Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 21.03.2006 v 08:19:31)

Líšeň B - Moravská Slavia Brno 3:3 (2:1)

Góly: Semrád 2, vlastní

Sestava: Dubinho - Knap, Ruda Pelikán, Mira Staněk, Falco - Pavel Maruš, Květinka, Buchťák, Kraki - Paťa, Hugo Semrád (65. Dědek)

Chvilku nám trvalo než jsme si zvykli na rovný terén a na poněkud menší rozměry hřiště. Pak jsme však soupeře jasně přehrávali, fotbal si užívali a některé křídelní akce byly doslova ukázkové.. Získali jsme dvoubrankové vedení, které jsme však v závěru úplně zbytečně ztratili. A to hlavně vinou neustálého debatování a zbytečného řečnění některých hráčů, kteří tímto nic neřešícím kafráním oslabili celej mančaft a zavinili naprosto laciné vyrovnání. Kárné řízení bude zahájeno hned na úterním tréninku.

Finále zimního turnaje

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 12.03.2006 v 18:27:53)

Líšeň B : Řečkovice 2:2 (2:1) na penalty 4:3

Góly: Pokorný, Dědič

Sestava: Dubinho - Bart, Jara, Mira, Bart - Knap (45. Falco), Lukin, Květinka, Maruš - Dědek, Paťa

Finále začalo naším velkým náporem, který nám vydržel celej první poločas. Hráli jsme super fotbal a soupeř se pomalu nedostal na naši půlku. Dařili se nám akce po křídlech, kde si oba naši krajní záložníci skvěle nabíhali na přesný pasy za soupeřovi obránce. Dali jsme i dvě branky, který nám však na vítězství nestačili. Soupeř snížil z náhodné střely a pak vyrovnal z penalty. (penaltu nebudu moc komentovat, protože traB nikdy nespí a kritiku si hlídá).
Ve druhém poločase mohl dvakrát utkání rozhodnout Roman Poláček, ale vyložené šance zazdil. Což se promítlo do jeho psychické pohody a aby se to nepletlo zazdil i náš první pokutový kop. Ostatní penalty naši techničtí borci s přehledem proměnili (Mira, Viktor, Pavel Maruš a rozhodujicí potom s kamenou tváří Paťulka, ošlehaný a psychicky odolný z náročných šalinových šichet).
Musím opět vyzdvihnout výkon Dubinha. Tentokrát skákal, chytal, boxoval, vrhal se, vykopával a hlavně zneškodnil dvě penalty, čímž jsme se stali vítezi zimního turnaje.

Zimní turnaj

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 04.03.2006 v 17:16:49)

Líšeň B - Šitbořice 7:0 (4:0)

Góly: Pokorný, Staněk, Semrád, Poláček, Buchta, Šudoma, Dubinho!!!!!

Sestava - Čage - Bart, Kadur, Staněk, Viktor - Lukin, Poláček, Kraki (45.Šudoma) Falco (45. Dubinho) - Semrád, Paťa

K zápasu se opět nebudu moc vyjadřovat, protože soupeř nebyl jedním z nejsilnějších. Většina hrací doby se odehrála na jeho polovině a našeho brankáře, který si dnes odchytal (nebo spíš odlelkoval) rozlučkový zápas nepřinutil k žádnému bravurnímu zákroku.
Takže se opět čekalo až na hřiště vyběhne brazilská hvězdička a rozehřeje prokřehlé líšeňské fandy, potěší jejich oko ladným pohybem, perfektním zpracováním, famózní kličkou a neomylným zakončením. Dubinho se pohyboval, kličkoval, nahrával, fauloval, hlavičkoval, narážel, centroval, bránil, zpracovával, střílel, zakončoval. A jeho snaha byla korunována úspěchem. Běžela poslední minuta utkání a hvězdička se trefila nádherným nechytatelným volejem. Takže určitě bude dnes na stmelovací akci veselo.

Měl bych akorát jednu připomínku, přece jenom ještě nemá ty správné hráčské návyky. Když se balón kutálel do soupeřovi branky a on mohl dát góla, reflexivně se vrhl tygřím skokem po míči a těsně před čarou míč zachytil do svých brankářských rukavic, které si zapomněl sundat ještě s dopoledního zápasu a se spokojenýnm úsměvem na tváři ho rychle vykopl směrem na naší polovinu a založil rychlý protiútok soupeře. Ale protože jsem naše hráče na tuto možnost před zápasem připravil, nenechali se překvapit a celá obranná čtveřice už stála na našem vápně a výkop v pohodě zachytila. Poté se opět Dubinho přeměnil v útočníka a odměnil sebe i své spoluhráče nádherným gólem. (podle neověřených informací zpracovala tento příspěvek líšeňská bleskoagentura)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 25.02.2006 v 17:41:30)

Benfika - Ořechov 6:1 (1:1)

Sestava: Vich - Kadur,Dundálek,Bartoník - Knap,Staněk,Šudoma,Buchta,Maruš - Daněček (46. Poláček),Pokorný

Branky: Maruš 2,Buchta,Pokorný,Šudoma,Poláček

V dalším utkání turnaje jsme odčinili předešlé porážky a s přehledem přehráli soupeře s Ořechova.
V první půli jsme měli míč většinu času pod naší kontrolou a soupeře k němu nepouštěli. Jenže jsme se opět nevyvarovali hrubky a soupeř využil náš nedůraz vedoucím gólem.
Obdržená branka nás nabudila a soupeře jsme zavřeli na jejo půli. Ale bohužel jsme neproměnili řadu šancí a tak vyrovnat se nám podařilo ze standartní situace. To když se Buchta trefil přímo z rohu.
V druhé půli jsme pokračovali v dobré hře, ale i v neproměňování šancí(např. Paťulka:-).
Vedoucí gól jsme dali asi až 20 min. před koncem.To si za obranu zaběhl Poláček a pěknou střelou od břevna nás poslal do vedení. Od této chvíle jsme soupeře zlomili a přidali ještě čtyři branky. 2x si naběhl na milimetrové centry Bárta Pavel Maruš, po individuálním průniku se trefil Šudy, a svou osmou 100% šanci konečně proměnil i Patrik Pokorný.
Myslím že jsme předvedli pěkný fotbal, který se projevil i ve stavu zápasu.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 18.02.2006 v 14:54:19)

Líšeň B - Řečkovice 1:3 (1:1)

Gól: Dědič

Sestava: přesně jedenáct lidí

Na „výborném“ terénu, v „plné sestavě“, jsme opět předvedli „super“ výkon.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 11.02.2006 v 19:44:01)

Líšeň B - Říčany 2:3 (1:0)

Góly: Maruš, Pokorný

Sestava: Čage - Dundálek, Dědič, Cupal, Falco - Maruš, Staněk, Knapek, Knap - Dubinho, Pokorný

Nevím, co jsme vůbec tohle sobotní odpoledne hráli, ale fotbal to, určitě nebyl. Jedinou atrakcí dnešního zápasu byl návrat brazilské hvězdy Dubinha. V útoku se hodně snažil, ale bylo vidět, že dovolená byla dlouhá a brazilský karneval v rytmu samby jsou mu bližší, než klouzaná. Líšeňské hřiště mělo opravdu do Copacabany hodně daleko.

Zimní turnaj v Líšni

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 05.02.2006 v 09:44:44)

Líšeň B - Podolí 5:1 (3:0)

Branky: Pokorný 2, Dědič 2, Knapek

Sestava: Čage - Dundálek, Kadur, Knapek, Bartoník - Cupal, Staněk, Poláček, Falco - Dědič, Pokorný

Proti tradičnímu soupeři jsme nastoupili s jediným cílem, dohrát zápas bez zranění, aby jsme nemuseli dohrávat v deseti, poněvadž jsme neměli nikoho na střídání. Zranění se nám vyhnula, ale stejně jsme dohrávali v deseti, protože jako vždy vzplály líšeňsko-podolské vášně a dvě horké hlavy se musely jít zchladit do kabin.
Jinak za zmínku ještě stojí neproměněná penalta v podání hrajícího trenéra (ten zase vyhrál v soutěži o „naběhlý nerv“), kterou mu zlikvidoval tygřím skokem k pravé tyči podolský gólman Jiří Linger alias Linda.

29.1.2006 hřiště Janouškova

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 31.01.2006 v 08:43:20)

Benfika - MVC Brno 8:0 (6:0)

Branky: Knapek 2, Poláček 2, Pokorný, Maruš, Šudoma, Staněk pen.

Sestava: Kučera - Dundálek (70. Buchta),Kadur,Buchta (45.Šudoma) - Knap (70.Maruš),Staněk,Knapek,Cupal,Maruš (45.Daněček) - Pokorný,Poláček

V neděli jsme nastoupili k prvnímu přípravnému utkaní pod taktovkou nového kouče Prof. Miroslava Staňka.
V první půli jsme předváděli skvělý fotbal. Drželi jsme míč na naších kopačkách a rychlýma kombinacema jsme přehrávali soupeře. Dostávali jsme se do mnoha šancí a šest jich proměnili.
Druhá půle byla z naší strany o něco horší přestali jsme běhat a začli hrát profesorský fotbal. I přesto jsme byli lepší a přidali ještě dva góly.

14. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 14.11.2005 v 18:56:01)

Líšeň B : Starý Lískovec 3:2 (0:2)
Góly: Pokorný 2, Kubasky

Sestava: Sedmidubský - Bartoník, Kadur, Cupal, Dundálek - Buchta (60. Šudoma), Horký (70. Valkovič), Poláček, Maruš (45. Kubasky) - Dědič, Pokorný

Závěrečné utkání podzimu se nám nadmíru vydařilo, co se teda dramatičnosti týče. Nepovedl se nám nástup do utkání, nedali jsme brzo vedoucí branku, jak jsme byli zvyklí. A soupeř nás potrestal, po dvou standartkách jsme prohrávali 0:2 . Ze šoku jsme se neprobrali do konce poločasu. Mohlo nám být veseleji, kdybych proměnil v závěru půlky jasnou gólovku.
Do druhého poločasu, ale nastoupilo úplně jiný mužstvo, makali jsme, jezdili po zadku, do soupeřova vápna lítal jeden balón za druhým a soupeř opravdu nevěděl, kde mu hlava stojí. A začali jsme dávat i góly. Opět nás podrželi naši kanonýři Paťulka s Lubošem a dokonale obrátili výsledek v náš prospěch.
Myslím si, že to byla perfektní tečka za vydařenou podzimní sezónou. Děkuju všem hráčům, kteří za nás nastoupili a doufám, že jaro bude stejně úspěšný.

11. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 07.11.2005 v 08:48:09)

Líšeň B : Medlánky B 7:1 (3:1)
Góly: Pokorný 3, Kubasky 2, Dědič, Maruš

Sestava: Sedmidubský - Valkovič, Kadur, Cupal, Dundálek - Buchta (70. Čage), Poláček, Pecha (55. Hošek), Kubasky (55. Maruš) - Dědič, Pokorný

Po posledním herně nevydařeném utkání, jsme provedli úpravy jak v realizačním týmu, tak v hráčském. Vedoucí strečinkových a zádových cvičení se posunul na post hlavního trenéra a na lavičku usednul tajný trumf nejasného původu, který si nechá říkat Čage. Utkání jsme začali ve velkém stylu. Hráli jsme super fotbal a soupeř se jenom bránil a po půlhodině prohrával 3:0, kdy se prosadili naši elitní střelci. Pak zase nastal nepochopitelný útlum a poločas jsme dohráli v naprostým chaosu.
Druhá půlka byla zcela v naší režii. V 70. minutě si diváci skandovaným potleskem a mohutným pokřikem „Čage na plac“ vynutili příchod největší hvězdy nedělního odpoledne.
Jeho hvězda se mohla rozzářit na líšeňském fotbalovém nebi naplno, mohl odhodit své děravé brankářské rukavice, mohl umlčet pokřikující ráječkovskou venkovskou kliku, jeho dres mohl být vyvěšen v místní hospůdce navždy, mohl si užívat nehynoucí slávy. Kdyby??? Kdyby proměnil svou jasnou tutovku!!!
Ale z hrušky dolů a musíme se nachystat na důležitej sobotní zápas s Lískovcem, po kterém se koná v hospodě na hřišti velkolepá oslava titulu podzimních půlmistrů.