SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Juniorky    26.09.2020   |    Michal Lukáč

2. liga dorostenek Morava

Baník Ostrava - SK Líšeň 7:1 (branka: Drewniaková)

V sobotním nečase jsme vyrazili do Ostravy potrápit Baník.

Na hřiště zatím bez zaváhání hrajícího Baníku jsme dorazili v roli outsidera a mohli jen překvapit. Povzbuzeni dobrou hrou z druhého poločasu posledního zápasu s Olomoucí jsme hráli výborný fotbal i dnes. První poločas jsme byli překvapivě vyrovnaným soupeřem jasnému favoritovi z Ostravy a po poločase drželi vynikající výsledek 1:1, kdy za nás vyrovnávala Kika. Velmi dobře jsme bránili, nepouštěli ostravské soupeřky do vážnějších akcí a naše obrana pracovala téměř bezchybně. Gól jsme dostali ze standartní situace, ale jinak se hrál fotbal nahoru dolů a i my jsme hrozili.

Fyzicky a vlastně i fotbalově jsme zápas ještě do 60 minuty zvládali, potom se ale projevila zkušenost a herní kvalita soupeře. Baník nás poslední čtvrtinu zápasu přehrál a přeběhal a zaslouženě nakonec zvítězil.
Hodnocení :

Dnes jsme odehráli výborné utkání, i když konečný výsledek tomu možná neodpovídá. Dvě třetiny zápasu jsme holky z Ostravy trápili a bylo vidět na našich holkách, že do toho jdou opravdu naplno a nechtějí dát svou kůži lacino. Ke konci zápasu jsme odešli fyzicky, což přičítám spíše ročníkovému rozdílu, kdy nás holky 2003 prostě uběhali. I tak patří našim juniorkám velký dík za odvedenou práci a fotbalovost. Zároveň je to ale pro ně závazek a důkaz toho, že fotbal hrát umí i proti kvalitativně lepšímu soupeři. Chce to jen chtít a makat. Holky, jen tak dál.

Těšíme se na další domácí zápas proti Vítkovicím.