Ženy

FC Svratka Brno - SK Líšeň 1:2 (1:0)

10.09.2016, 16,00 hod, FC Svratka Brno - SK Líšeň 1:2 (1:0), 6.kolo MSDŽ-C, 2. hrané
střelci branek : Bižu a Kužel
nastoupily : Weidec, Efka, Nikita, Anita, Čenda, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel a Lula
střídala : Šebi
První utkání nové sezóny se většinou vyznačuje novinkami. Ta nová se vyznačuje tím, že tým byl zařazen do jiné skupina a také tím, že se v týmu objevila nová akvizice - Kristýna Fuxová, dále jen jako Čenda. Ženy Líšně na úvod sezóny zamířily na hřiště do Jundrova, kde svá utkání hraje tým Svratky, dříve Kohoutovická juniorka. Utkání se hrálo za velkého horka, proto byla hráčkám naordinována klidná, rozvážná ale účelná hra, kdy se měly pokusit co nejdéle držet míč a šance si vytvářet kombinační hrou. Mladý tým domácích hnán hlasivkami svého trenéra utkání rozehrál ve svižnějším tempu. Naše děvčata, jako by se chtěla přizpůsobit domácím, začaly s nimi běhat. O co víc běhaly, o to hůř kombinovaly a akce postrádaly přesnost. Tak jsme v prvním poločase viděli hromadu nepřesností, hlavně ze strany zkušenějšího týmu z Líšně. Děvčata si nepřesně nahrávaly hlavně na kratší vzdálenost, špatně zpracovávaly míče a tím si vytvořily minimum střeleckých příležitostí. A když se z mála šancí domácích po špatném odkopu dostaly domácí do vedení, byla blížící se přestávka v očekávání.
Po přestávce se obraz hry začal přece jen velmi pomalu, ale opravdu velmi pomalu měnit. Mírně zlepšená hra vedla v 60. minutě k vyrovnání, když míč v prostoru malého vápna doťukla do branky Bižu. O necelých 5 minut později však rozhodčí posoudit střed Weideca a domácí útočnice jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Zkušená Weidec však zkušeně penaltu vyrazila. Hráčky Líšně ještě o trošku zpřesnily hru, která vedla v 70. minutě k druhé brance, kterou vstřelila Kužel. Domácí tým v tomto okamžiku začaly fyzicky ztrácet, avšak líšňačky další branky nepřidaly.
Utkání to však nebylo pohledené, ale velmi utrápené, bez přesností, bez kombinace a nápadu a pohybu. Pohyb ve vedru se ani nedal očekávat. Vítězství to bylo spíš ubojované a vydřené.

Poslední aktualizace stránky: zeny_a dne 12.09.2016 v 21:28