Mistrovské utkání 18.kolo SK Líšeň D - Řečkovice

Branky: JURKA 4x, HOCHMAN 2x, DUCHOŇ, CUPAL

Brankář - Vychodil (2+5b.)
Obránci - Linger (2+5),Novák (2+5),Baný (2+5),Kosík (2+5)
Útočníci - Jurka (2+5),Hochman (2+5),Duchoň (2+5),Cupal (2+5)

Hodnocení zápasu:

I naše druhé mužstvo hrálo poslední mistrovský zápas této sezóny,ve kterém nás čekal přetěžký soupeř,který doposud neztratil v soutěži ani bodík - Řečkovice.
Počasí se těsně před zápasem trošku umoudřilo a tak po vzájemné dohodě trenérů a rozhodčího se utkání v jednom z méňe podmáčených rohů hřiště mohlo hrát.
Již před zápasem v kabině byli naši kluci řádně nažhaveni vrátit soupeři podzimní porážku z jejich hřiště (10:6).
Začátek utkání byl z obou stran opatrnější,kluci si zvykali na kluzký míč a hřiště. Po čase se nám podařila pěkná akce a šli jsme do vedení. Bohužel netrvalo dlouho a soupeř vyrovnal po naší chybičce v obraně. Zápas se hrál ve velkém tempu,pořád se bylo na co dívat.Postupem času kluci začali soupeře ve všem přehrávat,byli fotbalovější,rychlejší a předváděli mnohdy až neskutečné akce,kdy po krásných nahrávkách vyšachovali obranu a bravurně zakončovali střelou.
Poločas zcela zaslouženě 5:2 pro nás.
Do druhého poločasu jsme kluky upozorňovali,aby nepolevili a pořád hráli svou hru. Bohužel začátek druhého dění se nám vůbec nepovedl.Zmatky v obraně a individuální chyby vedli k tomu,že nám Řečkovice vstřelili dvě slepené branky. Naštěstí se kluci otřepali ze šoku a hned po rozehrávce,opět po krásné akci zvýšili náš náskok. Od této doby bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo.Kluci hráli zodpovědně v obraně a směrem dopředu byli vždy nebezpeční.Soupeř tu a tam zahrozil z brejků, když se zrovna nepodařilo přesněji si přihrát,ale jinak už moc nezlobil.Ještě před koncem kluci přidali dvě branky a tak definitivně položili soupeře na lopatky.
Kluci zaslouží obrovskou pochvalu za super výkon,běhali,bojovali,předváděli krásné akce a bylo na nich vidět,že je fotbal baví a mají z něj radost. Až na nějaké chybičky v obraně to byl jeden z nejlepších výkonů co kdy kluci předvedli. Odvetu jsme zvládli na podtrženou jedničku a dokázali si,že pokud budem hrát jako tým a ve všem si vzájemně obětavě pomáhat, můžeme porazit kohokoliv.

I naše druhé mužstvo ml.přípr.D obsadilo nezávisle na posledním kole,které se bude dohrávat tento víkend,krásné 2. místo v soutěži! V jarních kolech jsme jen jednou zaváhali v Lelekovicích,jinak pokaždé výhra což je oproti podzimu parádní zlepšení!
Moc děkujeme klukům za super výkony a rodičům za podporu.

Konečnou tabulku dopíšu příští týden po odehrání posledního kola!

trenér
Pavel Jurka

Mistrovské utkání 17.kolo SK Chrlice B - SK Líšeň D

PÁ 24.5.2013 v 16:30h přírodní tráva Chrlice

SK Chrlice B - SK LÍŠEŇ D 1:13 (pol. 1:7 )

Branky: JURKA 6x, DUCHOŇ 6x, JURMAN

Brankář - Mitáček (2+4b.)
Obránci - Kolařík (2+5),Baný (2+5),Tománek (2+4)
Útočníci - Jurka (2+5),Duchoň (2+5),Jurman (2+4),Vosátka (2+2)

Hodnocení utkání:

K utkání 17.kola jsme přijeli na pěkné travnaté hřiště do Chrlic.
Sestava na toto utkání z tabulkově lehčím soupeřem byla namíchána z pěti zkušenějších kluků a původně ze čtyř méně zkušených,bohužel Ondra Kameník se zápasu nezúčastnil kvůli pracovním povinnostem rodičů.
Od samotného úvodu zápasu bylo na hřišti jasné, kdo bude dnes lepším mužstvem.
Zkušenější první čtverka hned v úvodu vybudovala po pěkných akcích třígólový náskok.
I po vystřídání za méně zkušené hráče jsme byli fotbalovější a neustále jsme si vytvářeli šance ke vstřelení branky.Kluci měli čas i na mnohdy pěkné fotbalové akce a tak skóre narůstalo v náš prospěch. Soupeř se prakticky nedostal k naší brance a tak naši obranu prověřil jen asi ze dvou rohových kopů. Bohužel se dočkal branky po slabší chvilce našeho brankáře,kdy se nepovedla přihrávka a míč skončil v naší síti,ale míč je kulatý a občas se toto stává i lepším mužstvům.
Poločas 7:1 bez problémů.
I ve druhém poločase naši kluci jasně na hřišti dominovali.Zpřesnili jsme přihrávky a zlepšili pohyb. Pěkné akce předváděli zejména oba Ondrové v útoku,kdy mnohokrát soupeře prakticky rozebrali po nahrávkách na jeden dotek se zakončením do prázdné branky.Vyzdvihnout musím i výborný výkon našeho nováčka Martina,bojoval o každý míč a moc se snažil.Odměnou mu byla první vstřelená branka v mistr.zápasech,gratulace!
I ostatní kluci zaslouží velkou pochvalu za zodpovědný,bojovný výkon. Je ovšem pravdou,že Chrlice nás moc nezlobili a byli jasně nejslabším mužstvem se kterým jsme hráli.
Důležité ale bylo,že kluky fotbal bavil a zápas si užili.

Poznámka:
Mužstva Žebětína B a Líšeň D mají odehráno o utkání více!!!

Brankář: VYCHODIL (2+5b.)
Obránci: BANÝ (2+4),TOMÁNEK (2+4),NOVÁK (2+5),JURMAN (2+3)
Útok: HOCHMAN (2+5),JURKA (2+5),KAMENÍK (2+3),ROSÍ (2+3)

Za pěkného sobotního poledne jsme k dalšímu jarnímu kolu zavítali do Bohunic,kde jsme změřili síly s místním Tatranem.
Již před zápasem bylo jasné,že náš soupeř začlení do sestavy i o rok starší hráče a to se potvrdilo,hráli tři. Naše sestava byla uzpůsobena i vzhledem k souběžně hranému zápasu našeho druhého mužstva C, na jeden zkušenější útok a jeden složený z méně zkušených.
Hned od začátku zápasu bylo zřejmé,že nás nečeká lehký soupeř,ale pořádná dřina.
V prvním poločase bylo k vidění spousty šancí na obou stranách,zápas byl hodně vyrovnaný.
Naši kluci se moc snažili,byli fotbalovější směrem dopředu,ale v obraně to mnohdy zaskřípalo.
Nejvíc problémů nám dělalo obsazování hráčů před naší brankou.Šikovný soupeř nás hodně potrápil i střelbou z dálky,většinou z přímých kopů,které jim mnohdy daroval nepřesný pan rozhodčí.Honza v brance naštěstí potvrzoval formu z předešlých zápasů a většinu střel s pomocí obrany pochytal nebo skončili vedle brány.Kluci bojovali, chodili do soubojů a po pěkných brankách Ondry a Vaška poločas o gól vyhráli.
Ve druhém poločase jsme se hodně zlepšili v obraně.Soupeř si už nedokázal vytvořit tolik šancí jako v tom prvním,ale neustále hrozil střelbou z větší vzdálenosti.Bohužel pokračoval ve svém nepřesném rozhodování i rozhodčí,který utkání místy nezvládal.
Zlepšenou hrou v obraně se klukům více dařil přechod do útoku,vytvářeli si více šancí,které se naštěstí podařilo našim střelcům proměňovat. Druhý poločas byl hlavně díky hodně nepřesnému arbitrovi nervózní z obou stran,ale naši kluci bojovali a dokázali se postupem času i gólově prosadit. Hatrikem se blízknuli Ondra s Vaškem,v brance podal výborný výkon Honza a i ostatní méně zkušení kluci se moc snažili a tak svým výkonem přispěli k těžce vybojovanému vítězství.
Celé mužstvo si zaslouží velkou pochvalu za soustředěný bojovný výkon,hlavně ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem a tak si zaslouženě odvážíme další bodíky do tabulky ze hřiště soupeře. :-D.

Poznámka:
Mužstva Líšeň D a Žebětína mají odehráno o zápas víc! (16)

Brankář - Mitáček (2+5b.)
Obránci - Baný (2+5),Novák (2+5),Nykl (2+5),Tománek (2+4)
Útočníci - Dřínovský (2+3),Kameník (2+3),Rosí (2+3),Jurman (2+3)

Sestava na další jarní kolo byla poskládána více méně z kluků,kteří ještě nemají tolik zkušenností.
Začátek zápasu byl z obou stran hodně opatrný. Naši kluci měli určitou převahu,ale byli jsme nedůrazní v soubojích a pohybem jsme také zrovna nehýřili. Již před zápasem jsme si řekli,že si musíme hlavně přihrávat a tím si vytvoříme i šance ke vstřelení gólu.Kluci si dokázali i vícekrát za sebou přihrát,ale finální přihrávka na volného hráče před brankou byla většinou nepřesná,anebo chyběl větší důraz a bojovnost v samotném zakončení.Naštěstí se pěknou střelou z dálky prosadil Jonáš,a tak poločas skončil 1:0.
O přestávce jsme klukům vytýkali slabší pohyb po hřišti a trochu více bojovnosti. Kluci si to naštěstí vzali k srdci a ve druhém poločase se zlepšili. Slatina byla v útoku neškodná a když něco prošlo,tak obránci a spolehlivý brankář vše vyřešili. Zlepšeným pohybem a důrazem před brankou se klukům podařilo ještě vstřelit čtyři branky a tak vcelku zaslouženě vyhráli.
Kluky musím pochválit hlavně za druhý poločas,ten první byl takový nevýrazný až ospalý u většiny hráčů,báli jsme se udělat kličku jeden na jednoho, před brankou soupeře mě chyběl důraz a vůle vstřelit branku. Celkově jsme byli fotbalovějším a lepším týmem,takže zasloužené tři body do tabulky a pochvala hlavně za zlepšený výkon ve druhém poločase.

Poznámka:
Mužstva Žebětín B a Líšeň D mají odehráno o utkání více (15).

Brankář - Mitáček (2+5b)
Obránci - Linger (2+5), Jurman (2+5), Nykl (2+5), Košulič (2+5)
Útočníci - Duchoň (2+4), Pustina (2+4), Dřínovský (2+5), Vosátka (2+5)

Utkání se hrálo na přírodní trávě, která byla po deštových přeháňkách mokrá a tím rychlejší.
Soupeř nastoupil s hráči ročniku 2005 a 2006. Začátek utkání jsme začali dobře. Kluci se snažili
hrát kombinačně, i když to ne vždy vyšlo. Postupem času se začali prosazovat zkušenější hráči jak herně tak i střelecky. Naopak ostatní působili více jako diváci než hráči, kteří se mají aktivně na hřišti zapojovat do hry. Ve druhém poločase jsme se chtěli více zaměřit na nahrávky. K mému přijemnému překvapení si to více vzali k srdci méně zkušení kluci, kteří se nejen snažli ale i předváděli krásné kombinační akce při každém pobytu na hřišti . Velká pochvala. Nejkrásnější fotbalou akci pak převedl Vojta D. s Matějem, kdy si mezi sebou vyměnili míč a odměnou jim byla krásná branka a zasloužený potlesk diváků. Naopak zhušenější hráči, i když se prosadili sřelecky tak moc akcí nepředvedli. To je pro mne menším zklamáním. Velmi dobře si ve své premiéře vedl i Marťa Jurman. Celkově kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Stále však musíme pracovat nejen na fotbalovosti , ale hlavně na soustředění se na hru.

Poznámka:
Mužstva Žebětín B a Líšeň D mají odehrán o zápas více!!! (14 utkání)

David Linger

,

Mistrovské utkání 13.kolo SK LÍŠEŇ D - SOBĚŠICE B

ST 1.5.2013 ve 14:30 přír.tráva Líšeň

SK LÍŠEŇ D - Soběšice B 20:3 (pol. 10:1 )

Branky:Hochman 6x,Linger 4x,Jurka 3x,Cupal 2x,Kolařík,Nykl,Kosík,Dřínovský,Vychodil

Brankář - VYCHODIL (2+5b.)
Obránci - LINGER (2+5),KOSÍK (2+5),KOLAŘÍK (2+4),NYKL (2+3)
Útočníci - HOCHMAN (2+5),JURKA (2+5),CUPAL (2+4),DŘÍNOVSKÝ (2+3)

V dohrávce 13.kola mistr.zápasů naše druhé mužstvo hostilo soupeře ze Soběšic.
Již před zápasem jsme měli trošičku respekt k soupeři,který po bídném podzimu oba jarní zápasy vyhrál. Naštěstí se naše obavy nepotvrdily na hřišti.
Kluci na soupeře vlétli hned od začátku a již brzy jsme se mohli radovat ze vstřelené branky.
Zkušenější první čtverka předváděla na hřišti pěkné kombinace a tak náš náskok se rychle zvětšoval. Soběšice nás moc v obraně nepotrápili,ale místy se kluci v obraně nedomluvili při rozebrání hráčů a oheň byl na střeše. I méně zkušenější kluci si v útoku vedli dobře,celkem se dařili přihrávky a tak se do střelecké listiny zapsali postupně všichni.Dokonce se i z přímého kopu krásně trefil brankář Honza,tak velká gratulace! V poklidném tempu si kluci zastříleli a byli jasně lepším mužstvem.
Kluky moc chválím za vzorné napadání soupeřovi rozehrávky,bojovnost a dobrý pohyb po hřišti a hlavně za to,že si dokázali přihrát do šancí, ze kterých stříleli krásné branky.Myslím,že kluky dnes fotbal bavil a zápas si užili,což je to hlavní. Odměnou byl velký potlesk od rodičů a další bodíky do tabulky.

Poznámka:
Mužstva Žebětín B a Líšeň D mají odehráno o jedno utkání více!!! (13.zápasů)

TRENÉR
Pavel Jurka

Mistrovské utkání 10.kolo Žebětín B - SK LÍŠEŇ D

NE 28.4.2013 v 14:00 přír.tráva v Žebětíně

Žebětín B - SK LÍŠEŇ D 6:8 (pol.1:4)

Branky:Hochman 3x,Pustina 2x,Jurka,Duchoň,Kosík

Obránci - LINGER (2+5b.),KOSÍK (2+5b.),NYKL (2+3b.),KOLAŘÍK (2+4b.)
Útočníci - HOCHMAN (2+5b.),PUSTINA (2+5b.),JURKA (2+4b.),DUCHOŇ (2+4b.)

I naše druhé mužstvo zajíždělo ve 3.jarním kole na hřiště soupeře,tentokrát do Žebětína.
Již před zápasem se očekávala těžká bitva o každý metr hřiště a to se v zápase potvrdilo.
Sestavu jsme poskládali vzhledem k síle soupeře a jeho lepšímu postavení v tabulce,kde měl na nás náskok 4 bodů.
Kluci hned od začátku na soupeře vlétli a poctivým napadáním rozehrávky si vytvářeli šance.
Náš soupeř,který do sestavy zařadil i 3 o rok starší hráče,také místy zahrozil pěknou kombinací.
Hra byla velice vyrovnaná a šance střídala šanci na obou stranách hřiště,bohužel s proměňováním byl opět problém. Až po hrubé chybě soupeře jsme šli do vedení,kdy byl důrazný před brankou Vašek. Soupeř vzápětí vyrovnal po naší chybě a tak se začínalo od znova. Naštěstí se klukům podařilo navýšit skóre po krásných přihrávkách a důrazem před brankou. Poločas jsme zaslouženě vyhráli 4:1.
Vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepodařil.Žebětín změnil taktiku a všechny balóny nakopával na naší branku,což nám dělalo velké problémy. Bohužel to netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno.Dva góly jsme dostali po krásných střelách z dálky a jeden po nedůrazném odkopu před naší brankou.Naštěstí to naše bojovníky nezlomilo a brzy jsme šli znovu do vedení a jak se později ukázalo do rozhodujícího trháku.Kluci se rvali o každý míč,chodili do soubojů a snažili se o kombinaci. Podařilo se vstřelit 3 slepené góly,většinou z dorážek před brankou.Soupeř neustále hrozil i z brejků a tak hra měla patřičné grády a napětí. V závěru utkání šikovní kluci se Žebětína ještě snížili náš náskok,ale kluci si závěr utkání pohlídali a ještě vstřelili jednu branku.
Všechny kluky chválím za parádní výkon. Vzhledem k síle soupeře se nám tentokrát tolik nedařil náš kombinační fotbal,ale kluci vše vynahradili bojovností a důrazem při napadání.
Odměnou za perfektní práci byl ohlušující potlesk od rodičů a další důležité bodíky do tabulky.

TABULKU SK.D doplním po středečních mistr.zápasech!

brankář: Mitáček 4b (2+2)
obránci: Linger 6b (2+4), Košulič 4b (2+2), Kolařík 5b (2+3), Kosík 5b (2+3)
útočníci: Duchoň 5b (2+3), Hochman 6b (2+4), Cupal 6b (2+4), Vosátka 4b (2+2)

Hráli jsme první utkání na přírodním trávě , která není tak rovná jako umělka, navíc byla ráno mokrá. Chtěli jsme hrát fotbal, nahrávat si, ale povrch nám dělal přirozeně problémy se zpracováním, nahrávkou atd. Nicměně jsme utkání začali aktivně, bojovně, podařili se nějaké nahrávky, akce a my vedli 2:0. Bohužel jsme po indiviuálních chybách 3x inkasovali a rázem jsme prohrávali. Kluci však zabojovali a do konce poločasu jsme se po 2 trefám ujali vedení.
Druhý poločas se nezačal vyvíjet dobře. Soupeř vsadil vše na jednu taktiku. Všechny míče směřovat ihned na naši branku a to nejen ze hry, ale i z autů a rohů. Našim klukům tento styl
na mokrém trávníku dělal velké problémy. Chyběla nám větší koncentrace, větší důraz, nedokázali jsme se závarů před naší brankou vymotat. Soupeři se tímto způsobem podařilo
do naší branky 3x dorazit míč. My jsme hrozili z brejků, ale bohužel pouze 1x se nám podařilo skórovat. Body tak zůstali v Lelekovicích. Dnes nevyhrál fotbalovější tým, ale důraznější,
možná i zkušenější ( soupeř měl 4 hráče roč.2004, kteří ve 2.poločase moc nestřídali). Kluci to nakonci obrečeli, ale takový už je fotbal. Nicméně musíme kluky pochválit, že se snažili hrát fotbal i za těchto podmínek.

Po našem utkání se hrálo utkání St.přípravek. Líšeň D r.2003 přijela jen se 6ti hráči + brankář.
Do utkání tedy nastoupili 2 naši hráči Martin Linger a Jakub Cupal. Oba kluci hráli v útoku a zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony. V utkání proti o 2 roky starším hráčů se vůbec neztratili. Nakopak byli minimálně rovnocenými hráči na hřišti. Nejen, že bojovali, ale předváděli i krásné kličky , nahrávky , dostávali se i do zakončení. Kuba si v utkání připsal nahrávku na gól a Marťa také nahrávku + gól, když úspěšně zakončil samostatný nájezd na bránkáře střelou pod břevno. Kluci tak přispěli k vítězství 5:3, zaslouženě si vyslechli pochvalu trenérů a potlesk diváků. Za předvedený výkon získávají každý 5b.

NE 14.4.2013 v 15:30h UT Líšeň

SK LÍŠEŇ D - Dosta Bystrc B 6:0 (pol. 4:0)

Branky: Jurka 2x, Pustina 2x, Duchoň 2x

Sestava a body za výkon (2b.za účast + 1-5b.max. za výkon)

Obránci - Linger (2+5b.),Jurka (2+5b.),Kosík (2+4b.),Ulrich (2+4b.)
Útočníci - Pustina (2+5b.),Duchoň (2+5b.),Vosátka (2+2b.),Cupal (2+4b.)

První jarní kolo mistrovských zápasů pro nás začlo skvěle.
Kluci splnili to,co jsme my trenéři chtěli. Krásné přihrávky,bojovnost v soubojích i důraz před brankou. Hlavní pozitivum vidím v tom,že kluci už pomalu začínají chápat,že bez přihrávek to prostě nepůjde.V zápase se podařilo několik pěkných akcí zakončených brankou i když začátek utkání byl vcelku vyrovnaný a my jsme se dlouho nemohli brankově prosadit.
Bystrc působil poněkud unavenějším dojmem,neboť před naším zápasem odehrál ve stejné sestavě utkání s ml.přípr.04,ale místy zahrozil ze standartních situací a rychlých brejků.
Naši borci vše naštěstí zvládli a co prošlo chytil spolehlivý brankář. Obrana perfektní,kluci více méňě nepustili soupeře do vyložené šance a perfektně pomáhali v útoku.
V útoku super napadání,pěkné kombinace a výstavní branky.
Všechny kluky moc chválím za parádní týmový výkon a přístup k zápasu!
Dobrá práce kluci,doufám že budeme v těchto výkonech společně pokračovat a přidáme další bodíky do tabulky.