Klubové aktuality

Program na utkání SK Líšeň 2007 - Slávia Praha

Program na utkání SK Líšeň 2007 - Slávia Praha je na

U13: Zbrojovka poprvé v sezoně prohrála, podlehla Líšni 1:2

B r n o - Mladí Zbrojováci kategorie U13 si v šestém letošním utkání připsali první porážku. V brněnském derby podlehli Líšni těsně 1:2.
5.kolo, sobota 16.9.2017, 10:00, Horní Heršpice
Zbrojovka Brno - SK Líšeň 1:2

Zbrojovka Brno: Vychodil, Veselý - Málek, Navrátil, Srb, Kučera, Cupal, Kopr, Mrkos, Naprelac, Pantok, Ševčík, Biječek, Mendel, Šíp, Vlach. Trenéři Opletal a Tichý.

SK Líšeň: Mitáček - Kosík, Novák, Aniol, Hříba, Duchoň, Ulrich, Hochman, Linger, Pustina, Kameník, Špilka, Kvoch, Sedlák, Tománek.

Branky: Šíp - Sedlák, Špilka.
Rozhodčí: Dohnal.
Diváci: 50

Komentář

Trenéři Opletal a Tichý: „Tradičnímu soupeři jsme měli z minulé sezóny hodně co vracet, bohužel se nám odplata nepovedla a po zlepšeném výkonu v druhé polovině utkání se Líšeň zaslouženě mohla radovat z výhry.“

START - LÍŠEŇ B 2:2 (1:1)

Střelci: 23. Mica Tomáš, 53. Cupák Vojtěch - 42. Walla Marek, 49. Boháč Daniel (vl.)
Diváků: 135
Sestava: Hůrek - Bím, Jankulár, Boháč, Čoupek - Křivánek, Vlček, Pařízek, Mica D.(63.Ryšavý) - Mica T., Cupák
Komentář k utkání:

Do zápasu s Líšní jsme vstupovali s trošku pozměněnou sestavou zaviněnou zraněním stabilních hráčů Mašleje a Ryšavého. Na místo stopera se postavil Dan Boháč a namísto Ryšavého naskočil novic v našem dresu Dominik Mica, který přišel z Vyškova. Líšeňští se představili ve velice dobrém světle, chtěli hrát fotbal a hlavně její hráči byli pohyblivější, na to se však nehraje, byli jsme to my kdo se ujal vedení v 23. minutě, kdy Cupák vysunul nádhernou přihrávkou Micu a ten se nemýlil 1:0. Hráči Líšně byli více na míči nedovolili nám kombinaci dopředu, většina našich míčů směřovala dozadu, nebo jsme je ztratili. Byli jsme to ale opět my kdo mohl skórovat, bohužel místo přihrávky na volného Cupáka volil Mica střelu na zadní tyč, bohužel netrefil bránu. Líšeňští hrozili i ze standardek, do vyložené šance se však nedostali, dočkali se až v době kdy náš hráč ležel na zemi, nemohl se zapojit do hry, jeden z jejich útočníků se dostal až před brankáře Hůrka, který výborným zákrokem zachránil náš tým od vyrovnání. Hosté se dočkali až ve čtyřicáté druhé minutě , v čase kdy už by si to naši zkušení hráči měli pohlídat a nepustit soupeře do šance, bohužel se stalo a Walla vystřelil a tečovaná střela skončila za zády Hůrka 1:1. V poslední minutě prvního poločasu ještě vysunul Tomáš Mica mladého Dominika Micu a ten v gólové příležitosti přestřelil branku gólmana Rychetského.
Začátek druhé půlky jsme si vybrali i trošku smůlu kdy se nedomluvil Boháč s gólmanem Hůrkem a prvně jmenovaný si dal nešťastný vlastní gól 1:2 to běžela 49. minuta. Poprvé se stalo to, že jsme v soutěžním utkání prohrávali a na vyrovnávací gól jsme však nečekali dlouho. Už v 54. minutě našel nádherným pasem na zadní tyč Pařízek Cupáka a ten hlavou překonal líšeňského golmana 2:2. Od této doby ale byl soupeř lepší hlavně v pohybu, byl více na míči Ale žádnou vyloženou šanci si nevypracoval. Byli jsme to my kdo mohl strhnout vedení na naši stranu, v poslední desetiminutovce se k vyraženém u balónu od brankáře dostal Vlček, bohužel v záklonu asi z 10 metrů přestřelil zývající branku. Pak se krásně zprava uvolnil Mica, bohužel trefil jen boční síť Rychetského branky. A tak zůstal nerozhodný výsledek 2:2 a po průběhu utkání musím říct že asi spravedlivý.

Zhodnotil trenér: Bohdan Ryšavý

I tady se hraje třetí liga! 5 nejhezčích stadionů v MSFL

Stadion SK Líšeň se umístil na čtvrtém místě.
Hlavní dominantou klubu SK Líšeň …

ze stejnojmenné brněnské části je bezpochyby zastřešená tribuna. Ta se začala stavět už v roce 2007, částečně dostavěná tribuna nabízela přes 300 nekrytých míst k sezení. V červnu 2015 byla slavnostně otevřena již dokončená zastřešená tribuna s kapacitou pro 570 sedících diváků. Její výhodou je, že splňuje požadavky na druhou ligu i mezinárodní utkání mládeže. Kromě tribuny bylo vybudováno i moderní zázemí nejen pro fotbalisty, také pro rozhodčí i funkcionáře. Vznikla rovněž místnost pro hlasatele, návštěvnické kóje s okny, vznikne nový bufet a sociální zařízení pro diváky.

Líšeň měla převahu, s Hodonínem ale hrála bez branek

Hodonín, Brno – Třetiligový nováček Hodonín doma remizoval s brněnskou Líšní 0:0. Hosté měli k vítězství blíže. „Bod musíme brát,“ uvedl asistent hodonínského trenéra Vladimír Malár. foto z utkání:

Hodonínští zisk bodu nevnímají jako velkou ztrátou. „Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, a že k nám přijede těžký a velmi nepříjemný soupeř, který má svoji kvalitu jak směrem dopředu, tak i dozadu. V sestavě má šikovné hráče, jako je Pašek a další,“ řekl Malár.

Brněnský celek měl po většinu času převahu, slovácký tým směrem dopředu nijak zvlášť nebezpečný nebyl.

Brňané byli v prvním poločase aktivnější i nebezpečnější, ve finální fázi a zakončení ale nebyli přesní ani důrazní. Fall střílel z dálky vedle pravé tyče, akrobatický pokus Paška nůžkami zase skončil těsně nad.
Nejblíže gólu byl ve 39. minutě hostující Krška, který po nádherném centru Minaříka hlavičkoval do břevna.

Hodonínští se přes soupeřovu organizovanou defenzivu dlouho nemohli pořádně prosadit. Domácí pořádně zahrozili až v 71. minutě. Střelu Sasína pohotově zneškodnil brankář Kotnour.

Líšeň byla v závěru třem bodům blíže, ale střídající Mínarčík po přihrávce Hanuše ve vyložené pozici minul Petrášovu branku. „Utkání jsme nezvládli jak bodově, tak výsledkově ani herně. Líšeň byla ve všech aspektech lepším týmem. Hosté byli rychlejší, měli více ze hry i větší počet vyložených šancí,“ prohlásil Malár.

MSFL, 7. kolo -

FK Hodonín – SK Líšeň 0:0

Rozhodčí: Vostrejž – Petr, P. Mayer (Ondráš)
Žluté karty: 62. Tomáš Dekleva, 86. Tomáš Polách, 88. Petr Fojtík – 9. Tadeáš Zezula, 35. Václav Minařík, 87. Erik Sedláček
Diváci: 345

Hodonín: Petráš – Holešinský, Čurgali, Dekleva, Vinkler – Mareš – Sasín (72. Fojtík), Polách (89. Hesek), Komara, Šturma – Dovhanyuk (80. Žák).
Líšeň: Kotnour – Čampa, Minařík (69. Malík), Krška (84. Sedláček), Pašek, Zezula, Vintr, Machálek, Hanuš, Fall, Frimmel (72. Minárčik).

Autor: Libor Kopl

Pozvánka na památné fotbalové utkání

Píše se datum 11.10. 2007 a na líšeňském trávníku právě probíhá devadesátá minuta pohárového utkání. Na světelné tabuli v tu chvíli svítí skóre 4:3 ve prospěch domácích borců. Hlavní rozhodčí závěrečným hvizdem ukončuje velmi bojovný zápas. Propukají spontánní oslavy

domácích hráčů jak mezi sebou, tak i mezi diváky. Někteří fanoušci dokonce zdolávají hrazení, aby mohli slavit se svými hrdiny přímo na hrací ploše. Překrásné momenty na které se jen tak nezapomíná! Pojďme si připomenout tyto chvíle ve středu 11.10.2017 od 15. hodiny na stadionu SK Líšeň na ulici Kučerova. Bude připraven bohatý doprovodný program jak pro dospělé, tak i pro děti. Ale hlavně - nastoupí původní sestava Líšně z památného utkání. Za Slavii přislíbil účast i reprezentační trenér Jarolím. Na hřišti budou velkoplošné obrazovky, na nichž uvidíte záznamy z tehdejšího duelu a celou akci bude snímat pro přenos 5 kamer. V programu České televize se objeví rozsáhlá reportáž a moderovat celé odpoledne i večer bude sportovní redaktor ČT Petr Kubásek. Zkrátka, přijďte! Bude to stát za to!