Quick-MixPBX Bohemia

SK Líšeň - Slovan Brno 1:3 (1:2)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Trenér Milan Randýsek 23.10.2006 v 08:03:06)

Naše sestava : Mikulica Jakub, Dvořák Jakub, Malý Marcel, Čáp Lukáš, Číhal Jan (C), Lorenc Dominik, Werner Pavel, Knetig Jakub, Maixner Radek, Randýsek Lukáš, Vrána Michal, Sachambula nelson, Gottvald Filip

Dříve než začnu rozebírat tenhle zápas, zdravím věrné čtenářky z řad maminek fansclub Slovan Brno, které pravidelně čtou mé hodnocení. Jsem rád, že si líšeňské stránky čtou nejen Líšňáci.
Za krásného slunného sobotního počasí jsme přivítali opravdu silného soupeře, z kterého máme pokaždé respekt. Možná by zápas mohl vypadat jinak, kdybychom nepostrádali tři klíčové hráče. Ale i tak si myslím, že alespoň v první půli jsme drželi se soupeřem krok a hráli vyrovnanou partii. Po první brance soupeře až do doby, kdy se nám podařilo vyrovnat to byl zápas opravdu vyrovnaný. To se hned pozná v řadách příznivců soupeře. Když se hned nevyhrává, jak je na Slovanu samozřejmostí, ihned jsou tu mnohdy nemístné komentáře rodičů.
Ale vraťme se k samotné hře. Možná kdyby nám nevázla střelba, soupeřův brankář k překonání rozhodně byl, Slovan mnohdy jistil branku i samotnými vysokými hráči,aby to tam náhodou nepadalo, mohli jsme soupeři zatopit i víc. Jenže střelba našich hráčů se opět nekonala a zoufalé náznaky středového proražení obranného valu soupeře, to bylo o ničem. Dříve tak silná zbraň, jako střelba je pryč a my se k ní musíme zase vrátit. Pokud ne, nemůžeme vyhrávat. Do poločasu přidal soupeř druhou branku.
V druhé půli už byl Slova lepší a zaslouženě vyhrál.
Zbýbvá nám poslední zápas v Bohunicích, kde se musíme pokusit vyhrát a získat tak zase sebedůvěru, která je třetí porážkou v řadě hodně nahlodána.

ŽABOVŘESKY - SK LÍŠEŇ 3:1 (1:0)

Naše branka : Lorenc Dominik

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Malý Marcel, Dvořák Jakub, Trávníček Ondra, Helis Jakub, Randýsek Lukáš, Ghisi Tomáš, Knetig Jakub, Čáp Lukáš, Lorenc DOminik, Kozumplík Ladislav, Juchelka Daniel, Maixner Radek

Jestli byl pátek třináctého, pak se na něj určitě nevymlouvejme. To co jsme v Žabinách předvedli mohu hodnotit jako jedno z nejhorších vystoupení této sezóny. Pokud si hráči neuvědomí, že fotbal je hra kombinační, že se neobejde bez zpracování míče a přihrávek, že se při něm střílí na bránu, že se při něm musí i běhat, že fotbal je hra kontakní plná soubojů o míč se soupeřem, že brankář v bráně je také hráčem v poli,a ne že jsme ho jen tak postavili do brány, aby se teda aspoň zúčastnil, jestli si tohle hráči neuvědomí, pak nemohou nikdy uspěch. Tak tahle přesně jsme hráli v Žabinách. Neúčelná chaotická hra. Pryč je náš pohledný a hlavně účelný fotbal. Hrajeme kostrbatě, nakopáváme míče náhodně dopředu a věříme, že to nějak dopadne, začínáme dělat chyby v obraně. Kde je ta nepropustná líšeňská obrana a důrazný útok ? Náprava musí nastat ihned. Věřím, že si hráči tohle všechno vezmou k srdci a již následující zápas doma se Slovanem ukáží, že fotbal hrát umějí.

SK LÍŠEŇ - 1FC BRNO 0:3 (0:1)

Naše sestava : Mikulica jakub (brankář), Malý Marcel, Dvořák Jakub, Gottvald Filip, Číhal Jan „C“, Helis Jakub, Knetig Jakub, Maixner Radek, Trávníček Ondra, Randýsek Lukáš, Lorenc Dominik, Ghisi Tomáš, Juchelka Daniel, Kozumplík Ladislav, Vrána Michal,

Kdo viděl zápas, musí říct, že výsledek je pro nás až hodně krutý. Myslím, že jsme se soupeřem hráli vyrovnavnou partii. Naším hlavním problémem bylo neproměňovaní šancí. Možná by výsledek vypadal jinak, kdyby se nám podařilo po první brance soupeře kontrovat. Věřím, že bychom pak soupeře hodně potrápili. Ale pokud nebudeme dávat branky z naprosto vyložených šancí, nemůžeme vyhrávat.
Ale to je naše slabina už delší čas. Stačí si vzpomenout na další domácí zápas z Moravskou Slavií. Tam jsme taky nedávali góly, které pak chyběly.
S 1FC BRNO se nám také nedařilo proměňování standartních situací, při kterých jsme pokaždé silní a dovedeme skórovat. Při rozích jsme sice hrozili, tlak ve vápně na soupeře byl, ale koncovka nebyla. A fotbal se hraje na góly, ne na šance !
Při druhém gólu soupeře se už pomalu rýsovala prohra a náš sen konečně porazit 1FC BRNO se rozplýval. A přitom si myslím, že jsme na soupeře měli. I sám trenér soupeře po zápase přišel a řekl, že jsme byli vyrovnaným a kvalitním soupeřem. A to je pro nás takové malinenké vítězství. Ale já věřím, že jedou si tři body ze zápasu se soupeřem odneseme. Třeba už na jaře. No, uvidíme.

KOHOUTOVICE - SK LÍŠEŇ 0:5 (0:4)

Naše branky : Maixner Radek, Randýsek Lukáš, Číhal Jan, Ghisi Tomáš, Helis Jakub

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Malý Marcel, Kouřil Karel, Trávníček Ondra, Číhal Jan „C“, Randýsek Lukáš, Gotwald Filip, Sachambula Nelson, Vrána Michal, Maixner Radek, Knetig jakub, Ghisi Tomáš, Helis Jakub, Lorenc Dominik

Zápas se dal nazvat zápas dvou našich zcela rozdílných poločasů. Zatímco první poločas jsme byli jasně lepší, šla kombinace, nahrávka, standartky a prakticky se hrálo jen na branku soupeře. Druhý poločas, jako by si mí hráči obuli dvě levé kopačky. Co jsme předváděli za hrůznou hru, nechtělo se mi ani věřit. Hráči ukolíbáni prvním poločasem, se na hru zcela vykašlali. Pokoušeli se individuálně vymýšlet nesmysly, složitě se snažili přecházet individuálně i přes tři soupeřové hráče, přicházeli tak o míče a soupeř toho mohl několikrát využít. Brankář Mikulica byla ale vždy na svém místě. Proč hrát fotbal jednoduše a krásně, když to jde tak, že ?! Naši útočníci se v druhém poločase prakticky nedostali k míčům a když konečně, zakončení bylo hrůzostrašné. No prostě hrůza a děs !!! Konec zápasu byl pro mne vysvobozením a jak si vždy užívám na duši s chlapci jejich vítězný pokřik, raději jsem se předčasně odporoučel do šatny. Slavit opravdu nebylo co a jejich vítězné CIGI-CAGA je snad ani nemohlo těšit.

FC DOSTA BYSTRC - SK LÍŠEŇ 2:4 (1:3)

Naše branky : Knetig Jakub, Lorenc Dominik, Trávníček Ondra, Maixner Radek

Naše sestava : Mikulica Jakub /brankář/ Malý Marcel, Dvořák Jakub, Číhal Jan (C), Gotwald Filip, Randýsek Lukáš, Maixner Radek, Knetig Jakub, Sachambula Nelson, Trávníček Ondra, Vrána Michal, Lorenc Dominik, Kouřil Karel, Kozumplík Ladislav

Po strastiplné cestě přes páteční zacpané Brno, jsme dorazili téměř po hodině do Bystrce. Termín utkání v 15.30 hod. v pracovní den se mi zdá dosti nešikovný. Hlavně pro hráče přípravek, kdy jsme všichni závislí na autech rodičů. Jen málokdo totiž končí píchnutím si štípačky ve 14.00 hod. jako kdysi v Zetoru či Šmeralkách. Ale i tak se nám nakonec podařilo totálně dopravou zkolabované Brno přejet. Bylo to sice hektické, hráči měli minimum času na rozcvičení se, když jsme přijeli, soupeř už byl na hřišti.
První poločas se téměř dařil, i když vázla kombinace. Bylo to takové utrápené. Někteří hráči hráli až moc profesorsky. Po mé „bouřce“ se hra sice zlepšila, ale zase přestala jít nahrávka. Dobrá nahrávka končila špatným zpracováním. Stejně jsme ale poločas vyhráli 3:1.
Po přestávce se do nás soupeř obul. Vyloženě nás přehrával, mí hráči jakoby si mysleli, že vše už je uděláno. Po další mé „bouřce“ se naše hra opět zlepšila a výsledkem byl náš čtvrtý gól. Poté jsme až zbytečně moc vytahovali obranu. Ano, říkal jsem, pojďme hrát dál útočný fotbal, ale není možné, aby obránci tolik tahali míče na stranu soupeře a pak při rychlích kontrech soupeře chyběli vzadu. Jedním z takových případů byl únik soupeře a faul našeho hráče v pokutovém území. Chytnutí nařízené penalty naším brankářem Mikulicou muselo lahodit všem přihlížejícím i legendárnímu brankáři tehdejší Zbrojovky Brno Josefu Hronovi, který zápasu přihlížel. Mikulica penaltu nejdříve vyrazil a pak dvakrát po sobě opět vyrazil dva téměř nechytatelné dorazy soupeře snad z dvou metrů. Naši hráči jen přihlíželi, jak se Mikulica potí. Tak to hoši ne, ten balón půjde z vápna vždycky do řiti !!!!! jak pořád křičím.
Zápas dál pokračoval v režii Bystrce. Ještě se mu podařilo snížit na dva čtyři, ale to bylo všechno.
Jednou větou na konec. Z Bystrce jsem odjížděl nespokojený s naší hrou, chyběla v ní ladnost.

SK Líšeň - Sparta Brno 3:0 (1:0)

Naše branky : Ghisi Tomáš, Číhal Jan, Knetig Jakub

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Dvořák Jakub, Malý Marcel, Číhal Jan „C“, Gotwald Filip, Vrána Michal, Ghisi Tomáš, Maixner Radek, Trávníček Ondřej, Sachambula Nelson, Helis Jakub, Knetig Jakub, Lorenc Dominik

Po nevydařeném prvním domácím utkání nás čekala doma Sparta. Hned od začátku utkání bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. Prakticky jsme soupeře nepouštěli do šancí. Sem tam unikl některý z jejich útočníků po výkopu brankáře a za přispění větru, který míč nesl až daleko na naši půlku. Ale jinak se hrálo jen na branku Sparty. Jenže našim hráčům chyběla koncovka. A to bylo až žalostné. I kdyby byla branka soupeře jak dvoje vrata od stodoly, naši hráči ne a ne trefit bránu. Napočítal jsem devět vyložených šancí. Až jedna povedená akce na konci půli dotažená až do samého konce znamenala vedení 1:0.
Po přestávce jsme soupeře zamkli téměř na celý poločas před jeho bránu. Dařila se kombinace, některé musely lahodit očím diváků. Hrozili jsme i střelbou z velké vzdálenosti. Ale byly to standartní situace, které nás dovedly k domácímu vítězství. Dva naše rohové kopy skončily brankou. Nejlépe se uměli ve vápně spoupeře zorientovat Číhal a Knetig.
Zaslouženě jsme vyhráli, i když skóre mohlo být pestřejší.

Naše tréninky :

Pondělí 16.00 - 17.30 hod. umělá tráva hřiště Kučerova
Čtvrtek 17.30 - 19.00 hod. umělá tráva hřiště Kučerova

Chtěl bych touto cestou poděkovat, že se podařilo vtěstnat i náš čtvrteční trénink na umělou trávu. Navíc máme k dispozicici i šatnu, kde se můžeme převléci i umýt, čímž se kultura tréninku hodně zvýšila.

Tatran Starý Lískovec - SK Líšeň 1:5 (0:2)

Naše sestava : Mikulica Jakub (brankář), Dvořák jakub, Malý Marcel, Trávníček Ondra, Helis Jakub, Gotwald Filip, Maixner Radek, Ghisi Tomáš, Číhal jan, Randýsek Lukáš, Kozumplík Ladislav, Vrána Michal, Lorenc Dominik, Knetig Jakub

Naše branky : Číhal Jan, Trávníček Ondra, Lorenc Dominik, Maixner radek, Ghisi Tomáš

Po nevydařené premiéře v soutěži jsem hráčům týden vštěpoval, že jedinou očistou je vítězství nad Starým Lískovcem. Oproti minulému zápasu jsem ponechal během celého zápasu sehranou obranou dvojici Malý- Dvořák a točil pouze pětice hráčů.
Hned od začátku se hrál pěkný fotbal na obou stranách. Ovšem byli jsme to my, kteří se ujali vedení nádherným gólem Číhala. Soupeř se nás náhle jakoby zalekl a byli jsme to my, kdo tvořil hru. Výsledkem byl druhý výstavní gól Trávníčka. Oba naše góly byly nechytatelné střely z dálky. Do poločasu se dál hrál pěkný fotbal.
Po přestávce jsme jakoby padli do útlumu. Musel jsem zvýšit hlas, abychom zase dál tvořili hru. CHci po chlapcích, aby hráli útočně až do konce zápasu, i když se vede o dvě branky. Podařilo se a padl náš třetí gól. Zápas jsme měli pevně v rukou. Ovšem pak se zase „vyznamenal“ náš brankář Mikulica, který nezvládl výkop míče a poslal ho na nohu prvního hráče Lískovce. Ten nedal Mikulicovi v brance šanci. 1:3. Ovšem naši hráči hráči ihned zvyšovali na 1:4. A soupeř už mohl jen smutnit. Byla to Líšeň, která ukazovala svoji sílu. Hráči předváděli pěkné akce a přidali i pátý gól. Po zápase náš výkon ocenil i rozhodčí, který říkal, že tak pěknou hru u přípravek už dlouho neviděl. Byl jsem rád, že se nám zápas v Lískovci takto vydařil, neboť pocházím z Lískovce a spousta lidí mne tu zná. Kluci tak odčinili nevydařený první zápas, který nás ale bohužel stojí dva body, které budou secsakramentsky chybět.

SK Líšeň - Moravská Slavia Brno 3:3 (0:3)

Naše branky : Číhal Jan, Maixner Radek, Trávníček Ondra

Naše sestava : Mikulica Jakub - brankář, Malý Marcel, Kozumplík Ladislav, Trávníček Ondra, Gottvald Filip, Randýsek Milan, Knetig Jakub, Ghisi Tomáš, Dvořák Jakub, Helis Jakub, Číhal Jan „C“, Sachambula Nelson, Vrána Michal, Maixner Radek, Lorenc Dominik

Jestli jsme mohli začátek sezóny rozehrát katastrofálně, pak to byl právě první zápas na domácím hřišti, na nové umělé trávě, před zraky spousty rodičů a trenérů. Katastrofální hra obrany, nevýrazný brankář, téměř nulová práce krajních záložníků, střelecká neschopnost hrotových hráčů. Když se na to podívám zpětně, tak jsme první půli sice téměř pořád hráli na straně soupeře, ale dva tři úniky soupeře po dírách v obraně a ospalý výkon brankáře Mikulici daly poločasový výsledek 0:3. Má snaha střídat po celých sedmičkách se rozplynula.
Poločasová přestávka byla u nás v mužstvu opět známou velkou bouřkou. Ke každému hráči jsem měl něco. Zvláště k hráčům, kteří mají bojovat o základní sestavu a jejich snaha je nulová. Když není vidět na hráčích snaha, je to špatné.
Do druhého poločasu jsem zavelel : „Otočíme to, hoši !!“Posílil jsem obranu, vyrovnal jsem výkonostně zálohu, útočníci měli za úkol být více dravější. Hra se začala dařit, soupeř malinko znejistil. Jen ne a ne přijít gól, který by nás nastartoval. Tlak byl, ale bez efektu. Už to začínalo být zoufalé, když přišel gól Číhala hlavou. Nádherný gól našeho kapitána. To nás nastartovalo, to jsme potřebovali. Vytvářeli jsme si drtivý tlak a výsledkem byl druhý gól. Do konce zápasu chybělo pět minut. Věřil jsem klukům na hřišti, že to půjde, že vyrovnáme. A ono se to minutu před koncem i podařilo. Gól Radka Maixnera pečetil remízu 3:3. Myslím si, že kdyby se hrálo ještě chvíli, zápas bychom i vyhráli. Morenda byla zcela rozložená. Ale i tak díky za bod. Musím vyzdvihnout hráče, kteří na hřišti nechali srdce a opět dokázali, že výsledek se dá otočit. Jinak celkově jsem zklamaný. První půle byla hodně špatná. Škoda.

Turnaj přípravek O POHÁR MĚSTA MIKULOVA

Dříve než se rozepíšu o samotném turnaji, musím velice poděkovat pořadatelům tohoto turnaje. Nebylo jediné výtky. Krásný stadion, téměř profesionální zázemí, kde každé mužstvo mělo svoji šatnu se soc zařízením, obrovský zájem sponzorů, kteří zajistili všem zúčastněným hráčům krásné a hodnotné ceny, občerstvení spolu s obědem v centru Mikulova, výborná organizace, zkrátka paráda. Takových nadšenců pro dětský fotbal více a bylo to paráda. Takže ještě jednou, pořadateleům z Mikulova velký dík.

Turnaje se mělo původně zúčastnit deset mužstev, leč dorazilo jen pět. SK Líšeň, ČAFC Židenice, MSK Břeclav, Slavoj Stará Boleslav a domácí FC Pálava Mikulov.

Zápas jsme začali s domácími. V první půli jsme tlačili, měli jsme více ze hry. Střídal jsem po kompletních sedmičkách, hráči si vytvářeli tlak. Jenže byl to soupeř, kdo vedl a to hned o dvě branky. O poločase jsem musel zvýšit hlas. Někteří hráči se po prázdninách na hřišti jakoby hledali, nepodávali dobrý výkon.
Druhý poločas jsme zabrali a vyrovnali. Hra byla zase na naší straně, ale minutu před koncem po hrubé chybě obrany jsme málem zápas prohráli. Míč těsně minul naši bránu. Výsledek 2:2 byl asi spravedlivý.

Druhý zápas s Břeclaví už byl přece jen herně lepší, ale spousta hráčů se i nadále trápila. Otěže zase držely v rukou stálice našeho týmu. Vyhráli jsme 3:1

Třetí zápas nás čekal papírový favorit turnaje Slavoj Stará Boleslav. Jenže kluci na soupeře vlítli a on byl náhle po tlakem. Jenže, jenže. Rozhodčí proti nám písknul penaltu a soupeř vedl 1:0. (Faul našeho hráče tam asi byl.)Chlapci ale zabojovali a vyrovnali jsme. Hrál se otevřený fotbal nahoru dolů. Každý z týmu se mohl ujat vedení. Štěstí bylo na naší straně. Brzo se nám podařilo dát i třetí gól a bylo rozhodnuto. Výhra 3:1. Musím ale vyzvdvihnout herní krásu soupeře. Byla v tom fobalovost.

Poslední zápas na nás čekal městský soupeř ze Židenic. Tedy brněnské derby a zároveň i finále. Myslím, že jsme měli hru pod kontrolou. Rychle jsme vedli 1:0. Jenže hrubá chyba našeho brankáře znamenala stav 1:1. Opět jsme ale hráli pěkný fotbal. Šla přihrávka, dařila se střelba. Výsledkem byl druhý gól do sítě soupeře a tím i vítězství v celém turnaji.