Líšeň - Hlučín so 3.10.2015 v 15 30 hod.

Utkání v MSFL odehrála tato mužstva v roce 2011/12, předtím Hlučín hrál II. Ligu.

Karty: 42. Milotínský (LIS)

SK Líšeň: Veselý – Drábek, Čampa, Markovič (89. Walla), Halaška, Lontras, Matoušek, Hyčka, Moukanza (70. Kubík), Fischer, Milotínský
Náhradníci: Zádrapa – Kubík, Leasure, Walla, Ovsepjan

FC Hlučín: Hlaváč – Heinik, Hanus (65. Mucha), Malcharek, Dostál, Hudeczek, Badalyan (88. Foitzik), Ondrušík, Mac, Málek, Váňa

V přestřelce zvítězili muži Hlučína nad Vyškovem

Sobotní zápas MSFL nabídl v Hlučíně strhující podívanou se šťastným koncem pro domácí. Ti v divoké přestřelce porazili Vyškov 4:3. Jednou se mezi střelce zapsala i nová posila z ostravského Baníku Martin Foltyn.

FC Hlučín – MSK Vyškov 4:3 (3:2)
Branky: 22. Kraut (penalta), 27. Sasín, 40. Foltýn, 81. Heiník – 2. Stříž, 24. a 66. Trousil. Rozhodčí: Mikyska – Líkař, Částečka. ŽK: Heiník, Žižka, Foltýn – Přerovský, Studený.
Diváků: 145
Hlučín: Hampel – Žižka, Mac, Heiník – Hudeczek – Ondrušík (90. Štefek), Dostál, Foltyn, Sporysz – Sasín (78. Hanus), Kraut. Trenér: Milan Valachovič.

Hlučínu chyběl zraněný Milan Halaška a diváci už ve druhé minutě viděli první branku. Po špatně zahrané malé domů gólman Hampel nepovedeně vykopl míč, Vyškov zakombinoval a Stříž otevřel skóre.

„Hráče jsem upozorňoval na to, že se musíme vyvarovat chyb v defenzivě a hrát jednoduše, bohužel první gól padl po naší zbytečné chybě,“ kroutil hlavou trenér FC Hlučín Milan Valachovič.

Jeho tým se ale začal zvedat. Sasín šel sám ze strany na gólmana, ale branku netrefil. Ve 22. minutě házeli domácí dlouhý aut, Dostál se na rohu šestnáctky obtočil okolo Trousila, ten ho fauloval a kopala se penalta, kterou Kraut proměnil.

Jenomže za další dvě minuty kopali hosté standardku a Trousil jim získal vedení. „Kluci se nepoložili. Podařilo se nám výsledek ještě do poločasu otočit. Věděli jsme, že musíme hrát na kolmé pasy, protože soupeř byl v defenzivě zranitelný a to se nám dařilo,“ pochvaloval si Valachovič. Do kabin šli domácí s vedením 3:2.

„Vstup do druhého poločasu nebyl dobrý, hosté hrozili ze standardek, které výborně kopal Hodinář. Nepohlídali jsme si Trousila a ten vyrovnal,“ kroutil hlavou kouč. Nerozhodný výsledek vydržel do 81. minuty, kdy Heiník přizvedl hlavou míč, který skončil v hostující brance.

V závěru se pak dostal do velké šance Hanus, ale nastřelil pouze gólmana. „Vítězství mě těší, diváci se nenudili, ale dělali jsme chyby v defenzivě, což mě mrzí,“ zakončil Milan Valachovič.