MU Lokomotiva H.H. - SKL Celtik

Lokomotiva H.H. - SKL Celtik 4 : 1 (1:0)

Branky: 25´Toncr M., 68´Sedlák M., 71´Dolníček R., 72´Lukášek I. - 61´Zein Erik

Sestava: Klímek Aleš - Široký R., Kolář P., Valkovič M., Hrad A.(46´Hledík F.) - Horyna J., Kolář M., Kschwend P., Vedral F. - Pokorný P., Zein E.(71´Tvarůžek V.)

Domácí Lokomotiva rozjela hned od úvodu svůj stroj a naše mužstvo se s její hrou nedokázalo od začátku popasovat a chytit se tak, aby nedocházelo k přečíslení a přehrávání našeho týmu, ať už v obranné, tak ve středové řadě. Tentokrát nefungovalo téměř nic, jakékoliv posuny hráčů, vzájemné zajišťování a organizace hry byla na bodě nula a jen několik zázračných zákroků brankáře Klímka a neum domácích útočníků nás zachránil od inkasování. Přes mizerných prvních dvacet minut se dokázal dostat do dvou vyložených šancí i náš útočník Patrik Pokorný, ale ani on nedokázal své sólové nájezdy proměnit v góly. Domácí se radovali ve 25.minutě, po dobře zahraném trestném kopu, který si ale, nutno dodat, rozhodčí zápasu vymyslel. Ale tady se utkání nelámalo, tak si nechci stěžovat na arbitra tohoto utkání… Poločas skončil jednobrankovým rozdílem ve prospěch domácích a my jsme do druhé půle udělali nějaké změny v sestavě, když pobyt v kabině byl celkem bouřlivý. Úvod druhé půle už byl poněkud vyrovnanější, i když špatnými rozehrávkami ve středu hřiště, jsme soupeře opět pustili do blízkosti a ohrožení naší branky. Ale v 61.minutě se podařilo vyrovnat Eriku Zeinovi, který využil důrazu Filipa Hledíka, který svedl úspěšný souboj s domácím brankářem a Erik dorážel do téměř prázdné branky. V této fázi zápasu jsem věřil, že bychom nemuseli odjet do Líšně s prázdnou, ale o všechny naděje a iluze jsem přišel během čtyř minut mezi 68 - 72 minutou, kdy domácí po naivních chybách vstřelili tři branky a rozhodli ve svůj prospěch toto, pro nás nepovedené utkání. Věřil jsem, že před samotným zápasem jsem vysvětlil našim hráčům dostatečně, jak si představuji především obrannou hru, která začíná už od bránění středové formace a spočívá ve vzájemné komunikaci a organizaci hry, ale zřejmě jsem nebyl dobře pochopen nebo jsem vysvětlil nedostatečně a špatně. Opakuji to ale od začátku sezóny a v některých utkáních se předzápasovou taktiku dařilo plnit, takže si od soboty lámu hlavu, kde se tentokrát stala chyba!?! Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, byli lépe organizovaní, pohyblivější, rychlejší a hlavně vstřelili o tři branky víc, než my! Nám, kromě výše uvedeného chyběl tradiční stoper a kapitán Marek Široký a ve středu pole Jirka Pešta, Petr Pecha = střední záložník, který po celý zápas plní jak obranné, tak útočné úkoly = tvrdí muziku v hlavním těžišti hry = středu pole. Musíme se připravit na poslední dva zápasy, které odehrajeme na domácí UT a věřím, že i z tohoto nepovedeného utkání, se dá najít pozitivní ponaučení.