Muži C

SKL Celtik - TJ Ochoz u Brna - přípravné utkání

SKL Celtik - TJ Ochoz u Brna 5 : 1 (1:0)

Branky SKL: Milotínský Jakub - 2x, Vejmělek Lukáš, Bohuslav Radek, Kschwendt Petr

Sestava: Klímek Aleš - Šrámek Jirka, Široký Marek, Cupal Jar., Valkovič Martin(46´Hrad Aleš)-Vejmělek Lukáš, Kúkol Pavel(46´Kschwendt Petr), Bohuslav Radek, Poláček Martin(46´Kolář Martin) - Kolář Pavel(46´Zein Erik), Milotínský Jakub

Další přípravné utkání jsme sehráli v týdnu s druhým týmem III. třídy okresního přeboru Brno-venkov. V zimní pauze je to už asi tradiční soupeř, který k tréninkům recipročně využívá v zimě naši UT. Protože se hrálo v týdnu a pracovní povinnosti několika kmenových, neřkuli klíčových hráčů Celtiku se nemohlo dostavit, využil jsem spolupráce s naší Benfikou, jejíchž 5 hráčů nastoupilo do tohoto zápasu. Soupeř se ukázal v dobrém světle - pod našimi umělými světly:-) - a hned od začátku nasadil k důraznému presinku a nátlakovou hrou znemožňoval naši rozehrávku a narušoval kombinační hru, kterou jsme se chtěli prezentovat. Proto byl celý první poločas a vlastně zápas až do 60´minuty velmi vyrovnaný, plný soubojů, bez výraznějších šancí před oběma brankami. Nám se ujala jedna střela nebo spíš vlastně centr z pravé strany, jehož aktérem byl Lukáš Vejmělek, kterého nákop směrem k bráně, zapadl za záda, postavou nevelkého, hostujícího brankáře. Obraz hry se moc nezměnil ani po poločase, kdy do hry zasáhli čtyři čerství hráči. Jeden z nich, středopolař Petr Kschwendt se nadechl v 62´ k velkému sólu středem hřiště a krásnou střelou navýšil naše vedení na 2:0!!! Byla to povedená akce!!! Soupeř sice po pěti minutách snížil střelou zpoza vápna, ale závěr utkání vyzněl zcela v náš prospěch, když jsme dokázali potrestat chyby soupeře dalšími třemi pěknými brankami. dvakrát se střelecky prosadil Kuba Milotínský a jednou Radek Bohuslav. Asistencemi se blýskl i Lukáš Vejmělek, takže je nutné konstatovat, že kluci z Benfiky měli zásluhu na našem vysokém vítězství. Ale mně se líbil kolektivní výkon všech hráčů na hřišti, kteří společně chtěli toto utkání vyhrát, vyrovnali se s nátlakovou hrou soupeře a s vlastními nepřesnostmi, které nás stály mnoho zbytečných sil. Tak jak už to u Celtiku bývá, není čas a prostor na nějaké sehrání a stálou sestavu, to se odehrává až během samotných utkání.
Další přípravné utkání sehrajeme v neděli 11.3.2018 ve 14:00hod s týmem Říčany u Brna. Věřím v hojnou účast a podrobnosti vám budou včas oznámeny. Páteční trénink v ORLOVNĚ platí!!!