SK LÍŠEŇ B - FC SOBĚŠICE 3:0 (0:0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 02.06.2008 v 07:52:01)

Naše sestava : Krumholc Ondřej, Malý Marcel, Pollak Jan, Knetig Jakub, Lorenc Dominik, Randýsek Lukáš, Číhal Jan „C“, Dvořák Jakub, Ghisi Tomáš, Juchelka Daniel, Rudolf David, Maixner Radek, Gottvald filip, Čáp Lukáš

Branky : Lorenc, Maixner, Číhal,

Do zápasu jsme šli s jasným cílem - získat tři body. I když to byl soupeř podle tabulky silný, chtěli jsme po vysoké prohře na Slovanu znovu úspěch. Myslím, že jsme od prvních minut utkání pro získání tří bodů dělali více než soupeř. Za první půli jsme měli více ze hry, více standartních situací, v držení míče jsme byli lepší. Jediné, co chybělo k dosažení branky byla přesná finální přihrávka. Myslím, že jsme se i lépe vyrovnali s teplým počasím, které už v ranních hodinách v Líšni panovalo.Zatímco soupeř neustále střídal vyčerpané hráče, my s tímto neměli problém. V tomto jsme byli na zápas lépe připraveni.
Po první bezbrankové půli jsem na hráče v šatně apeloval, že nezískat v tomto zápase tři body, bylo by velkým pro mne zklamáním.
Druhá půle už byla jasně v naší režii. Soupeř měl myslím, za druhou půli pouze jeden brejk a jeden roh. Jinak jsme hráli téměř na jeho straně. Šťastnou tečí soupeřova hráče po centru Lorence jsme šli do vedení. To nás uklidnilo a pak už se nám hrálo ještě lépe. Několikrát jsme předvedli pěknou kombinaci a po dlouhé době jsme dali branku i z rohu. Po ukázkovém vysokém balonu Rudolfa, šel do míče hlavou malý(dnes ovšem velký)Maixner a rozvlnil síť Soběšic podruhé.
Po druhé brance jsme byli ještě aktivnější a zcela po zásluze jsme vsítili i třetí branku. Autorem branky Číhal.
Utkání se nám hráčům a jejich radost a děkovačka rodičům byla zcela zasloužená. Velkou zásluhu na našem vítěztsví má i trojice hráčů Pollak, Krumholc, Ghisi, které kdykoliv oslovím, s chutí příjdou na výpomoc. Po dlouhé době jsme si mohli spolu s naším doktorem vychutnat naše obligátní pozápasové kafíčko a shlédnout při něm zápas starších žáků.

FC SLOVAN BRNO - SL LÍŠEŇ B 8:1 (3:1)

branka : Juchelka Daniel

Naše sestava : Číhal Jan „C“, Lorenc Dominik, Malý Marcel, Knetig Jakub, Gottvald Filip, Randysek Lukáš, Čáp Lukáš, Čerbák Martin, Dvořák Jakub, Juchelka Daniel, Rudolf David, Maixner Radek, Fürle David

Od zápasu s lídrem tabulky jsme si toho moc slibovat nemohli. Řekli jsme si, že budeme hlavně vycházet z dobře zapečené obrany, budeme natěsno pokrývat soupeřove hráče, když bude šance, budeme posílat naše útočníky do brejku. Myslím, že jsme to první poločas i dodržovali. Dlouho byla hra nechci říct vyrovnaná, to ne, soupeř byl fotbalovější, ale určitě na hřišti nedominoval. I když jsme inkasovali, dál jsme se drželi spíše vzadu a narušovali soupeřovi kombinace. Dokonce se nám podařilo i vyrovnat. Po nedorozumění obrany soupeře s vlastním gólmanem, jsme této soupeřovi hrubky využili a trestali.Zde musím pochválit napadání obou našich útočníků, kteří byli u zrodu tohoto soupeřova nedorozumění. Soupeř začal být ještě více nervózní. Bohužel jsme neměli moc příležitostí, jak toho využít a tak to byl soupeř, kdo šel zase do vedení. Do poločasu pak přidal ještě jednu branku.
O přestávce jsem na hráče apeloval, abychom se dál drželi naší taktiky, i když byl výsledek pro nás nepříznivý. Ale nechtěli jsme odsud odjíždět s „desítkou“.
Bohužel se nám defenzivní hra v druhé půli nedařila. Byla tam spousta hrubek v celé obranné činnosti, soupeř získával stále víc a víc navrch. Nejkritičtější byla prostřední pětiminutovka, kde jsme dostali tři rychlé branky. To nás položilo a soupeř si pak zápas jaksepatří užíval. Brankostroj Slovanu se zastavil na cifře osm.
Nám nezbývá než na tento výprask zapomenout. Čekají nás dvě poslední kola, kterými bychom se chtěli rozloučit vítězně.

SK LÍŠEŇ B - Řečkovice 2:2 (1:2)

Naše sestava : Krumholc Ondřej, Lorenc Dominik, Knetig Jakub, Pollak Jan, Gottvald Filip, Randýsek Lukáš, Dvořák Jakub, Číhal Jan „C“, Ghisi Tomáš, Juchelka Daniel, Rudolf David, Maixner Radek, Čáp Lukáš, Fürle David

Branky : Juchelka, Rudolf

První minuta zápasu, první akce soupeře končí v rohu a následně z něj dostáváme branku. 0:1. Jestli jsme se rozhodli hrát podle scénáře z minulého kola, tak jsme to přesně dodrželi. Jen neinkasovat hloupý gól, říkali jsme si před začátkem utkání. Ale také jsme si říkali spoustu jiných věcí, jakože budeme hru směřovat více na pravou stranu, kde máme tvořivé hráče, zlepšíme střelbu na bránu, zlepšíme přímočarost našich útočníků na soupeřovu bránu a vyvineme větší tlak na soupeřova gólmana. A co se konalo ? Prakticky nic. Na co bylo držení míče, v kterým jsme byli jasně lepší. Hru jsme přes půlku první půle šmrdolili na levé straně, střelba minimální. Střed zálohy pracoval oproti minulému zápasu lépe, ale i tak to nebylo ono. Hru se pokoušeli tvořit středem nebo dávali míče stále na levou stranu. Nebezpeční jsme byli jen při rohových kopech, ale nedůraz ve vápně ke gólu přece jen nevedl. Až po jedné vydařené akci přes Ghisiho, Rudolfa a Dvořáka Juchelka dokopal míč do brány. Vyrovnání přineslo přeci je větší klid do našich řad, ale nevyužili jsme možnosti jít do vedení a tak následně přišel trest a před koncem půle jsme znovu prohrávali.
Do druhé půle jsme šli s cílem otočit zápas. Ovšem nekonalo se. Ve hře bylo až spoustu nepřesností. Bohužel ta spousta nepřesností byla i ze strany rozhodčího. Mohu říct, že nám vzal dvě jasné gólové příležitosti. Ještě, že přišlo vyrovnání po krásné střele Rudolfa. Bohužel, navíc jsme dneska neměli. Ze hřiště jsem odcházel hodně zklamaný.

SK LÍŠEŇ B - SVRATKA BRNO B 3:1 (2:1)

Naše sestava : Krumholc Ondřej, Lorenc Dominik, Knetig Jakub, Dvořák Jakub „C“, Gottvald Filip, Randýsek Lukáš, Čáp Lukáš, Rudolf David, Ghisi Tomáš, Juchelka Daniel, Trávníček Ondřej, Maixner Radek, Sachambul Nelson, Kozumplík Ladislav, Štrunc Matěj

Branky : Randýsek Lukáš, Juchelka Daniel, Trávníček Ondřej
ŽK : Gottvald Filip, Lorenc Dominik

Do zápasu jsme šli s jasným cílem, neponechat nic náhodě a jasně si připsat tři body. Bohužel skutečnost byla jiná. Soupeř hned od začátku ukázal, že nepřijel do Líšně odevzdat svoji kůži lacino. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:1. Z rohového kopu soupeře jsme nepokryli volného hráče, který skóroval. Byla to hodně studená sprcha. Nechápu laksnost některých hráčů při bránění standartních situací. Bylo nutné zapnout na druhou obrátku a zápas rychle otočit. Ale jaksi se to nekonalo. Naše hra byla hodně nervózní, nedařila se kombinace. Marně jsem hráčům před a i během zápasu přikazoval, aby jsme hru hráli přes pravou stranu, kde jsme měli tvořivé hráče. Ale vše se točilo přes levou stranu a bylo to trápení. Když se přeci jen podařilo vyslat levého útočníka do brejků, akci zbytečně zastavoval a nešel do střelby. Když se nám konečně podařilo hru na pravou stranu dostat, bohužel dnešní pravý útočník, hvězda minulých utkání krajského přeboru neměl den. Byl až moc ospalý a hlavně na útočníka nedůrazný. Bylo to k pláči a já mohl na lavičce zbláznit. Postupně jsme si ale vytvářeli tlak, který ovšem končil opět nedůrazným bojem v brankovišti soupeře. Soupeř hrozil rychlými protiútoky, z kterých byl hodně nebezpečný. Po jednom takovém zachraňoval na poslední chvíli Gottvald, leč za žlutou kartu. Hodně nás v tuto chvíli podržel i brankář Krumholc, který zlikvidoval volná přímý kop. Stejnou příležitost jsme měli vzápětí i my. K míči jsem povolal Randýska, který nádhernou střelou rozvlnil síť. Krásný gól. Vyrovnání nám pomohlo. Začali jsme více držet míč, ale bohužel nedůrazností našich útočníků jsme nešli do vedení. Až závěr poločasu nám přinesl druhý gól.
O přestávce jsme si to měli hodně co říci. Bohužel druhý poločas byl z naší strany stejný jako ten první. Zcela propadáková byla hra našich dvou středních hráčů. To byl nejslabší článek našeho mužstva. Útoku se nedostávalo přihrávek a když už, tak nákopy našich stoperů. Bylo třeba něco změnit. Ale možností nebylo mnoho. Stáhnul jsem Trávníčka na místo krajního obránce, kde je myslím jeho místo. Od té chvíle začala být naše hra tvořivá. Zásluhou byl třetí gól, paradoxně Trávníčka, který po nádherné spolupráci s Ghisim pojistil naše vedení. výsledek jsme si už pohlídali, ale z hřiště jsem odcházel z výkonem některých hráčů hodně zklamaný. Velká pochvala je pro Brankáře Krumholce, který byl dnes velkou oporou.

Dosta Bystrc - SK Líšeň 5:0 (1:0)

sestava : Rychetský Matěj, Trávníček Ondřej, Polak Jan, Knetig Jakub, Malý Marcel, Boček Jiří, Dvořák Jakub, Číhal Jan „C“, Rudolf David, Maixner Radek, Juchelka Daniel, Lorenc Dominik, Čáp Lukáš, Kozumplík Ladislav

Moc dobře jsme věděl, že nás čeká nelehký soupeř a také proto jsme odjížděli do Žebětína s tím nejlepším, co má tohle mužstvo k dispozici. Hru jsme chtěli mít založenou hlavně na kvalitní obraně,protože jsme si byli až moc vědomi, jaká je útočná síla soupeře. Začátek zápasu byl z naší strany dobrý. Drželi jsme více míč, dopředu jsme byli nebezpečnější. Bohužel několik slibných akcí, končilo nedůrazným zakončením v útočné fázi. Soupeř toho první půlku poločasu moc neukazoval, jakoby by byl naší hrou zaskočený. Až když se lámal konec poločasu, došlo k tomu, na co byly hráči upozorňování. Došlo k nepokrytí soupeřova útočníka a ten trestal. O to smutnější byl fakt, že to byl Tomáš Sodomka, ještě nedávno hráč Líšně. Po tomto gólu, který soupeři hodně pomohl a uklidnil jejich hru, byla Bystrc stále více nebezpečnější. Ale my jsme s nimi dál drželi krok. Poločas sice skončil 1:0 pro soupeře, ale vše bylo otevřené.
Jako rozhodující vidím náš vlažný vstup do druhé půle. Soupeři jsme dali až moc prostoru k tvorbě hry a mu tak narůstala křídla. Bohužel, vyústěním toho všeho byl další gól v naší síti. Vyražená střela našeho brankáře, nebyla uklizena dostatečně daleko a soupeř dorážel a trestal. Brzy po druhé brance padla třetí a bylo po zápase. Každý na hřišti už věděl, že tři body zůstanou v Bystrci. Na mých hráčích se mi líbilo, že dál bojovali. Otevřeli jsme více hru a snažili se aspoň o čestný úspěch. Ale bohužel branka nám nebyla souzena. Naopak soupeř využíval dlouhých přihrávek za naši obranu a hrozil z brejků. Přidal ještě dvě branky a my si vezeme hrozivou porážku 0:5. Výsledek je až moc krutý. Soupeři nezbývá než pogratulovat, zvláště Tomáš Sodomka byl strůjcem tohoto bystrckého úspěchu. Dal dvě branky, a myslím, že i na dvě přihrával. Sportovně jsem mu popřál plno dalších fotbalových úspěchů. Nám nezbývá než na tento zápas rychle zapomenout a soustředit se na další zápas.

SK LÍŠEŇ - MS BRNO 1:1 (0:1)

branka : Lorenc

Sestava : Číhal Jan „C“ - Kozumplík Ladislav, Knetig Jakub, Šustera Michal, Trávníček Ondřej, Lorenc Dominik, Dvořák Jakub, Čáp Lukáš, Ghisi Tomáš, Maixner Radek, Rudolf David, Helis Jakub, Randýsek Lukáš, Fürle David, Gottvald Filip

Do zápasu jsme šli s jasným cílem - získat tři body. Oproti jiným zápasům jsem udělal dvě několik změn. V brance nastoupil Číhal. Hodně vytěžovaný Rychetský ode mě dostal volno. Na místě předstopera jsem dal Knetiga, odkud mi chybí lepší rozdávání míčů, na levou zálohu tak šel Lorenc. Zápas se měl hrát jasně pod naší režií, ale vše bylo jinak. Tak katastrofální hru jsem od mužstva tedy nečekal. To co jsme předváděli bylo až k pláči. Pokyny roztahovat hru, pokud budeme mít soupeře na jeho polovině vytahovat krajní beky, střílet už od vápna, to se prostě nekonalo. Na co to bylo, když jsme byli nastěhovaní na půlce soupeře, kde jsme jednoduše ztráceli míče ani ne důrazem soupeře, jak fatálním zpracováním nebo špatnou přihrávkou ? A když pak z nahodilé šance navíc dostaneme branku, bylo naše další snažení, jestli se to tak dá vůbec nazvat, ještě komičtější. Teprve konec poločasu byl z naší jediné pěkné akce fotbalový, kdy po pravé straně si to vyměnili Rudolf s Ghisim, kterého poslal v pokutovém území k zemi bránící hráč, a my tak měli možnost penalty. Bohužel Trávníček přestřelil bránu a my tak do kabin odcházeli za ostudného stavu 0:1.
Znovu jsme si v šatně všechno řekli, ale ani naše druhá půle nebyla dobrá. Hru jsme sice malinko roztáhli, sem tam jsme zahrozili, ale i tak to bylo trápení a trápení. Až vyrovnávací branka Lorence přinesla z naší strany větší tlak na soupeře. Jednoznačně jsme byli co se týče držení míče lepší. Soupeř krom dlouhých výkopů toho dopředu moc neukázal, ale z naší strany to taky nebylo nějak fotbalové. Spíš bojovné, snaha dát soupeřovi co nejdříve branku. Pěkně vyhlížející akce na několik dlouhých přihrávek, kdy Maixner už nestihl dorazit míč překonanému golmanu soupeře do sítě, jasně dokazovala, že co jsme si navařili v první půlce, že to si i s níme. I veliký tlak na samém konci zápasu nic nezměnil na ostudné remíze s Morendou.

SK LÍŠEŇ B - MEDLÁNKY 4:3 (1:2)

naše sestava : Rychetský Matěj, Číhal Jan „C“, Lorenc Dominik, Šustera Michal, Malý Marcel, Knetig Jakub, Čáp Lukáš, Dvořák Jakub, Rudolf David, Ghisi Tomáš, Helis Jakub, Juchelka Daniel,Gottvald Filip

naš branky : 2x Juchelka, Knetig, Ghisi

Začátek zápasu nebyl z naší strany vůbec dobrý. Fotbalově to hodně skřípalo na všech našich frontách. Herní projev byl hodně mizerný. Ale i tak se nám podařilo několikrát doslova dokopat míč do soupeřova vápna, jenže díky nedůrazné koncovce to bylo stejně k ničemu. A tak to byl soupeř, který jednoduchou hrou na několik dlouhých přihrávek dal první branku. Bohužel ani po obdržené brance se naše hra nelepšila, výjimkou byla jen povedená přihrávka Rudolfa, která našla neobsazeného Juchelku, který na polovině hřiště utekl a nedal gólmanovi Medlánek šanci. Remíza ovšem netrvala dlouho. Po naší hrubé chybě šel soupeř opět do vedení. Navíc to byl gól do šanci, který mrzí dvakrát.
V šatně jsme si toho museli hodně říct - zvýšit pohyb na hřišti, roztáhnout hru více do stran, začít střílet a poté být dotěrní u soupeřova brankáře.
Ovšem druhá půle začala z naší strany tak jako ta první. Navíc nás dvakrát zachránila tyč. Zlomový okamžik zápasu vidím po nádherném gólu Knetiga, který po krásné zpětné přihrávce od Juchelky zavěsil od vápna těsně po břevno. Od této chvíle jsme byli na hřišti lepším celkem. Byli jsme důrazní, dařila se křídelní hra, vybojovali jsme spoustu rohů, při kterých jsme byli hodně důrazní. Však hlavičkám Rudolfa a Šustery chybělo opravdu málo. Pak znovu utekl Juchelka a vedli jsme 3:2. Kdyby kluk Juchelkových proměnil i další dvě gólovky, mohlo být vymalováno. Až při čtvrtém gólu Ghisiho, jsem věřil, že tři body zůstanou na líšeňské půdě. Bohužel naší zcela nedisciplinovanou hrou dovedl soupeř snížit a zápas tak ještě zdramatizovat. Ale drama dopadlo lépe pro nás a tři body jsme vybojovali. Z vyhraného zápasu jsme měli velkou radost. Jen mě mrzí první půle, kde jsme předváděli něco šíleného. Druhá půle byla z naší strany dobře sehranou partií, až tedy na ten konec.

PŘÁTELSKÝ ZÁPAS : Svratka Brno A - SK Líšeň B 4:2 (2:1)

branky : Klein Přemysl 2x

sestava : Rychetský Matěj, Malý Marcel, Śustera Michal, Číhal Jan „C“, Lorenc Dominik, Knetig jakub, Dvořák Jakub, Čáp Lukáš, Rudolf David, Juchelka Daniel, Maixner Radek, Klein Přemysl, Werner Pavel, Randýsek Lukáš, Fürle David

Začátek zápasu nám nevyšel. Bohužel chlapci nastupovali až s moc velkým respektem ke starším hráčům soupeře. Navíc hře nepomohl ani hodně mokrý ranní trávník. Soupeř brzy vedl 2:0. Teprve po patnácti minutách jsme se otřepali a soupeři začali ukazovat, že tak lehké to mít s námi nebude. A když se nám podařilo snížit, hra se začala vyrovnávat. Do poločasu jsme mohli navíc ještě vyrovnat, ale bohužel jsme neproměnili vyloženou šanci. O přestávce, kdy bývám v kabině hodně hlasitý, nebylo třeba nijak zvyšovat hlas. Hra sice rozhodně nebyla bez chyb, ale spíš jsem se snažil kluky nahecovat pořád ke stejně zodpovědné hře.
V druhém poločasu jsme byli jednu chvíli lepším mužstvem. Několikrát jsme soupeře přehráli pěknou kombinační hrou. výsledkem toho bylo zasloužené vyrovnání a jednu chvíli to vypadalo, že půjdeme i do vedení. Ale nedali jsme zase gólovku. Pak ale soupeř ukázal svoji sílu a dvěma brankami strhl vedení na svoji stranu a tím zápas rozhodl.

VENKOVNÍ TURNAJ V ŘEČKOVICÍCH

1.SK LÍŠEŇ 10b.
2.Soběšice 9b.
3.Řečkovice r.96 6b.
4.Řečkovice r.95 4b.
5.Svratka Brno 0b.

Naše sestava : Číhal Jan - Rychetkský Matěj, Malý Marcel, Dvořák Jakub, Šustera Michal, Trávníček Ondřej, Knetig Jakub, Rudolf David, Čáp Lukáš, Ghisi Tomáš, Juchelka Daniel, Helis Jakub, Randýsek Lukáš, Gottvald Filip, Štrunc Matěj, Sachambula Nelson

Poslední přípravný turnaj před jarním startem sezóny se nám podařil. I když se nehrálo na optimálním hracím povrchu, pískové hřiště nebylo tím pravým ořechovým místem pro ideální fotbal - povrch byl rychlý, nerovný, když zafoukalo, prášilo se - myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon. Konečně jsem začal ve hře nacházet to, s čím máme věčné problémy. Dařila se přihrávka, výběr volného místa s míčem, standartní situace, dobrá práce obrany. Jen v útoku nám ještě chybí ta správná drzost ve vápně. Také rychlé rozhodování se v daných situací při rozehrání míče by mohlo být účelnější než standartní. Ale celkově jsem se sobotou spokojen. Hráli jsme se soupeři, které máme v soutěži a myslím, že jsme zde předváděli opravdu dobrý fotbal.

1FC BRNO (dívky ročník.95) - SK LÍŠEŇ 1:11

Sestava : Rychetský Matěj - Číhal Jan, Trávníček Ondřej, Dvořák Jakub, Malý Marcel, Randýsek Lukáš, Belza Michal, Rudolf David, Knetig Jakub, Helis Jakub, Juchelka Daniel, Sachambula Nelson

Branky : Juchelka, Dvořák, 4x Čáp, 2x Helis, Číhal, Rudolf, Trávníček

Smyslem tohoto přátelského utkání měla být z naší herní tvořivost a kombinační spolupráce celého jedenáctky. Díky tomu jsme soupeři na sehrání tohoto zápasu kývli. Tímto nechci nějak snižovat kvalitu dívčího fotbalu, to rozhodně ne. Ale soupeř to byl takový, kde jsme si měli vyzkoušet spoustu dovednostních úkolů. Ovšem skutečnost byla jiná. Hra se nedařila tak, jak jsme si řekli. Chtěli jsme si zkusit větší spolupráci našich útočníků se zálohou, zálohy s obranou a ne se jen snažit hrát míč pořád dopředu, ať se děje, co se děje. Prvních deset minut to byla hra chumlu. Kde byl míč, byli minimálně dva naši hráči a někdy i tři. Sice jsme hráli jen na straně soupeřek, ale nějaká fotbalovost naprosto nulová. Za první dvacet pět minut jsem napočítal snad tři přihrávky za sebou z naší strany, aniž bychom neztratili míč, který končil buď v zázemí nebo odkopem dívek prostě někam. No zkrátka „skvělá“ podívaná.
Druhá dvacetipětiminutovka (byli jsme domluveni, že si to dáme 25, 25, 20 min.) nebyla o nic lepší. Sice tam nějaký náznak byl, ale jen náznak a s tím nemůžeme být spokojení. Sice jsem hráče nabádal i k individuální tvořivosti, ale ne že se mi budou snažit s balonem individuálně tvořit tak dlouho, až o něj přijdou. Nabádání udělej kličku zvedni hlavu a dej rychle míč spoluhráči a znovu si běž říct o míč, to je prostě asi pro celý mužstvo neřešitelný problém. Nebo hra dozadu. Když to nejde dopředu, dej míč dozadu a vytáhněme soupeře. To byla témata, o kterých bylo v sobotu darmo mluvit. Branky jsme stříleli, ale kolik jich bylo po oku lahodících akcí ? Prakticky žádná. Čtyři branky jsme dali z rohů. To je sice čest, některé rohy jsme sehráli dobře, ale zase obrana dívek nebyla natolik důrazná, jako nás bude čekat v soutěži. Zkrátka a dobře sobota se moc nevyvedla, i když jsme vyhráli tak vysoko.