MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Vítkovice - Líšeň so 16.4.2016 v 15 30

Z historie Vítkovic:
… v lize už to ale tak slavné nebylo, Vítkovice skončily osmé. Od těch chvil se Vítkovice povětšinou jen potácely v dolních patrech prvoligové tabulky. Mužstvo prošlo výprodejem, navíc ho postihla ekonomická krize. Výsledkem byl pád do druhé ligy v sezoně 1993/94 a následná nešťastná fúze s Karvinou. Kvůli ní se Vítkovice dostaly až do MSFL, ze které ale naštěstí hned za rok postoupily zpět do druhé nejvyšší soutěže.. Ve druhé lize působili vítkovičtí nepřetržitě od sezóny 1996/97 až do sezóny 2009/10, kdy následoval sestup do MSFL. Podzimní část sezóny 2010/11 zakončili vítkovičtí na pátém místě tabulky, ale klub zmítající se v ekonomických problémech skončil v insolventním řízení a fakticky zanikl. I přes veškerou snahu vedení klubu a fanoušků sezónu nebylo možné dohrát a klub po podzimní části odstoupil z MSFL.

V červenci vzniká občanské sdružení FC Vítkovice 1919, pod kterým odehraje nově vytvořený tým mužů pod stejným názvem sezónu v ostravské městské soutěži. Klub financovaný hráči a fanoušky skončí v desetičlenném pelotonu na sedmém místě. Před následující sezónou pak dochází k fúzi klubů Fotbal Poruba 2011 a FC Vítkovice 1919 a vzniká nový subjekt – MFK Vítkovice. Původní A-tým Vítkovic hrající městskou soutěž pokračuje jako B-tým, A-tým začíná sezónu v krajském přeboru.

V roce 2014 toto mužstvo postoupilo z druhého místo do MSFL s cílem okamžitě postoupit do II. ligy.

Postavení obou mužstev v tabulce:
3. MFK Vítkovice 20 11 4 5 36:26 37 7
12. SK Líšeň 20 7 3 10 24:36 24 -9

Poslední zápas obou mužstvem:
So 19.09.2015 v 16:00 SK Líšeň - Vítkovice 0:3
Komentuje Jan Číhal

Branky: 26. Musiol (pen.), 35. Musiol, 85. Wojnar
Karty: 84. Král (LIS), 86. Schneider (LIS)

Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:3. Fauly: 17:10.

SK Líšeň: Záleský – Čampa (C), Král, Lontras, Drábek – Milotínský, Vejmělek, Schneider, Ovsepjan – Stehlík, Bohuslav
Náhradníci: Zigo – Leasure, Marek, Majid, Walla

MFK Vítkovice: Ognyanov – Cverna, Coufal, Dvořák (C) – Hruzík, Bystrý, Taraba, Wojnar, Kovář – Musiol, Kovařák
Náhradníci: Rohel – Korneta, Cigánek, Lukáš, Mišinský

Rozhodčí: Petr – Podaný, Kolář

90+1

Konec zápasu. (17:46:16)

Pozvánka na 22.kolo „Mistrovského utkání „A-týmu“ z webu Vítkovic
Srdečně vás zveme na sobotní Mistrovské Utkání „A-týmu“V sobotu 16. dubna 2016 se odehraje třetí zápas mistrovských utkání jarní sezony, na kterém Kádr Vítkovic bude hostit hráče SK Líšeň.

MFK Vítkovice - SK Líšeň

Den konání: Sobota 16.dubna 2016
Místo konání: Městský stadion Vítkovice
Čas konání: 15:30 hod

Vstupné:
Muži 50kč
Ženy a děti vstup zdarma
Hráči MFK Vítkovic vstup zdarma

Pro fanoušky jsou připraveny zdarma:
*Bulletiny- pro prvních 150,
*Moravskoslezský deník pro prvních 30,
*Slosovatelné vstupenky

Mistrovská utkání A-Týmu jaro 2016:
MFKV – SK HSKroměříž 1:1 (1:1) Branka: Kovařík
FC Velké Meziříčí - MFKV 1:1 (1:0) Branka: Kovařík
MFKV - FK Mohelnice 0:0
MFK Vyškov - MFKV 3:0 (2:0)
Sestava MFK Vítkovice: Krbeček – Cverna, Mikula, Hruzík, Bystrý (58.Gebauer), Taraba, Wojnar, Hykel, Halaška, Dvořák, Kovařík.

Žl.karta: 65 Hruzík

Hodnocení trenéra Romana Westa:

„Úvod byl z naší strany zbytečně nervózní. Udělali jsme dvě chyby a nabídli domácím velmi rychlé vedení. Poté mohl vyrovnat Wojnar, ale svou příležitost neproměnil. Do konce poločasu jsme ještě inkasovali z odraženého míče po přímém kopu.

Ve druhé půli jsme chtěli vstřelit branku a dostat se tak zpět do zápasu. Ta šance nakonec přišla, jenže Bystrý z ní skóre nesnížil. Když jsme pak dostali laciný gól přímo z rohu bylo po všech nadějích. Vyškov se dostal do psychické pohody a po zbytek utkání kontroloval hru. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, byli lepší ve všech činnostech. Naopak jsem neviděl žádného našeho hráče, který by byl na hřišti lepší než soupeř.

Je třeba si sportovně přiznat, že naše mužstvo není v optimální pohodě. Což ukazovali všechna dosavadní jarní utkání, ač je Vítkovice remizovali, protože soupeři své velké možnosti ještě nedokázali proměňovat. To ve Vyškově jen odkrylo pravý stav věci v plné nahotě i výsledkově! Čeká nás spousta práce na všech kondičních a herně-taktických aspektech. Věřím ale, že se budeme týden co týden postupně zlepšovat. Kluci chtějí pracovat, což je strašně důležité.“

Fotbalový klub z Vítkovic odvolal trenéra. Po třech jarních remízách u mužstva skončila dvojice Tomáš Pohorelli a Oldřich Jakubek. „Udělat takový krok není nikdy jednoduché, ale v současné době věříme, že by to mohlo být impulsem jak mužstvo nastartovat. Zároveň se díváme do budoucna, s trenérem Westem jsme domluveni na dlouhodobé spolupráci,“ uvedl sportovní ředitel klubu Marek Pohorelli na facebookové stránce klubu. Nový trenér Roman West si vybral dva hráče na post hrajícího asistenta - Davida Mikulu a Františka Metelku. West naposledy působil u ligového dorostu MFK Karviná.

Tato situace není pro Líšeň vůbec příznivá. Vítkovice, po podzimu největší aspirant na postup, na jaře posílily i o Halašku, který se bude s Líšní chtít ukázat, jen třikrát remizovaly, vyměnily trenéra a poté prohrály, mají poslední šanci zastavit propad, budou hrát o poslední naději na boj o postup.
Líšeň na jaře doma třikrát vyhrála a to v hlavách hráčů musí nutně vyvolat pocit uspokojení. Přesto, že na jaře Vítkovice udělaly jen tři body a Líšeň 9 bodů, jsou Vítkovice hlavní kandidát na zisk tří bodů. Jedině, kdyby se podařilo dost dlouhou dobu udržet bezbrankovou remízu, mohly by Vítkovice znervóznět a ztratit nějaký bod.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 13.04.2016 v 21:40
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.