Líšeň - Hlučín so 5.11.2016 ve 14 hod.

Hlučín hrával v nedávné minulosti II. ligu, má výbornou práci s mládeží, jeho dorost v minulé sezoně vyhrál MSDL a v současnosti hraje I. dorosteneckou celostátní ligu.

V minulé sezoně:

So 03.10. 15:30 Líšeň - Hlučín 1:1
So 30.04. 16:00 Hlučín - Líšeň 2:0
Komentuje David Bochňák

Branky: 42. Foltýn, 60. Dostál

FC Hlučín: Hlaváč – Heiník, Žižka, Badalyan (89. Lukáš), Kraut, Dostál (79. Galvas), Hudeczek, Mac, Foltýn, Štefek, Talián (90. Pecuch)
Náhradníci: Hampel – Rychnovský, Pecuch, Ságner, Lukáš, Galvas

SK Líšeň: Zrzavý – Král, Čampa, Krška, Duda (46. Vintr Ondřej), Nevřela, Fall, Zezula, Matoušek (63. Vintr Marek), Vejmělek, Milotínský
Náhradníci: Mrázek – Kubík, Walla, Vintr Marek, Vintr Ondřej, Bednář

Rozhodčí: Slabý Jiří – Kondler Petr, Vojáček Milan

Diváci: 147

Skončilo utkání 24. kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín zvítězil výsledkem 2:0 nad SK Líšeň. V prvním poločase byli aktivnějším týmem domácí a do vedení je poslal ve 42 minutě Martin Foltýn. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, Krška trefil z přímého kopu břevno a největší šance hostů tak byla nevyužita. V šedesáté minutě Tomáš Dostál prostřelil brankáře Zrzavého a dal tak svému týmu klid do kopaček. Hlučín si tedy připisuje tři body a drží se v horní části tabulky. (19:18:14)

Postavení mužstev v tabulce:
7. FC Hlučín 14 6 4 4 19:15 22
16. SK Líšeň 14 1 4 9 13:27 7

Poslední zápas Hlučína:

So 29.10. 14:00 Hlučín - Sigma Olomouc B 1:0 (0:0)

Poslední dvě porážky hlučínský kouč Milan Valachovič těžce kousal. I proto se čekalo, jak si jeho tým poradí v sobotu s jedním z největších favoritů MSFL - béčkem olomoucké Sigmy. Slezané tento duel zvládli na jedničku, díky brance Kryštofa Jančíka vyhráli 1:0.

Branky: 57. Jančík. Rozhodčí: Drozdy – Dohnálek, Mayer. ŽK: Foltýn, Galvas – Spurný, Antl, Ambrozek. Diváků: 143
Hlučín: Hlaváč – Heinik, Mac, Žižka – Hudeczek – Dostál, Foltýn, Sasín (84. Massainec), Galvas – Jančík (80. Badalyan), Szotkowski (73. Fišer). Trenér: Milan Valachovič

Domácí stratég Milan Valachovič sáhl k menším změnám v sestavě. Mimo jiné Hampla nahradil mezi tyčemi Hlaváč.

„Prvních deset minut se hrálo v naši režii. S přibývajícími minutami se ale začal výrazně zhoršovat terén a hra tím byla poznamenaná. Oba týmy jen nakopávaly balon a první poločas byl téměř bez šancí,“ okomentoval úvodní dějství trenér Hlučína. Domácí měli jednu možnost, avšak Szotkowski ji zazdil.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. V 57. minutě zahráli Hanáci špatně malou domů. Jejich záměr vystihl Heinik, předložil balon Jančíkovi a ten vstřelil jediný gól zápasu.

„Sigma nás potom přitlačila. Měla šance, jednou dokonce trefila spojnici tyče a břevna, ve dvou případech jsme měli obrovské štěstí,“ přiznal Milan Valachovič.

Hlučín má po Vyškovu další skalp favorita. „Mrzí mě, že tak těžké soupeře porážíme a pak přijde zbytečná ztráta. Mohli jsme být v tabulce úplně někde jinde,“ zakončil trenér FC Hlučín.

Líšeň se propadlo až na samé dno tabulky. Pokud chce reálně uvažovat o záchraně v soutěži, musí vybojovat domácí vítězství. V současném postavení nejde spoléhat jen na fotbalovost, ale hlavně na snahu „urvat“ tři body. Tomu je třeba podřídit přístup k zápasu.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 04.11.2016 v 03:21