Velké Meziříčí loni postoupilo do MSFL a v prvním roce Líšeň neuhrála s Valmez ani bod.

So 24.09. 15:00 Vyškov - Velké Meziříčí 3:0
Ne 02.10. 10:15 Velké Meziříčí - Otrokovice 7:0
So 08.10. 14:30 Hulín - Velké Meziříčí 4:2

Ne 16.10. 10:15 Velké Meziříčí - Sigma Olomouc B 5:1
K dnešnímu utkání nastupoval náš tým se třemi změnami v základní sestavě. Za karetná tresty nemohl nastoupit Demeter, Krejčí a nemocný Mezlík. Utkání se hrálo za velmi pěkného počasí na dobře připraveném hřišti. Navíc k nám přijel v té době lídr tabulky, který nedostal v posledních čtyřech zápasech ani jeden gól.
Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně. Předváděli jim tak typickou hru plnou prostrkávaček a kombinací z jedné. Naši hráči měli velký problém postoupit na jejich polovinu hřiště. Paradoxně první šanci měl náš tým, kdy Šuta poslal pěkný míč za obranu na rozběhlého Simra a ten trefilo je pravou tyč Reichlkovi branky. V 19 minutě se po PVK dostal k hlavičce Šimáček, ale jeho střelu kryl golman hostí. Ve 22 minutě po údajném pozdě odpískaném faulu nařídil Dobruška penaltu, kterou se štěstím proměnil Buchvaldek. Ve 27 minutě po brejku Dolejše, když dostal pěkný míč od Smejkala pálil pouze do boční sítě. Ve 34 minutě se dostal míč ke Smejkalovi, ale ten s tečí hostujícího hráče trefil opět pravou tyč branky hostí. Ve 42 minutě předvedl pěknou akci hostující tým, ale Kruba těžkou střelu vychytal. Ve 45 minutě se dostal pěknou prostrkávačku do vápna Dolejš, byl faulován a Šuta ze štěstím vyrovnal na 1:1. O minutu později byl ze zadu faulován v průniku Smejkal, Kotouček dostal za to červenou kartu. Nařízený VPK z hranice vápna proměnil střelou do Šibenice Dolejš 2:1. Nic lepšího náš tým nemohlo potkat.

Ve druhém poločase se hrál oboustranně pěkný fotbal. Hosté i když hráli o jednoho hráče méně, hráli pořád vyrovnaný zápas. V 51 poslal do vápna pěkný centr Bouček, něj si naskočil Simr a z malého vápna trefil jen nohy brankáře Sigmy. V 58 m,inutě zahodil vyloženou šanci hostující Vichta, kdy těsně minul Krubovu branku. V 68 minutě předvedl exelentní sólo po brankové čáře trpaslík Dolejš, kdy obešel čtyři hráče hostí a chytrou střelou z nemožného úhlu překonal Reichla 3:1. V 69 poslal Smejkal centr do vápna na Simra, ten si míč zpracoval a prosadil se přes dva bránící hráče 4:1. V 81 minutě se prosadil opět z levé strany Dolejš a jeho centr před branku si srazil do vlastní sítě Jemelka 5:1. Do konce utkání se již nic mimořádného neodehrálo a tak naši hráči zaslouženě vyhráli.

Nejlepší hráči utkání : Dolejš, Smejkal, Šuta

Vyjádření trenéra Smejkala : Dnešní utkání mělo pro mě zvláštní náboj, protože jsem v roli trenéra nastupoval proti svému velkému vzoru panu Augustýnu Chromému, který je v Sigmě trenérským pojmem. Věděli jsme, že soupeř bude vynikat kombinací a nadstandartním pohybem bez míče. Hosté byli od počátku utkání lepší, ale po vyloučení Kotoučka jsme to měli usnadněné. V dnešním utkání nám obrovsky pomohli naši fanoušci, kteří i za nepříznivého stavu a vývoje hry vyhecovali naše kluky k zaslouženému vítězství.

Útočníci: Simr Pavel

Poslední výsledky Valmez jsou jak na houpačce, doma dva zápasy, 6 bodů a skóre 12:1, venku dva zápasy 0 bodů a skóre 2:7. Je jasné, že budou chtít potvrdit své výborné domácí výsledky vítězstvím na předposledním mužstvem. Navíc v kádru jsou Valmez jsou Dufek, který v Líšni hrával, Simr, který v Líšni bydlí a má vždy zvláštní motivaci a Demeter, Dolejš Mezlík, hráči se zkušenostmi z klubů první ligy. Takže každý výsledek, znamenající nějaký bod pro Líšeň bude úspěchem.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 21.10.2016 v 01:43