Klubové aktuality

MSFL: Hlučín - Líšeň 2:4

Vítězná série hlučínských fotbalistů skončila. Slezané nestačili v sobotu na Líšeň. V prvním poločase sice vedli, ve druhém ale tým z předměstí Brna otočil.

Domácí kouč Radomír Korytář vrátil do branky Ondřeje Kolenka, ale postrádal Jakuba Máce s Petrem Žižkou. „Oba jsou zranění. Jakub Mac má těžký výron, a do konce podzimu se už na hřišti nejspíše neobjeví. U Petra Žižky je to otevřené,“ vysvětloval trenér Hlučína.

„Tyto absence se projevily do naší hry směrem dozadu, moc nám to nefungovalo,“ přiznal Radomír Korytář. Přitom to byl Hlučín, kdo se dostal do vedení. Krejčí zatáhl balon, nahrál před branku, kde ho Ságner uklidil do sítě.

„Už v prvním poločase nás Líšeň docela zlobila. O přestávce jsme si řekli o jejích přednostech, bohužel na hřišti to vypadalo jinak,“ zlobil se hlučínský trenér.

Fall s Paškem během čtyř minut výsledek otočili. „Vyrobili jsme chyby, které soupeř trestal. V době, kdy jsme se nadechovali s výsledkem něco udělat, přišly další chyby a bylo po zápase. Celkově jsme v defenzivě zklamali a zaslouženě prohráli,“ zakončil Radomír Korytář.

FC Hlučín – SK Líšeň 2:4 (1:0)
Branky: 22. Ságner, 74. Kraut – 50. Fall, 54. Pašek, 70. Frimmel, 72. Vinter. Rozhodčí: Bernatík – Ogrodník, Poláček. ŽK: Heiník, Málek, Štefek – Minařík, Vintr, Machálek. Diváci: 130
Hlučín: Kolenko – Hudeczek, Štefek, Heinik, Massaniec – Málek, Foltýn, Dostál – Ságner (84. Veřmiřovský), Kraut (84. Kaluža), Krejčí (77. Podraza). Trenér: Radomír Korytář

N O M I N A C E U13

na utkání MKS Olomoucký KFS - JmKFS
Datum a čas srazu:7.11.2017 v 8:15 hod
Místo srazu: Vídeňská 9, 639 00 Brno (hala Morenda)

Vedoucí:Schwarz Stanislav (61070283)
Trenéři: Zlámal Luděk (66020181), Čejka Petr (85070228), Filip Duroň (93062156), Roman Grabec

Lékař: MUDr. Emil Šulc
Pavel Crhan Schwarz Stanislav
předseda KM JmKFS PTM JmKFS

Hala na ZŠ Novolíšeňská

Termín postavení nafukovací haly na ZŠ Novolíšeňská je stanoven na 12.11.2017
Od pondělí 13.11. bude hala v provozu.
Kromě týmů SK Líšeň mohou halu vyžívat i jiné subjekty.
Zájemci se mohou obrátit na kontaktní osobu:
David Linger
tel: 724 420 329
e-mail: lingerovi@volny.cz

Moravskoslezská fotbalová liga - MSFL 2017/2018

SK Líšeň - SK Líšeň 2 : 1(2:0)
Rýmařovskou jiskru zhasnul v Líšni silný vítr. Nováček MSFL nabral v prvním poločase dvougólové manko a byť se snažil s výsledkem něco udělat, tři body zůstaly domácím fotbalistům.

Rýmařovští v prvním poločase bojovali se silným větrem a ten jim dělal velké problémy. „Soupeř nás dobře napadal, proto jsme se uchylovali k nakopávaným míčům, bohužel ty se nám kvůli silnému větru vraceli. Domácí z toho těžili, dostávali se do šancí,“ hovořil o zápasu trenér Rýmařova Milan Furik. Tým z předměstí Brna poslal do vedení Fall, tři minuty před poločasem vedení Jihomoravanů zdvojnásobil Malík. „Obě branky jsme inkasovali po našem nedůrazů v pokutovém území při standardních situacích,“ zlobil se kouč Jiskry. „Druhá branka byla zlomová, vzala nám vítr z plachet.“ dodal.

Po přestávce Rýmařov ožil. „Konečně nám začaly hrát kraje, šli jsme do většího rizika, bohužel se nám podařilo už jen snížit,“ řekl Milan Furik. Jediný gól hostů vstřelil Ondruška.

Závěr podzimní části bude pro Rýmařov těžký, hraje s týmy z první trojky. „Nějaký bodík chceme uhrát, naší výhodou je, že můžeme jen překvapit,“ uzavřel Furik.

SK Jiskra Rýmařov
SK Líšeň : Jiskra Rýmařov 2:1

DISCIPLINÁRNÍ KOMISE FAČR PRO MORAVU

MSDL ml. 2017003D1A1206 Líšeň Čermák Pavel (68060368) 3000,- Kč

FC Viktoria Otrokovice – SK Líšeň 1:0 (1:0)

Branky: 3. Kavumbagu
Rozhodčí: Grečmal – Šamaj, Kolář
DFA: Volek
ŽK: Jasenský, Mlýnek, Dobeš, Juráň – Hanuš, Minařík, Zezula, Kotnour
Diváci: 103

Otrokovice: Semanko – Jasenský, Škubník, Chwaszcz, Zábojník – Reteno (90. Foltýn), Pěnička, Dobeš, P. Červenka (84. Juráň) – Mlýnek, Kavumbagu (91. Mensah).
Trenér: Marek Sedlák

Líšeň: Kotnour – Čampa (87. Malík), Minařík (26. Frimmel), Krška, Pašek, Minárčik, Zezula, Vintr, Machálek, Hanuš, Fall.

12. kolo Fortuna MSFL

Hned ve třetí minutě poslal domácí fotbalisty do vedení Kavumbagu. Rohový kop rozehraný otrokovickým hráčem proletěl vápnem a našel si jej právě Kavumagu a dopravil jej do odkryté brány. V sedmé minutě už to mohlo být o dvě branky, když postupoval sám z pravé strany na bránu Elekana, ale Kotnour jej dobře vychytal. V jedenácté minutě pálil z úhlu mimo Pašek. Ve 32. minutě se hezky uvolnil Elekana, ale proti jeho střele se znovu zaskvěl Kotnour a vyrazil míč na roh. Ve 38. minutě předvedli hostující fotbalisté dobrou kombinaci, kterou korunovalo zakončení Paška, ale ten domácího brankáře Semanka nepřekonal.

Tři minuty po změně stran se k hlavičce dostal Tomáš Mlýnek, ale ani on však náskok domácích na dvě branky nenavýšil. V šedesáté minutě šel Semanko rychle na zem a zabránil tak vyrovnání. V 63. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu, domácí zase žluté karty za simulování, ale sudí nepískl ani jedno a pokračovalio se. V 74. minutě předvedli líšenští fotbalisté zajímavý signál, ale Krškova střela mířila těsně vedle Semankovi brány. Dvě minuty před koncem využil Elekana nedorozumění v obraně hostů a ocitl se tváří v tvář brankáři Kotnourovi, ale ani na potřetí však proti němu nevyzrál. Hostující brankář tak v jejich minisouboji vyhrál 3:0, ale těšit ho to nemůže, protože jeho tým prohrál nejtěsnějším možný rozdílem 1:0 brankou ze třetí minuty.