Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Sádlík Libor 22.05.2011 v 20:15:48)

SOKOL DOBŠICE - SK LÍŠEŇ „B“ 3 : 2 (1 : 0)

Sestava SK LÍŠEŇ : KOTOUL - VALKOVIČ, DRÁBEK, ŠIROKÝ, MATOUŠEK - DANĚČEK, KNAP, MIČKO, PROKEŠ (75´CENDELÍN) - TEPLÝ (70´KUBASKÝ), LAZAR.

Trenéři : Gögh Ladislav, Sádlík Libor
Vedoucí týmu : Kúkol Vladimír

Komentář k utkání :

Do chvíle kdy takřka čtyřicetiletý domácí hráč Fiala vstřelil vedoucí gól domácích, nikdo z přítomných na útulném stadiónku v Dobšicích netušil, že bude v 62.minutě svědkem domácího vedení 3 : 0.
Já jsem netušil, že hráči, kteří hrají MSFL a I.A nevědí jaký je rozdíl mezi roztažením hry a naprostým chaotickým rozutečením…vzdálením se od míče a působením naprosté bezradnosti.
Do osudné 23.minuty kdy jsme inkasovali ze situace, které se zápas od zápasu opakují, jsme byli herně aktivnější a zdánlivě fotbalovější. Hodně se na tomto obrazu hry podepsal strach a respekt soupeře. V okamžiku, kdy jsme nezvládli roztažení hry a pak následovala ztráta míče, domácí hráč převzal míč, naprosto nikým neatakován, zatáhl míč po pravé straně k našemu pok. území, tam poslal za naše špatně se vracející hráče míč a na zadní tyč nabíhající Fiala dokončil akci jako z fotbalové učebnice. !!1 : 0 a pak už následovala křeč a jen spousta chyb z naší strany. Místo kombinace zbrklé nákopy, zbavování se míče, absence pohybu hráčů bez míče, nedůsladné obsazování hráčů, odvaha jít do zakončení či absolvovat tvrdý nekompromisní souboj v pok. území soupeře…. Rozdíl ve hře soupeřů a náma je, že soupeř útočí v šesti a brání v osmi, zatím co my bráníme ve třech a útočíme max. ve třech hráčích….

SK Líšeň B - FC Soběšice 4 : 1 (2 : 0)

Komentář k utkání : Když se ve třetí minutě řítil Šudoma sám na hostujícího brankáře, zdálo se, že hosté vsadili na ofenzívní kartu a že budou zapomínat na zadní vrátka, z čehož by se nám mohla náskýtat příležitost ke skórování. Ze stoprocentní šance jsme nic nezískali a naopak mohlo udeřit na naší straně, špatně jsme si rozebrali hráče Soběšic. Za tři minuty se hosté opět prosadili a nebýt výborného výkonu brankáře Kotoula a dobře postavených tyčí, mohlo být skóre utkání zcela jiné než 0 : 0. Divoký úvod utkání jsme lépe zvládli a v 15.min. jsme se ujali vedení po Prokešově hlavičce. Ovládli jsme hru a dalo by se říci, že jsme až do poločasového hvizdu soupeře nepustili k ničemu. V závěru jsme po několika promarněných příložitostech skórovali podruhé z hlavičky Sádlíka.
Do druhého poločasu jsme nevlétli, ale opět tradičně až příliš vlažně zahájili hru. Naštěstí se soupeři nepodařilo díky výborně chytajícímu Kotoulovi zakončit žádný brejk a naopak po perfektně zahrané akci skórem pohnul Lazar. Opět se zdálo, že budeme utkání dohrávat v pohodě a klidu. Nestalo se a díky proměněné penaltě se hosté dostali z herního útlumu. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, ale chyběla kvalita. Naše časté ztráty míče dávali veliké šance soupeři. V mnoha případech se vyznamenal Kotoul. V samotném závěru se před pok. územím dobře zorientoval Kubaský a střelou k tyči ukončil snažení hostí.

Branky : 15.min. Prokeš, 41.min. Sádlík, 54.min. Lazar, 88.min. Kubaský - 66.min. p.k. Hudák.

Rozhodčí : Strya Milan- Strya Michal, Korbel Martin.

Diváci : pár, ostatní dali přednost hokeji.

Sestava SK Líšeň :

KOTOUL -VALKOVIČ (63´TEPLÝ), AUJESKÝ, SÁDLÍK, MATOUŠEK - ŠUDOMA, KNAP, DRÁBEK, PROKEŠ - DANĚČEK (75´KUBASKÝ), LAZAR (86´VÍCH).

Trenér : Gögh Ladislav, Sádlík Libor

Utkání 20.kola. I.B. třídy skupina "A".

SK Líšeň - Cukr.Hrušovany n.J. 1 : 1 (0 : 0)

Branka : 89.min. Matoušek

Rozhodčí : Hlubinka Jakub - Strya M., Kosička L.,
Delegát : Brtníček Miloslav

Sestava SK Líšeň : KOTOUL - VALKOVIČ(46´KUBASKÝ), AUJESKÝ, DRÁBEK, PROKEŠ - PAVLOVIČ, KNAP, ŠUDOMA, MATOUŠEK - ČOUPEK(70´KOLBABA), DANĚČEK.

Trenér : Gögh Ladislav, Sádlík Libor.

Utkání se soupeřem z dolních pater tabulky jsme nezvládli. Matným výkonem s mnoha individuálníma chybama jsme zachránili remízový výsledek až v samém závěru. Domácí hráči se nedokázali vypořádat s důsledným napadáním našich obránců a po zmatené rozehrávce jsme se nedokázali udržet na míči což smazávalo kvalitativní rozdíl v individuální připravenosti hráčů. Někteří hráči se brzy zbavují míče a stále nás brzdí pomalá práce s míčem. V koncovce jsme neškodní, byť si šance vytvoříme a když už to je šance na 100% tak vymýšlíme …!

Utkání 19.kola I.A. třídy, skupina "A"

RAFK Rajhrad - SK Líšeň 2 : 1 (0 : 0)

Branka : 90.min. Macko p.k.

Rozhodčí : Nejezchleb - Pernica, Vejvančický

Diváci : 50

Sestava SK Líšeň : VÍCH - CUPAL, AUJESKÝ, SÁDLÍK, MATOUŠEK - JENIŠ, KNAP, MACKO, DANĚČEK - KUBASKÝ (68´LAZAR), PROKEŠ (78´JAHODA).

Připraveni zasáhnout do hry :TEPLÝ ROMAN, CENDELÍN MAREK, LINGER JIŘÍ.

Komentář k utkání :Na hřiště momentálně čtvrtého týmu tabulky, cestovala naše „juniorka“ s mnoha otazníky v sestavě.
K utkání necestovali hráči Drábek, Valkovič a ani delší dobu zraněný Rezner. Někteří hráči mají problémy s tréninkovou docházkou a proto bylo nutné v rámci týmového ducha sáhnout do rezervy mužů „C“ stáhnout Jary Cupala a navíc jsme povolali Libora Sádlíka, tak aby jsme doplnili obrané řady. To taky z důvodu, že jsme v posledních dvou venkovních zápasech inkasovali sedm branek. Na poslední chvíli se ještě omluvil Pavlovič.

V úvodu prvního poločasu jsme se herně vypořádali s provedenými změnami v sestavě a aktivnějším pohybem převzali herní iniciativu. S přibývajícím časem jsme se více a více tlačili před soupeřovu branku a jen díky zbytečné přihrávce v závěru akce, nebo málo odvahy ve finálové části nás vzdalovalo od brankové radosti. Domácí obránci dělali dost chyb a při jedné takové(hráč upadl) Prokeš získal míč pro Kubaského a ten bohužel k naší nespokojenosti(jako více takových), nedohrál situaci do gólového efektu. Po poločasovém hvizdu rozhodčím nás neproměněné šance mrzeli, ale věřili jsme, že ve druhé půli uspějeme a odvezeme si tři body.

Druhý poločas jsme zahájili velice nesoustředěně a na adresu některých hráčů musím podotknout, že i v I.A. třídě to bez poctivého a zodpovědného přístupu nejde!
Soupeř se po několika našich chybách a zbytečných faulech kolem naší šestnáctky dostal do herní pohody a výsledkem toho bylo darované vedení 1 : 0 když domácí hráč utekl po levé straně obešel i Vícha a zakončil křižnou ranou k tyči. Když si uvědomíme, že tomu předcházela stoprocentní šance Prokeše, který dostal z levé strany přihrávku na penaltový bod a tváří v tvář brankáři zakončil celou akci vysoko nad tak to byl opravdu velice šokující krutý trest. Musím však podotknout, že jsme v této fázi utkání nehráli dobře. Hráči opět velice pomalu rozehrávali míče a mnoho situací řešili zbrkle a nahodile. A když se domácí tým v 68.min. opět brankově prosadil po zhruba stejné situci jako u prvního gólu bylo velice těžké se herně zkoncetrovat na poslední dvacetiminutovku, byť soupeři viditelně docházely síly. V závěru jsme se přece jen prosadili a po faulu na Knapa, který vzal na sebe odvahu a po jeho průniku do vápna nařídil rozhodčí pok. kop. Macko proměnil a zmírnil tak naši prohru.

Utkání 19.kola I.A. třídy skupina A

SK Líšeň - 1.FC Slovan BRNO 1 : 0 (1 : 0)

Branka : 23.min. Daněček
Rozhodčí : Urbánek Martin - Danev Alex, Sedlář Filip
DS. : Šrom Zdeněk
Č.K. 80.min. Jindra Martin
Diváci : 50

Sestavy mužstev :

SK Líšeň :KOTOUL- VALKOVIČ, AUJESKÝ, KRÁL, MATOUŠEK ČOUPEK, KNAP, MACKO, ŠUDOMA - PROKEŠ,DANĚČEK

Trenér : Laco Gögh , Sádlík Libor
Vedoucí mužstva : Kúkol Vladimír
Do hry zasáhli : Walla, Lazar, Držtka.
Připraveni : Jeniš, Vích,

FC Slovan:VLASÁK-ŠŤASTNÝ, PRCHLÝ, CUPÁK, JINDRA - INVALD, VAŠÍČEK, NEVĚDĚL, MACHÁT- HAVEL, BRYCHTA

Trenér : Pujman Lubomír, Anderle Karel, Polášek Ladislav
Vedoucí týmu : Vavruša Miroslav

V letním počasí pod bouřkově zataženou oblohou nastupovala naše juniorka proti rivalovi z jiné části brněnského předměstí k dalšímu domácímu utkání. Tentokrát bez otazníků v sestavě díky skvělé spolupráci mezi jednotlivými týmy. Dnes opět i se třemi dorostenci, kterí se budou postupně zapracovávat do týmu a zvykat si na dospělý fotbal. Na opačném pólu posílené sestavy se do hry zapojili hráči Áčka a výrazně pomohli a táhli mužstvo ke třem bodům. Velice kvalitní výkon podávali všichni domácí hráči a mužstvo Slovanu s postupovými ambicemi takřka k ničemu nepustili. Napětí tomuto utkání do poslední minuty nachybělo díky naší nepřesné koncovce. Nemám rád slovo „kdyby“, ale kdyby jsme proměnili 50% šancí tak už v 60.min. utkání mohlo být skóre 4 : 0. Nebylo a zápasu to tedy přidávalo na dramatičnosti až do poslední minuty.

Úvodní minuty utkání byly oboustraně opatrné a přinesly jen několik rohových kopů, ze kterých ani na jedné straně nehrozilo gólové nebezpečí. V 18.min. se zrodila šance hostí díky našim několika ukopnutinám, ale díky zaváhání hostujícího hráče jsme včas míč z bezprostřední vzdálenosti u naší branky dopravili do bezpečí. Za dvě minuty jsme zase naopak my vystrašili hostující obranu a Vlasák zachraňoval nulu. Od těchto okamžiků se začal hrát svižný běhavý fotbal hodný mužstvům ze špičky (Slovan je druhý)tabulky. Zápasu přidávalo na pikantnosti taky to, že několik hráčů z hostujícího týmu již dříve za Líšeň hrálo. Ve 23.min. předložil Macko super uličkou přihrávku na rozběhnutého Daněčka Martina a ten mazácky překonal Vlasáka. Další nebezpečná situace před naší brankou přinesla standartku pro hostující tým. Havel však s touto situací k naší radosti nenaložil dobře a míč skončil na nohou našich hráčů stojících ve zdi. 30.min. přinesla trochu vzruchu a několik tvrdších soubojů, viz. Matoušek - Inwald. Za okamžik se před hostující šestnáctkou dobře zorientoval Šudoma a provětral Vlasákovi rukavice. Přihrávku z levé strany ve 37.min. a Prokeš z otočky spálil téměř stoprocentní šanci a ve 38.min. Knap z voleje nad. Závěr první půle zastihl hostující tým v hlubokém útlumu a díky tomu, že polibek štěstí se našim hráčům velkým obloukem vyhnul jsme poločas dohráli „jen“ s jednobrankovou výhodou.
Druhý poločas jsme zahájili stejně tak jak první skončil. Jen hostující hráči se oklepali z takřka knockautového stavu a již zjevně hráli organizovanou defenzívu. Čekali na sebemenší chybu v našem útočném naladění. V 57.min. si řekl o střídání výborně hrající Čoupek. Za minutu na to Daněček po milimetrové přihrávce od Šudomi střelou těsně míjí branku hostí. A znovu Daněček v 60.min. hlavou ve vyložené pozici. Hostující hra v těchto chvílích ztratila punc jakékoliv organizace a nám se skýtala možnost k navýšení náskoku. Bohužel opět jsme byli v koncovce mimořádně neefektivní. Trest za neefektivnost mohl přijít v 75.min. kdy Havel z týmu hostí neproměnil přísně nařízenou penaltu za faul Kotoula. Kotoul střelu vyrazil a zachránil nám tři body. V 80.min. dostal hostující Jindra č.k. za klukovinu a zdálo se,že utkání dohrajeme v klidu a pohodě. Slovanisti se jako pokropeni živou vodou semkli a v závěru se doknce pokoušeli o ohrožení naší branky vysunutím zkušených hráčů Cupáka a Prchlého na hrot. Zvláště pak při provádění st. sit. Následné šance, které jsme si díky tomu vytvořili do otevřené obrany hostů zůstaly nevyužity.