Uničov - Líšeň, ne 12.4. v 10 15 hod.

Uničov je stabilní účastník MSFL

Založení klubu se datuje k 7. dubnu 1935 kdy se v Uničově sehrál první zápas a to proti zájezdovému týmu SK Litovel. V roce 1952 jsme svědky přejmenování na SOKOL ZVIL Uničov.
V tomto roce se Uničov konečně dočkal vytoužené lepší soutěže (Krajského Přeboru), o kterou tak poctivě po všechna poválečná léta usiloval. O rok později se Uničov stal vítězem Krajského přeboru, znovu ale s jiným názvem, tentokrát DSO Spartak Uničov. Ve finále Uničov ovšem podlehl Spartaku Královo pole.
Historicky první postup do třetí ligy se datuje k roku 1971. Úspěšným trenérem, který to dokázal byl Rudolf Cypris. Bohužel hned o rok později se Uničov z ligy poroučel. V devadesátých letech se už Uničov napevno usadil ve třetí lize, ve které se stal jedním nejsilnějších celků, který pravidelně končil sezónu v lepší polovině tabulky. Tak je tomu dodnes, kdy Uničov svádí boje o přední příčky MSFL. .

Postavení obou mužstev v tabulce:

10. SK Uničov 19 6 7 6 25:31 25
15. SK Líšeň 19 4 5 10 23:37 17

Poslední utkání Líšně s Uničovem So 13.09. 16:00 hřiště SK Líšeň - SK Uničov 0:2
Skončilo utkání, po kterém se po právu radují ze zisku tří bodů hosté z Uničova. Hráči Líšně dnes své fanoušky nepotěšili, jejich hra byla celkově špatná a kdyby to již po půli bylo 0:3, nikdo se nemohl divit. Do dalších těžkých zápasů tak mají rozhodně o čem přemýšlet a co zlepšovat.
Branky: 16. Stříž, 74. Krč
Karty: 29. Milotínský (LIS), 37. Sus (LIS) – 34. Krč (UNI), 56. Heinz (UNI)

SK Líšeň: Doležal – Hyčka, Čampa (K), Široký, Šumbera, Omelchenko (Z), Sus, Moukanza (Z), Fall (Z), Přerovský, Milotínský.
Náhradníci: Fousek, Večeřa, Pavkeje (Z), Matoušek, Vejmělek, Zigo.

SK Uničov: Uvízl – Ševčík, Vejvoda (K), Heinz, Vasiljev, Jeřábek, Stříž, Žmolík, Koutek, Krč, Juřátek.
Náhradníci: Horák, Řehák, Konečný, Kuba, Nuc, Schwarz, Havlíček.

Poslední zápas Uničova:

Juniorka ševců šesti góly sestřelila Uničov

Juniorka ševců domácí třetiligovou premiéru v jarní části MSFL zvládla. Sice nemohla kvůli předchozímu špatnému počasí využít hlavní stadion na Letné, nicméně i na umělé trávě Sportovního areálu Baťov v Otrokovicích potvrdila roli mírného favorita a tabulkového souseda z Uničova porazila rozdílem třídy 6:2.

FC FASTAV Zlín B - SK Uničov 6:2 (2:0)

Branky: 12. a 61. Chmelo, 15. Červenka, 63. Kurtin, 75. Kraut, 76. Zavadil – 67. Krč, 72. Koutek ŽK: Hlobil – Řehák. Rozhodčí: Petr – Vostrejž, Hájek.
Diváci: 108

FC FASTAV Zlín B: Adamuška – Blanař (61. Višněvský), Jurič, Malý, Zavadil – Kurtin (80. Chuchma), Motal, Hlobil, Chmelo – Kraut, Červenka (68. Koller). Trenéři: Jan Somberg a Bronislav Červenka.

SK Uničov: Uvízl – Řehák (78. Purzitidis), Vejvoda, Vasilijev, Konečný (67. Kasal), Hrubý, Jeřábek, Nuc, Koutek, Krč (86. Schwarz), Juřátek. Trenér: Jiří Navrátil.

Komentář

Juniorka ševců měla k dispozici také několik hráčů širšího kádru druholigového áčka, a tak hned od úvodních minut rázně nakročila za třemi body. V deváté minutě ještě po odvráceném rohovém kopu pálil domácí Blanař těsně vedle tyče, nicméně již za tři minuty vypukla první žlutomodrá radost.

Centr Motala prodloužil po standardní situaci Rastislav Chmelo hlavou pod břevno a zlínští mladíci šli do vedení – 1:0. To zvýraznili vzápětí, kdy si Malého pobídku za obranu hostů dobře přebral Štěpán Červenka a chytrým lobem z hranice šestnáctky přehodil Uvízla – 2:0.

Zlínský útočník byl při chuti. V půlce úvodního dějství opět postupoval ze strany sám na gólmana, tentokrát jej však tísnil jeden z obránců a finální střelu Uvízl vyrazil. Po půlhodině se poprvé připomněli také Hanáci. Jmenovitě to byl Krč, jehož střelu k tyči Adamuška vyrazil a následně si pohlídal i hlavičku toho samého hráče po rohovém kopu.

Krč byl vůbec nejnebezpečnější hráč Uničova v prvním poločase. Po přihrávce od Vasilijeva tlačil míč na zadní tyč a zlínský brankář měl plné rukavice práce, aby jeho pokus zpacifikoval. Před přestávkou byl ovšem znovu ve větší permanenci jeho protějšek. Po Zavadilově centru a hlavičce Krauta sice ještě zasahovat nemusel, po dalším kontru Červenky už ovšem na přední tyči znovu prokazoval svoje kvality.

To samé platilo také o Adamuškovi, jenž těsně před odchodem do kabin pokryl nepříjemnou střelu Řeháka. Jestliže první pětačtyřicetiminutovka nabídla líbivou partii s řadou pohledných akcí a trvalou převahou mladých ševců, druhé dějství bylo ještě o stupínek lepší. S gólovými momenty se totiž doslova roztrhl pytel.

Aktivnější byl po obrátce Uničov a deset minut po změně stran mohli Hanáci snížit. Vasilijev se protáhl po levé straně, odcentroval do vápna, kde Řehákovu hlavičku výtečně zneškodnil Adamuška. Teprve potom zvedli hlavu také domácí. A hned z toho byly dva slepené góly.

Nejprve pláchl po hodině hry Rastislav Chmelo, jenž se trefil přesně do šibenice – 3:0. Za dvě minuty se úspěšný střelec proměnil v nahrávače, Petr Kurtin si mazácky pohrál s celou obranou a do prázdné brány zvyšoval již na 4:0 pro mladé ševce.

Žlutomodří se však uvolnili až příliš. Uničov nesložil zbraně a v půlce druhého poločasu snížil. Jeřábek posunul míč na Krče a ten střelou do protipohybu zrušil Adamuškovo kouzlo – 4:1. Za pět minut rozehráli hosté nakrátko standardní situaci a po následném závaru propálil míč do zlínské sítě Koutek – 4:2.

Žádné drama se však nekonalo. Mladí ševce rychle odpověděli. Již za minutu přesprintoval Dominik Kraut obránce soupeře a střelou do šibenice zvyšoval na 5:2. O několik okamžiků později vrátil odražený balon po rohovém kopu do šibenice přímo z voleje také Petr Zavadil a bylo rozhodnuto – 6:2.

Podzimní utkání v Líšni bylo ze strany hráčů Líšně silně podceněné, protože Uničov v té době byl na konci tabulky, kam kvalitou kádru nepatřil. Pokud stejné podcenění přijde po prohře Uničova ve Zlíně, dopadne nedělní utkání stejně jako v Líšni, protože Uničov se bude chtít rehabilitovat za prohru ve Zlíně a bude hrát s ještě větším nasazením, než obvykle.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 09.04.2015 v 01:08