Líšeň - Rýmařov So 28.10.2017 ve 14 30 hod.

V roce 2016 si připoměl rýmařovský fotbalový oddíl 70 let své novodobé historie.
Konec osmdesátých let a počátek devadesátých let 20. století znamená pro rýmařovský fotbal další mezník ve výkonnosti mužstev. Trvalá přítomnost „A“ mužstva mezi elitou I. A třídy je korunována postupem do ŽP Hanácké fotbalové župy.
Stejnou úspěšnost dosahuje v roce 1997 také „A“ družstvo dospělých, když poprvé v historii dospělých postupuje do Moravskoslezské divize, skupiny „D“. V této soutěži působí po dobu sedmi let – po sezoně 2004/2005 sestupuje do KP Moravskoslezského krajského fotbalového svazu, aby se na sezonu 2006/2007 opět vrátili do divizní soutěže.
V roce 2017 postoupil Rýmařov poprvé ve své historii do MSFL a to z druhého místa divize E.

So 21.10. 14:30 Rýmařov - Hodonín 3:2
Potřebovali konečně zabrat, a to se jim podařilo. Fotbalisté Rýmařova v souboji nováčků MSFL porazili na domácím trávníku Hodonín 3:2. V sestavě hostů nechyběl bývalý ligový špílmachr Tomáš Polách.
Jiskra opět nenastoupila do utkání v kompletním složení, ale už ve druhé minutě šla do vedení. Skrytou střelou se prezentoval Michal Furik a hostující brankář byl bez šance. Z vedení se ale Rýmařov neradoval dlouho. Polách kopal na přední tyč standardní situaci, míč před Kameníkem přizvedl Hessek a bylo vyrovnáno.

„Soupeřovy standardní situace nám dělají dlouhodobě problémy. Teď se to znovu ukázalo,“ kroutil hlavou trenér Rýmařova Milan Furik.

„Byla to ale jediná střela hostů, která v prvním poločase trefila branku. Sice jsme opět nebyli kompletní, trochu jsme přeskupili řady, chtěli jsme hrát nahoře a dostat tím Hodonín pod tlak,“ pokračoval v pozápasovém povídání rýmařovský stratég.

Necelých deset minut po přestávce se po rohovém kopu dostal odražený míč k Michalu Furikovi a ten tentokrát levou nohou mířil přesně. Jiskra dál hrála aktivně, po důrazném pressingu šla do přečíslení. Radek Němec byl ve vápně faulován a kopala se penalta, kterou Dydowicz proměnil.

„Neodehráli jsme špatný zápas, měli jsme šance, ty největší Tomeček, potřebuje ale ještě nasbírat zkušenosti. Škoda, že jsme v nastavení inkasovali. S třemi body jsem ale spokojen, nutně jsme je potřebovali, protože tabulka se vyrovnává,“ uzavřel Milan Furik.

Postavení obou mužstev v tabulce:
6. SK Líšeň 12 5 4 3 23:18 19
9. SK Jiskra Rýmařov 12 4 3 5 19:23 15

Bude to první utkání Líšně a Rýmařova, obě mužstva mají podobné postavení v tabulce. Rýmařov má vice odehraných zápasů doma, kde většinou vyhrává, venku zatím 2x remizoval. Nejlepší střelci Rýmařova 4 góly Tomáš Šupák, 3 góly Michal Furik, 3 góly Daniel Dydowicz , 2 góly Jakub Harazin.
Líšeň by se měla po porážce v Otrokovicích měla opět pokusid navázat na předcházející dobré zápasy, doma se má vyhrávat !

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 26.10.2017 v 10:42