29.5.2016, 14,00 hod, FK Mutěnice - SK Líšeň 2:2 (1:2), 18.kolo MSDŽ-B
nastoupily : Weidec, Terez, Šebi, Nikita, Verča, Karel, Bižu, Kuki, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Šílená, Anita a Anička Kučerovská
branky Líšně : Kuki, Kužel
K poslednímu zápasu sezóny zajížděla děvčata z Líšně do vinařské obce Mutěnice, které byly v tabulce o jednu příčku víš, avšak s velkým bodovým náskokem, takže i případné vítězství či prohra by neměla žádný vliv na konečné umístění. Sestava k tomu zápasu byla výjimečně vylosovaná z Weidecovy čepice a kdo si jaký post vylosoval, tam také hrál a střední záložník měl navíc bonus být kapitánem pro toto utkání. Je až téměř neuvěřitelné, že téměř všechny holky měly šťastnou ruku, jelikož si nevylosovaly žádné převratné pozice, a tak v bráně byla Weidec, stopera si vylosovala Lula, do útoku se nalosovala Bižu s Kuželem a v záloze si hráčky vyměnily místa zprava do leva a naopak jako např. Elvis. Sestava byla vylosovaná a zápas mohl začít. Ve velmi velkém horku, ale i za silného větru. Bílý balet z Líšně začal proti větru dobře. Od úvodu byla vidět snaha se ve větru nikam nehonit a spíš kombinovat, kdežto domácí tým vsadil na taktiku dlouhých míčů na rychlé útočnice. Šebi a Šílená na krajích obrany s nimi měly hodně starostí. Naštěstí brejky domácí hráčky zakončovaly spíš nefotbalově, Weidecovy do rukou. A tak v 15.minutě udeřilo na druhé straně. Míč se dostal asi 20 metrů od brány ke Kuki a ta krásnou střelou nebo centrem (jen Kuki ví, co to mělo být) a za pomocí větru přehodila domácí brankářku a bylo to 1:0. Zhruba za 10 minut dostala míč do brejku Kužel a bylo to rázem 2:0 pro líšňačky. V této části hry určovaly tempo hry hostující hráčky, ale pomalu se probouzely i domácí hráčky, hlavně jejich nejlepší hráčka, kterou naopak hlídala naše nejmladší, nejmenší a nejméně zkušená Verča. Svůj těžký úděl zvládala dobře, přesto se právě táto hráčka prosadila a snížila na rozdíl branky.
Ve druhé půli jako by se hra obrátila. Domácí přidaly ještě trochu víc a neúnavně posílaly dlouhé míče na krajní útočnice. Zakončovaly zatím sice neúčinně, ale za to čím dál tím víc nechávaly vyniknout Weideca. Zneškodnila několik brejků, ale jednomu zabránit nedokázala. I domácí brankářka se činila, když chytila Kužolovu střelu přímo do šibenice. A tak velmi zajímavý a bojovný zápas skončil asi spravedlivou remízou, které přihlíželo podle zápisu až 120 diváků. V tomto utkání mohly vyhrát jak domácí hráčky, tak také hosté. V utkání byl lepší ten tým, který hrál proti větru. Můžeme tedy toto utkání charakterizovat jako „utkání dvou poločasů aneb jak jsme nechaly vyniknout Weideca“.
Závěrem je vhodné po posledním utkání poděkovat všem hráčkám, které přispěly k tomu, že tato sezóna byla lepší, než ta loňská a není podstatné, zda odehrály 1 minutu či celou sezónu a přispěly tak k dobré reprezentaci Líšně a propagaci ženského fotbalu.

Poslední aktualizace stránky: zeny_a dne 31.05.2016 v 21:29