MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Klubové aktuality

RSS kanál

Střediska mládeže z webu ČMFS

Výkonný výbor schválil kluby se statutem SCM a SPSM

Zveřejňujeme seznam klubů, které byly dne 20.4.2011 schváleny výkonným výborem ČMFS schváleny jako držitelé statutu SCM a SpSM, díky čemuž budou automaticky účastníky nově vzniklých nejvyšších soutěží mládeže v sezóně 2011/2012. Kluby, které získaly statut v rámci odvolání k tribunálu talentované mládeže, obdrží v nejbližších dnech oficiální vyjádření o přidělení statutu, proti neudělení statutu již není možnost jakéhokoli odvolání, rozhodnutí VV ČMFS je konečné. Kluby se statutem SCM a SpSM dále do konce června 2011 obdrží k podpisu „Smlouvu o spolupráci“, na základě které bude probíhat spolupráce mezi klubem a ČMFS.

Souhrnný přehled naleznete v příloze níže… Líšeň nebyla vybrána

Výbor SK Líšeň

nezasedá 25.4. na Velikonoční pondělí, ale v úterý 26.4. v 18 30 hod. na obvyklém místě.

Pohár st. žáků

Do žákovského poháru se přihlásily mmj. Moravský Krumlov, Slovan Brno, Líšeň nebo Bučovice. Prvenství bude obhajovat Sparta Brno 18. 4. 2011 Do letošního ročníku Krajského poháru starších žáků JmKFS se přihlásilo 12 týmů. Osmička týmů vstoupí ve středu 27. dubna do předkola. V něm se představí Moravský Krumlov s Líšní z krajského přeboru a také Přímětice, Bučovice, Vojkovice, Slovna Brno, Kuřim a Židenice z 1.tříd.

V 1. kole 4. května do soutěže vstoupí zbývající čtveřice Bystrc, Bohunice, Svratka Brno a vítěz minulého ročníku Sparta Brno. Semifinále je na programu 18. května, finále se odehraje v úterý 31. května od 14:30 v Bučovicích.

Rozlosování Krajského poháru starších žáků JmKFS
Předkolo
Středa 27.4. v 17:00
1. Sokol Přímětice - FC Moravský Krumlov
2. FC Bučovice - SK Líšeň
3. SK Vojkovice - FC Slovan Brno
4. FC Kuřim - ČAFC Židenice

1.kolo
Středa 4.5. v 17:00
5. vítěz utkání 1 - FC Dosta Kníničky
6. vítěz utkání 2 - FC Sparta Brno
7. vítěz utkání 3 - Tatran Brno Bohunice
8. vítěz utkání 4 - FC Svratka Brno

2.kolo
Středa 18.5. v 17:00
9. vítěz utkání 5 - vítěz utkání 6
10. vítěz utkání 7 - vítěz utkání 8

Finále
Středa 31.5. od 14:30 v Bučovicích

Krajský pohár starších žáků

Komise mládeže JmKFS vypisuje další ročník krajského poháru st. žáků. Soutěž je vyhlášena pouze pro družstva hrající krajské soutěže a vyšší. V případě zájmu pošlete vyplněnou přihlášku zpět, v případě nezájmu na ni nereflektujte. Veškeré další dotazy zodpoví profesionální trenér mládeže JmKFS pan Stanislav Schwarz, tel: 734 447 990.
Termín přihlášek do 15.4.2011

Děkujeme a s pozdravem.

Bc.Josef Dvořáček
sekretář JmKFS

Pozn.: SK Líšeň podala příhlášku

Z webu ČMFS

Komuniké z jednání Komise mládeže ČMFS ze dne 24.3.2011

Sekretariát ČMFS – Diskařská 100, Praha-Strahov
PřítomnI: pp.Mgr.Vladimír Blažej, Martin Oplt, Mgr.Bohumil Pánik, Ing.Roman Sklenář. Mgr.Tomáš Provazník, PaedDr.Luděk Procházka
Omluveni: p.Mgr.Jakub Dovalil
Technický ředitel ČMFS: p.Dušan Fitzel
Ředitel OMNF ČMFS: p.Mgr.Otakar Mestek
Vedoucí ÚVT ČMFS: p.Mgr.Antonín Plachý
Grassroots poradní sbor: p.Oldřich Jakubek
Sekretář KM: p.Roman Vonášek
KFS: trenéři mládeže KFS

2. KM ČMFS projednala a vzala na vědomí informace přednesené ředitelem OMNF ČMFS p.Mgr.Otakarem Mestekem:
b) do systému Sportovních středisek mládeže ČMFS (dále jen SpSM) bylo zaevidováno 69 přihlášek, do systému Sportovních center mládeže (dále jen SCM) 89 přihlášek
c) ČMFS stanovil po projednání s MŠMT ČR limit 50 Sportovních středisek mládeže a 42 Sportovních center mládeže
d) bodové hodnocení jednotlivých bylo provedeno, jednotlivé subjekty obdrží rozhodnutí ČMFS o zařazení nebo nezařazení do systému v následujících dnech a do 7 dnů po obdržení mají právo se odvolat, odvolací institut ČMFS ve věci SpSM a SCM jmenovaný VV ČMFS bude všechna odvolání projednávat 8.dubna 2011
e) konečný termín stanovení seznamu SpSM a SCM ČMFS je 20.4.2011
3. KM ČMFS projednala a vzala na vědomí informace přednesené technickým ředitelem ČMFS p.Dušanem Fitzelem:
a) konečné kladné stanovisko Ligového shromáždění k návrhu počtu 18 týmů v nejvyšší dorostenecké soutěži v soutěžním ročníku 2011/2012 (ze současné dorostenecké ligy nebude nikdo sestupovat a postupovat budou vítězové současných zemských dorosteneckých lig ČDL a MSDL)
b) ověřovací systém klubů-farem ligových klubů bude spuštěn od soutěžního ročníku 2011/2012 v případě schválení VV ČMFS, podmínky pro kluby-farmy shodné se systémem B-týmů, klub-farma nesmí působit ve stejné soutěži jako B-tým ligového klubu
c) celostátní soutěž juniorek ligových klubů bude spuštěna od soutěžního ročníku 2012/2013, povinná účast klubů 1.ligy, dobrovolná účast klubů 2.ligy, předpoklad 22 účastníků
4. KM ČMFS stanovila poradní pracovní týmy technického ředitele ČMFS p.Dušana Fitzela k přípravě organizace nových soutěží SpSM a SCM ČMFS:a) poradní pracovní tým k soutěžím žáků: Mgr.Tomáš Provazník, Martin Oplt, Ladislav Brož, Radim Zajíc
b) poradní pracovní tým k soutěžím dorostu: Mgr.Vladimír Blažej, Mgr.Bohumil Pánik, Vít Raszyk, Mgr.Roman Kučera

Pozn: jedná se pouze o výňatek a komuniké bylo na webu ČMFS uvedeno 8.4.2011

Miniatury nových líšeňských dresů

modrobílá kombinace (domácí dres) budou při utkání se Slavičínem v prodeji na pokladně stadionu SK Líšeň, Kučerova 4, Brno

Z webu vFotbal

První dvě kola a konec Vítkovic - to pořádně zamávalo tabulkou MSFL

Den před startem jarní části se definitivně rozhodlo, že FC Vítkovice na jaře nebudou účastníky MSFL. To společně s překvapivými výsledky úvodních kol významně ovlivnilo tabulku.

Na odstoupení ostravského celku vydělaly zejména celky, které dokázaly Vítkovice přehrát. Hodně to pomohlo zejména HFK, který se tak přiblížil Opavě a naopak navýšil náskok na Frýdek-Místek. Tyto dva kluby totiž Vítkovice dokázaly porazit.

Snížení počtu týmů pomohl zejména Slavičínu, který nepřišel o body, ale Brnu B se odečetly tři a juniorce Olomouce jeden. Navíc se již nyní hraje jen o jedno sestupové místo. Tedy za předpokladu, že ze 2. ligy nesestoupí dva moravské celky. Otázkou ale je, jestli má vůbec TVD Slavičín zájem v Moravskoslezské fotbalové lize setrvat i v dalším ročníku.

Tabulku ale hodně zamotala také první dvě kola. Vzestup díky plnému zisku bodů zaznamenala Kroměříž a překvapivě také Uničov, který se v úvodu podzimu trápil. Nyní ale celek z Hané okupuje čtvrtou příčku s dvoubodovým náskokem na Valcíře. Ti se představili dvakrát doma, ale uspěli jen proti Slavičínu, se kterým se ale také dosti trápili. Vzestup díky dvěma vítězstvím zaznamenala také juniorka Slovácka.

Naopak zklamal Zlín B, který ještě bodově neuspěl. Radost z bodového zisku překvapivě nepoznali ani fotbalisté Břeclavi, kteří se tak propadli tabulkou. Dvě prohry, i když jen těsné, si v úvodu připsal Slavičín, který tak míří k sestupu do Divize.

Ostatní celky se tak prozatím nemusí bát, musí ale držet palce svým moravskoslezským kolegům ve druhé lize, tedy zejména Hlučínu a Znojmu. Pád těchto klubů by vše zkomplikoval a byl by pro fotbal na Moravě a ve Slezsku další velkou ranou.

Z webu ČMFS

Strategie ČMFS v boji proti korupci a nezákonnému jednání v prostředí českého fotbalu na období let 2011 až 2014

Českomoravský fotbalový svaz (dále jen ČMFS) v rozhodnutí výkonného výboru od ledna 2011 zahájil novou strategii v boji proti korupci a dalšímu nezákonnému jednání v prostředí českého fotbalu.

Strategie je rozdělena do tří pilířů: prevence, transparentnost a důsledné postihy.

I. Prevence
Prevence znamená soustavu opatření, která mají předcházet nějakému nežádoucímu jevu. ČMFS ve svém preventivním programu využije všech variant prevence:

Primární: budou podrobně zkoumány předpoklady, podmínky a příčiny projevů korupce a dalšího nelegálního jednání ve fotbalovém prostředí, jako jsou ovlivňování utkání, podezřelé transfery hráčů, nasazování delegátů, rozhodčích, přijímání rozhodnutí orgánů ČMFS apod. Budou hledány způsoby, jak jim předcházet;

Sekundární: jelikož již v současné době je zachyceno několik podnětů na podezření z korupčního, nebo jiného nezákonného chování, bude se ČMFS snažit příslušné jevy včas zachytit a bránit jejich prohlubování, šíření a podobně. Sekundární prevence bude zaměřena již na cílové skupiny, jako rozhodčí, hráči, delegáti, manažeři, agenti apod.

Terciární: v pojetí ČMFS bude vyvinuta maximální snaha zabránit opakování již známých problematických situacích, zejména pak opakovanému zapojení trestaných osob do struktur českého fotbalu.

ČMFS je v prostředí českého sportu prvním sportem, který přikládá boji proti korupčnímu a jinému nezákonnému jednání takovou váhu, že podepsal dohodu s mezinárodní společností Sportradar, která disponuje unikátním systémem monitoringu sportovních utkání. Využití tohoto systému je společným jmenovatelem výše uvedených preventivních opatření. ČMFS prokázalo připravenost adoptovat systém, pracovník ČMFS prošel intenzivním školením a od ledna 2011 má do systému přístup. Díky tomuto systému bude možné predikovat možná ovlivněná utkání, ČMFS bude na tyto podněty neprodleně reagovat. V návaznosti na preventivní opatření uvedené výše v tomto dokumentu, nejenže bude ČMFS se systémem pracovat on-line, ale proběhne i zpětné šetření podezřelých utkání od roku 2008 do současnosti.

PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ
1. zjednodušit a zvýšit transparentnost legislativních procesů,
2. zefektivnit systém a kontrolu čerpání prostředků z veřejných rozpočtů,
3. uplatňovat zásadu diversifikace odpovědnosti v rozhodovacím a schvalovacím procesu,
4. posilovat odolnost orgánů struktury ČMFS proti korupci, například jednoznačným určením odpovědnosti,
5. omezit počet zvláštních procesních úkonů,
6. spolupracovat s profesními a dalšími organizacemi při podpoře etického jednání v jednotlivých oblastech sportovního prostředí,
7. vytvářet protikorupční atmosféru,
8. zavést jako nedílnou součást školení prováděného ČMFS protikorupční semináře,
9. využití možnosti obrátit se anonymně na ČMFS prostřednictvím speciální linky protikorupci@fotbal.cz,
10. prokázané případy korupčního jednání medializovat všemi prostředky. Povědomí veřejnosti o správném postupu při získání poznatků nebo podezření z korupčního jednání musí být systematicky zvyšováno a upevňováno přesvědčení o smysluplnosti obrany proti korupci.

II. Transparentnost
Proti korupci se v soukromých i veřejných institucích sice bojuje různými kontrolami, ty však vždy vyvolávají otázku, kdo bude kontrolovat kontrolory. Nejúčinnější formou kontroly je tak kontrola veřejností, která ovšem vyžaduje právě transparentnost institucí a jejich postupů. Požadavek transparence je tak nejúčinnějším prostředkem boje proti korupci. V praxi obvykle znamená, že postupy mají být co možná nejjednodušší a srozumitelné i neodborníkům, že o každém rozhodování a zacházení se svěřenými prostředky mají existovat jasné doklady (účty, zápisy, usnesení atd.), které mají být veřejně přístupné, pokud tomu nebrání zvláštní zákonné důvody. Prosazování transparentnost je ve veřejných záležitostech hlavním cílem mezinárodní organizace Transparency International, se kterou je ČMFS připraven v zájmu transparentnosti spolupracovat.

Za zásadní předpoklady pro jasnou transparentnost považuje ČMFS naprostou kontrolu odborné i fanouškovské veřejnosti nad fungováním a rozhodováním orgánů a institucí ČMFS, včetně kontroly nad finančními toky z prostředků státu a transparentní systém řešení jakýchkoli stížností a podnětů.

1. zprůhlednění systému čerpání prostředků z veřejných rozpočtů,
2. zprůhlednění systému zadávání zakázek, zvýšení transparentnosti rozhodování orgánů ČMFS a zajištění dostupnosti všech informací o zadání a výběru zakázky,
3. zjednodušení správního řízení a zásadní posílení jeho transparentnosti a jednotnosti,
4. vytvoření podmínek pro kontrolu veřejnosti nad činností odpovědných funkcionářů po dobu výkonu funkce,
5. nastavení pravidel legitimního lobbingu,
6. zjednodušit způsob podávání stížností v případech podezření z korupčního jednání ve fotbalovém prostředí (viz. anonymní e-mail: protikorupci@fotbal.cz)

III. Důsledné postihy
ČMFS a také Policie České republiky a další instituce musí mnohem aktivněji a důsledněji přistupovat k prověrce poznatků a podnětů získaných od občanů k podezření z korupčního jednání. Cílem všech postupů a opatření je hlavně urychlení vyšetřování případů korupce a dalšího nezákonného jednání v prostředí fotbalu v ČR. ČMFS se zaštiťuje i vládou České republiky, která v této oblasti garantuje nekompromisní, nepolitické a profesionální vyšetřování korupčních podezření a obvinění.

ČMFS spolupracuje s Policií České republiky, kde jsou policisté speciálně vyškoleni na problematiku spojenou s korupcí a jiným nezákonným jednáním v souvislosti s fotbalovým prostředím. Probíhají pravidelné schůzky, kde dochází ke vzájemnému informování o vývoji kauz i nových poznatků.

ČMFS je plně v souladu s prohlášením vlády České republiky, která ve své strategii proti korupci uvedla jako základní předpoklady (výňatek):
1. personální a technické posílení specializované složky Policie ČR se zaměřením na boj proti korupci,
2. zavedení institutu tzv. „protikorupčního agenta“ se zaměřením na odhalování a zjišťování případů korupce,
3. vytvoření zákonných podmínek pro posílení odpovědnosti funkcionářů při správě majetku, založené na principu rozšířené povinnosti funkcionáře k náhradě škody, kterou způsobil

V případě prokázaného korupčního, nebo jiného nezákonného jednání ovlivňující utkání, bude ze strany ČMFS resp. disciplinární komisí ČMFS:
1. přijatý maximální možný postih dotčených osob tak, aby byly tyto osoby vyloučeny z dalšího působení ve fotbalovém prostředí,
2. jednání s přestupci budou veřejná

Futsal A

ukončil sezonu v divizi E kuriozním 2. místem, kdy je horší jen na vzájemná utkání, zatímco výhry, … až do rozdíl skore má stejné s mužstvem na prvním místě

1. Kalábek Lino.. 22 16 3 3 155: 96 51 ( 18)

2. SK Líšeň Brno 22 16 3 3 119: 60 51 ( 18)

Nominace

Do nominace meziokresního turnaje „O pohár předsedy JmKFS Brno“ , který se bude konat ve Znojmě se probojovali dva naši hráči ročník 1999.

NOMINAČNÍ LISTINA

žákovských výběru MěFS, hráčů nar. po 1.1. 1998 1999

Akce:Finále venkovní části meziokresního turnaje
„O pohár předsedy JmKFS Brno“ ve Znojmě.

Místo, datum a čas srazu: před restaurací Bohéma u Janáčkova divadla
na ulici Rooseveltova v Brně v úterý 19. dubna 2011 v 07.30 hod.

Nominace 1999:

Havlásek Miroslav, Škorpík Ondřej (SK Líšeň)

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.