Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 11.02.2006 v 19:44:01)

Líšeň B - Říčany 2:3 (1:0)

Góly: Maruš, Pokorný

Sestava: Čage - Dundálek, Dědič, Cupal, Falco - Maruš, Staněk, Knapek, Knap - Dubinho, Pokorný

Nevím, co jsme vůbec tohle sobotní odpoledne hráli, ale fotbal to, určitě nebyl. Jedinou atrakcí dnešního zápasu byl návrat brazilské hvězdy Dubinha. V útoku se hodně snažil, ale bylo vidět, že dovolená byla dlouhá a brazilský karneval v rytmu samby jsou mu bližší, než klouzaná. Líšeňské hřiště mělo opravdu do Copacabany hodně daleko.

Zimní turnaj v Líšni

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 05.02.2006 v 09:44:44)

Líšeň B - Podolí 5:1 (3:0)

Branky: Pokorný 2, Dědič 2, Knapek

Sestava: Čage - Dundálek, Kadur, Knapek, Bartoník - Cupal, Staněk, Poláček, Falco - Dědič, Pokorný

Proti tradičnímu soupeři jsme nastoupili s jediným cílem, dohrát zápas bez zranění, aby jsme nemuseli dohrávat v deseti, poněvadž jsme neměli nikoho na střídání. Zranění se nám vyhnula, ale stejně jsme dohrávali v deseti, protože jako vždy vzplály líšeňsko-podolské vášně a dvě horké hlavy se musely jít zchladit do kabin.
Jinak za zmínku ještě stojí neproměněná penalta v podání hrajícího trenéra (ten zase vyhrál v soutěži o „naběhlý nerv“), kterou mu zlikvidoval tygřím skokem k pravé tyči podolský gólman Jiří Linger alias Linda.

29.1.2006 hřiště Janouškova

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 31.01.2006 v 08:43:20)

Benfika - MVC Brno 8:0 (6:0)

Branky: Knapek 2, Poláček 2, Pokorný, Maruš, Šudoma, Staněk pen.

Sestava: Kučera - Dundálek (70. Buchta),Kadur,Buchta (45.Šudoma) - Knap (70.Maruš),Staněk,Knapek,Cupal,Maruš (45.Daněček) - Pokorný,Poláček

V neděli jsme nastoupili k prvnímu přípravnému utkaní pod taktovkou nového kouče Prof. Miroslava Staňka.
V první půli jsme předváděli skvělý fotbal. Drželi jsme míč na naších kopačkách a rychlýma kombinacema jsme přehrávali soupeře. Dostávali jsme se do mnoha šancí a šest jich proměnili.
Druhá půle byla z naší strany o něco horší přestali jsme běhat a začli hrát profesorský fotbal. I přesto jsme byli lepší a přidali ještě dva góly.

14. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 14.11.2005 v 18:56:01)

Líšeň B : Starý Lískovec 3:2 (0:2)
Góly: Pokorný 2, Kubasky

Sestava: Sedmidubský - Bartoník, Kadur, Cupal, Dundálek - Buchta (60. Šudoma), Horký (70. Valkovič), Poláček, Maruš (45. Kubasky) - Dědič, Pokorný

Závěrečné utkání podzimu se nám nadmíru vydařilo, co se teda dramatičnosti týče. Nepovedl se nám nástup do utkání, nedali jsme brzo vedoucí branku, jak jsme byli zvyklí. A soupeř nás potrestal, po dvou standartkách jsme prohrávali 0:2 . Ze šoku jsme se neprobrali do konce poločasu. Mohlo nám být veseleji, kdybych proměnil v závěru půlky jasnou gólovku.
Do druhého poločasu, ale nastoupilo úplně jiný mužstvo, makali jsme, jezdili po zadku, do soupeřova vápna lítal jeden balón za druhým a soupeř opravdu nevěděl, kde mu hlava stojí. A začali jsme dávat i góly. Opět nás podrželi naši kanonýři Paťulka s Lubošem a dokonale obrátili výsledek v náš prospěch.
Myslím si, že to byla perfektní tečka za vydařenou podzimní sezónou. Děkuju všem hráčům, kteří za nás nastoupili a doufám, že jaro bude stejně úspěšný.

11. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 07.11.2005 v 08:48:09)

Líšeň B : Medlánky B 7:1 (3:1)
Góly: Pokorný 3, Kubasky 2, Dědič, Maruš

Sestava: Sedmidubský - Valkovič, Kadur, Cupal, Dundálek - Buchta (70. Čage), Poláček, Pecha (55. Hošek), Kubasky (55. Maruš) - Dědič, Pokorný

Po posledním herně nevydařeném utkání, jsme provedli úpravy jak v realizačním týmu, tak v hráčském. Vedoucí strečinkových a zádových cvičení se posunul na post hlavního trenéra a na lavičku usednul tajný trumf nejasného původu, který si nechá říkat Čage. Utkání jsme začali ve velkém stylu. Hráli jsme super fotbal a soupeř se jenom bránil a po půlhodině prohrával 3:0, kdy se prosadili naši elitní střelci. Pak zase nastal nepochopitelný útlum a poločas jsme dohráli v naprostým chaosu.
Druhá půlka byla zcela v naší režii. V 70. minutě si diváci skandovaným potleskem a mohutným pokřikem „Čage na plac“ vynutili příchod největší hvězdy nedělního odpoledne.
Jeho hvězda se mohla rozzářit na líšeňském fotbalovém nebi naplno, mohl odhodit své děravé brankářské rukavice, mohl umlčet pokřikující ráječkovskou venkovskou kliku, jeho dres mohl být vyvěšen v místní hospůdce navždy, mohl si užívat nehynoucí slávy. Kdyby??? Kdyby proměnil svou jasnou tutovku!!!
Ale z hrušky dolů a musíme se nachystat na důležitej sobotní zápas s Lískovcem, po kterém se koná v hospodě na hřišti velkolepá oslava titulu podzimních půlmistrů.

10 .kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 30.10.2005 v 12:24:45)

Žabovřesky : Líšeň B 1:2 (1:1)

Góly. Pokorný, Cupal ČK: Pecha

Sestava: Sedmidubský - Bartoník (25. Knap), Kadur, Cupal, Dundálek - Buchta (20. Valkovič), Poláček, Pecha, Maruš - Kubasky (45. Dědič), Pokorný

Opět těžce vydolované body. Zápas se nám vůbec nepovedl, nemělo to s fotbalem nic společného, byla to taková malá řezničina (spíš ze strany domácích). Ale dokázali jsme zápas dotlačit do vítězného konce. Chtěli jsme náležitě oslavit Bartovi několikáté narozeniny za sebou, úvod nám jako vždy vyšel na jedničku. Brzo jsme dali vedoucí gól, jenže potom už to byla jenom trápená.Chyběla nám agresivita, chuť poprat se o balón, všechny odražené balóny pochytali domácí. A ke všemu začal odpadávat jeden hráč za druhým. Napřed musel odstoupit Lukáš a potom pod tíhou velké oslavy nevydržely Bártovi záda. Štěstíčko se k nám přiklonilo v závěru zápasu, kdy po hlavičce Pavla Maruše, kde se vzal tu se vzal(nedbaje pokynu trenéra)před domácí brankou zcela osamocen Jara Cupal a zajistil nám zlatý tři body. Dotáhl se tak v klubovém žebříčku střelců na brazilského útočníka Dubinha.
Snad se příští zápas zvedneme, uděláme tři body a předvedeme, že fotbal hrát umíme.

9. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 23.10.2005 v 21:07:31)

Řečkovice : Líšeň B 2:3 (0:1)

Góly: Hošek, Dědič, Poláček

Sestava: Kučera - Bartoník, Kadur, Cupal, Dundálek - Hošek (85. Knap), Poláček, Prchlý, Valkovič (60. Růžička) - Dědič, Pokorný

Zápas jsme začali, jak z partesu. Úvodní rozehrávka, pas do křídla, Zdenál Hošek si pohraje s obránci a chladnokrevně zavěsí na 0:1. Pak jsme celý první poločas kontrolovali hru a soupeře k ničemu nepustili. Začátek druhýho poločasu byl opakem prvního, domácím se podařilo vyrovnat z první vážnější akce. Naštěstí jsme odpověděli rychlým gólem hrajícího trenéra, který po předchozí kritice nastoupil v galoších a vyplatilo se mu to 1:2. Bohužel i domácí vzápětí vyrovnali laciným gólem ze standartní situace, kdy nikým nebráněný domácí hráč v klidu zavěsil hlavou na 2:2. Po této brance se začali v naší obraně objevovat okénka a domácí se dostali do dvou vyložených příležitostí, které však neproměnili. A tak jsme devět minut před koncem zasadili hřebíček my. Po krásné akci Jary Cupala se trefil levačkou Roman Poláček a otočil zápas v náš prospěch 2:3.
Bylo to vydřené vítěztví, které nás však o to víc těší. Děkuju mančaftu, že makal a bojoval až do konce, což nám nakonec přineslo důležité tři body.

8.kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 17.10.2005 v 14:40:54)

Líšeň B : Bosonohy B 5:1 (2:0)

Góly: Oprchal, Poláček, Buchta, Pokorný, Dědič

Sestava: Sedmidubský - Bartoník, Kadur(60.Valkovič), Cupal, Dundálek (60. Maruš) - Buchta, Poláček, Pecha, Oprchal (75. Hošek) - Dědič, Pokorný

Hráli jsme opět celé utkání pouze na jednu branku. Zápas byl jen otázkou, jak vysoké bude skóre na konci. Celej mančaft hrál perfektní fotbal a že nebylo skóre vyšší na tom mají zásluhu dva dřeváci převlečení za fotbalisty.
V tomto zápase zhasla nadějně se rozvíjející kariéra brazilského fotbalisty Dubinha. Poslední rozloučení s talentovaným fotbalistou se koná na letiští v Tuřanech, mezinárodní linka Brno - mezipřistání v Hrušovanech - Rio de Janeiro odlétá ve 20.00 hod. Kdo se chce přijít s Dubinhem rozloučit, je srdečně zván. Chlebíčky a pivo na smutečním rautu na ranveji číslo 2 jsou zadarmo.
Druhým paličem utkání byl domácí hráč s číslem 8. To co nedal se hned tak nevidí. Po té, co se během 14 dní zbavil
šikovně dvou konkurentů v útoku ( které poslal se rozehrát do okolních klubů, kde se jim mimochodem celkem daří) se nominoval do útoku od začátku utkání a taky to tak vypadalo. Příště opravdu vyběhnu na Bartovu radu na hřiště v galoších a možná, že to bude lepší. Ještě, že mě mančaft podržel a stříleli góly jiní.
Když to teď vezmu trošku vážně, tak jsme vydrželi první poločas hrát ve velkým tempu, dařila se nám hra po křídlech, kde super jezdili oba krajní halvy a vytvářeli jsme si díky nim jeden závar za druhým. Dali jsme důležitej gól do šatny a druhej poločas byl už spíš takovej udržovací.
Příště se musíme dobře připravit na Řečkovice.

7. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 11.10.2005 v 15:28:40)

Žebětín - Líšeň B 0:1 (0:0)
Gól: Dědič

Sestava: Kučera - Valkovič, Bartoník, Cupal, Dundálek - Oprchal, Poláček, Pecha, Maruš (55. Dědič) - Semrád, Pokorný

Utkání opět mělo jednoznačný průběh. Hrálo se jen na branku soupeře. Kombinační hrou jsme se dostávali snadno před šestnáctku domácích, ale tam nám chyběla jak finální přihrávka, tak větší agresivita ze strany našich útočníků (že by chyběl Dubinho?). Největší šanci spálil Paťulka, když nastřelil břevno. V druhé půlce, jak nepřicházel gól jsme se začali trápit. Vysvobození přišlo až tři minuty před koncem, kdy se po chybě domácícho stopera trefil střídající hrající trenér.

6. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 03.10.2005 v 15:36:14)

Líšeň B - Sparta B 0:0

Sestava: Sedmidubský - Bartoník, Kadur, Cupal, Dundálek - Maruš (70. Hošek), Poláček, Staněk, Kubasky - Pokorný (50. Dědič), Semrád (80. Daněček)

Utkání o první místo v tabulce jsme začali náporem, který jsme však nedokázali využít ke vstřelení gólu. I když šance jsme na to měli. Hugo Semrád dvakrát neprostřelil soupeřova gólmana. Ten se vyznamenal i při hlavičce Mirka Staňka. Postupem času jsme vyklidili střed hřiště a soupeř převzal iniciativu. Naší branku však nebezpečně neohrozil.
Ve druhé půli jsme Spartu zatlačili na jejich polovinu a k ničemu ji po celou dobu nepustili. Sami jsme si vytvořili opět několik šancí. Nastřelili tyčku a tu největší šanci zazdil hrající trenér, který nedokázal přehodit vyběhnuvšího gólmana.
Musím, ale kluky pochválit, protože ve druhém poločase dřeli, makali nadoraz, snažili jsme se vstřelit rozhodující gól. Což se nám bohužel nepovedlo. Myslím si, že vzhledem k průběhu utkání není remíza moc spravedlivá.