2.kolo Mistrovských zápasů SK Žebětín - SK Líšeň D

PÁ 5.9. v 16:30 - travnaté hřiště v Žebětíně

SK ŽEBĚTÍN - SK LÍŠEŇ D - 5:3 (pol. 2:0)
Branky: Cupal 2x, Kolařík

Sestava:
VYCHODIL - KOSÍK,JURMAN,DŘÍNOVSKÝ,JURKA,CUPAL,DUCHOŇ,ANIOL,KOLAŘÍK

Hodnocení zápasu:
K utkání 2.kola mistr.zápasů jsme za krásného letního počasí zavítali na výborně připravené hřiště do Žebětína. V předloňské sezóně jsme tu zahráli velmi dobře a odvezli si těsné vítězství,a to měl soupeř v sestavě o rok starší hráče. I dnes tomu nebylo jinak,teda kromě toho vítězství.
Kluci, jak je naší už pomalu tradicí začali zápas ve velmi vlažném tempu. Toho soupeř dokázal využít,a tak než jsme se stačili rozkoukat už jsme prohrávali. Kluci zapli na vyšší obrátky,ale do zakončení jsme se dostávali jen zřídka. Postupem času jsme hru začali vyrovnávat,kluci se líp pohybovali a začali si přihrávat. Z toho pramenili i šance,bohužel i ty největší,když jsme šli sami dva na brankáře (2x) jsme nedokázali proměnit v branku.V prvním případě jsme zkazili finální nahrávku,v tom druhém pohotovým vyběhnutím zneškodnil šanci exceletní brankář. Přicházeli i další šance,ale branka byla pro nás asi zakletá. Když se nepodařilo vstřelit branku ani z přímých kopů a po střelách z dálky,přišel znenadání trest. Nedůrazné pokrytí hráče při odraženém míči a už to bylo o dvě branky. V prvním poločase se hrál krásný fotbal,obě mužstva si vytvářela šance,k naší smůle jsme ty naše neproměnili. Poločas 2:0 pro Žebětín.
O přestávce jsem se snažil kluky povzbudit,hráli dobře jen ten gól chyběl. Nevím doteď proč,ale začátek druhého poločasu nám hrubě nevyšel. Zřejmě jsme se dostatečně nesoustředili a po rychlé třetí brance jsme úplně vypadli z tempa. Zanedlouho nás vynikající soupeř potrestal počtvrté,když jsme opět špatně obsadili dorážející hráče. Ještě ale zůstavalo dost času s tím něco udělat. Kluci se zdravě naštvali a po pěkných kombinacích se opět dostávali pozvolna do hry. Obrovskou šanci do téměř prázdné brány zazdil Adam. V tento čas jsme byli lepším týmem,ale to zakončení bylo přímo zoufalé. Kluci makali,hráli nejlepší část zápasu,ale opět přišel trest. Krásnou střelou k tyči šikovní kluci se Žebětína navýšili skóre na už hrozivých 5:0.Chvíli poté se dostal k dorážce Adam a konečně protrhl naši smůlu. Kluky tato branka hodně povzbudila,i když už jim docházeli síly ve velkém vedru,dokázali ještě soupeře řádně provětrat. Kuba po pěkně umístěné střele k tyči snížil na 2:5 po pěkné přihrávce od Sama. Najednou nás bylo plné hřiště,soupeř se jen úporně bránil,ale stále hrozil rychlými protiútoky. Hrál se hezký fotbal ve velkém tempu. Po pěkné akci se opět prosadil Kuba a snížil náskok. Škoda jen,že do konce zápasu už nezbývalo moc času. V samotném konci si oba soupeři vytvořili ještě pár šancí,ale skóre se už nezměnilo.
Všichni kluci si zaslouží velkou pochvalu,hlavně za výkon v druhém poločase. Potěšilo mě,že i když jsme prohrávali o tolik gólů,tak to kluci nezabalili a pořád se snažili. První poločas taky nebyl špatný,ale chybělo mi tam více přihrávek a hlavně klid při zakončení.
Musíme sportovně přiznat,že soupeř byl o malinko lepším mužstvem. Důrazně nás napadali při rozehrávce a to hlavní,dávali branky.
Ještě jednou pochvala všem,nebýt těch neproměněných šancí z prvního poločasu,mohlo to být veselejší. Na trénincích se musíme více věnovat střelbě a na jaře jim to oplatíme!!! LOL.