Líšeň - Petřkovice so 3.9.2016 v 16 hod.

Historie fotbalového oddílu v Petřkovicích sahá do čtyřicátých let. V roku 1936 byl založen fotbalový oddíl pod názvem SK Petřkovice. V letech 1945 až 1967 působil pod názvem Sokol Petřkovice. V letech 1967 až 1990 vyvíjel svou činnost jako oddíl kopané při TJ Vítězný únor Ostrava a poté jako oddíl kopané u HTJ Odra Ostrava v letech 1990 až 1995. Ode dne 20. 6. 2005 působí jako samostatný fotbalový klub pod názvem FC Odra Petřkovice.

V současnosti je v klubu 10 kategorií, kromě kategorie mužů 9 mládežnických kategorií (starší a mladší dorost, starší a mladší žáci, starší přípravka A,starší přípravka B.mladší přípravka A,mladší přípravka B, minižáci-dětská školička, neboli dráčci Petřkovice).

Klub se po postupu mužů do krajského přeboru v roce 2002, kterého se stal za 10 let pevnou součástí, stal stabilním místem na fotbalové mapě v Ostravě a celém Moravskoslezském kraji.

V roce 2013 se povedlo ve spolupráci s Úřadem městkého obvodu Petřkovice a za podpory Statutárního města Ostrava realizovat projekt malé umělé trávy v areálu FC Odra Petřkovice. Došlo tak k výraznému zlepšení tréninkových podmínek pro členy FC Odra Petřkovice.

V sezóně 2016/17 se klub probojoval do MSFL.

So 27.08. Petřkovice - Sigma Olomouc B 3:0
Petřkovická Odra v sobotu potvrdila body z Hulína a druhou výhrou v řadě potěšila své fanoušky. Po úvodních dvou výsledkových nezdarech tak přišly dvě výhry a posun tabulkou na aktuálně 8. příčku. Zápas s Olomouckou rezervou se odehrál ve velkém horku a stál hráče spoustu sil. První velkou gólovou šanci měl Špavelko, jeho střelu ale zastavila tyč. Chuť si ale tentýž hráč spravil ve 28 minutě, kdy Burianem vrácený roh po skrumáži poslal do sítě a poslal domácí do vedení. Ještě veseleji bylo o čtyři minuty později, kdy Hrdlička z nějakých 20 metrů poslal hlavou míč na Olomouckou branku, a ten k překvapení všech po zaváhání olomouckého gólmana skončil za jeho zády - 2:0. Velký podíl na brance měl i Baranek, který svým pohybem dostal olomouckého brankáře do úzkých. Do konce poločasu se už nic vážnějšího nestalo, a do kabin Odra odcházela s příjemným dvougólovým vedením. Úvod druhé půle patřil hostům, kteří domácí zatlačili před svoji bránu, ale jejich snaha naštěstí neměla gólový konec. Dvě střely kryl Buček, v nejvážnější situaci odkopával z malého vápna míč směřující do branky Hrdlička. Po deseti minutách druhé půli domácí hru srovnali. Definitivní rozhodnutí přinesla 78 minuta, kdy šel do souboje s olomouckým gólmanem důrazně Puškáč, souboj vyhrál, a mohl si tak vychutnat radost z prvního ligového gólu v petřkovickém dresu. V příštím kole cestuje Odra do Líšně.

Branky FC Odra: 28´ Špavelko, 32´ Hrdlička, 78´ Puškáč

Sestava FC Odra: Buček – Sporysz, Staněk, Burian, Hrdlička – Špavelko (80´ Kučera) – Neumann (70´ Ptáček), Baranek (84´ Kašický), Václavík, Halaška – Puškáč

Po čtyřech kolech odehrála Odra v podstatě celý vrch tabulky a přes to získala 6 bodů je uprostřed tabulky. Navíc v posledních dvou kolech Odra neprohrála a favoritem utkání. Také Halaška bude mít větší motivaci ukázat, že umí stále střílet branky jako kdysi v Líšni. Ale Líšeň už by doma neměla ztrácet body, pokud chce udržet krok se středem tabulky.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 02.09.2016 v 00:09