Miroslav - SK Líšeň 0:5 (0:2)

Branky : Sehnal,Lacko 2,Martínek,Oprchal

Sestava:Plchut(45.Sedmidubský) - Martínek,Prchlý(45.Staněk),Čampa - Špirko,Horký(45.Buchta),Farník(45.Pecha),Ptáček(45.Chládek),Široký(65.Ptáček) - Sehnal,Lacko(45.Oprchal)

V deštivém středečním odpoledni jsme zavítali k nováčkovi župního přeboru z Miroslavi.
První půle zápasu byla opticky vyrovnaná ale do šancí jsme se dostávali jen my. Po přesném centru Farníka na dvakrát zakončil Mario Lacko. A za pár minut si stejné gólové zakončení z opakoval Marian.
Do druhé půle jsme vstoupili velice aktivně a hned v první minutě po rychle rozehraném autu utekl Zbyňěk Oprchal a zpětnou nahrávkou našel Honzu Sehnala, který přesnou střelou k přední tyči zvýšil na 3:0. O pár minut později z rohového rohu zvýšil Aleš Martínek.
Po té jsme vypadli ze hry a soupeř měl 20 minut územní převahu. Nám se nedařilo udržet míč na svých kopačkách,ale soupeře jsme do žádné šance nepustili.
Brankový účet uzavřel Zbyněk Oprchal, který si vyskočil na Sehnalův centr a nedal domácímu brankáři šanci.
Po celkem dobrém výkonu jsme vysoce porazili soupeře a před 1. mistrákem nás čekají ještě dvě zkoušky proti atraktivním soupeřům z MSFL (Kohoutovice, Znojmo).

Turnajové vítězství

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 01.08.2005 v 15:35:18)

30.7.2005 v Deblíně

V parném sobotním odpoledni jsme se už potřetí účastnili turnaje v Deblíně.

Semifinále: hráno 2x30min.
Deblín - SK Líšeň 1:4 (0:1)

Branky:Sehnal,Lacko,Pecha,Široký

Sestava:Sedmidubský - Staněk,Martínek,Čampa - Buchta(30.Špirko),Široký,Pecha,Farník(30.Prchlý),Horký(55.Maruš)
- Oprchal(30.Lacko),Sehnal

V semifinále jsme se utkali proti domácímu celku pro který to mohl být fotbalový svátek utkat se proti diviznímu týmu.
Měli jsme výraznou převahu a dostatek gólových šancí které jsme nedůrazným zakončením neproměnili. Ujal se až průnik a přesné zakončení Sehnala.
Ve druhé půli jsme zažili malý šok. Náš brankář vyběhl proti domácímu útočníkovi mimo pokutové území a jeho odkopnutý míč z poloviny přesně vrátil do prázdné brány domácí hráč 1:1. Naštěstí se nám brzy povedl dát po rohovém kopu rychle vedoucí gól na 2:1. A do konce zápasu jsme přidali ještě dva a zahodili spoustu šancí.
Povinnost jsme splnili a postoupili do finále.

Branky: Farník,vlastní,Buchta

Sestava: Sedmidubský(70.Kučera) - Čampa,Prchlý,Martínek - Špirko(40.Buchta),Pecha,Široký(68.Staněk),Farník,Horký(68.Maruš) - Lacko,Sehnal(40.Oprchal)

Ve finále jsme se už tradičně setkali s Kuřilí, která nás už zde 2x porazila a měli jsme jí co oplatit.
Ve finále jsme byly jednoznačně lepší a soupeře takřka k ničemu nepustilia jen z rohu mohl něco trefit.
První branku ukazkově a lá Van der Vaart trefil Radim Farník a poslal nás do vedení.
Poločas jsme i za tohoto stavu dohráli.
Ve druhé půli jsme měli stále více ze hry a drželi tempo zápasu.
Druhý gól si soupeř vstřelil sám. To když po akci Buchta Oprchal mířil míč na Maria Lacka ale soupeř ho předběhl a vsítil vlastní gól 2:0.
Třetí a poslední gól zápasu dopravil do prázdné branky Lukáš Buchta po přesné nahrávce Lukáše Horkýho.
Po solidním výkonu jsme do třetice tento pohár vyhráli.
Našimi nejlepšími hráči turnaje byly vyhlášeni Honza Sehnal a Petr Pecha.

Vítězná přestřelka

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 28.07.2005 v 15:02:26)

27.7.2005 v 17.30 na hřišti v Želešicích

SK Líšeň - Bohunice 5:3 (2:2)

Branky: Farník,Ptáček,Martínek 2,Sehnal

Sestava:Kučera - Ptáček (45.Staněk),Prchlý,Martínek - Čampa (75.Ptáček),Široký (45.Chládek),Farník (75.Široký),Lacko (45.Oprchal),Špirko (45.Buchta) - Sehnal, Horký

Další přípravný zápas sme odehráli za velkého vedra proti týmu z Bohunic.
Prvních 25 min. jsme hráli pěkný kombinační fotbal a dostávali se do zakončení. Lacko trefil ve vyložené šanci tyč a břevno. Soupeře jsme převážně drželi na jejich obranné polovině. Náš tlak vyústil ve dva nádherné góly.
První dal z přímého kopu do šibenice Radim Farník 1:0.
A za pár minut napřáhl z 25 metrů Petr Ptáček a vymetl pavučinu i v druhém koutu Bohunického brankáře 2:0.
Jenže po druhém vstřeleném gólu jsme přestali hrát a soupeř nás dostal pod tlak a po dvou našich individuálních chybách vyrovnal.
Do šaten se šlo za stavu 2:2.
Druhá půle se hrála spíše nahoru dolů. Ale do šancí sme se převážně dostávali my. Vedoucí gól padl porohovém kopu, kdy se přesně hlavou trefil Aleš Martínek 3:2. A ten samý hráč si to za pár minut z opakoval ale místo hlavou dal gól nohou 4:2. Na 5:2 zvýšil po přesné nahrávce Zbyňka Oprchala Honza Sehnal. Po té se do šancí dostal i soupeř ale Libor Kučera dvě střely likviduje nestačí až na přesnou střelu Bohunického hráče.
Divoký zápas na branky skončil 5:3.

Nevydařená sobota

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 24.07.2005 v 13:13:43)

V sobotu 23.7. jsme po těžkém tréninkovém týdnu měli v plánu odehrát dva přípravné zápasy. Tým se rozdělil na dvě jedenáctky a každá odehrála jeden zápas.

23.7.2005 10.30 v Hustopečích

SK Líšeň - Slavia Praha B 0:4 (0:1)

Sestava:Klimek - Čampa (C),Prchlý,Ptáček - Horký,Farník,Široký(70.Chládek),Pecha (70.Kubaský),Buchta - Lacko,Sehnal

Dopoledne nastoupila 1.skupina proti mladíkům ze Slavie.
V první půli se nám nedařila kombinace a Slavisté drželi míč na svých kopačkách ,ale naše defenzíva fungovala dobře.
Rychlými protiútoky sme se snažili soupeře zaskočit,ale bohužel jsme se nedostali do zakončení.Jedinou branku jsme obdrželi po centru ze strany ,když se náš hráč nechal předběhnout protihráčem. Do přestávky jsme odcházeli za stavu 0:1.
Do druhé půle Slávisté postavili celou novou jedenáctku hráčů.Což bylo na hřišti znát. Náš tým proti čerstvým hráčům statečně vzdoroval a dostali jsme se i do šancí ale Marian Lacko 3x před golmanem neproměnil a jednou se dostal do šance Honza Sehnal. Hrál se z naší strany otevřenější fotbal a soupeř se dostával do zakončení také.
Škoda je že jsme inkasovali tři docela laciné branky.
Na 2:0 podběhl roh brankář a míč se nešťastně odrazil od obránce k soupeři který už neměl problém skórovat.Na 3:0 zbytečná ztráta míče před vápnem a osamocený hráč přesně zakončil.A na 4:0 se trefila Slavia s přímého kopu.
Těžký zápas proti dvou jedenáctkám soupeře jsme odehráli důstojně jen škoda inkasovaných branek.

23.7. 18.00 v Tasovicích

Tasovice - SK Líšeň 2:0 (2:0)

Sestava: Sedmidubský (75.Kučera)- Staněk,Martínek,Bartoník - Maruš,Růžička(45.Dědič),Pecha(45.Široký),Chládek,Kupský(30.Krakovský) - Kubaský(75.Růžička),Horký(45.Král)

Druhá skupina nastoupila odpoledne v Tasovicích.
Začátek zápasu jsme zaspali a už po deseti minutách jsme prohrávali 2:0. Branky jsme obdrželi především po individuálních chybách. Ale v 1. půli se nám nedařila především obranná hra týmu. Do útoku jsme se do moc šancí nedostali. Za zmínku stojí jen střela Horkého, kterou vytáhl golman ze šibenice.
Ve druhé půli se hra zlepšila. Měli jsme hru pod kontrolou a soupeře k ničemu nepustili. Ale bohužel jsme se ani mi nedostali do žádné šance. Tasovice zalezli před své vápno a v zahuštěném prostoru se jim dařilo odrážet naše útoky.
Náš nejlepší hráč Dědič se snažil co mu síli stačili ale alespoň korigující branky jsme nedocílili.

Z nevydařené soboty jsme se alespoň poučili a už ve středu nás čeká další soupeř tým Bohunic.

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 24.07.2005 v 13:11:51)

Sestava:Klimek - Čampa,Prchlý,Ptáček - Horký,Farník,Široký(70.Chládek),Pecha (70.Kubaský),Buchta - Lacko,Sehnal

Vysoké vítězství v 1. přípravě na DIVIZI

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 16.07.2005 v 13:26:44)

16.7.2005 v 10 hod. hráno v Ochoze

SK Líšeň - Sparta Brno 5:0 (1:0)

Branky:Kubaský 2,Sehnal 2,Lacko

Sestava:Plchut(70.Kučera)- Ptáček,Martínek,Buchta - Krakovský(46.Bartoník),Kupský(65.Růžička),Kameník(46.Kubaský),Pecha,Špirko - Sehnal,Lacko

Na první přípravný zápas jsme si pozvali nováčka župního přeboru Spartu Brno. Do derby které jsme absolovovali z plné přípravy začal lépe soupeř. Rychlým pohybem nám znepříjemňoval rozehrávku a dostal se k pár zakončením ze střední vzdálenosti, které s přehledem posbíral brankář Plchut. S postupem času sme se do hry začali dostávat i my, ale chyběla nám především přesná finální přihrávka.
Až ke konci poločasu otevřel skóre po individuální akci Honza Sehnal 1:0. O poločase oba týmy udělali pár změn. Noví hráči především u nás rozpohybovali hru a hned po minutě zvýšil Luba Kubaský 2:0. Soupeřovi začali docházet síly a my jsme měli hru pevně ve své moci. Po rychlýćh akcích jsme se dostávali do zakončení a přidali ještě 3 branky (Sehnal,Kubaský,Lacko).
První příprava se nám vydařila, ale teď nás čeká další dřina.
Další přípravné zápasy jsou v sobotu 23.7. se Slávií Praha B v 10hod v Hustopečích a s Tasovicema v 18hod u soupeře.

DIVIZE je naše!!!!!!

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 21.06.2005 v 19:44:07)

18.6.2005 16.30 v Mokré

Mokrá - SK Líšeň 3:5 (3:2)

Branky: 30´,37´ Kameník, 46´,49´ Lacko, 51´ Buchta

Sestava: Plchut - Staněk, Prchlý, Ptáček - Čampa, Široký,
Pecha (87´Chládek), Kameník, Buchta - Oprchal,
Lacko (70´Kubaský)

Po velkém vítězství jsme jeli udělat poslední krůček k postupu do Mokré.
Do zápasu jsme vstoupili nešťasně. Už v 8 min. po faulu ve vápně kopali domácí penaltu, kterou proměnil Valihrach.
Měli jsme více ze hry, ale po nedorozumění Čampy s golmanem jsme inkasovali podruhé a začínalo být zle.
Mokrou jsme měli zatlačenou na její obranné polovině. Náš tlak vyustil penaltou. Marian Lacko unikl obránci který ho zastavil nedovoleně. Z 1. pokutového kopu v sezóně se nemýlil kapitán Kameník. O 7 min. později si pohrál s domácí obranou Petr Pechaa ve vápně byl nešetrně sražen.
Penalta číslo 2. Kameník se opět nemýlí 2:2. Jenže, těsně před koncem 1. půle podskočil míč Ptáček a domácí útočník po samostatné nájezdu opět dostal Mokrou do vedení.
1. poločas jsme prohráli 3:2.
Do druhé půle jsme nastoupili s velkým odhodláním výsledek zvrátit.A to se nám podařilo hned po nástupu. Soupeř v polovině hřiště ztratil míč, který se dostal k Zbyňovi Oprchalovi, který naservíroval nahrávku Marianovi Lackovi a ten se tváří v tvář golmanovi nemýlil 3:3. Už po třech minutách po dlouhém pasu za obranu utekl Ruda Čampa a střílenou nahrávkou našel Mariana Lacka 4:3 pro Líšeň.
A aby toho nebylo málo nastřelil Kameník tyč a minutu na to zpečetil výsledek po Staňkovém centru hlavou Lukáš Buchta 5:3. Za 6 min. jsme otočili výsledek !!!! Zbytek zápasu jsme měli vcelku pod kontrolou. A na konci se mohli radovat z vytouženého postupu do DIVIZE

Krůček od postupu do DIVIZE!!!

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 13.06.2005 v 22:43:32)

11.6.2005 16.30 600 PLATÍCÍCH !!!!! diváků

SK Líšeň - ČAFK 1:0 (0:0)

Branka: 75´ Kameník

Sestava: Plchut - Ptáček, Staněk, Prchlý - Široký,Čampa,
Kameník, Polínek (65´Pecha),Buchta - Lacko(89´Vala), Kubaský (76´ Oprchal)

K sobotnímu veledůležitému zápasu k nám před zaplněným stadionem přijel brněnský rival z Židenic. V zápase ve kterém šlo obou týmům o hodně jsme měli přece jenom lepší výchozí pozici než soupeř.
Zápas začal ve velkém očekávání co kdo předvede, hrálo se opatrně s tím že nesmí nikdo udělat chybu. My jsme se především zaměřili na velmi doprou defenzívu podpořenou rychlými protiútoky, které se nám příliš nedařily. První poločas byl víceméňe oťukávací a jediné šance měl na svých kopačkách Ruda Čampa, které neproměnil. Poločas skončil nerozhodně což nám v ten moment více vyhovovalo, protože Čafka musela za každou cenu vyhrát.
Do druhé půle sme šli opět s tím že se vzadu nesmí udělat chyba. A začli jsme soupeře i mírně presovat což mu ze začátku poločasu dělalo v rozehrávce problémy. Čafka opět hrála, ale do náznaků šancí jsme se dostávali my. skvělí fanoušci nás hnaly k lepšímu výkonu a dávali nám nových sil. Rozhodující moment derby nastal v 75. min. To když kapítán Libor Kameník rozehrál rohový kop, který nikým netečovaný k úžasu všech skončil v síti soupeře 1:0 !!!
Od tohoto momentu soupeř musel začít hrát vabank. Což nám hrálo směrem dopředu do not. A střídající hráči kteří opět velice oživili naši hru se dostali do gólových šanci. Petr Pecha neprostřelil brankáře a Zbyněk Oprchal svoji střelu těsně minul branku. Soupeř se dostal je do jedné šance to když po rohu pohotově Židenický hráč vystřelil a míč proletěl napříč clým malým vápnem.
Do konce velice napínavého zápasu jsme udrželi jednobrankový náskok a odskočili našemu soupeři na 4 body.
Teď už nám chybí jen udělat ten poslední krůček a to vyhrát alespoň v jednom z posledních dvou zápasů.
Všecjny srdečně zvu v sobotu od 17.00 do Mokré kde se ten poslední krok pokusíme udělat.

Ztracený zápas

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 07.06.2005 v 21:28:45)

4.6.2005 16.30

SK Líšeň - Rájec 0:2 (0:1)

Sestava: Plchut - Staněk,Martínek,Ptáček - Čampa(75´Pecha)
Kameník,Polínek,Široký,Buchta(46´Kubaský) -
Lacko(60´Prchlý),Oprchal

V sobotním deštivém odpoledni k nám zavítal už zachráněný celek z Rájce.
My jsme nastupovali do zápasu s vědomým, že když vyhrajem budem mít na Čafku náskok 4 bodů což nám paradoxně svazovalo nohy.Hrály jsme nervozně, utrápeně a nepřesně a ne ne se dotat do tempa. Soupeř hrájící v klidu níčím svazovaný rychle přecházel do protiútoků a jeho útočníci nám dělali problémy. Z jednoho jejich protiútoku po ztrátě míče v půli hřiště soupeř rychle přetáhl hru a otevřel skore.My jsme se nemohli dostat do koncovky a tak jsme šli do přestávky s jednobrankovou ztrátou.
Do druhé půle jsme šli že musíme dát co nejdříve gól. Dostali jsme se do optickýho tlaku ale žádnou vyloženou šanci ¨jsme si nevypracovali. Z ojedinělé šance ale skóroval soupeř , když náš obránce špatně zpracoval míč a útočník soupeře mu míč odebral a našeho golmana prostřelil.
Do konce jsme se zoufale snažili něco s výsledkem udělat ale nepodařilo se.
Ztratili jsme tři body a nechali Čafku dotáhnout na jeden BOD !!!!

Derby patřilo nám

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor gigggs 29.05.2005 v 08:45:50)

28.5.2005 17.00 v Bohunicích

Bohunice - SK Líšeň 0:2 (0:1)

Branky: Lacko 16´,Polínek 56´

Sestava: Plchut - Staněk, Martínek, Ptáček - Čampa, Široký,
Kameník, Polínek (70.Pecha),Buchta (76.Kubaský) -
Oprchal, Lacko

Ve velkém vedru jsme nastoupili u brněnského konkurenta z Bohunic.
Do zápasu jsme nastoupili aktivně a hned od začátku jsme si začli vytvářet šance. A opět brzy jsme dali první gól.
Po Bohunickém rohu se míč dostal ke Kameníkovi ten dlouhým míčem našel Oprchal který přesnou nahrávkou vyslal Mariana Lacka do gólové šance. Mario chladnokrevně zakokončil lobem přes brankáře 1:0.
Po gólu se do dvou šancí dostal neúnavný Zbyněk Oprchal ale bohužel míč v síti neskončil. Soupeř hrozil jen z pár rychlých protiútoků které jsme eliminovali.
Do druhé půle jsme vyrazili s tím držet hru pod kontrolou a zvýšit skóre. Což se nám dařilo. Na 2:0 zvýšil ostrostřelec Karel Polínek přízemní střelou k tyči.
V druhé půli se Bohunice do žádné šance nedostali. A tak ke konci mhli zvýšit střídající hráči Pecha se dostal do dvou šancí, Kubaskému střelu kryl golman a Prchlý nastřelil tyč. Po dobrém výkonu jsme udělali další krůček.