MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Starší přípravka U11A

Sponzoři týmu

Quick-MixPBX Bohemia

Aktuality

RSS kanál

Halový turnaj v Mohelnici

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 27.11.2006 v 16:30:25)

Konečná tabulka :

1.Viktorie Přerov 13b.
2.1FKD Drnovice 12b.
3.TJ Svitavy
4.FK Mohelnice 12b.
5.SK Líšeň 5b.
6.TJ Lanškroun 3b.
7.FK Mohelnice 1b.

Výsledky SK Líšně

SK Líšeň - Drnovice 1:1
SK Líšeň - Mohelnice B 1:0
SK Líšeň - Mohelnice A 2:1
SK Líšeň - Viktorie Přerov 0:2
SK Líšeň - TJ Lanškroun 0:0
SK Líšeň - TJ Svitavy 1:3

První halový turnaj se nám nevyvedl. Po výborném začátku, kdy jsme hrajeme s výbornými Drnovicemi 1:1, kdy hrajeme krásný kombinační fotbal, přichází nevyvedený zápas s Mohelnicí B. Hrajeme až moc profesorsky, hlavně hráči tvořící první lajnu, si myslí, že to půjde samo. Mohelnice B spíše vzdoruje, než hraje fotbal, ale my se neprosazujeme s vyložených šancí. Máme dobrých pět tutovek, které laksně zahazujeme. Proto neutěšený výsledek 1:0. Následuje zápas s Mohelnicí A. Je to vyrovnaný fotbal, každý z nás může vyhrát. Jenže, když neproměňujeme penaltu a navíc třicet před koncem udělá zkušený obránce fatální chybu v obranném pásmu, zaslouženě prohráváme 1:2. Následuje další zápas s Viktorií Přerov. Nejlepší celek turnaje nás školí. Hraje kombinačně, my se trápíme, navíc přicházíme o hráče Knetiga /střevní potíže, nehraje už do konce turnaje/ a o nakopnutého Malého /momentálně nejlepší hráč SK Líšně/. Musím přeházet všechny tři lajny a na hře je to vidět. Prohra 1:3 zcela zasloužená. Poté nás čekaj Lanškroun. Lanškroun je stoprocentně k poražení.My hrajemem fotbal, ale nedáváme opět góly. Tak remíza 0:0 odpovídá přesně hře. Poslední zápas s Tj Svitavy už pro nás nic neřeší. Domů pojedeme bez medaile. A tak jestli čtvrtí, pátí nebo šestí, už je jedno. Hrají i náhradníci a prohra 1:3 je tak opět vcelku zasloužená.
Jedinou slabou náplastí nevydařeného turnaje je vyhodnocení brankáře Mikulici nejlepším brankářem turnaje. Pár zákroků má excelentních, ale nejlepší brankář turnaje ? No sám nevím. Ale přeju mu to.
Ponaučení ? : Tento turnaj jasně ukázal, že fotbal je kontaktní sport, kde záleží hlavně na důrazu. Mnozí hráči hrají až moc bolestinsky. Bez důrazu to holt nepůjde. A hlavně fotbal se hraje na góly a ne šance. Na šance jsme mistry Evropy.

Přátelský zápas : SK Líšeň - Soběšice 8:4 (2:0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 30.10.2006 v 08:18:35)

Naše branky : Gottvald Filip 3x, Čáp Lukáš 2x, 1x Sachambula Nelson, 1x Juchelka Dan, 1x vlastní

Naše sestava : Mikulica Jakub, Dvořák Jakub, Kozumplík Laidslav, Čáp Lukáš, Randýsek Lukáš, Šustera Michal, Maixner Radek, Juchelka Dan, Vrána Michal, Malý Dominik, Dohnal Jakub, Pektor Pavel, Gottvald Filip,

Tento zápas byl určen pro nové hráče, které postupně budu začleňovat do mužstva a náhradníky, kteří nedostávají tolik prostorů v mistovských zápasech. Hlavním významem tohoto zápasu bylo, aby hráči hráli a hráli, bez ohledu nato,jak zápas dopadne. Soupeře jsme myslím herně přehrávali, a když zahrozil, bylo to po hrubkách nových hráčů, kteří ještě neumí držet hrní pozice, které jsou jim určeny. Co pak nezachránil Mikulica, byl gól v naší brance.
Tento zápas jasně ukázal, že jsou v týmu hráči, kteří jsou fotbalově zcela nevýrazní a myslím, že je na zvážení rodičů, jestli fotbal je pro jejich syna to pravé. Člověk nechce nikoho odsuzovat, ale přece buďme při zemi.
Koho musím pochválit, pak je to brankář Mikulica. Po ostudném výkonu v Bohunicích, a noži na krku, že budu hledat novou brankářskou jedničku, si to vzal k srdci a zachytal dobře. Byl tam zjevně lepší pohyb v branovišti i komunikace s hráči. I když to nebylo ještě stoprocentní, má na to synek celou zimu. V neděli byl oporou mužstva.

Bohunice - SK Líšeň 5:1 (3:1)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 30.10.2006 v 07:35:16)

Naše branka : Knetig Jakub

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář) Malý marcel, Dvořák Jakub, Číhal Jan (C), Helis Jakub, Lorenc Dominik, Trávníček Ondra, Ghisi Tomáš, Čáp Lukáš,Werner Pavel, Knetig Jakub, Maixner Radek, Juchelka Dan

Ani poslední zápas sezóny nedopadl dobře. Až potupně jsme prohráli 5:1 a patří nám po podzimu až šesté místo. To je nejhorší umístění tohoto mužstva. Zápas jsme přitom začali dobře. Do soupeře jsme vlítli a brzo vedli 1:0. Ale to bylo všechno. Soupeř převzal iniciativu naprosto ve všem. Soupeř hrál fotbal, my se dívali. Nedařila se nahrávka, střelba, zpracování. Základní dovednosti fotbalu. Do poločasu soupeř vedl 3:1. O přestávce jsem se snažil hráče vyburcovat, ale jejich výkon byl žalostný, místy až tragický. Soupeř přidal další dva góly a užíval si výhry. My jsme se potupně odebrali do šaten a vypili si kalich hořkosti až do dna.
Nyní nás čeká zimní přestávka, kde se budeme musetz opět dát dohromady a na jaře dohnat ztrácené body, a pohybovat se zase ve vrchní polovině tabulky, kam jistě patříme. Věřím, že se nám to podaří.

SK Líšeň - Slovan Brno 1:3 (1:2)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 23.10.2006 v 08:03:06)

Naše sestava : Mikulica Jakub, Dvořák Jakub, Malý Marcel, Čáp Lukáš, Číhal Jan (C), Lorenc Dominik, Werner Pavel, Knetig Jakub, Maixner Radek, Randýsek Lukáš, Vrána Michal, Sachambula nelson, Gottvald Filip

Dříve než začnu rozebírat tenhle zápas, zdravím věrné čtenářky z řad maminek fansclub Slovan Brno, které pravidelně čtou mé hodnocení. Jsem rád, že si líšeňské stránky čtou nejen Líšňáci.
Za krásného slunného sobotního počasí jsme přivítali opravdu silného soupeře, z kterého máme pokaždé respekt. Možná by zápas mohl vypadat jinak, kdybychom nepostrádali tři klíčové hráče. Ale i tak si myslím, že alespoň v první půli jsme drželi se soupeřem krok a hráli vyrovnanou partii. Po první brance soupeře až do doby, kdy se nám podařilo vyrovnat to byl zápas opravdu vyrovnaný. To se hned pozná v řadách příznivců soupeře. Když se hned nevyhrává, jak je na Slovanu samozřejmostí, ihned jsou tu mnohdy nemístné komentáře rodičů.
Ale vraťme se k samotné hře. Možná kdyby nám nevázla střelba, soupeřův brankář k překonání rozhodně byl, Slovan mnohdy jistil branku i samotnými vysokými hráči,aby to tam náhodou nepadalo, mohli jsme soupeři zatopit i víc. Jenže střelba našich hráčů se opět nekonala a zoufalé náznaky středového proražení obranného valu soupeře, to bylo o ničem. Dříve tak silná zbraň, jako střelba je pryč a my se k ní musíme zase vrátit. Pokud ne, nemůžeme vyhrávat. Do poločasu přidal soupeř druhou branku.
V druhé půli už byl Slova lepší a zaslouženě vyhrál.
Zbýbvá nám poslední zápas v Bohunicích, kde se musíme pokusit vyhrát a získat tak zase sebedůvěru, která je třetí porážkou v řadě hodně nahlodána.

ŽABOVŘESKY - SK LÍŠEŇ 3:1 (1:0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 16.10.2006 v 07:23:07)

Naše branka : Lorenc Dominik

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Malý Marcel, Dvořák Jakub, Trávníček Ondra, Helis Jakub, Randýsek Lukáš, Ghisi Tomáš, Knetig Jakub, Čáp Lukáš, Lorenc DOminik, Kozumplík Ladislav, Juchelka Daniel, Maixner Radek

Jestli byl pátek třináctého, pak se na něj určitě nevymlouvejme. To co jsme v Žabinách předvedli mohu hodnotit jako jedno z nejhorších vystoupení této sezóny. Pokud si hráči neuvědomí, že fotbal je hra kombinační, že se neobejde bez zpracování míče a přihrávek, že se při něm střílí na bránu, že se při něm musí i běhat, že fotbal je hra kontakní plná soubojů o míč se soupeřem, že brankář v bráně je také hráčem v poli,a ne že jsme ho jen tak postavili do brány, aby se teda aspoň zúčastnil, jestli si tohle hráči neuvědomí, pak nemohou nikdy uspěch. Tak tahle přesně jsme hráli v Žabinách. Neúčelná chaotická hra. Pryč je náš pohledný a hlavně účelný fotbal. Hrajeme kostrbatě, nakopáváme míče náhodně dopředu a věříme, že to nějak dopadne, začínáme dělat chyby v obraně. Kde je ta nepropustná líšeňská obrana a důrazný útok ? Náprava musí nastat ihned. Věřím, že si hráči tohle všechno vezmou k srdci a již následující zápas doma se Slovanem ukáží, že fotbal hrát umějí.

SK LÍŠEŇ - 1FC BRNO 0:3 (0:1)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 09.10.2006 v 08:25:19)

Naše sestava : Mikulica jakub (brankář), Malý Marcel, Dvořák Jakub, Gottvald Filip, Číhal Jan „C“, Helis Jakub, Knetig Jakub, Maixner Radek, Trávníček Ondra, Randýsek Lukáš, Lorenc Dominik, Ghisi Tomáš, Juchelka Daniel, Kozumplík Ladislav, Vrána Michal,

Kdo viděl zápas, musí říct, že výsledek je pro nás až hodně krutý. Myslím, že jsme se soupeřem hráli vyrovnavnou partii. Naším hlavním problémem bylo neproměňovaní šancí. Možná by výsledek vypadal jinak, kdyby se nám podařilo po první brance soupeře kontrovat. Věřím, že bychom pak soupeře hodně potrápili. Ale pokud nebudeme dávat branky z naprosto vyložených šancí, nemůžeme vyhrávat.
Ale to je naše slabina už delší čas. Stačí si vzpomenout na další domácí zápas z Moravskou Slavií. Tam jsme taky nedávali góly, které pak chyběly.
S 1FC BRNO se nám také nedařilo proměňování standartních situací, při kterých jsme pokaždé silní a dovedeme skórovat. Při rozích jsme sice hrozili, tlak ve vápně na soupeře byl, ale koncovka nebyla. A fotbal se hraje na góly, ne na šance !
Při druhém gólu soupeře se už pomalu rýsovala prohra a náš sen konečně porazit 1FC BRNO se rozplýval. A přitom si myslím, že jsme na soupeře měli. I sám trenér soupeře po zápase přišel a řekl, že jsme byli vyrovnaným a kvalitním soupeřem. A to je pro nás takové malinenké vítězství. Ale já věřím, že jedou si tři body ze zápasu se soupeřem odneseme. Třeba už na jaře. No, uvidíme.

KOHOUTOVICE - SK LÍŠEŇ 0:5 (0:4)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 02.10.2006 v 08:33:50)

Naše branky : Maixner Radek, Randýsek Lukáš, Číhal Jan, Ghisi Tomáš, Helis Jakub

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Malý Marcel, Kouřil Karel, Trávníček Ondra, Číhal Jan „C“, Randýsek Lukáš, Gotwald Filip, Sachambula Nelson, Vrána Michal, Maixner Radek, Knetig jakub, Ghisi Tomáš, Helis Jakub, Lorenc Dominik

Zápas se dal nazvat zápas dvou našich zcela rozdílných poločasů. Zatímco první poločas jsme byli jasně lepší, šla kombinace, nahrávka, standartky a prakticky se hrálo jen na branku soupeře. Druhý poločas, jako by si mí hráči obuli dvě levé kopačky. Co jsme předváděli za hrůznou hru, nechtělo se mi ani věřit. Hráči ukolíbáni prvním poločasem, se na hru zcela vykašlali. Pokoušeli se individuálně vymýšlet nesmysly, složitě se snažili přecházet individuálně i přes tři soupeřové hráče, přicházeli tak o míče a soupeř toho mohl několikrát využít. Brankář Mikulica byla ale vždy na svém místě. Proč hrát fotbal jednoduše a krásně, když to jde tak, že ?! Naši útočníci se v druhém poločase prakticky nedostali k míčům a když konečně, zakončení bylo hrůzostrašné. No prostě hrůza a děs !!! Konec zápasu byl pro mne vysvobozením a jak si vždy užívám na duši s chlapci jejich vítězný pokřik, raději jsem se předčasně odporoučel do šatny. Slavit opravdu nebylo co a jejich vítězné CIGI-CAGA je snad ani nemohlo těšit.

FC DOSTA BYSTRC - SK LÍŠEŇ 2:4 (1:3)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 25.09.2006 v 08:09:47)

Naše branky : Knetig Jakub, Lorenc Dominik, Trávníček Ondra, Maixner Radek

Naše sestava : Mikulica Jakub /brankář/ Malý Marcel, Dvořák Jakub, Číhal Jan (C), Gotwald Filip, Randýsek Lukáš, Maixner Radek, Knetig Jakub, Sachambula Nelson, Trávníček Ondra, Vrána Michal, Lorenc Dominik, Kouřil Karel, Kozumplík Ladislav

Po strastiplné cestě přes páteční zacpané Brno, jsme dorazili téměř po hodině do Bystrce. Termín utkání v 15.30 hod. v pracovní den se mi zdá dosti nešikovný. Hlavně pro hráče přípravek, kdy jsme všichni závislí na autech rodičů. Jen málokdo totiž končí píchnutím si štípačky ve 14.00 hod. jako kdysi v Zetoru či Šmeralkách. Ale i tak se nám nakonec podařilo totálně dopravou zkolabované Brno přejet. Bylo to sice hektické, hráči měli minimum času na rozcvičení se, když jsme přijeli, soupeř už byl na hřišti.
První poločas se téměř dařil, i když vázla kombinace. Bylo to takové utrápené. Někteří hráči hráli až moc profesorsky. Po mé „bouřce“ se hra sice zlepšila, ale zase přestala jít nahrávka. Dobrá nahrávka končila špatným zpracováním. Stejně jsme ale poločas vyhráli 3:1.
Po přestávce se do nás soupeř obul. Vyloženě nás přehrával, mí hráči jakoby si mysleli, že vše už je uděláno. Po další mé „bouřce“ se naše hra opět zlepšila a výsledkem byl náš čtvrtý gól. Poté jsme až zbytečně moc vytahovali obranu. Ano, říkal jsem, pojďme hrát dál útočný fotbal, ale není možné, aby obránci tolik tahali míče na stranu soupeře a pak při rychlích kontrech soupeře chyběli vzadu. Jedním z takových případů byl únik soupeře a faul našeho hráče v pokutovém území. Chytnutí nařízené penalty naším brankářem Mikulicou muselo lahodit všem přihlížejícím i legendárnímu brankáři tehdejší Zbrojovky Brno Josefu Hronovi, který zápasu přihlížel. Mikulica penaltu nejdříve vyrazil a pak dvakrát po sobě opět vyrazil dva téměř nechytatelné dorazy soupeře snad z dvou metrů. Naši hráči jen přihlíželi, jak se Mikulica potí. Tak to hoši ne, ten balón půjde z vápna vždycky do řiti !!!!! jak pořád křičím.
Zápas dál pokračoval v režii Bystrce. Ještě se mu podařilo snížit na dva čtyři, ale to bylo všechno.
Jednou větou na konec. Z Bystrce jsem odjížděl nespokojený s naší hrou, chyběla v ní ladnost.

SK Líšeň - Sparta Brno 3:0 (1:0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 18.09.2006 v 07:44:12)

Naše branky : Ghisi Tomáš, Číhal Jan, Knetig Jakub

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Dvořák Jakub, Malý Marcel, Číhal Jan „C“, Gotwald Filip, Vrána Michal, Ghisi Tomáš, Maixner Radek, Trávníček Ondřej, Sachambula Nelson, Helis Jakub, Knetig Jakub, Lorenc Dominik

Po nevydařeném prvním domácím utkání nás čekala doma Sparta. Hned od začátku utkání bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. Prakticky jsme soupeře nepouštěli do šancí. Sem tam unikl některý z jejich útočníků po výkopu brankáře a za přispění větru, který míč nesl až daleko na naši půlku. Ale jinak se hrálo jen na branku Sparty. Jenže našim hráčům chyběla koncovka. A to bylo až žalostné. I kdyby byla branka soupeře jak dvoje vrata od stodoly, naši hráči ne a ne trefit bránu. Napočítal jsem devět vyložených šancí. Až jedna povedená akce na konci půli dotažená až do samého konce znamenala vedení 1:0.
Po přestávce jsme soupeře zamkli téměř na celý poločas před jeho bránu. Dařila se kombinace, některé musely lahodit očím diváků. Hrozili jsme i střelbou z velké vzdálenosti. Ale byly to standartní situace, které nás dovedly k domácímu vítězství. Dva naše rohové kopy skončily brankou. Nejlépe se uměli ve vápně spoupeře zorientovat Číhal a Knetig.
Zaslouženě jsme vyhráli, i když skóre mohlo být pestřejší.

Naše tréninky :

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 15.09.2006 v 13:18:00)

Pondělí 16.00 - 17.30 hod. umělá tráva hřiště Kučerova
Čtvrtek 17.30 - 19.00 hod. umělá tráva hřiště Kučerova

Chtěl bych touto cestou poděkovat, že se podařilo vtěstnat i náš čtvrteční trénink na umělou trávu. Navíc máme k dispozicici i šatnu, kde se můžeme převléci i umýt, čímž se kultura tréninku hodně zvýšila.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.