dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    07.08.2020   |    Redakce

Jako králíci z klobouku. Líšeň k Vítkovi přivedla Veselého

Brankáři SK Líšeň

Po půl roce další rošáda. Už se zdálo, že fotbalová Líšeň má budoucnost brankářské jedničky vyřešenou. Jenže Pavel Halouska, který v zimě přišel ze Zbrojovky, se kvůli malému hernímu vytížení rozhodl odejít do Blanska. A místo něj se na prvním tréninku letní přípravy objevil nováček Vlastimil Veselý, který přestoupil z Jihlavy.

Líšeňský brankář Vlastimil Veselý.lupa-plusKliknutím zvětšíte
Líšeňský brankář Vlastimil Veselý. | Foto: Foto: SK Líšeň

Jeho příchod do klubu už je stvrzený i smluvně. „Byli jsme v kontaktu už dřív, ale nikdy jsem žádnou konkrétní nabídku nedostal. V klubu mám dost známých a bavili jsme se, jestli přijdu, když bude možnost. Teď možnost přišla a všechno se seběhlo hrozně rychle. Kývl jsem na ni i z rodinných důvodu,“ vysvětlil Veselý, který bydlí nedaleko Brna v Bílovicích nad Svitavou.

Sedmadvacetiletý brankář ještě jako hráč brněnské Zbrojovky díky možnosti střídavých startů oblékal líšeňský dres už v sezoně 2014/2015. „Bylo mi asi dvacet let a šlo o moji první zkušenost s dospělým fotbalem. Za tu dobu se klub dost změnil, je tady rozhodně větší profesionalita,“ podotkl Veselý.

Brněnský rodák byl poslední dva roky v Jihlavě, kde zaznamenal pouze čtyři druholigové starty. „I přesto je na něm vidět obrovská zkušenost a musím říct, že má velice dobrou hlavu. Nedělá si moc starosti z věcí, které neovlivní. To je pro povahu brankáře dost důležité,“ řekl na adresu nového svěřence líšeňský trenér brankářů Tomáš Sedmidubský.

Vlastimil Veselý
Narozen: 6. května 1993 v Brně
Výška: 187 centimetrů
Váha: 84 kilogramů
Klub: Líšeň
Předchozí kluby: Zbrojovka Brno, Znojmo, Jihlava
Úspěchy: start v první lize za Zbrojovku Brno v roce 2017 (prohra proti Slavii 0:4), 31 startů za reprezentaci v kategoriích od 16 až do 21 let


Pozici jedničky držel Veselý zatím jen v tehdy druholigovém Znojmě, kde odchytal devětačtyřicet zápasů za víc než dvě sezony. „Doufám, že v Líšni všechno vyjde, beru to jako posun v kariéře. Chci zase víc nastupovat a být lidem na očích, aby o mě třeba ještě někdo projevil zájem,“ pravil bývalý mládežnický reprezentant.

Veselý je odchovanec Zbrojovky Brno, kde si připsal i start v nejvyšší soutěži proti pražské Slavii. Za pětašedesát minut dostal čtyři branky. „Vlasta není žádný starý harcovník, má toho ještě hodně před sebou a dokážu si představit, že se stane ikonou Líšně. Když kvalitně potrénuje, určitě bude patřit k zajímavým postavám ve druhé lize,“ uvedl Sedmidubský.

Nová tvář v líšeňské kabině soupeří o místo v brance se čtyřiatřicetiletým Janem Vítkem. „Dostával jsem v jarní části soutěže v zápasech dost příležitostí (odchytal sedm utkání – pozn. red.), proto jsem se i přes pracovní vytížení rozhodl zůstat,“ vysvětlil líšeňský brankář Jan Vítek, který pracuje jako voják z povolání.

Druhá liga je pro něj náročná především časově. „Teď v přípravě si beru často dovolenou, abych stíhal co nejvíc tréninků. Nemůžu totiž odejít z práce a pak se tam vrátit, to mám jiné než ostatní kluci v týmu,“ poznamenal Vítek.

Líšeň pravděpodobně vstoupí do nové sezony bez jasné jedničky. „Záleží na aktuální formě, rozpoložení i pocitu trenéra (Milan Valachovič – pozn. red.). Je to jako sáhnout do klobouku pro králíka. Je jedno, koho vytáhnete, protože oba druhou ligu mohou bez problému chytat,“ přiblížil Sedmidubský.

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu
Autor: Pavel Šťastný

Facebook feed