11.Kolo Mistr.zápasů U10B START A - SK Líšeň D.

PÁ 10.4. - v 17:15 - přír.tráva na Lesné, ulice Loosova

START BRNO A - SK LÍŠEŇ D - 4:10 (pol.2:6)
Branky : Cupal 4x, Duchoň 3x, Dřínovský 2x, Hochman

Sestava : Mitáček – Novák, Tománek, Kolařík, Hochman, Dřínovský, Duchoň, Cupal, Nykl, Aniol

Hodnocení zápasu:
V pátek odpoledne za krásného slunečného počasí jsme odehráli první jarní kolo na perfektně připravené trávě na STARTU na Lesné. Hned od začátku jsme soupeře zatlačili a celý první poločas jsme tvořili a diktovali hru. Kluci si dobře přihrávali a snažili se hrát kolektivní hru se spoustou nahrávek. První poločas jsme vyhráli s přehledem 6:2. Bohužel druhý poločas jsme totálně prospali, kluci přestali aktivně běhat a napadat soupeře, který poměrně lacino naší ospalou hrou snížil na rozdíl 6:4. Kluci potom zabrali, začali znovu aktivně hrát a v posledních sedmi minutách druhého poločasu přidali další 4 branky a pojistili výsledek na jasné vítězství. Pro další zápasy se musíme poučit z toho, že hrát se musí pořád až do konce zápasu, protože dnes si kluci po výborném a naprosto jasném prvním poločase naprosto zbytečně zkomplikovali výhru ve druhém poločase méně aktivní hrou. Hlavními oporami dnešního zápasu byl Kuba a Ondra, kteří vstřelili dohromady 7 branek. Tak jen tak dál kluci.

trenér Novák

1.11. MU SK Líšeň D - Slatina B

10.kolo Mist.utkání U10B: SK Líšeň D - Slatina B.
sobota 1.11. 12:45 v Líšni na UT

SK Líšeň D - Slatina B 6:3 (4:1).
branky: Cupal 2x, Pustina 2x, Nykl, Hochman

sestava:
Vychodil, Tománek, Kosík, Dřínovský, Nykl, Pustina, Baný, Cupal, Hochman, Kolařík, Raus

I naše druhé mužstvo odehrálo v sobotu svůj poslední mistrovský zápas tohoto roku. V prvním poločase se kluci prezentovali lepším výkonem než borci v tom prvním zápase s Bosonohama.
Kluci se lépe pohybovali a měli více chuti dát branku. Kombinace se nám moc nedařila,ale kluci vše nahrazovali bojovností. Poločas 4:1 pro nás.
Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali.Zpřesnili jsme přihrávky,škoda jen těch mnoha nevyužitých šancí.. Kluci se snažili hrát kombinačně za což je chválím,ale občas už to chtělo místo přihrávky raději vystřelit na branku. Slatina po celý zápas moc nezlobila,ale ve druhém poločase využila naší nesoustředěnosti na hru. Po dvou zbytečných chybách jsme si samy dali vlastní góly a bylo zaděláno na drama. 4:3. Po prostřídání se naštěstí kluci vzpamatovali a dvěma rychlými góly definitivně rozhodli o našem vítězství.
Kluky musím pochválit za to,že se snažili kombinovat a hrát pěknej fotbal. Bohužel jsme málem jak se říká umřeli na krásu. Chtělo to více klidu při zakončení a trošku přidat na rychlosti. Škoda těch dvou vlastních gólů,to byla kaňka na našem výkonu,jinak celkem dobrý výkon.

trenér Jurka

22.10. - MU SK LÍŠEŇ D - BYSTRC B - dohrávka

9. Kolo Mistr.zápasů U10B SK LÍŠEŇ D - Bystrc B, dohrávka

ST 22.10. - 16:00 , umělá tráva Líšeň

SK LÍŠEŇ D - BYSTRC B - 4:3 (pol. 3:2)
Branky: Duchoň, Kameník, Raus, Pustina

Za velmi chladného a větrného počasí jsme ve středeční odpoledne odehráli dohrávku 9.kola s mužstvem Bystrce.
V prvním poločase jsme toho moc nepředvedli. Naše hra byla značně neurovnaná. Nedařil se nám přechod do útoku,kazili jsme přihrávky a v obraně jsme byli značně nedůslední. Náš soupeř na tom byl obdobně,fotbalovosti na obou stranách moc nebylo. Naštěstí se nám dařilo proměnit šance a tak vedení i když těsné bylo zasloužené.
Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Zima,vítr a už i mírný déšť na kvalitě utkání moc nepřidal. Zápas byl vyrovnaný,obě mužstva si vytvářela šance,bohužel většina z nich končila nepřesnou přihrávkou nebo střelou vedle. Kluci byli už hodně zmrzlí,ale neustávali ve snažení.Fotbalovosti tam moc nebylo,málo jsme si přihrávali,ale aspoň nechyběla bojovnost.
Až téměř v závěru jsme pěknou střelou strhli vedení na svoji stranu a tak vyrovnaný zápas nakonec se štěstím skončil našim hubeným vítězstvím.
Kluky musím pochválit hlavně za statečný bojovný výkon a výsledek.
Téměř zimní počasí nám dnes moc fotbalovosti nedovolilo,ale i tak se máme v čem zlepšovat.

Sestava:
Mitáček - Dřínovský,Novák,Linger,Jurka,Vychodil,Cupal,Duchoň,Pustina,Hochman,Roubal

Na žádost mužstva z Řícmanic se předehrávalo mistr. utkání 10.kola. Po včerejším vydřeném vítězství na půdě vedoucího mužstva z Bílovic,nás dnes čekal další vedoucí celek z druhé skupiny Řícmanice. Naše sestava prodělala pár změn oproti včerejšku. V sestavě našeho soupeře byli i hráči ročníku 2004 a tak se čekal další těžký zápas.
Úvod zápasu byl z obou stran opatrnější. Obě mužstva se navzájem oťukávala. Naši kluci se pomalu dostávali do tempa a začali pomalu provětrávat obranu soupeře. Po pěkných akcích jsme se dostávali do šancí,které jsme bohužel nedokázali proměnit. I náš soupeř byl nebezpečný,hlavně hrozil střelbou z větší vzdálenosti. Naše mužstvo bylo fotbalovější,kluci si přihrávali,zkoušeli něco vymyslet,ale Řícmanice výborně bránili. Poločasová remíza byla asi zasloužená,i když my jsme byli o malinko lepším mužstvem.Škoda těch velkých šancí.
Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Bylo jasné,že kdo dá první gól bude na koni.Po našem úvodním tlaku,kde jsme soupeře zavřeli na jejich polovině,jsme měli vstřelit branku,škoda že se to nepovedlo,šancí na to bylo hodně. Bohužel se do vedení dostali hosté,po pěkné střele k tyči. Kluky to naštěstí nepoložilo a hned po rozehrávce se po pěkné akci prosadil Ondra Duchoň a bylo vyrovnáno. Utkání mělo výborné tempo a bylo se na co dívat,bohužel neměl svůj den pan rozhodčí,který měl spousty sporných rozhodnutí. Po jednom takovém,kdy jsme se údajně dopustili faulu,se kopal proti nám přímý kop,který bohužel z pomocí naší teče doplachtil až do branky. Kluci se nevzdávali a dál bušili do soupeřovi obrany. Z velké snahy,ale pramenily i zbytečné chyby v rozehrávce. To platilo hlavně při přechodu do útoku. Po získání míče jsme dokázali míč vyvézt na půli soupeře,ale nepřesnými přihrávkami jsme se často okrádali o možnost zakončení. Pomalu se blížil konec,klukům nelze upřít snaha a bojovnost,ale bohužel přišla chybička v obraně a soupeř nám odskočil na dvě branky. Ve snaze něco s tím ještě udělat,jsme vrhli všechny síly do útoku.Kluci byli jednoznačně lepší,tlačili soupeře ze všech sil,dokonce se po Martinově brance dostali zpátky do zápasu,ale na vyrovnání již nebyl čas ani síly.
Kluci si zaslouží jen slova chváli,i když prohrávali nevzdali to a pořád bojovali naplno. Velká škoda neproměněných šancí v prvním poločase a toho úvodního tlaku v poločase druhém. Tam jsme měli vstřelit nějaké branky a mohlo to dopadnout obráceně. Nevadí,je potřeba se z toho poučit,dál poctivě makat na trénincích a na jaře jim to oplatíme.

11.10. - 7.kolo: FC SOBĚŠICE B - SK LÍŠEŇ D

7.kolo mistrt.utkání : FC Soběčice B - SK Líšeň D.
Sobota 11.10. v 9:30 přírodní tráva v Soběšicích

FC Soběšice - SK Líšeň 0:10 (0:6).
branky: Nykl 2x, Linger 2x, Dřínovský 2x, Roubal, Vychodil, Kameník, Baný
.
Sestava:
Mitáček, Tománek, Jurman, Dřínovský, Vychodil, Roubal, Ulrich, Baný, Linger, Nykl, Kameník
.
Hodnocení:
Za dnešní výkon zaslouží kluci pochvalu. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a fotbalovější než náš soupeř. Tvořili jsme hru, vytvářeli jsme si šance a stříleli hezké branky.

4.10. - 6.kolo MU SK LÍŠEŇ D - LOKOMOTIVA H.HERŠPICE

6.kolo Mistr.zápasů U10B SK Líšeň D - Lokomotiva H.Heršpice

SO 4.10. - ve 12:45h -umělá tráva Líšeň

SK LÍŠEŇ D - LOKOMOTIVA - 10:1 (pol. 4:1)
Branky: Aniol 2x, Duchoň 2x, Kameník 2x, Novák, Roubal, Pustina, Vychodil

Sestava:
Vychodil - Novák,Kosík,Mitáček,Tománek,Pustina,Duchoň,Aniol,Kameník,Roubal,Hochman

Hodnocení zápasu.
I naše druhé mužstvo v sobotu odehrálo další kolo mistr.zápasů,ve kterém jsme na umělé trávě přivítali mužstvo Lokomotivy.
Naše sestava byla vzhledem k marodce podobná jako v prvním již odehraném zápase s Lískovcem.Dohromady pět kluků muselo odehrát dva zápasy po sobě a nahradit tak své nemocné spoluhráče.I náš soupeř měl nezvyklou sestavu,nastoupil totiž i se třemi dívkami.
Hned od začátku jsme se chopili aktivity a po pěkných přihrávkách si vytvářeli šance. Bohužel naše bídná koncovka dlouho nechala stav zápasu tak jak začínal. Až postupem času jsme se dokázali i gólově prosadit,ale naše hra trošku ubrala na kvalitě. Byl to většinou boj uprostřed hřiště,kde se odehrávali souboje. Naštěstí se nám je dařilo vyhrávat,ale místo abychom zrychlili hru a přesně si přihráli a vyrazili do útoku,končili míče v autech nebo na kopačkách obránců soupeře. I v obraně jsme sem tam dělali zbytečné chyby. Naštěstí jen jednu dokázal soupeř do přestávky využít.
Ve druhém poločase jsme hru mírně zlepšili,ale opět mě tam chybělo více toho fotbalového myšlení. Zbytečně jsme tahali míče do rohů,kde jsme je následně ztratili nebo nepřesně přihrávali před branku.Chtělo to více přemýšlet,podržet chvíli míč,zpětnou přihrávkou si pomoci a naběhnout do volného prostoru. Kluci se snažili,byli jasně lepším mužstvem,ale s takovými slabšími soupeři se dá hrát více fotbal. Branky jsme dávali většinou po dorážkách před brankou,kde jsme byli rychlejší a důraznější,za což kluky chválím.

26.9. - 5.KOLO MU SVRATKA C - SK LÍŠEŇ D

5.Kolo Mistr.zápasů U10B Svratka C - Sk Líšeň D

PÁ 26.9. - v 16:00 - přír.tráva v Žabovřeskách, ulice Fanderlíkova

SVRATKA C – SK LÍŠEŇ D – 3:15 ( poločas 2:8 ).
Branky: Cupal 5x, Duchoň 4x, Hochman 3x, Novák, Dřínovský, Nykl

Sestava - Nykl ( Mitáček ) – Novák, Kosík, Tománek, Jurman, Hochman, Dřínovský, Duchoň, Cupal, Nykl, Roubal

V pátek odpoledne jsme hráli ligový zápas na Svratce v Žabovřeskách od 16 hodin. Vzhledem k naprosté páteční dopravní kalamitě ( navíc v Husovickém tunelu byla bouračka ) a celé Brno bylo ucpané, dojížděli kluci postupně, jak se komu podařilo překonat kolony v Brně. Těsně před utkáním jsme byly již v plném počtu 10 kluků do pole, ovšem Šimon Mitáček dorazil až těsně před koncem prvního poločasu a tak musel do brány nastoupit Dan Nykl. Kluci i když dojížděli na posledních chvíli a nemohli se pořádně rozcvičit, vletěli do utkání perfektně a od první chvíle byly pány na hřišti. Svratku jsme přehrávali pohybem, kombinací i individuálně a skóre v náš prospěch rychle narůstalo ( hned v úvodu utkání se blýskl hattrickem Ondra Duchoň ). Kluci dohráli poločas s naprostou převahou na hřišti na 8:2 v náš prospěch. Dan v prvním poločase v brance podržel a za branky nemohl. Do druhého poločasu jsme nastoupili již se Šimonem v brance a góly v brance soupeře stále přibývaly. Kluci za páteční výkon zaslouží obrovskou pochvalu, protože hýřili na hřišti pohybem a několik branek jsme vstřelili po krásných kombinacích nebo po pěkných individuálních akcích. Je nutné dodat, že SVRATKA měla v týmu spíše průměrnější kluky z ročníku 2005, ale o to je důležitější, že jsme je totálně přejeli.
Kluci se navíc perfektně předvedli i v penaltách po zápase, kde celkem z 11 penalt proměnili 9. TAK KLUCI JEN TAK DÁL.

Trenér Novák

20.9. - 4.KOLO MU SK LÍŠEŇ D - BOHUNICE

4.Kolo Mistrov.zápasů U10B SK Líšeň D - Tatran Bohunice

SO 20.9. - v 11:30 , umělá tráva Líšeň

SK LÍŠEŇ D - TATRAN BOHUNICE - 17:0 (pol. 10:0)
Branky: Linger 6x, Pustina 3x, Kameník 2x, Novák, Jurka, Nykl, Aniol, Jurman, Vychodil

Sestava:
Vychodil - Jurman,Tománek,Nykl,Kolařík,Kameník,Jurka,Aniol,Linger,Pustina,Novák

Hodnocení trenéra:
Další mistr.zápas jsme odehráli v domácím prostředí na umělé trávě,soupeřem nám bylo mužstvo Tatranu Bohunice.
V naší sestavě se objevilo i 5 kluků,kteří již měli v nohách předešlý zápas za U10A s Čafkou.
I do tohoto zápasu kluci vlétli z velkou chutí a elánem. Hned od začátku jsme se výborně pohybovali a po pěkných přihrávkách jsme si vytvářeli šance.
Obránci až na nějaké výjimky neměli moc práce a tak zodpovědně podporovali naše útočné snažení. Přesnými přihrávkami zásobovali naše útočníky,kteří si většinou věděli rady a dovedli akci do zakončení. Naše skóre k naší radosti narůstalo,kluci byli jasně lepším a fotbalovějším mužstvem. Tatran moc šancí neměl,vážněji hrozil jen z přímých kopů.
I ve druhém poločase se naše hra nezměnila. Kluci byli velice aktivní a tlačili se do zakončení. Pochvalu si kluci zaslouží hlavně za týmovou práci a pěkný fotbal. Dokázali jsme vyhrávat souboje jeden na jednoho,udělat kličku a když to nešlo,tak jsme si pomohli přihrávkou dozadu na obránce. Na rozdíl od předešlých zápasů kluci hýřili pohybem,bez kterého to nejde v žádném zápase. I střelecky se tentokrát dařilo,hlavní hvězdou byl Marťa Linger autor šesti branek.
Tatran nás herně moc neprověřil,i když měl v sestavě pár o rok starších kluků,ale s naší hrou jsem spokojen. Kluky fotbal bavil a všichni makali až do konce,což bylo po zápase v kabině narozdíl od předešlých zápasů i cítit! LOL.
Doufám,že v tomto trendu budeme pokračovat i v dalších zápasech a na trénincích!!!

17.9. - 3.KOLO MU CHRLICE B - SK LÍŠEŇ D

3.Kolo Mistr.zápasů U10B Chrlice B - Sk Líšeň D

ST 17.9. - v 16:30 - přír.tráva v Chrlicích

CHRLICE B - SK LÍŠEŇ B - 4:10 (pol. 2:4)
Branky: Pustina 3x, Dřínovský 2x, Aniol, Roubal, Kolařík, Ulrich, Nykl

Sestava:
Mitáček - Dřínovský,Nykl,Kolařík,Jurman,Roubal,Tománek,Ulrich,Kameník,Aniol,Pustina

V dnešním zápase jsme byli fotbalovější než náš soupeř.
Od úvodních minut jsme měli míč na svých kopačkách, tvořili jsme hru, ale tempo nebylo optimální.
Podařilo se ná vstřelit rychlou branku. Pokračovali jsme v aktivní hře, hrálo se většinou na polovině Chrlic. Vytvářeli jsme si přečíslení a šance, ale zakončení bohužel bylo špatné .Tak se skóre dlouho neměnilo. Postupem času se nám přece jen podařilo přidat 3 branky. Musím říci, že Šimon v brance se do této chvíle nudil. V závěru poločasu se však soupeř díky naší nedůslednosti dokázal 2x prosadit.
Druhý poločas byl obdobou prvního.
Dnešní utkání dopadlo přesvědčivým výsledkem, kluci určitě zaslouží pochvalu, že se snažili hrát fotbal, ale chybělo nám více pohyhu a větší zápal do hry. Z toho pak také bylo hodně nepřesností, jak v nahrávce, tak v zakončení, ale i v řešení herních situací.
Za dnešní výkon zaslouží velkou pochvalu Kryštof Roubal, který na hřišti patřil k nejaktivnějším, nejen, že byl stále v pohybu, ale snažil se jako jeden z mála v rychlosti obejít soupeře, zaseknout míč, nahrát. Největší odměnou mu jistě byla branka po krásné individuální akci, kdy z naší poloviny nasadil k brance soupeře, obešel obránce a prostřelil brankáře.
Do dalších utkání musíme přidat o nějaký stupínek výš na aktivině, jinak dnešní výkon nebude na zkušenější soupeře stačit.

trenér Linger

5.9. - 2.KOLO MU ŽEBĚTÍN - SK LÍŠEŇ D

2.kolo Mistrovských zápasů SK Žebětín - SK Líšeň D

PÁ 5.9. v 16:30 - travnaté hřiště v Žebětíně

SK ŽEBĚTÍN - SK LÍŠEŇ D - 5:3 (pol. 2:0)
Branky: Cupal 2x, Kolařík

Sestava:
VYCHODIL - KOSÍK,JURMAN,DŘÍNOVSKÝ,JURKA,CUPAL,DUCHOŇ,ANIOL,KOLAŘÍK

K utkání 2.kola mistr.zápasů jsme za krásného letního počasí zavítali na výborně připravené hřiště do Žebětína. V předloňské sezóně jsme tu zahráli velmi dobře a odvezli si těsné vítězství,a to měl soupeř v sestavě o rok starší hráče. I dnes tomu nebylo jinak,teda kromě toho vítězství.
Kluci, jak je naší už pomalu tradicí začali zápas ve velmi vlažném tempu. Toho soupeř dokázal využít,a tak než jsme se stačili rozkoukat už jsme prohrávali. Kluci zapli na vyšší obrátky,ale do zakončení jsme se dostávali jen zřídka. Postupem času jsme hru začali vyrovnávat,kluci se líp pohybovali a začali si přihrávat. Z toho pramenili i šance,bohužel i ty největší,když jsme šli sami dva na brankáře (2x) jsme nedokázali proměnit v branku.V prvním případě jsme zkazili finální nahrávku,v tom druhém pohotovým vyběhnutím zneškodnil šanci exceletní brankář. Přicházeli i další šance,ale branka byla pro nás asi zakletá. Když se nepodařilo vstřelit branku ani z přímých kopů a po střelách z dálky,přišel znenadání trest. Nedůrazné pokrytí hráče při odraženém míči a už to bylo o dvě branky. V prvním poločase se hrál krásný fotbal,obě mužstva si vytvářela šance,k naší smůle jsme ty naše neproměnili. Poločas 2:0 pro Žebětín.
O přestávce jsem se snažil kluky povzbudit,hráli dobře jen ten gól chyběl. Nevím doteď proč,ale začátek druhého poločasu nám hrubě nevyšel. Zřejmě jsme se dostatečně nesoustředili a po rychlé třetí brance jsme úplně vypadli z tempa. Zanedlouho nás vynikající soupeř potrestal počtvrté,když jsme opět špatně obsadili dorážející hráče. Ještě ale zůstavalo dost času s tím něco udělat. Kluci se zdravě naštvali a po pěkných kombinacích se opět dostávali pozvolna do hry. Obrovskou šanci do téměř prázdné brány zazdil Adam. V tento čas jsme byli lepším týmem,ale to zakončení bylo přímo zoufalé. Kluci makali,hráli nejlepší část zápasu,ale opět přišel trest. Krásnou střelou k tyči šikovní kluci se Žebětína navýšili skóre na už hrozivých 5:0.Chvíli poté se dostal k dorážce Adam a konečně protrhl naši smůlu. Kluky tato branka hodně povzbudila,i když už jim docházeli síly ve velkém vedru,dokázali ještě soupeře řádně provětrat. Kuba po pěkně umístěné střele k tyči snížil na 2:5 po pěkné přihrávce od Sama. Najednou nás bylo plné hřiště,soupeř se jen úporně bránil,ale stále hrozil rychlými protiútoky. Hrál se hezký fotbal ve velkém tempu. Po pěkné akci se opět prosadil Kuba a snížil náskok. Škoda jen,že do konce zápasu už nezbývalo moc času. V samotném konci si oba soupeři vytvořili ještě pár šancí,ale skóre se už nezměnilo.
Všichni kluci si zaslouží velkou pochvalu,hlavně za výkon v druhém poločase. Potěšilo mě,že i když jsme prohrávali o tolik gólů,tak to kluci nezabalili a pořád se snažili. První poločas taky nebyl špatný,ale chybělo mi tam více přihrávek a hlavně klid při zakončení.
Musíme sportovně přiznat,že soupeř byl o malinko lepším mužstvem. Důrazně nás napadali při rozehrávce a to hlavní,dávali branky.
Ještě jednou pochvala všem,nebýt těch neproměněných šancí z prvního poločasu,mohlo to být veselejší. Na trénincích se musíme více věnovat střelbě a na jaře jim to oplatíme!!! LOL.