Líšeň - HFK Olomouc 30.6.2015 v 16 30 hod.

Fotbalový klub 1.HFK Olomouc a. s. patří mezi nejvýznamnější a největší kluby na Moravě. Ve své současné činnosti navazuje na odkaz několika generací fotbalistů, funkcionářů a fandů tří historicky velice úspěšných a známých olomouckých fotbalových klubů, a to především na fotbalový klub FK Holice 1932 a dále pak na FC Lokomotivu Olomouc a FK Hodolany.
Před touto sezonou bylo posední utkání obou klub bylo v sezoně 2011/12, ve které HFK postoupil do II. ligy a Líšeň sestoupila do Divize D.

Poslední utkání:
So 01.11. 14:00 HFK Olomouc - SK Líšeň 1:1
Branky: 28. Bača – 77. Matoušek
Karty: 38. Přerovský (LIS)

Neproměněná penalta: 89. Lysoněk (HFK), brankář Veselý zneškodnil
1. HFK Olomouc: Mucha – Grézl, Lysoněk, Krumpolc, Můčka – Bernard, Buček, Varaďa, Bača – Hornich, Pezzotti.
Náhradníci: Snášel – Lukášek, Blažkovský, Krejčí, Bořil, Kostorek.

SK Líšeň: Veselý – Čampa, Široký, Krška, Pecha, Janoščin, Hanuš, Matoušek, Fall, Fojtík, Přerovský.

Juniorka ševců potěšila na hřišti HFK Olomouc výsledkem i předvedenou hrou

Oč méně se juniorce ševců daří v domácím prostředí, o to více bodů vozí ze svých venkovních výprav. Další úspěšnou loupež provedli zlínští mladíci ve Slatinicích, kde porazili domácí mužstvo HFK Olomouc 3:1, když žlutomodří rozhodli o svém triumfu zlepšeným výkonem po změně stran.
Branky: 49. Drbal - 44. Blanař, 55. Chwaszcz, 84. Červenka ŽK: Lukášek, Bernard - Koller, Hlobil. ČK: 78. Bernard. Rozhodčí: Jiří Polák - Marek Podaný, Josef Černý.
Diváci: 100

1.HFK Olomouc: Mucha - Můčka, Drbal, Lukášek „C“, Krumpolc (74. Bořil) - Buček (60. Hornich), Hlavica, Bernard, Varaďa - Soukup, Kostorek (84. Blažkovský). Trenér: Jiří Derco.

FC FASTAV Zlín B: Švec - Višněvský, Jurič, Zavadil, Blanař - Chuchma (71. Nehoda), Hlobil, Koller (88. Pavlíček), Hradil (83. Vašulka) - Červenka, Chwaszcz. Trenér: Jan Somberg.

Komentář

Jako první zahrozili již ve druhé minutě Hanáci. Varaďa si narazil míč se Soukupem, Švec ale vyběhl včas. Mladí ševci se osmělili o deset minut později, kdy Hlobil napálil míč z dobrých třiceti metrů k tyči. Za šest minut našel Chuchma na zadní tyči Hradila, ten sklepl na penaltu pro Hlobila, jenomže zlínský útočník pálil vedle.

Ve vyrovnané první půli potom poslal do zajímavé šance Hlobil hostujícího Višněvského, jehož nepříliš důrazný pokus ovšem lapil Mucha. I on byl ale v předposlední minutě úvodního poločasu krátký na výtečně sehraný přímý kop v podání Martina Blanaře, jenž z pětadvaceti metrů vymetl šibenici olomoucké brány – 0:1.

Tento moment mladé ševce povzbudil a do druhé půlky vlétli jako divoká voda. Nejprve po pravé straně utekl Chwaszcz, po jehož centru pálil do obránce Chuchma a následnou dorážku Hlobila zastavila až tyč. Potom vylekal Blanař skákavou střelou k tyči domácího Muchu, aby vzápětí znovu utekl Chwaszcz, jenž pokusem na přední tyč donutil olomouckého gólmana k dalšímu zákroku.

Když Hanáci přežili bez úhony všechny tyto situace, sami nečekaně udeřili. Varaďa rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště, balon zakroutil až na hlavu zcela volného Drbala a ten se trefil přesně k tyči – 1:1.

Chvíli nato zahrozili Holičtí znovu. Soukup sklepl na Kostorka a ten vypálil těsně vedle. Pak už ale zvedli hlavu žlutomodří a hned v 55. minutě si vzali vedení zpět. Hlobil vysunul Hradila, ten našel hlavu Šimona Chwaszce a zlínský útočník se ve vápně nemýlil – 1:2.

Chwaszcz byl vůbec v tomto duelu při chuti a v 71. minutě poslal další pozdrav jen těsně vedle Muchovy brány. Už předtím lapil domácí gólman nebezpečnou střelu Hlobila.

Mladí ševci hráli v těchto fázích střetnutí velmi dobře a šest minut před koncem přidali i zaslouženou pojistku. Chwaszcz vysunul Štěpána Červenku a ten chytrým lobem stanovil konečný výsledek – 1:3. Dlužno podotknout, že v té chvíli již hráli domácí jen v desíti.

V utkání jde o umístění v tabulce, výsledek nemá žádný vliv na postupy a sestupy. Líšeň by měla chtít dokázat domácímu publiku, že výpadek ve Vyškově byl ojedinělý a dokáže porazit i mužstvo, které nedávno hrálo II. ligu.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 28.05.2015 v 19:36