Prostějov - Líšeň Pá 18.05. v 17:30

Tímto kolem končí série utkání, kdy Líšeň hraje se soupeři, kteří jsou v tabulce nad Líšní - Kroměříž, Velké Meziříčí, Prostějov.
Prostějov hrál v minulém roce II. ligu a dělá vše proto a daří se mu to, aby se do II. ligy po roce vrátil.

Branky: 13. Frimmel – 14. Zapletal
Karty: 68. Zezula (LIS), 77. Minařík (LIS), 82. Pašek (LIS) – 79. Pančochář (PRO)

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:4.

SK Líšeň: Kotnour – Čampa (C), (64. Malík), Krška (89. Ovsepjan), Pašek, Minarčík, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall, Frimmel (57. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek.

Náhradníci: Smrčka, Bednář, Minařík, M. Machálek, Ovsepjan, Smrčka, Malík.

1. SK Prostějov: Jícha – Kroupa (C), Hapal, Pančochář, Zapletal (72. Sečkář), Petrovič (58. Píchal), Machynek, Fládr (90. Petržela), Rus, Schuster, Sus. Trenér: Oldřich Machala.

Náhradníci: Neoral – Sečkář, Píchal, Petržela.

Rozhodčí: Petr Zdeněk – Nejedlý Tomáš, Staněk Josef. Delegát: Vysloužil Petr.
Diváci: 318

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:4. (16:50:00)

Tolik tedy z Brna a někdy u fotbalu zase na počtenou.

Bod má pro Líšeň cenu zlata, naopak pro Prostějjov se dá říct, že dva body budou v boji o postup chybět. Takový je fotbal, duel končí remízou 1:1 a diváci i tak odcházejí spokojení, viděli kvalitní kopanou v krásném podzimním počasí.

Je dobojováno. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, trochu více ze hry měla domácí sestava, která šla do vedení. Jenže záhy Prostějov vyrovnal a začal zlobit. Hlavně ve druhém poločase byli Hanáci jasně lepším týmem a chybělo jen maličko, aby získali tři body. Byli k nim blízko, jenže Kotnour předvedl výborný výkon a navíc jeho spoluhráči statečně bojovali.

So 12.05. 16:30 hřiště Hodonín - Prostějov 1:3
Hodonínští fotbalisté si znovu připisují další porážku. Tentokrát z domácího utkání proti prvnímu celku třetiligové tabulky Prostějovu. Ten si z Hodonína odváží tři body za výhru 3:1. Vítězství hostů se ale nerodilo snadno. První gólový zápis přišel až v pětašedesáté minutě.
„Je to pro nás jednoznačné zklamání. Myslím si, že jsme ze zápasu mohli vyjít daleko lépe,“ řekl trenér Hodonína Tomáš Polách. První poločas nenabídl moc šancí. A to ani když hostující mužstvo mělo po celou dobu míč v držení. Pouze jednou dokázali ohrozit bránu Petráše.

Zato Hodoňané měli ke konci první půle dvě slibné příležitosti. „V prvním poločase jsme měli dvě nebo tři šance, ale nedokážeme se prosadit. Myslím si, že po obrátce jsme soupeře tlačili, ale bohužel je rozdíl dát a nedat gól. Vždy nám chyběl kousek,“ uvedl bývalý středopolař.

Prostějov se poprvé z větší šance prosadil až ve druhém poločase. „Byla to nešťastná branka, ale co se dá dělat. Kdybychom proměnili šance mohli jsme vést,“ zdůraznil Polách. Poté se v poslední desetiminutovce dvakrát prosadil Jan Šteigl, který tak svému týmu pojistil vítězství. V devadesáté minutě se usmálo štěstí i na domácí fotbalisty, kteří Heskem konečné skóre zápasu jen kosmeticky upravili na konečných 1:3. „Hráče ale musím pochválit za nějakých sedmdesát minut hry, kdy opravdu bojovali a soupeři nadávali šanci,“ chválil lodivod Hodonína.

Hodonín - Prostějov 1:3 (0:0)
Branky: 90. Josef Hesek - 65. Karel Kroupa, 83. a 84. Jan Šteigl.
Diváci: 205.
Sestava Hodonína: Petráš – Cvijović, Suchý, Hesek, Novotný – Mareš, Křivánek, Fojtík (85. Dekleva) – Paděra (79. Opina) – Šturma, Sasín (85. Dovhanyuk).

Sestava Prostějova
Filip JÍCHA 1, Karel KROUPA 3, Oleksandr PERNATSKYI 4 , Lukáš HAPAL 5. Jan KOUDELKA 7, Josef PANČOCHÁŘ 9, Lubomír MACHYNEK 16, Zdeněk FLÁDR 17, Martin HIRSCH 19, Aleš SCHUSTER 21, Martin SUS 24
Náhradníci
Jan ŠTEIGL 12, Michal ZAPLETAL 15, Aleš RUS 18, Tomáš LANGER 22, Dominik NEORAL 26

Prostějov hraje o postup, Líšeň jen o prestiž se snahou uspět v třetím utkání se soupeři, kteří jsou v tabulce na Líšní. Prostějov prohrál z posledních sedmi utkání jen jediné. Má ve svém kádru zkušené provoligové hráče Zbrojovky Brno, Kroupu, Schustra, Suse. Navíc Sus a Koudelka v Líšní hrávali a hlavně Koudelka proti Líšni vždy zářil, naposledy na podzim za mužstvo Vyškova.
Na druhé straně trenér Machálek a hráči Machálci jsou z Prostějova a budou mít zvláštní motivaci v Prostějově uspět. Pro Prostějov hovoří zkušenost, pro Líšeň dravé mládí. Věřím, že to bude dobrý zápas, Líšeň může jen překvapit. Jednoznačným favoritem utkání je Prostějov i proto, že na jaře doma pouze jednou remizoval, jinak vše vyhrál. Ale není třeba jet se strachem, všechno je jednou poprvé a proč ne teď v pátek.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 17.05.2018 v 00:26