MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

O klubu

Aktuality týdne

RSS kanál

Otrokovice - Líšeň So 21.10.2017 v 10:30 hod.

Otrokovice, to je pan doktor Ševčík a spojení s nedalekým Zlínem a Slováckem. V roce 2015 postoupily z druhého místa za Velmez z divize D do MSFL. Mají dost střídavé výsledky, ale když se chvíli nedaří, dojde vždy k posílení mužstva a opět „zaberou“.

Postavení obou mužstev v tabulce:
5. SK Líšeň 11 5 4 2 23:17 19 4
14. FC Viktoria Otrokovice 11 1 5 5 15:29 8 -10

Vzájemná utkání obou soupeřů:
So 17.10.2015 v 15:00 hřiště Líšeň - Otrokovice 6:0
sestřih branek http://www.vlisni.cz/sport/lisen-se-konecne-rozstrilela-odnesly-otrokoviceNe 15.05.2016 v 10:30 Otrokovice - Líšeň 1:2
Ne 25.09. 2916 v 10:30 Otrokovice - Líšeň 2:1
So 29.04. 201716:00 hřiště Líšeň - Otrokovice 2:2

Poslední zápasy Otrokovic:
So 16.09. 15:30 hřiště Mohelnice - Otrokovice 2:2
So 23.09. 10:30 Otrokovice - Vyškov 3:3
Ne 01.10. 10:15 hřiště Val. Meziříčí - Otrokovice 3:0
So 07.10. 10:30 Otrokovice - Petřkovice 2:1
So 14.10. 15:00 hřiště Hodonín - Otrokovice 3:1
Branky: 45., 90. Žák, 60. pk Polách – 17. Reteno Elekana

Rozhodčí: Černý – Lenfeld, Gasnárek
DFA: Volf
ŽK: Žák, Novotný – Slaný, Dobeš, Kavumbagu, Jasenský

Diváci: 285

Hodonín: Lupač – Vinkler, Čurgali, Hesek, Novotný – Mareš – Žák, Polách, Komara (82. Holešinský), Michna (61. Dovhanyuk) – Sasín (89. Tulaydan).

Trenér: František Komňacký

Otrokovice: Semanko – Jasenský, Škubník, Chwaszcz, Zábojník – Reteno, Pěnička, Dobeš, Slaný (61. P. Červenka) – Mlýnek, Kavumbagu.
Trenér: Marek Sedlák

Líšeň - Prostějov 1:1

Komentuje Roman Zajíček
Branky: 13. Frimmel – 14. Zapletal
Karty: 68. Zezula (LIS), 77. Minařík (LIS), 82. Pašek (LIS) – 79. Pančochář (PRO)

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:4.

SK Líšeň: Kotnour – Čampa (C), (64. Malík), Krška (89. Ovsepjan), Pašek, Minarčík, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall, Frimmel (57. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek.

Náhradníci: Smrčka, Bednář, Minařík, M. Machálek, Ovsepjan, Smrčka, Malík.

1. SK Prostějov: Jícha – Kroupa (C), Hapal, Pančochář, Zapletal (72. Sečkář), Petrovič (58. Píchal), Machynek, Fládr (90. Petržela), Rus, Schuster, Sus. Trenér: Oldřich Machala.

Náhradníci: Neoral – Sečkář, Píchal, Petržela.

Rozhodčí: Petr Zdeněk – Nejedlý Tomáš, Staněk Josef. Delegát: Vysloužil Petr.

Diváci: 318

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:4. (16:50:00)

Tolik tedy z Brna a někdy u fotbalu zase na počtenou.

Bod má pro Líšeň cenu zlata, naopak pro Prostějjov se dá říct, že dva body budou v boji o postup chybět. Takový je fotbal, duel končí remízou 1:1 a diváci i tak odcházejí spokojení, viděli kvalitní kopanou v krásném podzimním počasí.

Je dobojováno. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, trochu více ze hry měla domácí sestava, která šla do vedení. Jenže záhy Prostějov vyrovnal a začal zlobit. Hlavně ve druhém poločase byli Hanáci jasně lepším týmem a chybělo jen maličko, aby získali tři body. Byli k nim blízko, jenže Kotnour předvedl výborný výkon a navíc jeho spoluhráči statečně bojovali.

90+2

Konec zápasu.

SK Líšeň - Prostějov v so 14.10.2017 v 15 hod.

1.SK Prostějov je pokračovatelem klubu s dlouholetou tradicí a bohatou minulostí, do které patří i účast mezi tehdejší československou fotbalovou elitou. V Prostějově byl v minulosti první fotbalový klub založen už v roce 1904. Od sezóny 2006-2007 vzniká v Prostějově nový fotbalový klub 1.SK Prostějov, který přebírá všechny soutěže od stávajícího SK LeRK Prostějov.
Strategie nového klubu vychází z výchovy mladých hráčů. Z těchto důvodů vedení klubu před sezónou 2007-2008 rozhodlo o dočasném ukončení činnosti družstva mužů. V první polovině roku 2012 jsme díky výrazné pomoci našich partnerů získali od zaniklého klubu FC Vítkovice licenci pro start A mužstva mužů v divizní soutěži. Hned v první divizní sezóně jsme obsadili druhé místo, které bylo díky reorganizaci soutěží postupové. Naše A mužstvo se tak po deseti letech vrátilo do ligových soutěží - v Moravskoslezské fotbalové lize.
V sezoně 2016/2017 hrál Prostějov II. ligu, kterou neudržel a v letošní sezoně bojuje opět o postup do II. ligy.

Postavení obou družstev v tabulce:
2. 1.SK Prostějov 10 7 2 1 20:7 23
5. SK Líšeň 10 5 3 2 22:16 18

Utkání obou soupeřů:

Fotbalová radost se vrátila do Líšně

Ve středu 11. října, tedy na den přesně, po 10-ti letech, kdy tehdy divizní tým SK Líšně, senzačně porazil ve třetím kole domácího poháru, mistrovskou Slávii Praha, se v líšeňském fotbalovém areálu, uskutečnilo exhibiční utkání mezi oběma soupeři. Téměř tisícovka diváků sledovala souboj mezi hráči SKL Team 2007 a internacionály Slávie Praha, jejíž kolektiv měl značně vyšší věkový průměr a oproti domácím odehrál celý zápas téměř bez střídání. Za domácí nastoupili, až na výjimky, všichni, kteří před deseti lety oslavili nečekaný úspěch. Samotný zápas přinesl pěkné fotbalové momenty na obou stranách a skončil zaslouženou remízou, když na každé straně padly dvě branky – viz. Statistika níže.
Celému tomuto slavnostnímu odpoledni předcházel nápad tehdejšího a vlastně i současného kapitána líšeňského Áčka a dlouholeté opory, Rudy Čampy, sejít se s bývalými spoluhráči a po letech dát vzpomenout na slavné chvíle. A protože ani vedení líšeňského fotbalového klubu, včele s předsedou panem Hladišem, nebylo proti, tak se podařilo toto utkání uskutečnit. Za deset let se fotbalový stadion v Líšni změnil k nepoznání, vyrostla nová tribuna se sportovním zázemím, rekonstrukcí prošly všechny kabiny a restaurace zajišťující občerstvení pro návštěvníky fotbalových zápasů, vznikla reprezentativní V.I.P. místnost, takže všem účastníkům středečního odpoledne bylo, kromě dobrého fotbalu, co ukázat. A tady je nutné připomenout, že bez podpory městské části Líšeň, města Brna, jihomoravského kraje, MŠMT a všech sponzorů, by možná nebylo co ukazovat.
Odpolední program zahájily přípravky mateřského klubu, kteří na obou polovinách travnaté plochy sehrály několik miniutkání
a tito malí hráči předváděli přicházejícím divákům všechno to, co se učí na svých trénincích, za což si několikrát vysloužili spontánní potlesk. Na vedlejší umělé trávě bylo připraveno pro nejmenší několik atrakcí, aby jim odpoledne pěkně ubíhalo.
O moderování hlavního zápasu se postaral sportovní redaktor ČT, pan Petr Kubásek, který před utkáním podrobně představil všechny aktéry a okomentoval i situace promítané na velkoplošné obrazovce, jak z vlastního průběhu, tak záběry staré deset roků. Domácím hráčům předal před zahájením utkání starosta městské části Brno Líšeň, pan Štefan, upomínkové dresy, repliky, ve kterých se hrál historický zápas.
Ve sportovním areálu v Líšni panovala dobrá a uvolněná atmosféra, po utkání proběhla tradiční děkovačka a autogramiáda všech zúčastněných a hlavní hvězdy zápasu se nebránily společným fotkám, o které je požádali přítomní diváci, mezi kterými byla spousta osobností ze sportovního, kulturního i politického dění. Je celá řada lidí, kterým by se slušelo za přípravu a organizaci tohoto sportovního odpoledne poděkovat, protože tomuto setkání předcházelo mnoho schůzek a jednání, nad kterými tito dobrovolníci strávili spoustu svého volného času. Protože tento výčet by byl příliš dlouhý, věřím, že každý, kdo pro tuto akci cokoliv udělal, se v tomto textu najde a odměnou bude spokojenost všech zúčastněných. Stejné poděkování i sponzorům této akce, díky jejichž pomoci se mohla uskutečnit.

A na závěr trošku statistiky:
SKL Team 2007 – Slávia Praha int. 2 : 2 (1:1)
Branky: Jaroš Jiří, Outrata Pavel - Müller Martin, Hrdlička Tomáš
Sestava SKL 2007: Sedmidubský Tomáš, Kučera Libor, Cupák David, Čampa Rudolf, Vlček Radim, Oprchal Zbyněk, Polák Přemysl, Pecha Petr, Buršík Tomáš, Outrata Pavel, Jaroš Jiří, Raušer Jiří, Kupský Tomáš, Krejčí Jiří, Široký Marek, Ryšánek Pavel.
Realizační tým: Smrček Bohumil – trenér, Sádlík Libor – asistent, Dostál Jiří – trenér brankářů, Král Michal – vedoucí, Hornová (roz. Cupáková) Lucie – masér
Sestava Slávia Praha: Šimurka Juraj, Došek Lukáš, Hunal Tomáš, Ondrejčík Gustav, Filinger David, Kalivoda David, Hrdlička Tomáš, Kuka Pavel, Janoušek Roman, Müller Martin, Hrdlička V., Mareš Jan – manažer

Tomáš Šperka – člen výboru SKL

Líšeň 2007 - Slávie Praha stará garda 11.10.2017

Píše se datum 11.10. 2007 a na líšeňském trávníku právě probíhá devadesátá minuta pohárového utkání. Na světelné tabuli v tu chvíli svítí skóre 4:3 ve prospěch domácích borců. Hlavní rozhodčí závěrečným hvizdem ukončuje velmi bojovný zápas. Propukají spontánní oslavy domácích hráčů jak mezi sebou, tak i mezi diváky. Někteří fanoušci dokonce zdolávají hrazení, aby mohli slavit se svými hrdiny přímo na hrací ploše. Překrásné momenty na které se jen tak nezapomíná!

Přijďte si ve středu 11.10.2017 od 15. hodiny s námi zápas připomenout na stadionu SK Líšeň na ulici Kučerova. Bude připraven bohatý doprovodný program jak pro dospělé, tak i pro děti. Ale hlavně - nastoupí původní sestava Líšně z památného utkání.
Na líšeňském trávníku se představí slávistické legendy jako např. Pavel Kuka, Lukáš Došek, Martin Hyský a další zvučná jména.

Líšeňský team vedený trenérem Smrčkem se představí v totožné sestavě v čele se střelci Outratou, Jarošem a Cupákem. Na utkání by měl dohlížet i zkušený rozhodčí Radek Kocián, který si tento match také zopakuje. Tomáš Sedmidubský, brankář líšeňského celku, který tehdy nastoupil i se zlomenou kůstkou na pravé ruce, celou akci bere jako výborný nápad. ,,Rozhodně skvělý nápad si připomenout velký okamžik líšeňského fotbalu a opět se potkat s kamarády. Snad přijde opět i moje babička, která tenkrát poprvé a zatím i naposledy viděla fotbal a byl to pro ni velký zážitek.“

Celé středeční odpoledne bude ve sportovním duchu s doprovodným programem jak pro dospělé, tak hlavně děti. Je to jedinečná šance oprášit vzpomínky, pořídit snímek s hráči nebo si nechat podepsat fotky a jiné upomínkové předměty. Přijďte podpořit oba celky a pozdravit se s hráči památného utkání Líšně a legendami Slavie.

Hřiště bude snímat 5 kamer a průběh utkání promítat na velkoplošnou obrazovku. Celé odpoledne bude moderovat sportovní redaktor ČT Petr Kubásek. Zkrátka, přijďte! Bude to stát za to!

Rudolf Čampa, kapitán

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.