SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    12.09.2020   |    Redakce

VELKÁ PŘEVAHA VÍTĚZNOU BRANKU NEPŘINESLA, LÍŠEŇ S VARNSDORFEM POUZE REMIZOVALA

Z webu F:NL

Líšeň – Fotbalisté Líšně v nové sezóně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY předvádějí parádní fotbal, ovšem nyní poprvé klopýtli. Proti Varnsdorfu se sice dostali do vedení po Málkově penaltě, soupeř však v úvodu druhé půle zásluhou Richtera srovnal. Domácí poté měli několik jasných tutovek, dokonce trefili tyč, ale kýžené vítězné trefy se nedočkali. Oba týmy zůstávají v nové sezóně nadále neporaženy.
SESTAVY
VESELÝ – JEŘÁBEK, O. ŠEVČÍK, BEDNÁŘ – KUČERA – PAŠEK, MÁLEK, MATOCHA (81. DEMETER), LUTONSKÝ – SZOTKOWSKI, SILNÝ (70. T. MACHÁLEK).
TRENÉR: LEOŠ KALVODA
A. RICHTER – LEHOCZKI, ZBROŽEK, HASIL, HEPPNER (46. DANIEL NOVÁK) – SCHÖN (82. BREDA), ONDRÁČEK, RUDNYTSKYY, BLÁHA, KOCOUREK (90+2. ŠIMON) – M. RICHTER (73. M. KUBISTA).
TRENÉR: DAVID OULEHLA
ROZHODČÍ: RAPLÍK – BLAŽEJ, HOCK • HRÁNO BEZ DIVÁKŮ

KOMENTÁŘ

Líšeň v domácím prostředí útočila na třetí výhru v řadě, Varnsdorf však v úvodních dvou duelech ročníku neinkasoval. Po opatrném úvodu se zajímavý moment udál až po čtvrthodině hry, kdy po faulu Heppnera na Szotkowského byla nařízena penalta. Té se ujal tradiční exekutor Jaroslav Málek a tvrdou ranou k tyči nedal brankáři hostů, který zvolil opačný kout branky, šanci zasáhnout – 1:0. Po necelé půlhodině hry se do šance tlačil i Silný, hlavou ale branku přestřelil.

Hosté začali zlobit až po více než půlhodině. Nejprve nebezpečně vystřelil Schön a Veselý měl se skákavým pokus mírně starosti, míč ale nakonec skryl do rukavic. Na druhé straně se musel dvě minuty poté opět činit brankář hostů Richter, v závaru před brankou si ale poradil a navíc mu pomohli spoluhráči, kteří obětavě zablokovali dvě rány soupeře.

Po ne příliš výrazné první půli se utkání ve druhém poločase rozjelo na plné obrátky. Po rohovém kopu hlavičkoval Hasil, ale přesně do rukavic Veselého. To z další šance už domácí inkasovali. Bednář prohrál na pravé straně souboj s jedním z hostů, který mu pláchl a odcentroval, načež si Veselý neporozuměl s obráncem a vyražený míč doklepl do sítě Marek Richter – 1:1. Za domácí mohl bleskově kontrovat Silný, jeho tvrdou ránu z pravé strany ale Richter zneškodnil. Po následném rohovém kopu se k hlavičce dostal opět Silný a jeho pokus skončil na tyči.

Líšeň po vyrovnání soupeře byla jasně lepší a tvořila si šanci za šancí. Tu další měl Ševčík opět po rohovém kopu, jeho hlavička už směřovala do sítě, ale na čáře ji zastavil pozorný obránce Zbrožek. O deset minut později vyslal do šestnáctky prudký centr Málek, ten dopadl na hlavu Paška, ovšem domácí záložník hlavou těsně minul branku.

Obránce Ševčík byl v závěru hodně aktivní a měl i další šance. Znovu se k němu dostal balón po rohovém kopu, tentokrát přišla rána z voleje, tu však jeden z obránců obětavě hlavou přizvedl nad branku. Čtvrthodinu před koncem navíc Ševčík zahrozil i potřetí, zblízka na malém vápně ale nedokázal propasírovat míč přes soupeře do branky. Posléze se připomněli dvakrát i hosté, nicméně Ondráček svůj pokus z hranice vápna nasměroval vedle branky.

Domácí v závěru měli velký tlak, množství centrů ale nic nepřineslo, a tak oba celky po vzájemné remíze zůstávají v nové sezóně neporaženy.