Sestava: Kúkol D. - Kadlec , Šperka , Pavlovič , Dundálek -
Knap , Kúkol P. , Dosoudil , Čeketa -
Vintr , Hošek

Náhradník Jandelka

První letošní utkání jsme sehráli proti vedoucímu celku I.B. třídy Vysočina.
Rozdíl několika soutěží byl znát hlavně v kombinacích a v držení míče. I když to výsledkově nevypadá , tak se hrál fotbal bez šancí.
Soupeř využil toho , že jsme nastoupili bez brankáře. Musel zase chytat Dan. Toho zkušení hosté zcela využili.
Naopak stoprocentní šanci Vintra z malého vápna zneškodnil brankář .
Celkový závěr z utkání bych hodnotil celkem kladně. V kombinované sestavě jsme s kvalitním soupeřem nepropadli a zvláště v druhém poločase se i fotbalově prosadili..
Výsledek z tohoto hlediska není důležitý…

Lokomotiva HH B - Líšeň C 2 : 4 ( 1 : 0 )

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 29.10.2007 v 12:19:04)

Střelci: Kúkol Daniel, Matoušek, Vintr, Hošek

Sestava: Vích - Kadlec, Šperka, Kúkol D, Dundálek,(58Vaněk)
- Matoušek, Kovacs, Kúkol P, Čeketa -
Stuchlík, ( 45 Hošek ), Vintr (80 Široký)

Náhradníci: Hošek, Vaněk, Široký

Poslední zápas podzimní části, to bylo utrpení…….

Zápas se hrál na podmáčeném heršpickém trávníku.Domácí nastoupili do hry s několika hráči z prvního mužstva a bylo to znát. Byli daleko agresivnější , ke každému balónu měli na těžkém terénu blíž a vyhrávali osobní souboje. I přesto se hra odehrávala uprostřed hřiště. Z domácích bylo cítit , že i když mají více ze hry , mají k nám respekt a nechtěli moc otevírat hru. V 15té minutě jsme vsítili branku , která sice padla z ofsaidu , ale rozhodčí ji uznal. Naši hráč se radovali rozhodčí běžel ke středu hřiště. Domácí však vyvinuli na mladého rozhodčího takoý tlak , že k údivu všech gó odvolal. Vznikla tak paradoxní situace , kdy domácí rozehrávali z malého vápna a všichni hráči Celiku byli na vlastní polovině…..
Zápas se zcela změnil ve 22 minutě. Po faulu Kúkola Pavla , nevydržel s nervama domácí kapitán a napadl kopnutím faulujícího hráče. Kúkol dostal žlutou a domácí kapitám byl zcela po právu vyloučen. Kdo však čekal , že se misky vah přehouply na stranu Celtiku , ten se šeredně zmýlil. Byli to domácí , kteří v deseti lidech zle zatápěli našim spícím hráčům.
Ve 40 minutě po chybné rozehrávce stopera sebral míč domácí útočník a trestal. 1 : 0
Posledních pět minut první půle stáli všichni svatí na straně Celtiku. Domácí nastřelili tyčku , několikrát šli v přečíslení na naši rozhozenou obranu, Brankář Vích byl v jednom ohni a musel předvést několik uspěšných zákroků.Takže jsme mohli být velice rádi , že první půlka skončila jen 1:0
Do druhé půle jsme nastupovali z odhodláním otočit utkání a odvézt si všechny body. Kovacs se posunul na místo stopara a Šperka se vysunul do zálohy. Místo kanonýra Stuchlíka přišel jiný kanonýr Hošek.
Hra nebyla nic moc , ale alespoň se vše důležité odehrávalo na polovině soupeře. Ve 49 minutě po faulu na Kúkola Pavla přišel přímý kop z hranice velkého vápna. Dan se napřáhl a ranou po zemi nedal domácímu brankáři šanci. 1 : 1
V 55 minutě se protáhl po pravé straně Maty. Dostal se už do vápna , kde číhali naši osamocení hráči. Maty však nepřihrál a z ostrého úhlu zavěsil do vinglu. 1 : 2
To už z nás naštěstí spadla nervozita a věděli jsme , že vyhrajeme.V 58 minutě odešel ze hřiště Dundálek se zraněnými zády a nahradil ho Vaněk. Čeketa se posunul do obrany a Jirka hrál v záloze.
V 67 minutě předvedli krásnou akci Hošek a Vintr. Mara se trefil a bylo rozhodnuto 1 : 3.
Domácí začali stejně jako u nás ztrácet nervy a předvedli pár zákeřných nesportovních věcí. Jeden rozhodčí holt vše neuhlídá.
Domácí se dostali ještě jednou k vážné situaci před naší brankou. Střelu z úhlu vyškrábl Vích a poskakující balón metr od brankové čáry vystřelil domácí záložník jen do dobře bránících Čekety a Kovacse.
V 77 minutě si zopakovali naši utočníci spolupráci a tentokrát zakončoval Hošek 1 : 4….
V 80 minutě přišel na hřiště bomber Široký , alias Květák , místo Vintra…Bohužel se nepodařilo proměnit ještě několik slibných akcí. Kúkol Pavel zavraždil dvě tutovky hlavou. Naopak v 91 minutě nakopl domácí stoper balon na 50 metrů a po nedorozumění stoperů s brankářem domácí snížili. 2 : 4 Hned po rozehrávce rozhodčí pískl konec a nám spadl kámen ze srdce.
Myslím si , že to byl nejtěžší zápas v sezoně, což potvrdili i někteří hráči.

Statistika: Bohužel nemůžu posložit některým požadavkům hráčů Celtiku . NE MÍRY A HLAVNĚ VÁHY HRÁČŮ MĚ NEJSOU K DISPOZICI. Takže alespoň ten průměrný věk
Lokomotiva 26 roků
Celtik 32 roků

Líšeň C - Jundrov B 6 : 2 ( 3 : 1 ) Hráno 20.8.2007

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 24.10.2007 v 17:21:50)

Střelci : Stuchlík 3x, Brom 2x, Kúkol P

Sestava: Vích - Kadlec, Kadůr, Kúkol D,(Vaněk) Dundálek -
- Stuchlík, Brom

Náhradník : Vaněk ( 60 min )

V sobotu jsme nastoupili k poslednímu domácímu utkání podzimu ,proti týmu z Jundrova.
Začali jsem hrát v 10 , protože si správcovské úkoly ještě na poslední chvilku plnil Kadurka. A to se nám trošku vymstilo. Hned v první minutě soupeř nakopl dlouhý balón a souboj jeden na jednoho ,posoudil rozhodčí faulem obránce a kopala se penalta proti nám.Nutno podotknout , že to útočník udělal šikovně. Podržel si obouma rukama stopera a pak na něj spadl…Takže jsme poprvé v sezoně prohrávali.
Trvalo asi 20 minut , než sme se přestali hádat a začali spíš hrát.
Vysunuli jsme presing až k vápnu soupeře a přitvrdili hru.
To se vyplatilo a ve 33 minutě po střele Stuchlíka dorážel Brom. 1 : 1 Bylo vyrovnáno a naopak se začalo diskutovat u hostí.
Hosty ještě více rozhodila v 39 minutě nařízená penalta. Stuchlík ji proměnil 2 : 1.
Obrat se dařil a po chybě brankáře opět Stuchlík zvýšil na 3 : 1. To byla 39 minuta utkání.
Do druhé půlky jsme chtěli hrát více kombinačně a méně se dohadovat. Soupeř ale taky notně přitvrdil a tak se na hřišti občas jiskřilo.
V 51 minutě zavěsil Stuchlík po prostrčení Kovacse a Kúkola P a začala (opět) 6ti minutovka.
54 minuta. Stoper hostí nesportovně nepočkal na ošetření Stuchlíka a za peprných poznámek rychle odkopával od brány. Ovšem velice špatně . P Kúkol zachytil a po kličce předložil Bromovi mezi penaltu a vápno 5 : 1
Hned v 57 minutě kopl Stuchlík roh přímo na hlavu Kúkola P a bylo 6 : 1.
V 60 minutě přišel na hřiště místo Kúkola Dana Vaněk.

Pak naše mužstvo značně polevilo a soupeř se dostal z tlaku.Takže se zápas spíš jen tak dohrával .
Jundrovští také prostřídali. Poslali do útoku bývalého brankáře líšeňského dorostu Křesala a Přemu Poláka staršího. Ten musel být asi domluvený z rozhodčím , protože v 88 minutě vyskočil na centrovaný balón Kadurky a útočník hostí mu udělal stoličku. Jara dopadl na zem na krk. (akrobatický dopad) Ovšem ……hosté k údivu všech kopali penaltu . Přema ji s přehledem proměnil , ale asi ho ten gól do líšeňské sítě netěšil. Padlo i pár peprných slov …….

Závěrem jen pár statistik ..
Věkový průměr hostí 23,5 roku
Věkový průměr Celtiku 30,5 roku
Hosté nastoupili jen s 5 hráči , se kterými proti nám hráli v prvním utkání a bylo to znát. Hráli o poznání lépe , než doma.
Budeme si asi muset zvyknout , že se na nás soupeři už nachystají…………………

Střelci : Stuchlík 3x, Brom 2x , Kúkol Pavel 1x

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 20.10.2007 v 20:19:43)

Celtik - Jundrov B 6 : 2 ( 3: 1 )

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 20.10.2007 v 20:18:02)

Hráno 14.10.2007

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 16.10.2007 v 21:26:11)

Soběšice B - Líšeň C 2 : 5 ( 0 : 3 )

Střelci: Stuchlík 2x, Kovacs, Šperka, Hošek

Sestava: Pospíchal - Kadlec, Šperka, Kúkol D, Dundálek -
- Vaněk, Kovacs, Suchý, Čeketa -
- Stuchlík (60. Cendelín) , Hošek (75. Široký)

V neděli sehrál svoje utkání Celtik v Soběšicích. A opět malá zajímavost hned na začátku. Domácí využili čekací doby. Včas byli připraveni jen v 7mi lidech a čekaly až přijedou dorostenci. Nakonec nastoupili se zpožděním a dokonce měli o jednoho náhradníka více jak my.
Nám se sestava nesešla. Vintr služba na hasičárně , Kúkol Pavel zranění kolena , Prokop pracovní povinnosti, Kadur správcovské povinnosti a naši mladíci Brom a Matoušek si plnili reprezentační povinnosti v béčku.Takže jsme nakonec byli rádi , že na pozici střídajících hráčů jsme na poslední chvíli sehnali dva debutanty . Dorostence Máru Cendoše a Matadora Šíru.
Samotný zápas začal jako již skoro tradičně skvěle. Ve 2. minutě si pohrál s obranou domácích kapitán Stuchlík a po samostatné akci zavěsil. 1:0
Hned ve 3. minutě po přetaženém centru z pravé strany vracel na malé vápno Čeketa a František zavěsil podruhé.2:0
To ale jakoby uškodilo naší hře. Nebylo to nic moc. Spíš jsme neškodného soupeře šetřili. Až ve 44 minutě po přihrávce Stuchlíka vsítil Hošek. 3:0
Do druhé půlky jsme si řekli pár slov o tom , že bychom mohli hrát pohlednější fotbal. A světe div se , hráči vyslyšeli. Hrál se kombinační fotbal plný narážeček a přihrávek z první , kterému chybělo , jen přesnější zakončení. To přišlo v 61. minutě po rohu Stuchlíka zakončil Šperka. 4:0
V 73. minutě přihrál Cendelín Kovacsovi a ten zvýšil už na 5:0
Vše se zkazilo v samotném závěru. Nejprve po zmatcích v obraně po dlouhém míči bravurně vychytal áčkového hráče domácích Pospíchal. V 85minutě vyrobil hrubici Dan a soupeř se štěstím Pospíchala prostřelil. A dan si vypil svůj pohár hořkosti až do konce. V 91 minutě kopali domácí roh. Dan se strkal s útočníken u tyčky a závěr potyčky posoudil rozhodčí jako faul našeho hráče.Kopala se penalta. Střídající borec ji proměnil ranou do prostřed brány.
Hned po našem rozehrání pískl rozhodčí naposledy do píšťalky. Je veliká škoda , že jsme si závěrem takhle zkazili celkem snadné utkání i solidní výsledek….

Pro zajímavost opět přikládám k porovnání věkové průměry obou mužstev. Soběšice 24 roků Celtik 31 roků
Nejmladším hráčem na hřišti byl náš brankář Pospíchal r1991
a nejstarším ,nejlepší střelec soutěže Stuchlík r.1962

Líšeň C - Start 1 : 0 ( 1 : 0 ) Hráno 6.10.2007

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 10.10.2007 v 00:01:22)

Střelci: Kovacs

Sestava: Sedmidubský - Kadlec, Šperka, Kúkol D, Dundálek -
- Matoušek, Kúkol P, Kovacs, Čeketa -
- Vintr, Stuchlík, 74min (Brom)

Připraveni byli : Vaněk, Brom, Suchý, Prokop, Kadur

V sobotu se odehrál dlouho očekávaný souboj o první místo.Jak všichni víme , první utkání jsme prohráli kontumačně a tak to byla první konfrontace se soupeřem , který mluví velice nahlas o postupu…..
Zápas měl kvalitu. Rozhodně se nedalo poznat , že se hrje prales..(nejnižší soutěž na světě)
První poločas to bylo z naší strany takové oťukávání. Čekali jsme , že mladíci ze Startu nás budou chtít uběhat. Taky začali pěkně svižně. Jenže na to bylo naše mužstvo dobře připravené a jednoduchou taktikou jsme soupeře donutili ke hře na dlouhé nákopy , které spolehlivě zbírali naši stopeři. První poločas se Start prakticky nedostal k zakončení a naopak naši útočníci hrozili brejky.
Celtik ale dobře věděl , že prohra by znamenala prakticky ztrátu naděje hrát o postup ´´přímo se Startem.´´

( Hraje se čtyřkolově a první prohra kontumačně plus případná prohra doma by byla celkem zapeklitá situace . Budou totiž možná rozhodovat vzájemné zápasy.)

Tahle situace nám proti kvalitnímu soupeři celkem svazovala ruce i nohy při kombinační hře. Naštěstí dobře fungovala naordinovaná obranná hra.
Zápas nabral na otáčkách v 39 minutě. Po dloouhém výkopu Duba přesně na nohu hasiče Vintra , si Mára pohrál se dvěma obránci a zakončoval z vápna tvrdou ranou nártem. Do střely se ale vložil stoper a ránu před bezmocným gólmanem zblokoval. Balón skočil na penaltu a tam se zjevil náš všudybyl Karel Kovacs a z těžkého kopu zavěsil nekompromisně pod břevno…Se Starťákama to zjevně otřáslo a do konce půle se nedostali k naší bráně.
Do druhé půlky jsme nastoupili v nezměněné sestavě. Bohužel , hned rozehrávka naznačila , že ty druhý půlky nám moc nejdou. Asi 10 minut to byl zmatek na zmatek. Ale naštěstí z toho nic nebylo. Centry pozbíral Dub a rozehru jsme celkem obstojně odbránili. Asi od 60 minuty jsme už zase měli postavený náš pověstný TRYCHTÝŘ a v podstatě nebylo co řešit. Start se dostal k naší brance jen díky dlouhým balonům , které naši beci (dohromady mají 12 dioptrií) špatně odhadli .
V 75 minutě došlo již tradičně ke střídání našeho kapitána Stuchlíka. Na hřiště přišel Brom a bylo to naše jediné střídání.Obrana fungovala dobře a tak nebyl důvod.
V těchto minutách se hosté stále víc tlačili na naši bránu. Přeskupili řady , začali hrát na 3 útočníky a ještě zvíšili tempo. Ale byli čím dál tím nervóznější a začali se dohadovat a být zákeřní. Dostali se jen do jediného zakončení po střele z levé strany , ale netrefili branku. Stejně jako naši ofenzivní hráči………Do otevřené obrany se docela dobře útočilo. Kúkol P sám na brankáře metr vedle. Po centru Čekety Kovacs z malého vápna netrefil bránu. Brom sám na brankáře si zasukoval balon mezi nohama. Matoušek z úrovně penalty nastřelil břevno. Vintr z velkého vápna metr vedle plackou a v závěru utkání ještě po sólu střela uvnitř vápna taky vedle………..
To kloučci ze startu se zmohli jen na pá zákeřných zákroků za zády rozhodčího
K tomuto se dá ještě poznamenat perlička….
Nejstarším hráčem na hřišti byl Jozífek ze Startu 47 roků. Ale i s tímto ´´dědkem´´ měli Strťáci věkový průměr 24,2 roků.
To Celtik měl v tomto utkání omlazenou sestvu a věkový průměr byl na toto utkání 33,5 roku.
Doufejme však , že se postupu dožijeme……………..

Celtik - Start Brno 1 : 0

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 06.10.2007 v 20:08:45)

Branka : Kovacs

Líšeň C - Obřany B 6 : 1 ( 3 : 0 ) Hráno 29.9.2007

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor kuki 02.10.2007 v 22:19:39)

Střelci : Stuchlík 2x , Matoušek 2x , Kadur , Hošek

Sestava: Pospíchal- Kadlec ,Kadur ,Kúkol D(Vaněk), Dundálek-
- Matoušek , Suchý , Kúkol P , Čeketa -
- Stuchlík , Hošek

V sobotu se odehrálo další zajímavé soutěžní utkání našeho Celtiku.
A zajímavé začalo být hned ,když jsme všichni , včetně našich divizních dorostenců , kteří právě dohráli svůj špil ,viděli přicházet delegovaného rozhodčího pan Marka….

Čertstvé oděrky na obličeji , odřená ruka , se strženým nechtem na palci , velice , velice kolébavý postoj a chůze, tupý výraz v obličeji a absolutně nesrozumitelná řeč…. To vše svědčilo o notně podnapilém stavu pana rozhodčího , který se takto připravený chystal řídit utkání….

My jsme samozřejmě s něčím takovým vůbec nesouhlasili a po dohodě obou mužstev a hlavního poředatele a po konzultaci s naším výborem jsme narychlo sehnali náhradního rozhodčího.
Takže svoje první soutěžní utkání dospělých odřídil mladý rozhodčí Hajn…To vše zapříčinilo , že ukání začalo s patnáctiminutovým zpoždění. To ovšem vyhovovalo hostům , kteří v pohodě dopnili svoje mužstvo o hráče Áčka , kteří se stačili dostavit z domácího zápasu…A pak už se začalo…. Ve 3 minutě faul ve vápně na pronikajícího Hoška a penaltu pohodlně proměnil nejlepší střelec soutěže Stuchlík..
Ve 27 minutě po odraženém balónu ve vápně přihrává Hošek , a pan správec Kadur krásným přímým nártem z půlkruhu prostřelil vše 2:0
30 minuta . Přihrávka Stuchlíka a svůj premiérový gól vsítil krásnou ranou Matoušek 3:0
Hosté si v prvním poločase na něco neustále stěžovali ,plakali že je naši borci kopou a přitom svojí nefotbalovostí dělali až likvidační zákroky na naše útočníky i záložníky… Sami se nedostali do šance ohrozit naši branku. Povedlo se jim to za prvních 45 minut jen jednou po atakování našeho brankáře…balón šel ale mimo..zato hráči Celtiku zahodili ještě minimálně 3 čisté gólovky…Ve druhém poločase hosté čím dál víc zapojovali svoji nefotbalovost do hry. Provokovali naše hráče a snažili se znervoznit mladého rozhodčího .
V 52 minutě po rohu dorazil do prázdné branky Maty Matoušek a vypadalo to , že bude klid. Hned po gólu přišel do hry Jirka Vaněk místo Dana Kúkola.
Obřanští se ale nesložili. Naopak. Přidali na důrazu a na provokacích. A naši hráči si to nechtěli nechat líbit. Takže na hřišti bylo k slyšení několik peprných výhrůžek. Ke klidu hry nepřispěl ani pomezní rozhodčí z lidu z Obřan… Po každé přihrávce na našeho útočníka vylétl praporek nad hlavu.. Takže o gólové situace byl několikrát okraden hlavně Hošek.
V 63 minutě ale našel Stuchlík Hoška a ten se nemílil 5:0
Bohužel se ale za tohoto stavu většinou stává , že se začne soupeř podceňovat… A stalo se to i teď. Kličku posledního
obránce při rozehrávce Vaňka , vystihl mrštný útočník Obřan a nechytatelnou ranou do vinglu korigoval výsledek 5:1
Na hřišti zahřmělo z úst trenéra..Škoda zbytečně obdrženého gólu….
Pak ještě v 87 minutě zavěsil nekompromisně Stuchlík po české uličce od P. Kúkola . Pomezní měl opět praporek vysoko nad hlavou , ale hlavní rozhodčí už jeho intriky prohlédl a nechal Františka skórovat…6:1
Dalo by se také napsat , že pomezní byl nejlepší obránce Obřan , protože zastavil nejvíc útoků Celtiku ……Takže jak jsem psal již na začátku, zajímavé utkání to bylo. Ale moc naše opravdové schopnosti neprověřilo. Celý zápas to bylo , jak se říká ,na půl plynu.
V sobotu hrajeme doma v 17 45 hod se Startem o první místo a tam už musíme zabrat na plný plyn.
A ukázat plným ochozům , že máme na postup…..