So 26.09.16:00 2016 Spartak Hulín - SK Líšeň 3:0

Branky: 3. Pospíšil, 45. Dvořáček, 85. Hrdlička
Karty: 40. Zlámal (HUL) – 28. Čampa (LIS), 44. Šembera (LIS), 68. Lontras (LIS) ŽK

SK Spartak Hulín: Chytil – Zavadil, Číhal, Zlámal, Laciga – Vyskočil, Kadlec, Krhut, Dvořáček – Ondřejka, Pospíšil
Náhradníci: Vojtěšek, Hrdlička, Šrom, Postava, Vogl

SK Líšeň: Záleský – Čampa, Král, Lontras, Drábek – Milotínský, Vejmělek, Schneider, Šembera – Stehlík, Bohuslav
Náhradníci: Sedmidubský, Kubík, Turek, Ovsepjan

Rozhodčí: Batík – Ogrodník, Ondráš

Viděli jsme dobrý fotbal, hra se přelévala z jedné strany na druhou ale hráči Líšně neměli potřebné štěstí. Tímto se s vámi loučím a u dalšího přenosu na shledanou.

Celkem ze tří zápasů 0 bodů, skóre 11:1 pro Hulín.
K tomu je třeba ještě přičíst dva vyloučené (Veselý, Schneider) ze tří zápasů, jak se ukázalo, oba neoprávněně, protože je disciplinární komise nepotrestala.

Poslední výsledky Hulína:
So 19.03. 15:00 Spartak Hulín - SK Uničov 2:0
So 26.03. 15:00 HS Kroměříž - Spartak Hulín 1:2
So 02.04. 15:30 Spartak Hulín - Velké Meziříčí 2:1
So 09.04. 15:30 hřiště Mohelnice - Spartak Hulín 1:0

So 16.04. 16:00 hřiště Spartak Hulín - MFK Vyškov 2:0

Spartak se po prohře v Mohelnici vrátil k původní sestavě, v níž v prvních zápasech lámal své soupeře. Tentokrát k nám přicestoval celek Vyškova, se kterým jsme během jediného roku sehráli 4 zápasy. Vítězství ve Vyškově 3:2 loni na jaře, v létě v přípravě prohra 1:4 a na podzim remíza 1:1 ve Vyškově. V Hulíně naposledy – v podzimní sezóně 2014/2015 – jsme navíc s Vyškovem prohráli 1:2, když rozhodující branku Vyškované vstřelili v poslední minutě.

Utkání bylo velmi pohledné a divákům se muselo líbit. Obě mužstva předváděla útočnou hru, oba týmy jsou koneckonců zvyklé hrát na velkých hřištích.

Velkou příležitost představil Spartak v 5. minutě, kdy se vysunutý Steiner řítil do pokutového území proti brankáři Klimešovi. Ten jeho kličku vystihl a střelu srazil na rohový kop.

Spartak nicméně udeřil záhy. V 6. minutě se Pavel Postava rychle protáhl po křídle, v pokutovém území si narazil s Lacigou a brankově zakončil 1:0.

Vyškov se nenechal zahanbit a k naší brance se často vydával směle kupředu. Ve 13. minutě se Vyškovští hnali do pokutového území dokonce v přečíslení, až osamocený Jeřábek v ideální pozici namířil jen nad branku! Na to následovala 19. minuta a únik hostujícího Němečka, který centrem našel Ličku, jehož hlavička ze záklonu směřovala rovněž nad branku.

Mnohem efektivnější byli hosté po dalším brejku v 25. minutě, zakončující Stříž nicméně vyprášil jen rukavice nachystaného Vogla.

Spartak vystřihl rychlý útok v 29. minutě. Vedl jej Dominik Krhut, míč přeložil na penaltu Davidu Steinerovi, který však branku při zakončení minul.

Brankář Klimeš svůj Vyškov podržel v 30. minutě. To Steiner přetlačil před pokutovým územím svého obránce, prostrčil míč na Krhuta, jehož střelu ale právě brankář Vyškova na brankové čáře vyrazil rozštěpem !

Další tutovku poté nevyužil Spartak v 39. minutě. Václav Ondřejka se protáhl do pokutového území a krásnou střelou z úhlu rozezvonil břevno branky Vyškova.

I další slibné příležitosti do konce první půlky představil Spartak. V 41. minutě po autovém vhazování našel Ondřejka Postavu v pokutovém území, jeho volej směřoval nad branku. Následně ve 44. minutě Spartak zahrál standardní situaci od autové čáry, přímá střela se snesla přímo k brankáři Klimešovi, který míč vyrazil před sebe, ovšem na dorážku do opuštěné brány se již nikdo nenašel.

I ve druhém poločase byly k vidění pěkné akce na obou stranách.
Vyškov v 50. minutě zahrál rohový kop, naskakující Krejčí poslal míč hlavičkou vedle branky. O minutu později to zkusil individuálně Stříž, jeho střelu znovu zachytil pozorný Marek Vogl.

V 54. minutě naopak Krhut potáhl akci k pokutovému území, svůj centr nasměroval k bráně, kam nabíhali Steiner s Ondřejkou, ovšem před nimi míč odkopla pozorná obrana Vyškova.

Mezi tři tyče se nevlezla ani další střela Davida Steinera z 61. minuty, po našem rohovém kopu, když břevno branky minula asi o metr. Efektní zakončení si poté v 65. minutě vybral Václav Ondřejka, když naskakoval nůžkami na další Krhutův centr. I tato střela směřovala nad branku.

Krátce poté se Krhut znovu dral přes obránce Krejčího, který jej stáhl a za to viděl od rozhodčího žlutou kartu. Protože byla již druhá, putoval Krejčí předčasně do sprchy. Následnou standardní situaci od autové čáry rozehrál Michal Dvořáček. Míč sice zlikvidoval v první fázi brankář Klimeš, neudržel jej a volný míč do branky dorazil nakonec Václav Ondřejka 2:0.

Vyškov se ani tak v 10 lidech naděje na bod nevzdával. V 70. minutě podnikl rychlý přechod do útoku a konečnou střelu Přerovského vytlačil pohotový David Kostka nad branku.

Spartak hostující bránu ohrozil ještě v 74. minutě, kdy Dvořáček našel Postavu, ale jeho střelu Klimeš vyrazil.

Další výraznější akce oba soupeři již neukázali, a tak tři body zůstaly v Hulíně

Hodnocení trenéra: Dnes je to pro nás cenné vítězství pro kvalitnímu soupeři. Myslím si, že to byl i pěkný zápas pro diváka a kdo přišel, určitě nelitoval. Oba soupeři hráli bez úporné defenzívy, hrál se otevřený fotbal a k vidění byla spousta šancí na obou stranách. Klidně to mohlo skončit 4:2 nebo 5:3. O ty dvě šance, o které jsme vyhráli, jsme měli navíc a asi jsme proto vyhráli zaslouženě. Za zisk dobrých tří bodů dnes musím kluky pochválit, hráli disciplinovaně.

rozhodčí: Jiří Slabý, AR1: Jiří Polák, AR2: Adam Horák, delegát: Miroslav Juránek

Spartak: Vogl – Barcuch (88. Vyskočil), Kostka, Zlámal, Matoušek – Postava (77. Šrom), Steiner (84. Pospíšil), Dvořáček, Laciga, Krhut – Ondřejka.

Vyškov: Klimeš – Němeček (83. Holub), Trousil, Netopil, Krejčí – Urbančok (88. Neubauer), Jeřábek, Studený (73. Novotný), Stříž – Lička, Přerovský.

13.SK Líšeň 21 7 3 11 24:38 24

V zimě přišlo do Hulína pět nových fotbalistů, Kostka (Zlín), Minář (Slovácko - Kroměříž), Steiner, Matoušek (Kroměříž), Barcuch (Kroměříž - Rakousko). Také firma Rovina, majitele místopředsedy FAČR pana Zlámala, která má sídlo v Hulíně a doposud vlastnila Kroměříž, v Kroměříži předala fotbal občanskému sdružení a začala ještě více podporovat Hulín.
Pokud vezmeme v úvahu dlouhodobé výsledky Líšně s Hulínem, posílení Hulína a jeho čtyři vítězství z pěti utkání na jaře, pak je naprosto jasné, kdo je favoritem utkání.
Líšeň potřebuje pro posílení jistoty záchrany ještě bodovat, ale pokud získáme z tohoto utkání alespoň jeden, bude to úspěch.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 21.04.2016 v 22:42