SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    02.12.2020   |    Redakce

ZA DEVĚT MINUT PADLY V LÍŠNI ČTYŘI BRANKY, KTERÉ ROZHODLY O REMÍZE - doplněno

z webu F:NL

Brno – Utkání 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odstartovalo v rychlém tempu a skončilo remízou 2:2 mezi Líšní a Prostějovem. Za deset minut padly čtyři góly, skóre jako první otevřel hostující Píchal. Domácí během pěti minut otočili díky Kučerovi a Málkovi, záhy ale srovnal Zikl. Zbytek poločasu už gól nepřinesl. Druhá půle nabídla zajímavý fotbal, ale také bez branek. Vše podstatné se odehrálo v úvodní desetiminutovce a Prostějov v probíhající sezoně venku ještě neprohrál.
SESTAVY
VESELÝ – PAŠEK, JEŘÁBEK, O. ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – KUČERA – T. MACHÁLEK (85. MINAŘÍK), MÁLEK, MATOCHA (73. ROLINEK), KRŠKA – SILNÝ (73. SZOTKOWSKI).
TRENÉR: LEOŠ KALVODA
MUCHA – ŠMEHYL, SUS, BALA, SEČKÁŘ – KOPŘIVA, SPÁČIL, JURÁSEK (63. ZAPLETAL) – MATOUŠEK, PÍCHAL (82. LANGER), ZIKL (82. ROLINC).
TRENÉR: PAVEL ŠUSTR
ROZHODČÍ: DUBRAVSKÝ – VAŇKÁT, HURYCH • STADION: AREÁL SK LÍŠEŇ • HRÁNO BEZ DIVÁKŮ

KOMENTÁŘ

Kdo přišel k televizním monitorům o chvilku později, musel litovat. Málokdy se totiž stane, aby během devíti minut padly hned čtyři branky. Pojďme si to vše postupně rozebrat. Běžela dvacátá vteřina, Prostějov vysoko napadal a po chybě v obraně na Veselého nabíhal z pravé strany sám David Píchal, který míč uklidil střelou po zemi ke vzdálenější tyči – 0:1. O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Mucha ještě dokázal vyboxovat roh, jenže pouze na hranici velkého vápna, odkud přesně vypálil Jakub Kučera – 1:1.

V sedmé minutě zastavil gólman Mucha ve vápně nedovoleně Machálka a sudí Dubravský nařídil penaltu. Tu proměnil tradiční líšeňský exekutor Jaroslav Málek, který přesnou střelou k levé tyči zakončil naprosto přesně – 2:1. Brněnská radost však neměla dlouhého trvání. Někdejší hráč domácího týmu Martin Zikl o minutu později vyrovnal hlavičkou do protipohybu brankáře Veselého – 2:2. Ve 23. minutě mohli jít Marvani znovu do vedení, ale ránu Kršky tentokrát dokázal Mucha vyrazit do bezpečí. Zbytek prvního poločasu byl vesměs vyrovnaný a za nerozhodného stavu se také odcházelo do kabin.

Druhý poločas mnoho zajímavých momentů nenabídl. Hrál se vesměs vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Domácí vyprodukovali řadu centrů, ale bez nějakého efektu. Dlouho se čekalo na nějakou solidní možnost.

Ta přišla až v 77. minutě. Aktivní Martin Zikl unikl domácí obraně, naservíroval míč Matouškovi, který z ideální pozice těsně přestřelil. Čtyři minuty před koncem se Líšeň mohla přeci jen dočkat možná rozhodujícího gólu. Paškův přízemní centr propadl neočekávaně až k Muchovi, který mě plné ruce práce jej udržet v rukavicích. Více už se v Líšni nestalo a duel skončil zřejmě spravedlivou dělbou bodů. O remíze 2:2 se tak rozhodlo v prvních deseti minutách.