Líšeň B : Žebětín 5:0 (1:0)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 08.05.2006 v 11:39:17)

Góly: Chládek 3, Maruš, Staněk

Sestava: Dubinho - Dundálek (60.Falco), Kadur, Cupal, Bartoník - Maruš, Staněk, Chlad, Knap (50. Poláček) - Dědič, Pokorný

V tomto utkání jsme se dostávali do tempa pomaloučku polehoučku. Mohl za to i soupeř, který fotbal moc nehrál a jen bránil v deseti lidech kolem vápna a jeho jedinou snahou bylo nedostat moc gólů. První poločas jsme víceméně odchodili. Po přestávce jsme se zlepšili, jasně soupeře přehrávali a začali padat i góly. Probudila se naše spící Růženka a dala tři krásný góly. První z přímého kopu, když svou levačkou přesně zamířil doprostřed brány, kde všeobecnému údivu nestál brankář a balón doplachtil v pohodě do sítě, další dva byly hlavou jak přes kopírák po přetaženém centru na zadní tyč. Chlade nachystej se, budeš to mít za hattrick drahý!!!!
Nemůžu si odpustit malou poznámku na kvalitu našeho domácího „hřiště“. Je to naprostá katastrofa, která už nemá z hřištěm moc společného a otráví většinu hráčů, jen co na něj vstoupí. A když už si aji obouvají na trávu kopačky „tarfy“ (aby je z toho betonu nebolely nohy), tak to je hodně špatný.

Jundrov - Líšeň B 1:4 (0:2)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 05.05.2006 v 09:36:46)

Góly: Dědič 2, Knap, Valkovič

Sestava: Dub - Bart, Kadurka, Jara Cupal, Viktor - P. Knap (60. Falco), Mira, Chlad, P. Maruš (75. Kněža) - Dědek, Paťa

Včera jsme sehráli důležité a opět vítězné utkání na horké půdě v Jundrově. Domácí na nás byli nažhavení a chtěli nás pořádně potrápit. Což se jim dařilo a můžeme být rádi, že totálně v první půli selhali v koncovce. To stejné se však dá říci i o nás. Chlad snad toho góla dát nechce a nechce. Hned v první minutě jasná tutovka, ale hlavou mířil jen do gólmana. O Paťulkovi už ani psát nebudu, protože je to obehraná písnička. Kdyby byl po půlce stav 5:5, nikdo by se nemohl divit. Nám se naštěstí podařilo dát dva góly a do druhého poločasu jsme šli s cílem nedopustit žádné další komplikace a nedovolit domácím dát kontaktní branku. Což se nám zadařilo, navrch jsme přidali další dva uklidňující góly (jeden z nich dal střídající žolík Falco).
Potěšil nás i výsledek z Chrlic, kde domácí porazili Řečkovice, takže náš náskok se opět zvýšil.

Sparta B - Líšeň B 1:5 (0:3)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 30.04.2006 v 19:01:14)

Góly: Dědič 2, Pokorný, Maruš, Knap

Sestava: Sedmidubský - Valkovič, Bartoník, Cupal (45. Kadur), Dundálek - Knap, Staněk, Chládek, Maruš - Dědič, Pokorný

Na výborném zeleném pažitu jsme se dostali brzo do dvoubrankového vedení, kdy druhý náš gól vstřelil Pavel Knap, pro něhož to byl první střelecký zápis za muže, což se také večer projevilo na Radnici, kde si Pavka stále udržoval dobrou formu ze zápasu. Pak jsme přestali úplně hrát fotbal, kazili přihrávky, nepodrželi jsme vepředu balón a obrana byla v jednom velkým chaosu. Což neunesl hrající trenér a nemístnými poznámkami směrem k hráčům ještě více mančaft rozhodil. Naštěstí přišlo vysvobození v podobě třetího gólu a zapískanýho poločasu.
Ve druhé půli se naše hra zlepšila, začali jsme si vytvářet spoustu šancí, který jsme však trestuhodně zahazovali. Ale opět jsme urvali důležitý tři body.

18. kolo městského přeboru

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 24.04.2006 v 11:10:46)

Líšeň B - Lokomotiva Horní Heršpice 4:0 (3:0)

Góly: Dědič 2, Pokorný, Poláček
Sestava: Dubinho - Bartoník, Kněžínek Miloš, J. Cupal, V. Dundálek - Pecha, Chlad, Poláček, Maruš - Dědič, Paťulka

První jarní utkání na domácím hrbolatém mlatu jsme zvládli na výbornou a opět se o krůček přiblížili k postupu. Spíš než soupeř byl pro nás překážkou nerovný terén, který dělal některým hráčům nemalé problémy. Hlavně Jara Cupal se s ním nemohl skamarádit po čas celého utkání. Paťulka zase bojoval s proměňováním šancí, když místo jednoduchého zakončení volil přehazování vyhýbek (že by nějaký návyk ze šaliny). V týdnu jsem mu domluvil návštěvu u psychologa (neplést si s psychiatrem), tak doufám, že mu ty vyhýbky vyžene z hlavy a vyladí Paťu na důležitý sobotní zápas.
Utkání se odehrálo v naší režii, vstřelili jsme rychlý vedoucí gól, do poločasu jsme přidali další dva. Druhý poločas byl už spíš takový udržovací, kdy jsme zazdili několik šancí a přidali už jen jednu trefu. Důležitý je, že sbíráme pořád tři body.
Jinak jsme opět přichystali jeden velký comeback. Díky propracované síti skautů jsme objevili v lize starších pánů nadějného mladého (i když už trošku prošedivělého) stopera, známého ve fotbalových kruzích pod přezdívkou Kněža, který bezchybně zaskočil místo zraněného Kadurky. A zvýšil tím konkurenci hráčů kolem čtyřícítky, kteří se nám dostávají do sestavy. Kdyby měl někdo další z bývalých aktivních líšeňských hráčů zájem si zahrát za Béčko, ať vyplní písemnou přihlášku, která je k dostání u správce hřiště. Samozřejmě musí počítat s velkým zápisným.
Toto vítězství posíláme taky našemu věrnému fanouškovi až do daleké Anglie, který společně s Milanem Barošovým a Jirkou Jarošíkem sledují on-line přímé přenosy ze zápasu béčka v útulném birminghamském pivním pubu. Kozo, drž nám pěsti, ať nám to vyjde.
Líšeňské fandy zveme na důležité sobotní utkání, které sehrajeme v 17.30 na hřišti Sparty Brno.

Komín B - Líšeň B 0:10 (0:3)

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 18.04.2006 v 10:40:37)

Góly: Pokorný 4, Lacko 3, Maruš, Dědič, vlastní

Sestava: Dubinho - Valkovič, Bartoník, Cupal, Dundálek - Knap, Poláček, Dědič(60. Novák), Maruš - Pokorný, Lacko

První mistrovské utkání jsme odehráli na bezvadným zeleným pažitu s příjemným soupeřem z Komína a s tradičním dvouciferným výsledkem.
O pohodový zápas se zasloužila líšeňsko-brazilská stálice na brankářském nebi(až na jeden odkop, kdy jsme museli jeho pravou nohu hledat až na přehradě), skálopevná obrana v čele s novým stoperem Jaaapem Stamem, azbestovým Falcem(vynálezcem nového bezbolestného způsobu uhasínání doutníků) a dokonce střílejícím Viktorem. Dále pak strašně rychlá, běhavá, neúnavná, dobře bránící a skvěle útočící záloha, která dokonale režírovala hru líšeňského mužstva a posílala útočníky do šancí, jak na běžícím pásu. Zvláštní pozornost zaslouží zabijácké duo útočníků, kdy se Paťulka přiblížil k padesátiprocentní úspěšnosti v proměňování šancí(z devíti dal čtyři góly) a Marian, který si po dlouhé době zase užíval fotbalu a s komínskou obranou si dělal, co chtěl. S přibývajícími minutami jeho výkon nabýval na výšce a vyrostl tak, že svůj hattrick završil gólem hlavou!!!
A aby po hřišti neběhali jenom samý mladí, talentovaní borci, kteří mají ty nejlepší léta teprve před sebou, tak jsme ve druhé půli zálohu trošku ostaršili nestárnoucím neoholeným panem ředitelem Pepou Novákem, jehož jsme nalákali na klidný fotbalový důchod, okořeněný učitelskou souhrou s Mirou Staňkem(ten si však svou vyladěnou béčkovskou formou a svými fakírskými kousky, opět vysloužil nominaci do Áčka).

Přátelák

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 09.04.2006 v 11:43:19)

Líšeň B - Starý Lískovec 7:2 (1:1)

Góly: Staněk 3, Maruš 2, Chládek, Dědič

Sestava (opět hodně poslepovaná): Dubinho - Viktor, Kněža (přeřazen ze starých pánů), Jara Cupal (návrat po zranění), Bart - Pavel Maruš, Chlad, Květinka, Pavel Knap - Mira Staněk(řečený též Jednoobočák), Pavel Kukol(zapůjčený na jeden zápas ze spřáteleného oddílu FC Podolí)

Poslední přátelák jsme opět sehráli v dost netradičním složení. Což však vůbec nemělo vliv na našu hru. Předváděli jsme opět kombinační fotbal s rychlými křídelními útoky, ve kterých včera obzvlášť vynikal Pavel Maruš, který po své pravé straně neúnavně jezdil a posílal do šestnáctky jednu nahrávku za druhou. Škoda, že mu nevyšel hattrick, aby se nám naplnila trošku kasička. Do které však přispěje znovu nalezený útočník Mira Staněk, kterému se po speciální havanské ohňové operaci oční rohovky (zvané též B53) nebývale zostřil zrak a tak se v klidu a s přehledem trefil hned třikrát.

Přátelák

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 02.04.2006 v 19:01:37)

Líšeň B : Slovan Brno 3:4 (1:1)

Góly: Pokorný 2, Poláček

Utkání proti nejsilnějšímu soupeři během zimní přípravy se nám herně opět celkem vydařilo. Hrál se oboustraně fotbal, na kterej se dalo dívat. Zápas byl jako na houpačce, skóre se přelévalo ve prospěch jednoho či druhého mužstva. Myslím si, že utkání mohlo dopadnout i lépe pro nás, kdyby jsme opět proměnili některé vyložené šance a nedopouštěli se katastrofálních individuálních chyb v obraně, za které jsme vždy zaplatili gólem.
Proti přednímu celku I.B třídy jsme odehráli vyrovnanou partii a dokázali si, že můžeme hrát vyrovnaný zápas i s celky z vyšších soutěží.

Přátelák

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 30.03.2006 v 15:33:23)

Líšeň B - Hodějice 6:3 (3:1)

Góly: Pokorný 3, Poláček, Maruš, Staněk

Sestava: tradiční, s některými hosty se spřátelených oddílů

Na perfektním umělém pažitu v Otnicích jsme sehráli další přátelák. Zelená umělka působila jako balzám na naše fotbalové duše, těžce zkoušené líšeňským kamenitým terénem (kterému někdo říká fotbalové hřiště). Všem líšeňským borcům se při vstupu na zelenou hrací plochu rozzářili oči a s neskutečným nasazením se hned od první minuty zakousli do soupeře. Jedna akce střídala druhou a každá další byla lepší než ta před ní. Neskutečně nám vycházelo všechno do čeho jsme kopli a góly padaly po krásných kombinacích celého mužstva. Soupeř jen přihlížel a vzchopil se až za stavu 5:1, kdy jsme už podlehli uspokojení a začali hrát trochu lehkovážně. Dostali jsme dva góly ze sporných ofsajdových situací.
Celkově musím mančaft opravdu pochválit. Tak zhruba do 70-té minuty se na to fakt dalo dívat a hráči přesně plnili pokyny hrajícího trenéra. Za což jim samozřejmě děkuji.

Přátelák

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor Dědek 28.03.2006 v 16:50:12)

Líšeň B - Maloměřice 6:0

Góly: Dědič 3, Pokorný 2, Poláček

Sestava: kdo byl zrovna po ruce, tak ten hrál

Hrálo se deset na deset (hostů bylo málo), bez rozhodčího, bez nadšení. Odehráli jsme to na půl plynu. Soupeř nás k ničemu nepřinutil. Nic nám ten zápas nepřinesl.

18.3.2006

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 21.03.2006 v 08:41:35)

Moravská Slavia - Benfika 3:3 (1:2)

Branky: Semrád 2x, vlastní

Sestava: Dub - Falko,Pelikán,Knap - Maruš,Staněk,Poláček,Buchta,Krakin - Semrád(Dědič 65.),Pokorný

Do zápasu s týmem hrající 1.b třídu jsme nastoupili se zcela novou obranou řadou.(stabilní obránci si potřebovali dáchnout). Na stopérovi se objevil nestárnoucí Ruda Pelikán který předvedl výkon vysoké kvality (Kadůrka má velmi kvalitní náhradu).
Za připomenutí stojí i to že někteří hráči nejsou zvyklí hrát brzy ráno a dělá jim pak problémy připravit se důstojně na zápas. Např. zapomenuté kopačky Paťulky v šalině :-)V prvních 10. jsme se rozkoukávali a soupeř byl aktivnější.
Ale později jsme se dostali do hry rychlou hrou na jeden na dva doteky se začali dostávat do šancí.
První gól připravil Pavel Maruš, který unikl po straně přesnou nahrávkou našel Huga pro kterého nebyl problém míč zasunout do brány. První půle měla z naší strany slušnou kvalitu a přidali jsme i druhý gól. Po střele Romana Poláčka se dostal k dorážce o5 Hugo a zvýšil na 2:0.
Jenže jsme si nechali dát zbytečně gól do šatny. Po autu soupeře jsme jednohohráče za vápnem neobsadili a ten pěknou křižnou střelou snížil.
Ve druhém poločase jsme začali hrát odkopávanou a nepřesnými nahrávkami jsme nebyly schopni podržet míč a zbytečně jsme si zavařovali. Střídali jsme světlé okamžiky s těmi horšími.
Ale i přesto jsme se o5 dostali do dvoubrankového vedení.
Po rohovém kopu si nádhernou hlavičkou k tyči dal obránce soupeře výstavní vlastňák.
Snížení soupeře zavinil svými nemístnými keci Buchta. To když rozhodčí nařídil nepřímí kop a soupeř snížil v závaru.
Poté jsme začali trochu hrát a drželi jsme míč na naších nohách, ale zbytečně jsme přišli o vítězství. V posledních minutách jsme se hnali bezhlavě do útoku a nepřesná narážečka Paťulky na Miru vyústila v rychlý brejk soupeře, a v následné vyrovnání.
Po solidním výkonu jsme si zbytečně nechali sebrat výhru.