16.5.2016 16,30 hod : FK Šardice - SK Líšeň 3:4 (3:3), 16.kolo MSDŽ-B
nastoupily : Weidec, Šebi, Lula, Šílená, Nikita, Elvis, Kužel, Karel, Bižu, Efka, Anita
střídaly : Enny, Anička Kučerovská, Guči
branky Líšně : Kužel 3, Elvis
Sobotní odpoledne v Šardicích přilákalo nečekaně dost příznivců fotbalu zvláště těch z Líšně. Očekávalo se utkání, kdy si tým z brněnského předměstí trochu opraví skóre, neboť domácí dva krát po sobě vysoko prohrály, 1:18 s Vlkoší a 0:8 v Kostelci. A začátek utkání tomu i napověděl. V 5.minutě prošla Kužel středem hřiště až před brankářku a zkušeně ji prostřelila. O dvě minuty později centrovala Elvis z levé strany, domácí hráčka zahrála rukou, Elvis křikla „ruka“ a rozhodčí odpískal pokutový kop. Elvísek na nic nečekala, vzala míč a vymetla pravý horní roh. A tak od 7.minuty vedly holky 2:0. Potom se však začaly dít neuvěřitelné věci. Fotbal se vytratil a bylo to jako hra na zaháněnou, kdo dál, kdo rychleji. Domácí využívaly znalosti vlastního hřiště a brzy vyrovnaly. A když v 25.minutě volná Kužel přelobovala domácí brankářku bylo vedení opět na straně hostí. To však nebyl konec. Domácím se opět podařilo po úprku vyrovnat. Všechny hráčky uvítaly poločasovou přestávku a těch 45 minut vlastní štvanice.
Do druhého poločasu trenér přeskládal sestavu s cílem podržet míč a utkání rozhodnout. Hra se trochu uklidnila především zásluhou brněnských hráček. Zanedlouho po jedné z mála fotbalových akcí Kužel krásnou střelou z rohu velkého vápna překonala velmi dobrou domácí brankářku a strhla vedení na stranu hostí. Nutno však dodat, že i domácí hráčky měly zásluhou rychlých brejků několik vyložených šancí. Dostaly také výhodu pokutového kopu, kterou však neproměnily, dále měly k dispozici i pár trestných kopů v blízkosti velkého vápna. V bráně se však blýskla několika výbornými zákroky Weidec. A i díky ní se podařilo v ne zcela pohledném utkání udržet vedení a tím i vítězství.

Poslední aktualizace stránky: zeny_a dne 16.05.2016 v 19:15