Ženy

SK Líšeň - FC Medlánky 1:3 (0:1)

2.4.2016, 12,30 hod, SK Líšeň - FK Medlánky 1:3 (0:1), 10.kolo MSDŽ „B“nastoupily : Guči, Enny, Lula, Nikita, Bižu, Anita, Kužel, Kuki, Elvis, Elza, Karel
střídaly : Kučerovská, Šebi
branka Líšně : Elvis
Po zimní přestávce a přípravě přivítala děvčata z Líšně celek z Medlánek, vedoucí tým divizní skupiny „B“. Přípravné zápasy mnoho nenapověděly (Vrchovina 3:0, Kotvrdovice 1:5 a Tasovice 2:2) a tak byl první ostrý start v očekávání.
Do utkání domácí nastoupily s nečekanou taktikou. Výrazně eliminovat rychlé útočnice tím, že budou po celé utkání osobně hlídány. Také jejich středopolařka dostala tuto výhodu neustálé společnosti. Průběh utkání ukázal, že zvolená taktika na tento tým, který míče jen nakopává na rychlá křídla, je platná. Utkání nebylo v prvním poločase nijak pohledné, ale účel světil prostředky. Enny, Nikita a Bižu své protějšky do výrazné šance nepustily a když se přece jen trochu uvolnily, zabránily jim další líšeňské hráčky. Příliš šancí nebylo, přesto jsme viděli na obou stranách několik střel z dálky, které obě brankařky pochytaly nebo mířily vedle brány. Přesto se pár minut před přestávkou ujaly hosté vedení po nepřesné střele či nepovedeném centru z levé strany.
Do druhého poločasu provedl trenér drobné změny v rozestavení, ale osobní hlídání nezrušil. Proti větru domácí míč víc přitlačily k zemi a začaly víc kombinovat. Bohužel po pár minutách domácí hráčky vyrobily hrubou chybu a hosté vedly o dvě branky. A právě tato branka jako by nastartovala domácí k vyšším obrátkám. Pomalu přebíraly iniciativu a tlačily se do šancí. Z postupného tlaku se přece jen podařilo vstřelit kontaktní branku Elvisem necelých 20 minut před koncem. Při tlaku měli domácí i malé štěstí, když z ojedinělého protiútoku nastřelila medlánecká děvčata domácí tyč. Když už se zdálo, že vyrovnání je na spadnutí, vyrobily domácí druhou hrubou chybu při rozehrávce před velkým vápnem. Zkušení hosté chybu využily a 10 minut před koncem stanovily konečný výsledek. Utkání s vedoucím týmem tak skončil sice vítězstvím hostí, přesto by utkání slušelo z pohledu domácích remíza za nasazení, splnění taktických pokynů a vůlí s výsledkem do poslední minuty něco udělat. Nebýt dvou fatálních chyb, skončilo by utkání výsledkem ,který by korespondoval s vlastním průběhem.