Líšeň - HFK Olomouc 1.4.2017 v 15 30 hod.

V sobotu bude v Líšni další utkání o uchování naděje pro boj o možnou záchranu. HFK Olomouc je další z řady mužstev, které také bojuje o záchranu v soutěži.

Poslední utkání obou mužstev:
So 12.09.2015 14:30 HFK Olomouc - Líšeň 0:0
So 09.04.2016 15:30 Líšeň - HFK Olomouc 4:1
So 27.08.2016 16:30 HFK Olomouc - Líšeň 2:1
Komentuje Johan Čáp
Branky: 33. Přikryl, 35. Kostorek (pen.) – 60. Matoušek
Karty: 43. Bernard (HFK), 72. Pyclík (HFK), 90+3. Mucha (HFK) – 45+1. Zrzavý (LIS), 68. Krejčí (LIS), 77. Matoušek (LIS) 49. Bernard (HFK)

1. HFK Olomouc: Mucha – Bernard, Buček, Horka, Pyclík, Kostorek, Rýdel (C), Přikryl, Marek, Pezzotti, Řehák
Náhradníci: Snášel – Kipritidis, Krumpolc, Wolf, Bořil, Krejčí, Drmola

SK Líšeň: Zrzavý – Bednář, Čampa (C), Voda, Stehlík, Zezula, Ovsepjan, Matoušek, Fall, Vejmělek, Frimmel
Náhradníci: Leznar – Krejčí, Hanuš, Milotínský

Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Trávníček

Diváci: 115

Zápas, který byl ve druhé půli nabitý napětím a ostrými souboji nakonec skončil prvním vítězstvím pro domácí tým. Holice se však musely o svůj výsledek ještě strachovat. Po druhé Bernardově žluté kartě šly totiž do deseti a Líšeň v početní výhodě dokázala snížit. Ani přes závěrečný tlak však už hosté na body nedosáhly. Z tohoto napínavého utkání je to vše, přeji hezký zbytek dne. (19:31:07)

Olomoucké derby se Sigmou Olomouc B lépe zvládl 1.HFK Olomouc

Fotbalisté 1.HFK Olomouc ovládli tradiční městské derby s béčkem Sigmy. Zatímco na podzim stejnému soupeři podlehli 0:7, jarní odveta přinesla vyrovnaný fotbal se šťastnějším koncem pro Holici. Ta zvítězila díky trefám Nekudy a Pyclíka.

Posila z áčka Jakub Petr v závěru už jen korigoval na konečných 2:1.

Domácího trenéra Vlastimila Paličku těšila výhra o to víc, že jeho svěřenci zdolali soupeře posíleného o několik hráčů A-týmu. „Stalo se snad poprvé, že celá druha liga měla pauzu, na což jsme trochu doplatili. Na druhou stranu měli kluci o to větší motivaci a ty tři body jsou velice příjemné,“ neskrýval holický trenér. Jeho protějšek Augustin Chromý ale v posilách z áčka výraznou výhodu neviděl.

„V této sestavě jsme hráli poprvé. Ti hráči to odbojovali, ale když se někdo rozehrává po zranění, tak přirozeně není v žádné top formě. Kdybychom v takové sestavě hráli znovu, bude to určitě jiné,“ řekl Chromý, který nasadil obě africké akvizice Manziu s Antwim a také po zranění se rozehrávajícího Jakuba Petra.

Ve vyrovnané první půli se zaskvěli oba gólmani. Gröger v bráně Sigmy vyškrábl hlavičku Nekudy, Mucha se zas vytáhl proti Yunisovi.

Největší šanci prvního poločasu ale měl jeden z mnoha exsigmáků v holickém dresu Petr Nekuda. K tomu po hrubce Štěrby propadl dlouhý Muchův nákop a domácí útočník stanul sám před hostující bránou. Nekuda ale z voleje zamířil vedle.

Ze dvou neproměněných gólovek si Nekuda vyčítal právě tuhle. „Tu první šanci lépe vyřešit nešlo. Dostal jsem se před stopera, lízl jsem to na zadní a gólman to dobře chytil. Ta druhá ale byla čistá. Měl jsem ho buď přehodit, nebo to dát placírkou podél,“ litoval šestadvacetiletý útočník.

Urostlý forvard si spravil náladu na začátku druhé půle. Nekuda se ve 49. minutě po rohu dostal k hlavičce, kterou gólman vyrazil zpět k němu, a z dorážky se už zimní posila z Prostějova nemýlila. „Zaplaťpánbůh. Přišel jsem, abych dával góly. Trenér nám před zápasem říkal, že gólmanovi to často vypadává. Takže jsem se snažil dobíhat každý balon a naštěstí jsem to pak trefil přesně k tyčce,“ oddechl si šťastný střelec.

V 62. minutě udělala Sigma hrubku při rozehrávce ve středu hřiště, po které běžel takřka z půlky sám na bránu Ondřej Pyclík. Domácí záložník v koncovce nezazmatkoval a s přehledem zvýšil na 2:0. „Je to nepříjemné běžet takhle dlouho, ale věděl jsem, na kterou stranu to budu střílet. Sice mi balon ještě trochu skočil, ale vyšlo to,“ oddechl si autor druhého gólu Pyclík.

V 73. minutě ještě zdramatizoval zápas Jakub Petr, který se trefil po rohovém kopu a snížil na 1:2. V hektickém závěru si ale Holice těsné vedení pohlídala.

Domácí za tři body vděčili především bojovnosti, kterou dokázali vyrovnat větší fotbalové kvality Sigmy. „Věděli jsme, že v individuálních schopnostech se jim nevyrovnáme, takže jsme tam museli přidat jednoduchost a bojovnost. To tam kluci dali. Bylo také důležité, že jsme se dostali do vedení,“ uvědomoval si domácí lodivod Palička.

Hosté ze Sigmy naopak litovali hrubých chyb před oběma inkasovanými góly. „Den před zápasem jsme se připravovali na standardky, přesto jsme z ní dostali gól. Druhý gól pak vznikl z naší překotné snahy rychle rozehrát. To byla hloupá chyba,“ zlobil se Augustin Chromý.

1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc B 2:1 (0:0)

Branky: 50. Nekuda, 63. Pyclík – 73. Petr. Rozhodčí: Silný – Běhal, Zaoral. ŽK: Kováč, Žák, Řehák – Surzyn, Ambrozek, Kotouč. Diváci: 326.

HFK: Mucha – Řehák, Horka, Vedral – Buček, Weinlich, Rýdel, Kováč – Žák, Nekuda (76. Marek, 88. Krejčí), Pyclík (86. Langer). Trenér: Vlastimil Palička.

Sigma B: Gröger – Surzyn, Štěrba, Jemelka, Seibert – Manzia (57. Látal), Bala, Antl (66. Ambrozek), Petr, Antwi (84. Kotouč) – Yunis. Trenér Augustin Chromý.

Je vidět, že HFK se dobře připravil na boj o záchranu v soutěži. Porazit B Sigmy Olomouc, navíc posílené o hráče z A mužstva, kteří měli volno v soutěži, se nepodaří jen tak někomu. Nezbývá, než si hrábnout na dno sil a pokusit se i toto dobré mužstvo, proti podzimu posílené, porazit, aby žila pro Líšeň naděje pro boj o záchranu.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 31.03.2017 v 07:53