Uničov - Líšeň NE 13.11.2016 v 10 15 hod.

Uničov je dlouhodobý stabilní účastník MSFL, již v loňské sezoně bojoval o druhé postupové místo do druhé ligy. Také v současné sezoně je na pozicích, které mu do jarní části umožňují boj o postup.

Poslední utkání s Uničovem:
Ne 08.11.2015 10:15 Uničov - Líšeň 2:3
So 04.06.2015 16:30 Líšeň - Uničov 3:1
So 06.08.2016 17:00 Líšeň - Uničov 1:1
Komentuje Jan Číhal

Branky: 86. Matoušek – 76. Krč
Karty: 73. Krška (LIS), 83. Vejmělek (LIS), 88. Matoušek (LIS)

SK Líšeň: Zrzavý – Bednář, Krška, Nevřala, Stehlík, Zezula, Daněk, Fall, Vejmělek, Frimmel, Milotínský (C)
Náhradníci: Rychetský – Kubík, Krejčí, Voda, Walla, Ovsepjan, Matoušek

SK Uničov: Uvízl – Swiech, Vejvoda (C), Rajnoha, Vasiljev T., Jeřábek, Komenda, Dostál, Nuc, Juřátek, Můčka
Náhradníci: Nakládal – Purzitidis, Vasiljev R., Kasal, Koutek, Krč

Rozhodčí: Klíma – Páral, Polanský

Diváci: 275

Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek víkendu. (18:48:16)

Zápas je u konce. Hosté v něm vedli od 76. minuty brankou Krče, za domácí dokázal vyrovnat o deset minut později krásnou brankou Matoušek. Týmy si tedy v prvním kole MSFL body dělí.

Postavení obou mužstev v tabulce:
2. SK Uničov 15 7 7 1 33:19 28 13
16. SK Líšeň 15 1 4 10 14:29 7

Poslední utkání Uničova:
SK Spartak Hulín – SK Uničov 3:6

Brankově bohatou podívanou nachystali divákům aktéři 14. kola MSFL mezi Spartakem a SK Uničov. Hosté v Hulíně za celou éru působení Spartaku v MSFL vyhráli jen v sezóně 2010/2011, jinak snad vždy u nás prohráli. Domácí sestava se rapidně smrskla na 12 zdravých hráčů. Na marodku se vedle Dominika Krhuta přidali rovněž Tomáš Matoušek a Marek Vogl a společně s distancovaným Davidem Kostkou tak Spartak disponoval zúženou sestavou.

Zápas se dá rozdělit do dvou galakticky odlišných poločasů. V tom prvním Spartak hosty nepustil vůbec k ničemu a postupně vstřelil tři branky.
Tu první lovil z branky hostující gólman Uvízl už v 57 sekundě zápasu po střele Tomáše Pospíšila a dorážce Michala Šroma 1:0.

Druhou branku měl na hlavě ve 12. minutě Vašek Ondřejka,ale svou hlavičkou hostující branku těsně minul.

Parádně však ve 42. minutě trefil k tyči Tomáš Pospíšil a Spartak se radoval z vedení 2:0. Aby na cestě do šaten domácím bylo veseli, přidal vzápětí třetí branku znovu Spartak, když si střelu do vlastní brány srazil Roman Vejvoda a na poločasovém výsledku svítil poměr 3:0 pro domácí.

To, co přišlo po přestávce, se ale běžně nevidí.

Hosté v 47. minutě snížili Komendou. O dvě minuty později se do kontaktu dostali brankou Tomáše Vasiljeva na 3:2.

Už v 57. minutě po našem rohu a následujícím brejku srovnal skóre znovu Tomáš Vasiljev na 3:3.

Za 4 minuty otočil skóre ve prospěch hostí Tomáš Komenda 3:4. Snahu o srovnání skóre Spartaku utkl v 75. Tomáš Vasiljev a o dvě minuty později nás pokořil pošesté znovu Tomáš Komenda.

Třemi brankami Komendy a třemi brankami Tomáše Vasiljeva během 30 minut druhé půle tedy Uničov Spartak v domácí derniéře roku 2016 pořádně profackoval.

Definitivní tečku za rokem 2016 pak muži odehrají za týden v Třebíči.

rozhodčí: Dušan Možíš, AR1: Jiří Kozubík, AR2: Jan Koláček, delegát: Jiří Šalata

Spartak: Chytil – Vyskočil, Zlámal, Číhal, Barcuch – Šrom (85. Uličný), Dvořáček, Laciga, Postava – Ondřejka, Pospíšil (82. Minář).
Uničov: Uvízl – Koutek, Vejvoda, Swiech, Juřátek – Jeřábek (78. Purzitidis), Dostál, Nuc (82. Binar), Vasiljev T. – Komenda, Krč (80. R. Vasiljev).

Branky: 1. Šrom, 42. Pospíšil, 44. Vejvoda vl. – 47., 57., 75. Komenda, 50., 57., 75. T. Vasiljev

První jarní utkání, které se předehrává na podzim, je posledním utkání v roce 2016. Utkají se mužstva o opačných pólů tabulky, Uničov je jen o skóre druhý, Líšeň poslední. Překvapivě ale Líšeň v posledních třech utkáních neprohrála a získala 7 bodů. Neděle dopoledne obecně Líšni moc nesvědčí, ale Líšeň může hrát bez stresu, protože nic jiného, než vítězství Uničova se obecně nečeká, Líšeň může jen překvapit.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 11.11.2016 v 16:54