Klubové aktuality

Zprávy VV MěFS - Příprava nového soutěžního ročníku

VV MěFS se na svém posledním zasedání zabýval přípravou nového soutěžního ročníku 2011/12. Vzhledem k tomu, že VV neobdržel žádné připomínky, návrhy nebo podněty od oddílů nebo odborných komisí pro tvorbu nového Rozpisu soutěží, rozhodl, že struktura a systém soutěží řízených MěFS bude stejná jako v předchozích ročnících.

Mladší žáci budou hrát o 1+7 hráčích, přípravky zatím zůstávají beze změny. Pokud dojde k nějakým změnám, které vyplynou z rozhodnutí VV ČMFS, 13.valné hromady ČMFS nebo nově vydaných směrnic a předpisů, budou oddíly včas vyrozuměny. Veškeré dostupné informace budou zveřejněny ve zpravodaji a v Rozpisu soutěž 2011/12.

VV předpokládá, že se valná hromada MěFS uskuteční ve čtvrtek 30.června 2011 a bezprostředně po jejím skončení proběhne vyhodnocení ročníku 2010/11 spojené s vyhlášením nového soutěžního ročníku 2011/12.
Soutěže dospělých a dorostu budou zahájeny 28. srpna, žáků a přípravek 4. září 2011.

Informace pro fandy A mužstva

Utkání ve středu 18.5.011 se Slováckem B se hraje v 17 hod. na hlavním stadionu v Uh. Hradišti.

Komise mládeže JmKFS Vás zve na následující akci.

JmKFS pořádá v pátek 27.5.2011 seminář pro trenéry mládeže (přípravek) !!

Líšeň klesá. Kvůli zraněním
Brno - Třetiligový fotbalový klub z Brna nedává góly a prohrál už pět zápasů v řadě. Na vině jsou zranění klíčových hráčů.

Autor: Michal Čejka
Pohled od tabulky třetí nejvyšší fotbalové soutěže v půlce dubna. Líšeň vyhrála nad Slavičínem, má 26 bodů a drží sedmé místo. O měsíc později má Líšeň 26 bodů a je třetí od konce. Už pět zápasů čeká na bodový zisk, statistika vstřelených branek vyznívá ještě hůře. Z úspěšného zásahu se svěřenci kouče Zbyňka Zbořila neradovali už 439 minut.

Zástup marodů
Zábřeh, Frýdek–Místek, juniorka Olomouce, Břeclav a a naposledy rezerva Zbrojovky. Pět soupeřů, na nichž si Líšeňští vylámali zuby. „Rok se nám dařilo nadstandardně, všichni jsme byli zdraví. Teď nám kvůli zraněním vypadli klíčoví hráči. Nemáme tak široký kádr, aby se jejich absence neprojevily,“ vysvětloval důvody výsledkové krize trenér Zbořil.

Přestože z posledních zápasů odchází brněnský tým poražený, výkony nijak výrazně špatné nepodává. „Chybí nám góly, i trocha štěstí, které jsme měli na podzim. A samozřejmě nás brzdí zranění,“ podotkl jeden z klíčových hráčů líšeňské ofenzivy Michal Belej. I jeho se dotkly zdravotní neduhy, kvůli kterým odstoupil ze zápasu v Břeclavi.

Podobně na tom jsou nebo byli i jeho spoluhráči Čampa, Vrtěna, Drábek nebo Král. „Nechci se na to vymlouvat, zranění trápí všechny týmy. V zápase proti Olomouci B jsme asi urazili fotbalového pánaboha, nedali jsme tutové šance. Od té doby máme obrovský problém vytvářet si gólové příležitosti,“ hlásil Zbořil, jehož tým už zítra čeká vložený zápas na hřišti rezervy Slovácka. Tu zřejmě posílí i hráči prvoligového týmu.

Pak má Líšeň deset dní volna. O víkendu měla podle plánu hrát s Vítkovicemi, které ale do jarní sezony nezasáhnou. „Vyčistíme si hlavu a půjdeme si s klukama někam sednout. O nějaké špatné atmosféře v kabině se ale vůbec nedá mluvit, i když víme, kam jsme se teď dostali. Hlavně musíme zase začít bojovat, jeden zápas může všechno změnit,“ dodal Belej.

Podobně optimistický je i jeho trenér. „Nepotřebujeme se dostat do psychické pohody, v té pořád jsme. Vždyť kromě Břeclavi nás nikdo výrazně nepřehrál. Desetidenní pauza nám snad pomůže v doléčení našich marodů,“ uzavřel šéf líšeňské lavičky.

Z webu Zbrojovky Brno

Vítěz třetiligového derby bude mít klidnější spaní

Třetiligovou juniorku Zbrojovky čeká v sobotu od 16.30 hod. městské derby na hřišti SK Líšeň, v němž půjde o hodně. Oba týmy jsou totiž nebezpečně blízko čtrnácté příčce, která by v případě sestupu dvou druholigových týmů z Moravy mohla znamenat pád do divize. Čtrnáctý Hulín má ztrátu jednoho bodu na Zbrojovku a dvou bodů na Líšeň, jenže také zápas k dobru.

„Při pohledu na tabulku je jasné, že derby bude pro oba týmy velmi důležité. Kdo vyhraje, bude z nejhoršího venku. Líšeň má šňůru čtyř porážek v řadě, my jsme prohráli poslední dvě utkání,“ poznamenal trenér juniorky Petr Maléř, jenž má menší problémy se sestavou. „Marodka se nám sice vyprazdňuje, ale hodně absencí má áčko, takže nemůžeme čekat pomoc hráčů prvoligového kádru. Naopak například Pašek nyní nastupuje v první lize,“ upozornil Maléř na omezený výběr pro sobotní duel.

Oprava termínu utkání

na našem webu byl špatně uveden termín utkání st. žáků B tento víkend. Správný termín je již uveden v týdenním programu takto:

St.Žáci B St.Lískovec NE 15.5. 9:00 V

Přehled utkání v 1.A třídě

Rezervní tým Líšně remizoval s Hrušovany 1:1, když bod zajišťoval domácím v 89. minutě dorážkou Matoušek. Více o utkání najdete ZDE

Z webu JM Fotbal
Šlapanice si proti Veverské Bítýšce zastřílely, Čebín poprvé na jaře prohrál

Podivín a Rajhrad se dostaly v 1.A třídě skupině A do trháku. Po 20. kole ztrácí třetí Slovan Brno na první Podivín už osm bodů a na druhý Rajhrad body čtyři. Slavoj vyhrál v Mikulově díky dvěma hlavičkám Martina Švestky 2:0, RAFKa zase přivezla vítězství 2:0 z Dobšic. Slovan prohrál potřetí za sebou, na půdě Jevišovic 1:2.

Mimořádně se vydařil duel 20. kola Šlapanicím. Proti poslední Veverské Bítýšce nastřílely v prvním poločase pět gólů a po přestávce přidaly ještě jeden. Suma sumárum - prožily střelecky nejúspěšnější zápas v sezoně, třikrát se trefil Patrik Kočí, s jedenácti góly nejlepší střelec týmu.

Soběšice jsou druhým týmem, kterému budou po skončení sezony odečteny body. Zatímco Hrušovany o ně přijdou z důvodu administrativního pochybení (-6 bodů), Soběšice kvůli provinění svého hráče. Michal Krejčí udeřil po svém vyloučení v minulém kole v Hrušovanech hlavního rozhodčího hlavou do obličeje a dostal zákaz startu na 26 měsíců. Klub byl potrestán pokutou 12 tisíc korun a odpočtem tří bodů. V následujícím kole prohrály Soběšice doma s Vojkovicemi 0:2.

Až v šestém jarním utkání odcházel poražen Čebín. V Miroslavi poprvé inkasoval v 29. minutě od Rohlíka, v 66. minutě přidal druhý gól a svůj první v 1.A třídě Hanuška. Rezervní tým Líšně remizoval s Hrušovany 1:1, když bod zajišťoval domácím v 89. minutě dorážkou Matoušek.

Výsledkový servis 20. kola 1.A třídy skupiny A
FC Soběšice - SK Vojkovice 0:2 (0:0)
Branky: Poláček 2; ČK: Motyčka (Soběšice)

FC Miroslav - FC Čebín 2:0 (1:0)
Branky: Rohlík, Hanuška

Fotbal Jevišovice - FC Slovan Brno 2:1 (1:1)
Branky: Jurka J., Veselý - Nevěděl

Sokol Dobšice - RAFK Rajhrad 0:2 (0:0)
Branky: Fiala, Kalvoda

FC Pálava Mikulov - Slavoj Podivín 0:2 (0:0)
Branky: Švestka M. 2

SK Šlapanice - FC Veverská Bítýška 6:0 (5:0)
Branky: Kočí 3, Šamšula Pav. 2, Šamšula Petr

SK Líšeň B - Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 1:1 (0:0)

13 - Kalvoda (Rajhrad)
11 - Mašek (Hrušovany), Kočí (Šlapanice), Očenášek, Švestka K. (Podivín)
10 - Švestka M. (Podivín), Kouřil (Rajhrad)
9 - Vaculík (Mikulov - v soutěži už nehraje)
8 - Polák (Rajhrad), Černý (Hrušovany)
6 - Pospíchal (Dobšice), Svoboda (Jevišovice), Kubaský (Líšeň B)
5 - Lajcman, Rohlík (Miroslav), Nevěděl (Slovan Brno), Hudák (Soběšice), Šamšula Petr (Šlapanice), Stehlík A. (Dobšice)
4 - Fajgl (Vojkovice), Chlad J., Krula, Svoboda (Miroslav), Martečík (Podivín), Valeš (Vev. Bítýška), Stuchlík (Jevišovice), Mokošák, Šebesta (Čebín), Schottenberger (Vev. Bítýška), Daněček (Líšeň), Šilinger (Hrušovany)

Z webu Břeclavi

MSK Břeclav - SK Líšeň 3 : 0 (2 : 0)

Do důležitého utkání 24. kola MSFL vstoupily aktivně oba týmy. Během úvodních deseti minut si fotbalisté Břeclavi i Líšně vytvořili několik náznaků šancí, ani jedna z nich však nebyla gólově dotažena. V 10. minutě se na hranici šestnáctky opřel do míči Ivančic a přízemní střelou nedal Sedmidubskému v brance Líšně šanci. Břeclav vedla 1 : 0 a byla lepším celkem. Ve 37.minutě pak skórovala podruhé. Autorem vydařené střely, která skončila v pravém horním rohu branky Líšně, byl Dvořák. Do šaten se tak šlo za stavu 2 : 0 pro domácí tým.
Ve druhé půli Břeclav průběh utkání kontrolovala. Hosté se ale snažili s výsledkem něco udělat a nejblíže gólu byli v 67. minutě. Dalekonosná střela z trestného kopu skončila naštětí pro domácí na břevně Prokopovy branky a od jeho zad šla do rohu. Břeclav poté znovu převzala otěže zápasu a v 80. minutě se potřetí radovala. Po centru Ivančice se hlavou trefil Crla a určil tím konečnou podobu výsledku utkání, s jehož průběhem mohli být spokojeni jak domácí fanoušci, tak i trenér Vladimír Michal.

Sestava MSK Břeclav:
Prokop - Lysoněk, Filip, Michal, Crla - Ivančic (86. Chromeček), Dvořák, Simadl, Navrátil (76. Jakubovič) - Hesek (59. Bielčík), Pulkert
Diváků: 150

Tři branky MSK srazily na kolena Líšeň
První ze dvou po sobě jdoucích domácích zápasů odehráli třetiligoví fotbalisté MSK Břeclav proti brněnské Líšni. V zápase sousedů v tabulce neměl očekávaný vyrovnaný průběh.

Autor: Martin Daneš
Domácí MSK hostující fotbalisty k ničemu nepustil a po jednom z nejlepších výkonů na jaře zůstaly zaslouženě všechny tři body v Břeclavi.

Fotbalisté MSK se do soupeře pustili bez respektu a od začátku se tlačili na jeho polovinu. Proti Líšni se prosazovali hlavně přes strany, kde operoval aktivní Navrátil a Ivančic. Logickým vyústěním úvodního tlaku byla v 10. minutě branka Martina Ivančice. Ten prošel zleva až před Sedmidubského, kterému tvrdou střelou procedil balon přes rukavice. Líšeňského gólmana tato branka musela hodně mrzet. „Vyprázdnila se nám až na Nevídala marodka, takže jsme měli z čeho vybírat. Jsem rád, že se do sestavy vrátil Ivančic a dokázal, že je pro nás hodně platným hráčem,“ okomentoval návrat břeclavského hráče trenér MSK Vladimír Michal.

Územní převaha Břeclavi pokračovala i nadále a obrana hostí měla co dělat. V 17. minutě vytáhl na roh Sedmidubský tvrdou hlavičku Lysoňka. Až po půlhodině hry o sobě dali vědět Líšeňští. Prokop musel vyboxovat Oprchalovu střelu a chvíli po něm pálil vedle Mičko. Ve 36. minutě si užil potlesku domácí kapitán Dvořák. Bez rozběhu natáhl z dvaceti metrů a šajtlí se trefil přesně k tyči, mimo dosah brankáře Líšně. Kdyby své šance proměnili Navrátil nebo Simandl, mohli hosté odcházet do kabin i s větším než dvoubrankovým mankem.

Do druhé půle líšeňský trenér Zbořil posílil ofenzivu, aby s výsledkem něco udělal. Na hřišti se to ale příliš neprojevilo, zato nebyla nouze o šance a vzrušení. V 59. minutě měl třetí branku na kopačkách Simandl, jeho bomba jen orazítkovala tyč. V 69. minutě měl zase velké štěstí Prokop. Střela Tenkla se otřela o břevno, odrazila se na padajícího Prokopa a od něj mimo branku. To bylo vše, na co se Líšeň zmohla.

„Hosty samozřejmě znám, na podzim hráli dobrý fotbal, ale na jaře se jim tolik nedaří. Věděli jsme, jak na ně, a také jsme je kromě jedné standardky do ničeho nepustili,“ znal Michal sílu soupeře.

Na druhé straně Bielčik sice obstřelil hostujícího gólmana, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci. Ta naopak nechyběla Ivančicovi, který se řítil sám na Sedmidubského. Břeclavský záložník ale mířil mimo tři tyče. Deset minut před koncem přišel třetí zásah domácích. Ivančic se u levé lajny zbavil Šudomy, nacentroval přesně na hlavu Crly, který koníčkem poslal MSK do tříbrankového vedení.

„Máme třicet bodů, což by mělo stačit na to, abychom sezonu v pohodě dohráli, bez nějakých sestupových starostí,“ dodal spokojeně břeclavský trenér. Břeclav se z deváté pozice posunula na sedmou. Navíc příští sobotu hostí fotbalisté MSK osmé béčko Sigmy Olomouc.

MSK Břeclav – SK Líšeň 3:0 (2:0)
Branky: 10. Ivančic, 36. Dvořák, 80. Crla

ŽK: Michal, Pulkert – Široký, Cupák, Matoušek

Diváků: 150

Sestavy:

MSK Břeclav: Prokop – Crla, Lysoněk, Michal, Navrátil (76. Jakubovič) – Ivančic (86.Chromeček), Dvořák ©, Filip, Simandl – Hesek (59. Bielčik), Pulkert

SK Líšeň: Sedmidubský © – Hebron, Široký, Tenkl – Belej (46. Šudoma), Cupák (78. Knap), Drábek (61. Matoušek), Nosko, Mičko – Oprchal, Vrtěna

Žákovský krajský pohár

Moravský Krumlov nastřílel v žákovském poháru desítku Bystrci, v semifinále jsou i Svratka Brno, Bohunice a Líšeň

Do semifinále žákovského poháru se probojovaly první tři týmy aktuální tabulky krajského přeboru - Moravský Krumlov, Svratka Brno, Líšeň a Bohunice, desátý tým divize. Moravský Krumlov deklasoval Dostu Bystrc 10:0 a stejně jako Svratka Brno, která vyhrála v Židenicích 7:1, může bojovat o krajský double - tzn. vítězství v krajském přeboru a poháru. V přeboru si teď stojí lépe Moravský Krumlov, jenž má osm kol před koncem soutěže na Svratku náskok jednoho bodu. Líšeň si vybojovala postup přes loňského vítěze ze Sparty Brno a Bohunice přešly přes Slovan Brno. V semifinále (18. května) se proti sobě postaví Moravský Krumlov a Líšeň a Bohunice a Svratka Brno.