MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

So 14.5.2015 v 13 30 Velké Meziříčí

A začíná nám fotbalové jaro ! V sobotu začínají jarní odvety MSFL. Velké Meziříčí jako nováček soutěže si vede zatím velmi dobře. V prvním zápase podzimu nás porazil:
Velmez - Líšeň 2:0

Komentuje Martin Dvořák

Branky: 4. Durajka, 79. Demeter
Karty: 27. Dolejš (VEM), 63. Berka (VEM), 73. Šimáček (VEM) – 67. Matoušek (LIS), 80. Milotinský (LIS)

Neproměněná penalta: 90+3. Čtvrtníček (LIS), brankář Invald zneškodnil

FC Velké Meziříčí: Invald – Z. Mucha (36. Bouček), P. Mucha, Šimáček, Krejčí (C), Dolejš, Durajka (85. Vyskočil), Berka, Smejkal (75. Pokorný), Demeter, Simr
Náhradníci: Bouček, Vyskočil, Pokorný, Simandl

SK Líšeň: Halouska – Drábek, Čampa (C), Čtvrtníček, Šural, Stehlík (79. Leasure), Matoušek, Vejmělek, Lutonský, Přerovský, Milotínský
Pozn.: Hanuš se zranil při rozcvičování, nastoupil Matoušek .
Náhradníci: Turek, Kubík, Leasure, Walla, Matoušek, Rychetský

Rozhodčí: Ogrodník – Tomanec, Černý

Diváci: 425

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (12:26:27)

Utkání končí vítězstvím Velkého Meziříčí, které udolalo po bojovném výkonu favorizovaného soupeře. Líšeň dnes srážela smůla v koncovce, šance končily buď mimo branku nebo na skvěle chytajícím Invaldovi. V dresu Velkého Meziříčí zaujal svým výkonem Robin Demeter.

Postavení obou mužstev v tabulce:
8. FC Velké Meziříčí 15 6 2 7 22:23 20 -4
13. SK Líšeň 15 4 3 8 17:30 15 -6

Poslední utkání Velmezu:
11.10. MSK Břeclav - Velké Meziříčí 1:0
18.10. Velké Meziříčí - SK Uničov 1:2
24.10. HS Kroměříž - Velké Meziříčí 1:2
01.11. 10:15 Velké Meziříčí - HFK Třebíč 2:2
08.11. 10:15 hřiště Velké Meziříčí - Mohelnice 0:1
14. kolo: FC Velké Meziříčí – SK Uničov 0:1 (0:0)

střelci: 78. Hapal

rozhodčí:
Nejezchleb, Dohnálek, Možíš

sestavy:
FC VM – Invald – Vyskočil, Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta (81. Kratochvíl), Demeter – Simr na lavičce Mucha Z, Pokorný, Dufek a Simandl, trenér Smejkal

FK Mohelnice – Hora – Seibert, Kuba, Kopa (74. Soukup), Fiala, Fišar, Hapal (82. Olejník), Heidenreich, Bača, Weinlich, Vokoun (60. Bzirský) na lavičce Kovář a Večeř, trenér Sedláček

karty: Fišar, Soukup

diváků: 405

Do utkání lépe vstoupili hosté, byli důrazní v osobních soubojích, hýřili pohybem a vysoko aktivně presovali domácí tým. Ten byl jen stínem toho, co jej zdobilo v podzimních domácích utkáních. Již v 1. min zahrozili hosté z přímého kopu, Honza Šimáček míč odvrátil do bezpečí. Ve 2. min se protáhl do vápna Bača, našel na hranici vápna volného Fišara, ten však mířil vysoko nad domácí bránu. V 6. min centroval Vokoun, míč se od Vyskočila odrazil ke Kopovi, ten v dobré pozici přestřelil. V 8. min se po centru Heidenreicha a přiklepnutí Hapala, snažil o uvolnění Bača, ale domácí obránci ho zastavili. V 9. min vystřelil z hranice vápna Jarda Krejčí, ale jeho střela postrádala přesnost. V 10. min našel Radim Šuta naběhnutého Petra Dolejše, jeho centr odvrátili hosté na rohový kop. V 17. min vystřelil na druhé straně nebezpečně Bača, ale i jeho střele chyběla přesnost. Ve 24. min zahrál Robin Demeter přímý kop z 25-ti metrů na zadní tyč, nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl. Ve 27. min rozehrál přímý kop Bača, Roman Invald jeho centr vyrazil do bezpečí. V 28. min unikl po křídle Petr Dolejš, před bránou hledal nabíhající spoluhráče, ale ani Pavel Simr, ani Eda Smejkal, na míč nedoskočili. Z následného rohového kopu Robina Demetera bránu těsně minul Patrik Mucha. Ve 30. min se dostal k zakončení Hapal, trefil jen domácí obránce. Ve 31. min hledal Pavel Simr za obranou Petra Dolejše, golman Hora včasným vyběhnutím šanci zmařil. Ve 32. min se dostal ve vápně k zakončení Petr Dolejš, jeho tvrdou střelu z úhlu vyrazil Hora před sebe, dorážka Pavla Simra trefila jen obránce. Ve 36. min zahrál Weinlich přímý volný kop, bránu domácích těsně minul. Ve 44. min pronikl středem přes 5 domácích Bača, jeho tvrdou křižní střelu vyrazil Roman Invald před bránu, dobíhající tísněný Hapal odkrytou bránu netrefil. A tak do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří toho domácím moc nepovolili a sami si připravili několik slibných situací.
Druhý poločas přinesl hodně bojovnosti, osobních soubojů ale moc fotbalové krásy nepřinesl. Domácí se snažili zvýšeným důrazem o tlak, ale končili většinou na pozorné obrany Mohelnice, nebo na vlastní nepřesnosti. Ve 49. min po odvráceném přímém kopu našel Lukáš Berka naběhnutého Petra Dolejše, ten však nikoho ze spoluhráčů před nenašel. V 51. min domácím zatrnulo, Roman Invald vyběhl před pokutové území, ale odkopem trefil soupeře, míč se odrazil před domácí bránu, ale Hapalovi v zakončení do prázdné brány zabránil Jarda Krejčí. V 54. min našel Radim Šuta za obranou Robina Demetera, jeho ostrý centr postrádal přesnost. V 55. min zahrál Petr Dolejš přímý kop na Honzu Šimáčka, ten se však ve vápně uvolnit a zakončit nedokázal. V 72. min zahrál přímý volný kop na zadní tyč Robin Demeter, Eda Smejkal na míč však nedosáhl a ten těsně minul zadní tyč. V 73. min zahrál rohový kop Baša, ve vápně našel Heidenreicha, ten hlavou trefil jen Robina Demetera. V 78. min hosté podnikli rychlý protiútok, centr do vápna našel Hapala, který vyhrál souboj s Romanem Vyskočilem a hlavou dopravil míč do domácí brány 0:1. To byla pro domácí hráče sprcha. I když se snažili o změnu výsledku, pozorná obrana hostů jim toho moc nedovolila, a když v 89. min střela Edy Smejkala z hranice vápna těsně minula tyč brány hostů, bylo o výsledku utkání rozhodnuto.
Vyjádření trenéra Smejkala: Těžko se mi dnes hovoří, v prvním poločase jsme hráli bez potřebného nasazení, aktivního pohybu bez míče a důrazu v osobních soubojích. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali, ale chyběla herní kvalita, abychom si připravili brankové příležitosti. Nejvíc mně mrzí že dnes našim hráčům chybělo srdíčko a hlad po úspěchu.

Nejlepší hráči: Bača, Berka, Seibert

Sobotní utkání rozhodne o postavení Líšně před opravdu jarními zápasy. V případě vítězství si Líšeň udrží odstup od sestupových příček a nebude považována za jednoho z kandidátů sestupu. V případě porážky se vrátí mezi kandidáty sestupu a budu mít na jaře horší výchozí pozici pro záchranu.
Ale neznamená, že vítězství přijde samo. Bohužel Velmez doma v posledních dvou zápasech s kandidáty na sestup doma udělal jen bod a to ještě s Třebíčí vedl těsně před koncem zápasu 2 : 0, hrál proti 10 hráčům a nakonec pouze remizoval 2:2. Bude chtít v Líšni napravit reputaci z těchto dvou zápasů. Naopak Líšeň hrála v posledních zápasech dobře a je nebezpečí, že podlehne sebeuspokojení a zápas nezvládne. A to bylo škoda, pokazit konec podzimu.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 12.11.2015 v 22:15
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.