dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    21.11.2020   |    Redakce

Ostrá premiéra kouče Vavrušky v přímém přenosu ČT. Na Prosek míří druhá Líšeň.

z webu Žižkova


Měl sotva čas poznat jednotlivé hráče, nafasovat klubové oblečení, absolvovat s týmem covid testy a už je před ním hektický týden. Davida Vavrušku čeká v neděli obnovená premiéra v pozici hlavního trenéra Viktorky. Los F:NL rozhodl, že prvním vyzyvatelem bude našemu lodivodovi brněnská Líšeň.

A rozhodně se nedá říci, že zkušeného kouče a jeho svěřence čeká lehká partie. Jihomoravané se loni ve druhé lize rozkoukali a letos už čeří její vody na samém čele. Spolu s Hradcem jsou jediným týmem, který v nové sezoně ještě neokusil chuť porážky a s patnácti body se usadili na druhém místě tabulky. Po covid pauze zvládli sveřenci trenéra Valachoviče náročný zápas s Chrudimí (1:0) a na pražský Prosek pojedou v dobrém rozpoložení a s odhodláním zlomit vzájemnou bilanci, která je zatím příznivější pro naše barvy. Ve dvou dosavadních měřeních sil brala Viktorka bod za loňskou podzimní remízu 3:3 (Bazal, Gil, Čapek) a další tři za těsnou domácí výhru 2:1 v jarní odvetě (Nabiyev, Súkenník). Nejlepším střelcem soupeře je se třemi góly Žižkovák Marek Szotkowski, který na jihu Moravy z Viktorky hostuje. Ještě o dvě branky více má na svém kontě aktuálně nejlepší střelec F:NL Jaroslav Diviš. Pokud náš snajpr přidá v neděli další zářez na pažbu, bude mít Žižkov napůl vyhráno. V této sezoně totiž zatím platí, že pokud Diviš skóruje, Viktorka bere tři body. A že by se jí hodily! Před zápasem, který ukrojí z letošního ročníku první třetinu, figurují bíločervení na pátém místě tabulky a na záda vedoucích Votroků se dívají s odstupem osmi bodů (Hradec má odehráno o zápas víc). Do utkání s Líšní půjdeme s bilancí tří proher z posledních čtyř mistrovských zápasů, jen pár dní po výměně na trenérském postu a s vidinou souboje s kvalitním soupeřem na těžkém podzimním terénu. A Viktoriáni moc dobře vědí, že na zdolání těchto překážek existuje jediný recept. Maximální nasazení, plně soustředěný a odpovědný výkon. Jak se jim podaří tento cíl naplnit se budou moci fanoušci přesvědčit u televizních obrazovek České televize, která bude utkání přenášet v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Nedělní zápas proti SK Líšeň má výkop v 10:15, jako hlavní jej bude řídit sudí Karel Hrubeš, kterému budou asistovat Petr Kotalík a Lucie Ratajová. Čtvrtým rozhodčím bude Tomáš Klíma.

Facebook feed

×
Dnes v 13:30
SK Líšeň
1.SK Prostějov