Otrokovice - Líšeň So 21.10.2017 v 10:30 hod.

Otrokovice, to je pan doktor Ševčík a spojení s nedalekým Zlínem a Slováckem. V roce 2015 postoupily z druhého místa za Velmez z divize D do MSFL. Mají dost střídavé výsledky, ale když se chvíli nedaří, dojde vždy k posílení mužstva a opět „zaberou“.

Diváci: 285

Hodonín: Lupač – Vinkler, Čurgali, Hesek, Novotný – Mareš – Žák, Polách, Komara (82. Holešinský), Michna (61. Dovhanyuk) – Sasín (89. Tulaydan).

Trenér: František Komňacký

Otrokovice: Semanko – Jasenský, Škubník, Chwaszcz, Zábojník – Reteno, Pěnička, Dobeš, Slaný (61. P. Červenka) – Mlýnek, Kavumbagu.
Trenér: Marek Sedlák

11. kolo Fortuna MSFL

Sobotní odpoledne nabídlo divákům U červených Domků jedenácté kolo třetí nejvyšší soutěže. Naftaři se utkali se třináctým týmem tabulky ze Zlínska, který začal nečekaně dobře. Po šestnácti minutách hry se prosadil hrotový hráč černé pleti Reteno, pocházející ze středoafrického státu Burundi, který poslal míč k levé tyči pod rukou brankáře Lupače.

Daleko hůře pro domácí fotbalisty mohlo být o šest minut později, když hlavní arbitr nařídil pokutový kop proti Hodonínu. K obrovské šanci navýšit jednobrankové vedení se dostal další černoch v barvách Otrokovic, devětadvacetiletý záložník Kavumbagu, ale darovaný pokutový kop trestuhodně zahodil. To byl první zlomový moment zápasu, po kterém se konečně probudili domácí.

Těm se podařilo gólem do šatny srovnat na 1:1, když se po přesné přihrávce Komary trefil Žák. „Byl to pro nás extrémně důležitý zápas, po těch nezdarech v předešlých soubojích, a navíc jsme narazili na soupeře, který je v podstatě na naší úrovni, takže se vlastně hrálo o šest bodů. Do utkání jsme vstoupili špatně, byli jsme nervózní, chybovali jsme v rozehrávce. Naštěstí za stavu 0:1 nás podržel gólman Lupač, který chytil penaltu, což bylo velmi důležité pro další vývoj zápasu,“ řekl lodivod hodonínské lavičky František Komňacký.

Do druhé části šel domácí tým s větším elánem a nasazením. Hodonínu hodně pomohla situace po hodině hry, kdy po kontaktu-nekontaktu útočníka Sasína s brankářem Semankem nařídil nepřesný rozhodčí Černý penaltu, kterou s přehledem proměnil kapitán naftařů Polách.

Hosté, kteří působili fotbalověji v prvním poločase se po této brance snažili alespoň o vyrovnání, ale v podstatě do větší gólové šance se již nedostali. „Myslím si, že dnes jsme si utkání prohráli sami. Za stavu 1:0 jsme měli proměnit penaltu, a to by bylo pro domácí hodně těžké stav zápasu otáčet. Ve druhé půli mě chyběla u našeho týmu kvalita. Po brance z penalty jsme museli otevřít hru, ale jak to tak chodí v poslední minutě jsme inkasovali třetí úder,“ zhodnotil klání hostující trenér Marek Sedlák.

V prvním roce po postupu Otrokovic do MSFL se Líšni dařilo. V loňském roce to bylo horší, v Otrokovicích prohra po množství neproměněných šancí, doma jen remíza a to jsme po několika minutách prohrávali 0:2 !
V této sezoně doplácí zatím Otrokovice na množství remíz. Ale opět docházelo k posilování kádru v průběhu sezony, přišel brankář Semanko ze Slovácka a opět mají v kádru fotbalisty s Afriky, kteří v posledním utkání v Hodoníně byli vidět.
Navíc v utkání s Hodonínem byly Otrokovice lepším mužstvem a jen neproměněná penalta a sporná penalta Hodonína rozhodly o vítězství domácích.
Takže pokud si Líšeň bude myslet, že po Kroměříži, Velmezu a Prostějovu ji bude čekat lehčí soupeř, tak spláče nad výdělkem. Postavení v tabulce není v tomto případě směrodatné, protože Otrokovice se posílily a v posledních zápasech hrají velmi dobře. Takže pokud Líšeň zopakuje výkon z posledních tří zápasů, může uspět i v Otrokovicích, pokud bude hrát „podle postavení v tabulce“ a odjede bez bodů.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 20.10.2017 v 08:31