MU SKL CELTIK - Start B

SKL Celtik - Start „B“ 2 : 0 (1:0)

Branky: Pešta (Didi) Jiří - 18´; Tvarůžek Víťa - 49´

Sestava: Rychetský Matěj - Hrad Aleš, Široký Marek, Kolář Pavel, Aldin Mustafa(70´Široký Renda) - Kolář Martin, Pecha Petr, Pešta Jiří, Juchelka Daniel - Crha Břetislav(75´Zapletal Honza), Tvarůžek Víťa(65´Pokorný Patrik)

Domácí utkání hrané na UT jsme zahájili festivalem neproměněných brankových příležitostí, kdy se naši hráči, dobře provedenými akcemi, dostali do přímého ohrožení hostujícího brankáře, ale ten si se všemi „loženkami“ poradil nebo jsme nedokázali „trefit zařízení“. Ujala se až střela Jirky Pešty ze střední vzdálenosti, která nekompromisně zapadla k tyči a vedli jsme 1:0. Po 25minutách se hra vyrovnala a soupeř měl také jednu nebezpečnou šanci, ale tady nás podržel brankář Matěj Rychetský, který z gólové střely, udělal rohový kop. Do konce poločasu, se k naší škodě, skóre už nezměnilo, tak se do druhé půle nezměnila ani naše sestava. V té se udály po minulém kole zase vynucené změny a stoperskou dvojici vytvořil s Markem Širokým Pavel Kolář, který se z místa ve středu útoku, tentokrát zasunul do zadních pozic a se svou rolí si poradil velice dobře a první nula vzadu, za tento fakt hovoří zcela jasně. Druhý poločas začal pro náš tým dobře a už po čtyřech minutách, se svým důrazem ve vápně prosadil Víťa Tvarůžek, když šel za balonem tak důrazně, že skolil i některé vlastní spoluhráče:-D. Hra se potom odehrávala především ve středu pole a nás může jen mrzet, že se nepodařilo dohrát do úspěšných konců, aspoň některá naše přečíslení, která vznikla tím, že soupeř v závěrečné fázi utkání, hru trošku otevřel, hrál na riziko a několikrát jsme tak šli, po vybojování balonu, v přesile na hostující obranu. Při zachování více klidu a lepšího řešení, jsme mohli a měli navýšit skóre, které máme celkově negativní. Postupně se do hry dostali i hráči z lavičky a zahrál si tak i Honza Zapletal, který v době srazu na utkání, řešil mykologický problém, někde v lesích za Brnem…Výhra byla zasloužená, děkuji opět všem aktivně zúčastněným a i těm, kteří se na utkání připravili, rozchytali brankáře, ale v průběhu prvního poločasu odešli za rodinou… Jardovi Cupalovi přeji brzké uzdravení a návrat na umělé a přírodní trávníky.

Tom Šperka - asistent č.1

Plán na 39.týden

Středa 27.9.2017 v 18:30hod TRÉNINK V ORLOVNĚ!!!

Sobota 30.9.2017 10:30hod MU v Bosonohách. Nominace a sraz na utkání bude na stránkách aktuálně doplněno.

Tom Šperka a Laďa Kúkol

Nominace na MU SKL Celtic - Start B

Nominace: Rychtetský M.; Hrad A.; Široký M.; Široký R.; Crha Bř.; Pecha P.; Kolář M. Kolář P.; Kschwend P.; Kúkol P.; Zapletal J.; Tvarůžek V.; Pešta J.; Aldin M.; Juchelka D.

Sraz na hřišti SKL: 14:45hod

Začátek utkání: 15:30hod

!!!POZOR - VEZMĚTE SI I OBUTÍ NA UT!!!

Plán na tento týden

Čtvrtek 21.9.2017 18:30hod Trénink UT nebo Orlovna

Neděle 24.9.2017 15:30hod MU SKL Celtik - Start Brno B - nominace v pátek podvečer

MU Řícmanice - SKL Celtik

Řícmanice - SKL Celtik 3 : 3 (2:1)

Sestava: Klimek A. - Aldin M., Široký M., Cupal J., Havlásek M.- Pecha P. - Kolář M.(80´Kolář P.), Pešta J., Kschwend P. (45´ Tvarůžek V.), Ryšavý O. - Hledík F.

Branky: 5´a 39´ Veselý Jan, 56´ Zbořil Jakub - 10´ Ryšavý Ondra; 76´ Hledík Filip, 90´Tvarůžek Víťa

Do utkání, které se hrálo v nedělním odpoledni a za vytrvalého deště, jsme nastoupili s několika změnami v sestavě, které byly vynuceny nemocí, zraněním a absencí hráčů Celtiku. Úvod zápasu nám tentokrát nevyšel a po chybě ve středu pole, se domácí brzy dostali do jednobrankového vedení. Vyrovnání ale přišlo už po 5 minutách a postaral se o to na kraji zálohy hrající dorostenec Ondra Ryšavý, který po brejku prostřelil vracející se obránce. Další průběh byl víc bojem ve středu hřiště, bez větších příležitostí, čemuž nahrávalo i deštivé počasí a kluzký terén. Přesto se domácí dostali ještě do poločasu do vedení, když se důrazem ve vápně podruhé prosadil, po centru z levé strany, domácí útočník Veselý. O přestávce jsme po vzájemné poradě udělali jednu změnu v sestavě, přeskládali sestavu a tyto změny přinesly to, že druhý poločas byl, troufám si říct, v naší režii. Byli jsme častěji na balónu, dobře kombinovali a domácí jsme fotbalově přehrávali. Přesto to byli oni, kdo po ojedinělé návštěvě našeho pokutového území navýšili své skóre o dvě branky. Do konce ale zbývalo stále dost času a tak jsem věřil, že se dá s nepříznivým skóre něco dělat. Snížit se podařilo Filipu Hledíkovi po pěkné kombinační akci 15 minut před koncem a v 90.minutě srovnal konečný výsledek střídající Víťa Tvarůžek, kterému pomohla teč domácího obránce, která změnila směr jeho střely a balón zapadl do domácí svatyně. Výsledek dle mého odpovídá průběhu celého zápasu, když náš tým dokázal srovnat nepříznivé skóre a zejména za výkon v druhé půli si bod ze hřiště soupeře plně zasloužil. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří nastoupili a také Pavlu Kúkolovi na střídačce, který už poněkolikáté pomohl poradním hlasem, když se do zápasu aktivně nezapojil, ale jeho zkušenosti jsou neoddiskutovatelné.

Nominace na MU v Řícmanicích - neděle 17.9.2017 15:30hod

Nominace: Aleš Klimek, Marek Široký, Jar. Cupal, Martin Kolář, Pavel Kolář, Patrik Pokorný, Jiří Pešta, Petr Pecha, Petr Kschwend, Martin Falko, Mustafa Aldin,Víťa Tvarůžek, Pavel Kúkol. Renda Široký, Honza Zapletal, Filip Hledík

Sraz na utkání: 14:00hod na hřišti SKL 14:45hod v Řícmanicích

Plán na 37.týden

Čtvrtek 14.9.2017 18:30 - Trénink všech zdravotně schopných na UT . Zranění a ostatní prosím dát vědět. Sraz nejpozději 18:15 na hřišti!!!

Neděle 14.9.2017 15:30 - MU v Řícmanicích

Sraz na hřišti SKL - 14:00hod Odjezd: 14:10hod

Sraz v Řícmanicích - 14:45hod

Nominace proběhne na základě domluvy se všemi zainteresovanými = hráči Celtik + doplnění z Benfiky, tradičně v pátek v podvečer.

MU SKL CELTIK - Starý Lískovec

SKL Celtik - St. Lískovec 2 : 1 (2:0)Č.K: Horyna Jan - 38´

Sestava: Klimek A. - Hrad A.(80´Široký R.), Široký M., Cupal J., Vedral F. - Horyna J., Kubík O., Kolář M.(90´Kúkol P.), Juchelka D. - Kolář P.(46´ Pešta J.), Pokorný P.(85´ Tvarůžek V.)

Branky: 3´ Juchelka Daniel; 15´Pokorný Patrik - 72´Mokrý T.

Po výsledkovém debaklu na Svratce nastoupil Celtik, na několika postech s obměněnou sestavou, s vědomím a cílem, odčinit čtvrteční výsledek. Úvod utkání byl v tomto směru naprosto přesvědčivý a už po třech minutách zužitkoval Dan Juchelka svůj sólový únik a totéž se povedlo do 15´ i Patriku Pokornému. Jenže těchto zářezů mohlo a hlavně mělo být víc, potom by utkání bylo rozhodnuto mnohem dříve a možná by ani nedošlo k vyloučení Honzy Horyny, který neunesl kopnutí od soupeře a chtěl si zjednat pořádek, nesmyslně úderem pěstí. Proto jsme od 38´ hráli oslabeni a tento fakt přinesl to, že v závěru utkání, hlavně po snížení soupeře na rozdíl jednoho gólu, se náš kolektiv strachoval o výsledek. I v deseti jsme ale mohli dát rozhodující branky, jenže proměňování šancí, které byly téměř 100%, se nedařilo. Tři body ale nakonec zůstaly v Líšni a to zaslouženě, protože celé mužstvo to odjezdilo a poctivým výkonem dokázalo nepříjemného soupeře porazit. Důležité zákroky, v důležitých momentech, opět předvedl v brance Aleš Klimek a já za sebe bych vyzdvihl výkon Ondry Kubíka ve středu pole, který po dvou ,měsících fotbalové přestávky odehrál část zápasu za Benfiku a potom celý za Celtik. Poděkování ale patří všem, co se objevili na hřišti a byli součástí vítězného týmu. Další utkání odehrajeme v neděli 17.9.2017 v Řícmanicích, kde nás čeká těžký soupeř, který v posledních kolech sbírá body!!!

Tom Šperka

Nominace na MU SKL Celtik - St. Lískovec neděle 10.9.2017 16:00hod

Nominace: Aleš Klimek, Marek Široký, Jar. Cupal, Ondra Kubík, Filip Vedral, Aleš Hrad, Martin Kolář, Pavel Kolář, Patrik Pokorný, Daniel Juchelka, Jiří Pešta, Honza Horyna, Víťa Tvarůžek, Pavel Kúkol. Renda Široký!?!

Sraz na utkání: 15:15hod

MU Svratka B - SKL Celtik

Svratka B - SKL Celtik 6 : 0 (2:0)Sestava: Aleš Klímek - Renda Široký, Marek Široký, Jara Cupal, Martin Knos - Martin Falko - Martin Kolář, Petr Kschwend, Honza Horyna, - Pavel Kolář, Dedič Pavel

Střídali: Patrik Pokorný x Petr Kschwendl - 46´

Daniel Juchelka x Martin Kolář - 46´
             Aleš Hrad x Renda Široký  -  70´
             Víťa Tvarůžek x Martin Knos - 74´

Co napsat k odehranému utkání, po kterém na konci svítilo na tabuli hrozivých 6:0 pro domácí tým? Snad jen to, že branky dostáváme strašně lacino, soupeře dostáváme „na koně“ našimi hrubými chybami a sami nedokážeme takové příležitosti potrestat. Dle mého potřebujeme přitlačit v důležitých momentech, kdy soupeř snadno přechází jeden na jednoho, prohráváme osobní souboje v místech, ze kterých potom dochází k přečíslení a šikovný soupeř nekompromisně trestá!!! Samotný průběh a hra samotná nebyla v některých úsecích od nás až tak špatná, ale výsledek je jednoznačný. V dalších zápasech už půjde o to, aby hlavně ti zkušenější z kádru Celtiku neměli hlavy dole a o to, že zápasy asi nelze jen tak odehrát, ale vyhrát a za tímto cílem musíme jít všichni zúčastnění.