divize žen FKM Jihlava – SK Líšeň B 4:4 (1:2)

05.05.2019, 13,00hod, FKM Jihlava – SK Líšeň B 4:4 (1:2) 11.kolo MSDŽ-C,
střelci : 2xNikča, Muška a Eva Janotová
nastoupily : Weidec, O, Kuky, Muška, Nikita, Danča, Anet, Kuki, Flafi, Nikča a Lula
střídaly : Enny, Čenda a Eva Janotová
I když je květen, v Jihlavě vládlo chladné a větrné počasí, které hrozilo, že se každou chvíli rozprší. A do tohoto počasí nastoupily ženy z Líšně k odvetnému utkání divize žen. Podzimní měření sil dopadlo pro líšeňský tým přímo hrozivě, obzvláště, když domácí ženstvo vede suverénně tabulku své soutěže. Samotné utkání však začalo velmi překvapivě. Nikdo se pořádně nerozkoukal a hostující tým měl dvě velké šance Anetou. Vždy utekla bránící hráčce a přímo proti brankářce nedokázala správně situaci vyřešit, a tak se v 5.minutě hrálo nerozhodně. Zaskočený domácí tým začal přebírat iniciativu a kontrolu nad zápasem. Jenže převaha nebyla taková, jakou si představovaly zvláště proto, že ve středu hrála Kuky, která velmi dobře sekundovala domácí režisérce hry, a tak si domácí tým nedokázal vytvořit výraznou převahu. Přesto se v 16.minutě ujaly vedení, když centr z leva proměnila domácí hráčka. Hra byla vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Brňanky však měly v útoku Nikču, která dělala bránícím hráčkám potíže a když se k ní přidala Muška, zrodilo se nejen vyrovnání, ale i obrat ve skóre. Nejdříve utekla Muška a za minutku to samé zopakovala Nikča. Domácí tým zvýšil obrátky, ale obrana Líšně v čele s Weidečkem spolehlivě odolávaly atakům. A tím se zrodilo poločasové překvapení. Do druhé půle nastoupila Enny, která nahradila Nikitu, která se necítila nejlépe. Obraz hry se mnoho nezměnil. Domácí se tlačily před bránu, hostující tým prováděl rychlé protiútoky hlavně Nikčou. Jeden takový vyšel a začalo se rodit překvapení. Stav 1:3 domácí tým v této sezóně ještě nezažil a to nebylo všemu konec. Do konce zbývalo 15 minut. Domácí ještě více přidaly na snaze a donutily brňanky k chybám. Nejdříve otálely s odkopem a 2 minuty na to se z přímého kopu k tyči trefila Šanderová, i když Weidec míč vyrazila na tyč, ale od tyče se přece jen dokutálel na čáru a bylo srovnánu. Za další tři minuty poslala stoperka přesný míč za obranu Líšně a útočnice nedala Weidečkovy šanci. A tak během 15.minut ztratily hráčky Líšně velmi nadějný zápas, ale do konce zbývalo ještě trocha času. Těsně před koncem kopaly líšňačky dva rohové kopy. Ten druhý domácí obrana neodvrátila a volná juniorka Eva Janotová dvě minuty před konce srovnala na konečných 4:4 při svém prvním startu za ženy. Tým Líšně podal konečně bojovný výkon podpořený snahou zvítězit. Dobře se opět prezentovaly obě juniorky, Kuky a Eva a dobře jim sekundovaly Anet, Muška, Nikča a nakonec celý tým.