistiky ......

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Vejmělek Pavel 12.06.2007 v 10:19:06)

Naše TABULKA

1. FC Brno 51 bodů
2. Líšeň 49 bodů (to je bohužel prohra s Bohunicemi…)