Líšeň - Zlín so 5.9.2015 v 16 30 hod.

Zlín po letech postoupil do ligy, doplnil kádr a tak se zkvalitnilo i B mužstvo. Zlín má spolu se Slováckem a Olomoucí výjimku a nemusí mít juniorku, má místo toho B mužstvo v MSLF

Poslední utkání Líšně se Zlínem:
So 28.03. 15:00 hřiště SK Líšeň - Fastav Zlín B 1:1
Branky: 36. Milotínský – 55. Hlobil
Karty: 38. Fischer (LIS)

SK Líšeň: Hladký – Král, Drábek, Čampa (K), Šumbera, Markovič, Halaška, Matoušek, Vejmělek, Fischer, Milotínský
Náhradníci: Zádrapa – Zavřel, Večeřa, Walla, Bohuslav, Lisický

FC Fastav Zlín B: Švec – Jurič, Koller, Hlobil (K), Červenka, Blanař, Kurtin, Chuchma, Višněvský, Nehoda, Bačo
Náhradníci: Dostál – Masař, Kadlec, Chwaszcz, Hradil

Rozhodčí: Mikeska – Dresler, Cieslar

Utkání je u konce, domácí Líšeň byla aktivnějším týmem, nedokázala však využít řadu svých šancí a tak nakonec remizovala s hostujícím Zlínem 1:1.

Obrat juniorky ševců proti Vyškovu režíroval Nikola Višněvský

Juniorka ševců ukončila předlouhé čekání na domácí třetiligovou výhru. V tomto kalendářním roce slavila před vlastními fanoušky teprve podruhé, když v duelu čtvrtého kola MSFL otočila duel s Vyškovem a zvítězila 3:2.

Mladí ševci nezačali dobře. Hlobil v sedmé minutě zpracovával míč pro gólmana na prsa, předběhl jej však Lička, který nenadálé situace využil a Švece snadno překonal – 0:1.

Za tři minuty tlačil na opačné straně míč před bránu Višněvský, hosté však balon vytěsnili na rohový kop. Vyškov se připomněl znovu ve 21. minutě, kdy z rohového kopu pálil nad bránu Studený.

Mladí ševci byli blízko vyrovnání po standardní situaci Hlobila ve 24. minutě, kterou přetavil Janíček v hlavičku do břevna. Odražený míč skončil v rukou hostujícího gólmana.

Za další tři minuty vyrobili žlutomodří velkou hrubku, Koller namazal soupeři, nicméně Urbančok nepřekonal Švece a následná dorážka Ličky mířila nad bránu.

Po půlhodině pak přišel pro hosty šok. Nikola Višněvský viděl z půlky vyběhnuvšího brankáře Klimeše, zvedl hlavu a technickým pokusem jej parádně přehodil – 1:1.

Tři minuty před pauzou si hosté mohli vzít vedení zpět. Žoček z otočky napálil balon, který Švec reflexivně vyrazil na rohový kop.

Ovšem i mladí ševci byli blízko vedoucí trefě. Višněvský poslal balon pod sebe, na penaltě zůstal úplně volný Janíček, jehož pokus z gólové pozice však skončil těsně vedle.

A tak se skóre přece jen měnilo na druhé straně. V předposlední minutě po faulu Kollera ve vápně využil pokutový kop Urbančok – 1:2.

Hned na začátku druhé půle mohlo být znovu srovnáno. Chwaszcz vysunul Masaře, ten chtěl přehodit hostujícího brankáře, v gólové pozici ale překopl i bránu. Neujala se pak ani Bačova hlavička po standardní situaci.

Juniorka ševců se tedy dál pokoušela o trvalejší tlak, Vyškov však odolával a na vlastní polovině chyboval až v 70. minutě. Důrazný Červenka vybojoval míč pro Nikolu Višněvského a ten zamířil po zemi přesně k tyči – 2:2.

Obrat byl dokonán v 77. minutě. Ševci ukončili obléhání vyškovské brány střelou Martina Blanaře z otočky, která znovu zapadla přesně k tyči hostující brány – 3:2.

Závěr už byl z obou stran hektický, ale žádný z centrů do zlínské šestnáctky ani brejky žlutomodrých ke změně skóre nevedly.

Příští sobotu zajíždí juniorka ševců do Líšně.

VÝSLEDEK – 4. KOLO MSFL: FC FASTAV ZLÍN B – MSK VYŠKOV 3:2 (1:2)

Branky: 30. a 70. Višněvský, 77. Blanař – 6. Lička, 45. Urbančok

Rozhodčí: Nováček – Dohnálek, Možíš

ŽK: Koller, Janíček – Krejčí, Žoček, Lahodný

Diváci: 114

Zlín B: Švec – Višněvský (89. Vašulka), Bačo, Pavlíček, Hlobil – Masař (69. Michálek), Koller, Janíček, Blanař – Hradil (60. Červenka), Chwaszcz. Trenér: Bronislav Červenka.

Vyškov: Klimeš - Němeček, Žoček, Jeřábek, Krejčí – Novotný F., Studený (64. Račanský), Lahodný, Lička (64. Novotný F.) – Urbančok, Pazourek. Trenér: Miloslav Machálek.

Liga má přestávku, Zlín může posílit, ale stejně jako Zbrojovka hraje v pátek přípravné utkání na ligu se Zbrojovkou za týden a vzhledem k dosavadním výsledkům Líšně a dvou vítězství Zlína v řadě nemá důvod moc posilovat stávající mužstvo. Líšeň v utkání s Třebíčí hrála do 50 min. docela slušný fotbal, .. když jej zopakuje a dotáhne do konce utkání, nemusí být bez šance uhrát nějaký bod.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 02.09.2015 v 22:21