A tým    04.07.2020   |    Redakce

Dvakrát vést nestačilo

SK Líšeň-FK Dukla Praha 2:3 Poločas: 1:2. Branky: 21. Rolinek, 44. Kučera – 37. Dumbia, 72. Fábry, 82. Jakab. Rozhodčí: Hocek – Blažej, Vaňkát. Delegáti: Míka, Kruliš. ŽK: 0 – Dancák. Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica, Ševčík, Bednář – Kučera (85. Fila) – Vintr (46. Vasiljev), Demeter (72. Matocha), Minařík (68. Málek), Rolinek (85. Chládek) – Zikl. Trenér Valachovič. Dukla: Rada – Dancák, Piroch (68. Fábry), Jakab – Souček (83. Ullman), Dumbia, Kozma, Tetour, Preisler (83. Koval) – Ayong (46. Hadaščok), Holík (85. Fišl). Trenér Skuhravý.

Dvakrát v utkání jsme vedli. Ještě necelých deset minut před závěrečným hvizdem sudího Hocka byl stav nerozhodný. Obránce Jakab však dovršil dílo Dukly, která stále nesložila zbraně v boji o místo v baráži, ač se událostmi v Karviné její uskutečnění vzdálilo. Co říct k zápasu. Nastoupili jsme bez vykartovaného Silného, chyběli i zranění Černín se Šenkem a Fall se v padesát kilometrů vzdálených Ratíškovicích ženil. A tak se opět na střídačceLíšně objevil osmnáctiletý Chládek, který se dostal v závěru utkání i na hřiště. Trenér Valachovič poslal od počátku zápasu do hry Bednáře, Minaříka, či Demetera, kteří zatím na jaře moc minut na utkáních nesbírali.

Před svými diváky jsme se činili. Byli aktivní. Už ve 12. min. Zikl po přihrávce Bednáře minul tyčku. Nutno říct, že i Dukla si vypracovávala šance a tak se bylo nač dívat. První branka padla ve 21. min., kdy Jeřábkův centr přes celé vápno poslal do sítě Rolínek. Dukla po brance přidala, měla více ze hry a vyrovnala po rohu Preislera Dumbiou. Nikoliv, jak to bývá ze standardních situací hlavou, ale střelou po zemi. Když se zdálo, že ke spokojenosti obou celků odejdou oba týmy v poločasu do kabin s remízovým výsledkem, překvapil Radu v brance Dukly po trestném kopu Kučera. Po změně stran bylo znát, že Dukla se bude snažit výsledek obrátit. Měla obrovský tlak, ale pod ním se obrana Líšně nechtěla zbortit.Nicméně zkušený tým vyrovnal žolíkem Fábrym, který dal gól ve třetí minuté svého pobytu na hřišti. I nadále pokračoval tlak mužstva z Julisky, které si nakonec tři body z Líšně odvezlo, když v 82. min. pečetil skóre obránce Jakab.

Hlasy trenérů

Milan Valachovič: „Zápas jsme rozehráli dobře, ale rozhodla obrovská zkušenost soupeře. Vezměte si, že Dukla loni hrála první ligu a my až třetí. Považuji tým z Julisky za nejkvalitnější ve druhé lize. I když jsme se snažili výsledek bránit z hlubokého bloku, soupeř si našel cestu do naší branky. Věděl přesně, kde má být, kam přihrát. Neodskakovali mu míče jako nám. Samozřejmě, že bych byl spokojenější, kdyby poté, co jsme dvakrát vedli, svítily na ukazateli dvě dvojky. Bohužel Dukla našla mezery v naší defenzívě.“

Roman Skuhravý: Není to klišé. Věděli jsme, že Líšeň dokáže potrápit silná mužstva. Odehrála skvělý zápas se Zbrojovkou, Pardubicím vzala remízou body. Proto jsme zápas nijak nepodcenili navzdory teplu i vývoji v našem profesionálním fotbalu, kdy nevíme, co bude s baráží. Počítali jsme s hlubokým blokem soupeře a překonali jej. Zápas jsme měli pod kontrolou, navzdory dvěma inkasovaným gólům z naší slabší strany. Vážím si toho, že ve vedru si moji hráči za vítězstvím přišli.“