Líšeň - Mohelnice v sobotu 15.8.2015 v 16 30 hod.

Další nováček, vítěz divize E, Mohelnice, bude soupeřem Líšně v prvním domácím utkání MSFL v sezoně 2015/16
1. FK Mohelnice 30 18 5 7 53:25 59

Do MSFL Mohelnice nastoupí s tímto kádrem:
Brankáři: - Večeř Petr, Chvěja Filip, Kamisch Marek. Obránci: Kuba Roman, Pinkava Lubomír, Heidenreich Jakub, Olejník Milan, Seibert Ondřej, Fiala Vlastimil, Krejčí Tomáš, Kovář Michal. Záložníci: Fišara Jan, Bača David, Bzirský Martin, Weinlich Michael, Kotůlek Martin, Vokoun Martin, Kotůlek Jakub. Útočníci: Soukup Petr, Hapal Lukáš, Kopa Ondřej.
Přišli: Weinlich, Seibert, Kotůlek J.- všichni SK Sigma Olomouc, Kovář - SK Sulko Zábřeh, Soukup - MFK Frýdek Místek, Bača - návrat z 1.HFK Olomouc.
Odešli: Neuer Patrik, Banovec Martin, Surzyn Michael, Horák Zdeněk, Macák Jan (Rakousko).
Z výše uvedeného je vidět, že přišlo 6 hráčů z oddílů, které hrají MSFL a výše

V prvním zápase MSFL:
FK Mohelnice - MFK Vyškov 2 : 2 (1 : 1)
A-Mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo v domácím zápase odehraném v rámci 1. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem MFK Vyškov v poměru 2 : 2. První ligový bod a je nutné říct, že zasloužený. Po skončení zápasu náš tým sklidil potlesk fanoušků a je nutné říct, že pochvalu zaslouží i naši hosté. I přes velmi nepříjemné horké počasí oba týmy předvedly velmi zajímavý fotbal, který se po většinu zápasu projevoval rychlostí a nasazením. Stručně řečeno, zatímco náš tým ovládl první poločas, naši hosté byli zřejmě lepší v tom druhém, a proto se zřejmě po zásluze dělily body. Náš tým už v 2. minutě poslala do vedení mizerná malá domů jednoho z obránců hostů, míče se chopil Ondra Kopa, který přesnou střelou po zemi k protilehlé tyči brankáře hostů Klimeše překonal, 1 : 0. V 8. minutě se náš tým dostal do další veliké šance, když Honza Fišara a Petr Soukup svým důrazem v osobních soubojích získali balón pro Martina Kotůlka, ten jej pohotově přihrál na stranu do běhu Martina Vokouna, jehož centr po zemi na zadní tyč na dohled Petru Soukupovi brankář Klimeš vytáhl na roh. V 16. minutě se poprvé předvedli hosté, když naši hráči přišli o balón ve středním pásmu, Urbančok se protáhl až našeho velkého vápna a jeho střela skončila nad naší bránou, kterou po celý zápas hájil Petr Večeř. V 21. minutě Michael Weinlich vybojoval v hlavičkovém souboji balón, ten Petr Soukup posunul na Martina Vokouna, jehož centr vzduchem na zadní tyč Ondra Kopa odhlavičkoval nad bránu hostů. V 25. minutě si Klimeš opět neporozuměl s jedním ze svých zadáků, Petru Soukupovi se podařilo jejich nahrávku napadnout, ovšem Michaelu Weinlichovi dobíhajícímu z druhé vlny k volnému balónu chybělo až moc metrů. V 32. minutě se hosté dočkali vyrovnání, když po faulu Kuby Heidenreicha jeden z jejich hráčů rozehrál balón na Urbančoka, který před naším velkým vápnem obešel dva hráče, udělal si prostor a střelou levačkou k přední tyči nedal Petrovi šanci, 1 : 1. Po tomto gólu hosté na hřišti po několik minut výrazně dominovali. V 42. minutě však David Bača rozehrál standardku, na balón si za obranu zaběhl Lukáš Hapal, jehož zakončení hlavičkou na zadní tyč díky teči jednoho z obránců hostů skončilo na rohu. V 43. minutě po jeho rozehrání Kubou Heidenreichem na zadní tyč a zakončení hlavičkou jednoho z našich hráčů, musel Klimeš vyčarovat perfektní zákrok.

V 47. minutě se hosté po naší chybě dostali do vedení, když Roman Kuba odvrátil nakopnutý balón na Michaela Weinlicha, na toho však zezadu dotíral Lahodný, který jej o balón připravil, dostal se s ním do velkého vápna, nacentroval jej na zadní tyč, odkud se Němečkovi podařilo tvrdou dorážkou skórovat, 1 : 2. Smutná chvíle, ale v 61. minutě mohlo být ještě smutněji, když si Němeček neseřídil mířidla a centr jednoho ze svých spoluhráčů na malé vápno hlavičkoval mimo naši bránu. Naopak se jako poslední v 64. minutě prosadili naši, když po faulu na Honzu Fišaru, Kuba Heindenreich rozehrál standardku, Klimešovi a jeho spoluhráčům se podařilo balón odvrátit k Davidu Bačovi, ten jej opět navezl do velkého vápna hostů, zacentroval na zadní tyč a na balón si nejvýše naskočil Luboš Pinkava, který přesnou hlavičkou vyrovnal, 2 : 2. V 73. minutě Klimeš neustál souboj s Lukášem Hapalem po nakopnutém balónu, skórovat se však Lukášovi nepovedlo. V posledních minutách šlo vidět, že všem hráčům ubývají síly. Ovšem oba týmy se do poslední chvíle snažily něco vymyslet a strhnout vítězství na svoji stranu. Protože se mimo několika pološancím na obou stranách nic přímo ohrožujícího jednu z bran neurodilo, skončil zápas remízou v poměru 2 : 2.

Roman Sedláček, hlavní trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Horké počasí a velmi těžký soupeř. V tomto zápase jsme však obstáli a předvedli, že jsme konkurence schopní týmu, který má na to hrát v horní polovině tabulky. Začátek zápasu nám nadmíru vyšel, po prvním gólu hostů jsme však začali být všude pozdě, iniciativu přebrali hosté, a proto jsem se náš projev snažil oživit. Reagoval jsem tedy dvojnásobným střídáním. Byl to risk, to je jasné, ale po vyrovnávacím gólu byl tým zakřiknutý. Chtěl jsem vyhrát, někdy to bez riskantních kroků nejde
Nakonec máme bod a já s ním musím být, vzhledem k průběhu zápasu, spokojený. Vyškov je totiž nesmírně silný tým, bude hrát podle mého názoru v tabulce hodně nahoře. Dokladem toho je, že jsme udělali dvě chyby a dvakrát z toho inkasovali.“

Góly zápasu: 2. Kopa, 64. Pinkava – 32. Urbančok, 47. Němeček.
ŽK: Heidenreich, Kuba, Seibert, 66. Pinkava – Lahodný, Němeček, Hodinář.
Rozhodčí: Miroslav Trávníček – Lukáš Lakomý, Tomáš Řezníček.
Sestava FK Mohelnice: Večeř – Heidenreich J., Kuba, Pinkava, Seibert - Kotůlek (37. Bača), Weinlich, Fišara - Kopa (62. Bzirský), Soukup, Vokoun (37. Hapal) Trenér: Roman Sedláček.
Sestav MFK Vyškov: Klimeš – Hodinář, Studený, Urbančok, Pazourek (46. Přichystal) - Stříž, Lahodný (85. Lička), Trousil, Jeřábek - Novotný, Němeček (82. Žoček). Trenér: Miloslav Machálek.
Diváci: 350.

Bude to první mistrovské utkání po otevření nové tribuny s kabinami, věřím, že diváci přijdou v hojném počtu a povzbudí hráče Líšně.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 11.08.2015 v 23:40