1. HFK Olomouc: Mucha – Lukášek, Buček, Můčka, Kostorek, Varaďa, Drbal, Soukup, Hlavica, Štěpánek, Hornich
Náhradníci: Arbeit – Bořil, Šuba, Blažkovský

23.08. Velké Meziříčí - HFK Olomouc 2:2
01.09. HFK Olomouc - Mohelnice 4:1
05.09. MFK Vyškov - HFK Olomouc 3:0

V utkání s Vyškovem Holici nevyšel první poločas

V 5. kole Moravskoslezské fotbalové ligy 2015 - 2016 zavítali svěřenci trenéra Oldřicha Machaly na domácí půdu týmu MFK Vyškov na jehož lavičce úřaduje bývalý trenér HFK Valdemar Horváth v roli asistenta trenéra.

V tomto utkání měl trenér Machala jen tři hráče. Holický tým trápí dlouhá marodka.

Holičtí do utkání nevstoupili vůbec aktivně a hlavně už v 18. minutě inkasovali. Rohový kop propadl až na zadní tyč, kde jej do sítě usměrnil Trousil - 1:0.

V 31. minutě mohlo být skóre utkání srovnáno, ale to by musel svůj nájezd proměnit Jan Tögel, kterého vychytal domácí brankář.

Nedáš - dostaneš. Toto pravidlo se potvrdilo i v tomto utkání a navíc po chybě holického brankáře, který špatně vyboxoval míč ze standardky. Míč se dostal k Lahodnému a ten byť byl možná v ofsajdovém postavení, tak skóroval 2:0.

První poločas byli domácí po herní a kombinační stránce daleko lepší, ale nutno říci, že jim to hráči HFK dost ulehčili svým nedůrazem a nedostatečným pohybem.

Což se potvrdilo ve 39. minutě, když domácí výborně dohráli brejkovou situaci na jejímž konci dorážel Přerovský 3:0. A bylo po utkání.

Po změně stran holičtí sice zlepšili hru, ale brankáře domácího celku už se jim pořekonat nepodařilo a na stavu utkání se už nic bohužel nezměnilo.

Branky: 18. Trousil, 37. Lahodný, 39. Přerovský

Rozhodčí: Dubravský - Kozubík, Mikula

Karty: 59. Hodinář (VKV), 61. Studený (VKV), 69. Lahodný (VKV), 87. Krejčí (VKV) – 67. Kucharčuk (HFK)

Diváci: 420

Statistika: Střely na branku: 6:1, střely mimo: 3:5, rohy: 5:4, ofsajdy: 2:1.

MFK Vyškov: Kollár – Hodinář, Trousil, Krejčí, Novotný – Němeček, Studený, Lahodný, Žoček – Urbančok, Přerovský.

Náhradníci: Klimeš, Račanský, Minařík, Pazourek, Lička.

1. HFK Olomouc: Mucha – Kotouč, Kováč (80. Buček), Lysoněk, Kucharčuk – Bernard, Šteigl, Rozsíval, Tögel – Danis, Heinz.

Náhradníci: Neuer - Buček, Grézl.

Utkání loňské sezony nevypovídají nic o síle mužstev. V Líšni se těžko podaří nahradit Šumberu, Fišera a Halašku, v HFK v zápase ve Vyškově nastoupil z posledního utkání s Líšní jen brankář Mucha. V situaci, ve které se mužstva nacházejí, musí domácí HFK hrát na vítězství, pro Líšeň by byl i bod velký úspěch.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 09.09.2015 v 23:31