SK Líšeň :KOTOUL- VALKOVIČ, AUJESKÝ, KRÁL, MATOUŠEK ČOUPEK, KNAP, MACKO, ŠUDOMA - PROKEŠ,DANĚČEK

FC Slovan:VLASÁK-ŠŤASTNÝ, PRCHLÝ, CUPÁK, JINDRA - INVALD, VAŠÍČEK, NEVĚDĚL, MACHÁT- HAVEL, BRYCHTA

Trenér : Pujman Lubomír, Anderle Karel, Polášek Ladislav
Vedoucí týmu : Vavruša Miroslav

Komentář k utkání :

V letním počasí pod bouřkově zataženou oblohou nastupovala naše juniorka proti rivalovi z jiné části brněnského předměstí k dalšímu domácímu utkání. Tentokrát bez otazníků v sestavě díky skvělé spolupráci mezi jednotlivými týmy. Dnes opět i se třemi dorostenci, kterí se budou postupně zapracovávat do týmu a zvykat si na dospělý fotbal. Na opačném pólu posílené sestavy se do hry zapojili hráči Áčka a výrazně pomohli a táhli mužstvo ke třem bodům. Velice kvalitní výkon podávali všichni domácí hráči a mužstvo Slovanu s postupovými ambicemi takřka k ničemu nepustili. Napětí tomuto utkání do poslední minuty nachybělo díky naší nepřesné koncovce. Nemám rád slovo „kdyby“, ale kdyby jsme proměnili 50% šancí tak už v 60.min. utkání mohlo být skóre 4 : 0. Nebylo a zápasu to tedy přidávalo na dramatičnosti až do poslední minuty.

Úvodní minuty utkání byly oboustraně opatrné a přinesly jen několik rohových kopů, ze kterých ani na jedné straně nehrozilo gólové nebezpečí. V 18.min. se zrodila šance hostí díky našim několika ukopnutinám, ale díky zaváhání hostujícího hráče jsme včas míč z bezprostřední vzdálenosti u naší branky dopravili do bezpečí. Za dvě minuty jsme zase naopak my vystrašili hostující obranu a Vlasák zachraňoval nulu. Od těchto okamžiků se začal hrát svižný běhavý fotbal hodný mužstvům ze špičky (Slovan je druhý)tabulky. Zápasu přidávalo na pikantnosti taky to, že několik hráčů z hostujícího týmu již dříve za Líšeň hrálo. Ve 23.min. předložil Macko super uličkou přihrávku na rozběhnutého Daněčka Martina a ten mazácky překonal Vlasáka. Další nebezpečná situace před naší brankou přinesla standartku pro hostující tým. Havel však s touto situací k naší radosti nenaložil dobře a míč skončil na nohou našich hráčů stojících ve zdi. 30.min. přinesla trochu vzruchu a několik tvrdších soubojů, viz. Matoušek - Inwald. Za okamžik se před hostující šestnáctkou dobře zorientoval Šudoma a provětral Vlasákovi rukavice. Přihrávku z levé strany ve 37.min. a Prokeš z otočky spálil téměř stoprocentní šanci a ve 38.min. Knap z voleje nad. Závěr první půle zastihl hostující tým v hlubokém útlumu a díky tomu, že polibek štěstí se našim hráčům velkým obloukem vyhnul jsme poločas dohráli „jen“ s jednobrankovou výhodou.
Druhý poločas jsme zahájili stejně tak jak první skončil. Jen hostující hráči se oklepali z takřka knockautového stavu a již zjevně hráli organizovanou defenzívu. Čekali na sebemenší chybu v našem útočném naladění. V 57.min. si řekl o střídání výborně hrající Čoupek. Za minutu na to Daněček po milimetrové přihrávce od Šudomi střelou těsně míjí branku hostí. A znovu Daněček v 60.min. hlavou ve vyložené pozici. Hostující hra v těchto chvílích ztratila punc jakékoliv organizace a nám se skýtala možnost k navýšení náskoku. Bohužel opět jsme byli v koncovce mimořádně neefektivní. Trest za neefektivnost mohl přijít v 75.min. kdy Havel z týmu hostí neproměnil přísně nařízenou penaltu za faul Kotoula. Kotoul střelu vyrazil a zachránil nám tři body. V 80.min. dostal hostující Jindra č.k. za klukovinu a zdálo se,že utkání dohrajeme v klidu a pohodě. Slovanisti se jako pokropeni živou vodou semkli a v závěru se doknce pokoušeli o ohrožení naší branky vysunutím zkušených hráčů Cupáka a Prchlého na hrot. Zvláště pak při provádění st. sit. Následné šance, které jsme si díky tomu vytvořili do otevřené obrany hostů zůstaly nevyužity.

Poslední aktualizace stránky: adostalkova dne 26.04.2011 v 20:24